■HP Post en Telegraphie, lÜh. binnenl. scheepvaart niet worden prijsgegeven. De heer Quinette de Roitenunt (Frankryk) verdedigde het voorstel wegens het nauwe verband tusschen de zee- en binnenkanalen. Te Frankfort is op het congres erkend dat 't moeilijk was te bepalen waar het zeekanaal en het binnenkanaal begint. Hy vreest volstrekt niet dat de belangen van de binnenscheepvaart uit het oog zullen worden verloren. Trouwens in Frankrijk er kent men met waardeering alles wat in Duitschland voor de binnenvaart wordt ge daan. ToejuichingZoo was het eerste con gres te Brussel belegd met het oog op het groote veaagstuk betreffende Brussel-zeehaven. De heer L. E. Asser, die zich zeei ver dienstelijk maakte door de redevoeringen te vertalen, deelde zijnerzijds mede, dat het voor stel volstrekt niet beoogde de binnenscheep vaart achter te stellen. Het blijft op het programma, met dit verschil dat in deeene twee jaar de zaken betreffende de binnen scheepvaart en in de volgende die omtrent de zee behandeld worden. De heer Luiggi (Italië) ondersteunde de fusie, omdat deze z. i. beantwoordt aan de gevoelens der ingenieurs van alle landen, die daardoor elkaar nog meer de broederhand zullen reiken. Een Duitsch lid protesteert tegen het nemen van een besluit, als zijnde in strijd met het reglement in zoover de vraag niet op het program van het congres stond. Een voorstel tot sluiting der discussie maakte een einde aan de beraadslaging, die nu en dan een scherpe wending nam. De voorzitter stelde voor, de wenschelyk- heid der samensmelting uit te spreken en mocht die verworpen worden, het voorstel te verzenden naar de afdeelingen. Met meerderheid van stemmen werd de vereeniging van beide congressen in beginsel aai,6^nomen. Verder werd besloten daarvoor een vaste commissie te vormen, tot voorbereiding der samensmelting en het bijeenkomen van het vereenigd congres om de twee jaar te hand haven. Het geheele voorstel werd onder daverend applaus aangenomen. Verschillende gedelegeerdeu voerden daarna het woord, om in dankbare bewoordingen erkentelijkheid te betuigen voorde vriendelijke ontvangst van het congres eu voor de mede werking, ondervonden bij de wetenschappe lijke werkzaamheden. Na deze redevoeringen kwam ter sprake de plaats voor het houden van het volgend congres. Een aanvraag van Lissabon om aldaar in 1897 te vergaderen, bij gelegenheid van de internationale tentoonstelling, ter herdenking van het jaar der ontdekking van Indië, werd, daar het congres binnen 2 jaar bijeenkomt, tot het volgend congres uitgesteld. Het bureau gaf in overweging een stad in Italië aan te wijzen, voor welke goede be doelingen de gedelegeerde van Italië, de heer Betocchi, zijn dank betuigde onder verzeke ring, dat het gouvernement er prijs op stelde, het congres te ontvangen. Het Vffe congres zal in Italië gehouden worden. De minister van waterstaat, handel en nij verheid, het woord nemende tot sluiting van het congres, bracht hulde aan de grondige wijze waarop het congres de verschillende vraagstukken heeft onderzocht. Hij wees op de meening van een vroeger congres, dat voor handel en nijverheid de spoorwegen niet voldoende zijn, maar de waterwegen te moeten aanvullen tot verdere ontwikkeling van het verkeer, en bracht hulde aan de ingenieurs en de regeeringen, die alles aan wenden om het vraagstuk van de inrichting der rivieren voor de grootte der schepen tot oplossing te brengen. Hy betuigde dank aan de Koningin-Regen tes voor het aanvaarden van de bescherming over het congres, aan de gemeenten, vooral Amsterdam en Rotterdam, voor de gas tv rye ontvangst en ook aan de dames voor hare gewaardeerde tegenwoordigheid, zoomede aan de vertegenwoordigers der vreemde mogend heden voor de voorlichting door hen gegeven. En hiermede verklaarde hy het Vie con gres der intern, binnenscheepvaart gesloten. Te Rotterdam hebben zich de vorige week vier nieuwe gevallen van pokziekte voor gedaan. Het was Zondag te Scheveningen den ganschen dag enorm drukde tram der H. IJ. S. M. van Den Haag naar Schevenin gen vervoerde ruim 17.800 personen, het hoogste eyfer dat tot nu toe in dit seizoen werd bereikt. Bij het Kurhaus te Scheveningen werden Zondag genomen 1159 en by het volkszeebad 740 zeebaden. "Voor de Kurzaal werden afgegeven 2089 dagkaartenhet getal abonnementskaarten steeg tot 4858, waarvan '1754 hoofdkaarten. Een controleur, dienstdoende aan het strand vóór het Kurhaus te Scheveningen, vond Zondag achter de tentjes aldaar een porte feuille met eene aanzienlijke geldswaarde. De eigenaar, door hem opgespoord, schonk hem eene goede belooning. Heden is in Den Haag in arrest gesteld A. Op de Londerwijzer te Noordwijk en lid der Staten van Zuid-Holland, verdacht van o[.zedelijke handelingen (art. 249 W. van Str.). {N. B. Ct.) Zondag werd door eene dame van 20 jaar, aan het Groot Badhotel te Katwijk-aan-Zee, een zeebad genomen. Hoewel zij nimmer in zee was geweest, ging zy hiertoe over zonder eene badvrouw mede te nemen. Zij waagde zich daarbij te ver in zee, zelfs zoover, dat haar broeder haar toeriep terug te keeren. Plotseling echter verdween zij als werd zy door een duizeling overvallen. Spoedig werd zy op het straud gebracht, doch hoewel er zes doctoren tegenwoordig waren, haar le vensgeesten konden niet worden opgewekt Te Zwyndrecht is het 5-jarig kind van A. V. in de Oude Maas gevallen en daaruit levenloos opgehaald. Zondagavond is te Haastrecht een arbeider door de wiek van een watermolen zoodanig geraakt, dat men voor zijn leven vreest. De bakkerij-tentoonstelling te Amsterdam is de vorige week bezocht door 41,883 per sonen. Zondag steeg hetbezoek tot ruim 3500 personen. Het is thans beslist, dat de tentoonstelling nog een week langer geopend zal blijven dan aanvankelijk was bepaald. De sluitingsdag is dus nu Maandag 13 Augustus. Uit Groningen worden tegenwoordig tegen vrij hooge prijzen aanzienlijke hoeveelheden metselsteen naar Duitschland verzonden, waar groote vraag is naar de «gare", d. i. de minst harde steen, welke zelfs ''oor water werken wordt gebruikt. Het zevenjarig zoontje van den spoorweg conducteur Giezen te Nieuweschans, dat op den achtersten van twee in gang zijnde ge koppelde wagens met grind wilde klimmen, had het ongeluk daarbij te vallen, waardoor het door den zwaar beladen wagen overreden werd. Het kind was terstond een lijk. Te Dokkum is het nieuwe gebouw voor de volksleeszaal feestelijk ingewijd. Te Leuvenheim (bij Brummen) is Zaterdag de 9-jarige C. H. G. bij het baden verdronken. kwam, bleek het salonryluig 4e klasse zoo heet geloopen te zijn, dat alle passagiers moesten uitstappen en in de andere waggons plaats nemen, terwyl het salonrijtuig uit den trein werd verwyderd. In plaats van te 9.24 vertrok de trein te 9.38. In de omstreken van Goor ziet het er met den ongekend hoogen waterstand der Regge allertreurigst uit. Op verschillende plaatsen ziet men het hooi drijven eu landerijen met veldvruchten geheel onder water. De daardoor aangebrachte schade is zeer groot. Door den grooten aanvoer is het water nog steeds wassende. Onder het schoonste weder, dat men zich kan voorstellen, hebben de wedrennen bij Bussum Zaterdag plaats gehad. Zij werden voor het grootste gedeelte bijgewoond door HH. MM. de Koninginnen, voor wie in het midden der tribune een ruime loge zeer doel matig en fiaai was ingericht. Na den afloop reikte H. M. de Koningin, mede namens Hare Moeder, den Koninginnen- prijs («Rejected" van D. Vermaas en Ph. J. Verdop) en eveneens den door haar zelve uit geloofden Oranjeprys («Olga Kemprus" van D. J. Wolterbeek, te Oosterbeek) en den pry's voor den militairen jachtrit («Courtney" van majoor Van Raden en «Dairy" van luit. Van Kinschot) aan de winners uit. Daarna vertrokken de Vorstinnen onder luid gejuich van de talrijke menigte om 4.40 weder naar Soestdijk. De winner van den door d.e gemeente Bus sum uitgeloofden prijs, majoor Van Raden, kwam voor de hofloge, waar de Koninginnen hem gelukwenschten, het paard streelende. Te Helmond is een 44-jarige jongen bij 't zwemmen verdronken. Gisteren werd aan het station Rozendas door een der treinsmids gevonden eene porte feuille, inhoudende eene waarde van 40,Of francs. Door den vinder werd de portefeuiï aai: den ontstelden eigenaar ter hand gestel ,4ie hem tot belooning éen frank wilde geve welke edelmoedigheid de smid echter faeleé van de hand wees. Het gemeentebestuur van Rozendaal I zich persoonlijk tot den minister van waters gewend, teneinde verbetering te verkrijg den toestand van het spoorwegstation Zorfdagavond zijn nabij het Veer te Drie* (O.-B twee jongelieden, 48 en 16jaaroud, by het zwemmen in den Bijn verdronken. Toen Zondagmorgen te 9.22 de trein van den Hoek-van-Ilolland te Amersfoort aan- Te Roermond is van eene rondreizende menagerie de olifant uit de tent ontsnapt. Na eene wandeling in eenige tuinen gemaakt te hebben, tvaar hy veel vernield heeft, werd hij weder opgevangen. Te Maastricht zijn Zondag 8 gevallen van cholera voorgekomen, waarvan 7 met doode- lyken afloop. Eén patient is nog onder genees kundige behandeling. Een trein ondervond Zaterdag te Esschen 10 minuten vertraging, doordien een dame, reizigster le kb, en vergezeld van hare twee dochters, door een zakkenroller van haar geldbeurs beroofd was, inhoudende een som van f170, drie plaatsbewijzen en een ontvang bewijs van baar koffer. De dame ontving te Rozendaal die som van haar echtgenoot, het geen waarschijnlijk door den dief gezien was. Uit St.-Maartensdijk wordt gemeld Van H. M. de Koningin-Regentes ontving de bur gemeester alhier f 75, om te strekken voor de uitrusting van twee doofstomme kinderen uit éen gezin, welke met September a.s. opge nomen worden in de inrichting voor doof stommen te Rotterdam. 's-Gravenliage. De directie van het Kur haus te Scheveningen zal den verjaardag van H. M. de Koningin-Regentes evenals andere jaren herdenken, maar niet op den dag zelf wegens de feesten in Den Haag. De viering heeft plaats op Zaterdag 4 Augustus d.a.v. door een groot bal in de Kurzaal en een bal in de open lucht op bet terras, dat verlicht zal zijn. Voorts is het aan de directie gelukt, dien dag de beschikking over het gebouw Sein post te verkrijgenom daarin door het gezelschap, onder leiding van Frits van Haar lem, van 3 tot 5 uur namiddag een gala voorstelling te doen geven, uitsluitend toe gankelijk voor geabonneerden op het Kurhaus, waaronder ook de te Scheveningen verblij vende vorstelijke familiën behooren. Prins Albrecht van Pruisen wordt Vrijdag, des morgens te halftwaalf, hier verwacht. Het bevel over de gezamenlijke troepen, die a.s. Donderdag zullen deelnemen aan de groote parade ter eere van H. M. de Koningin- Regentes, is opgedragen aan den kolonel- commandant van het 2e reg. veld-artillerie Verschoor. De gouverneur der residentie, luit.-generaal Van Helden, zal als gewoonlijk de parade inspecteeren. By gunstig weder belooft bet Haagsche R"""u 1 der viering ring .«.i «ei water onzer gemeentelijke duin waterleiding is sedert Zaterdag in werking gebracht. Deze inrichting bestaat uit een zoo- genaamden cokestoren, ontworpen door den ingenieur J. Schotelte Rotterdam; de inrich ting inoet dienen om het in het duinwater aanwezige ijzeroxydule en de kwaiijkriekende gassen daaruit te verwijderen. Deze inrichting is thans de eerste in Nederland; de beste verwachtingen voor de verbetering van ons leidingwater worden er van gekoesterd. Domburg. Eene eerewacht van 24 per sonen te paard zal de Koninginnen Dij haar binnenkomen van deze gemeente verwelko men, gedurende haar verblijf vergezellen ea tot de grens der gemeente uitgeleide doen. Verder bestaat bet plan, dat de zangvereein ging van Domburg en een gedeelte dei schoolkinderen, zooveel mogelijk in de natio nale kleedeidiacht, HH. MM. bij aankomst een kort welkomstlied zullen toezingen. De gelegenheid tot verzending der correspon dentie naar Neu-Yurk (via Rotterdam) bestaat door middel van het stoomschip Obdam. De laatsle buslichting aan het postkantoor te Rot terdam is bepaald op 1 Augustus, des vuor- iniddags te 10 30 ure.

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 3