S 1 A". 1894. Zondag 30 en Maandag 31 December. N°. 8693. Timede Blad Feuilleton. Onder de Camorristen. -A. eh. ten veertigste Jaargang. Suitenlaudsclie Berichten. i Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGEVER? J. ODÉ. Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per pose, door het geheele Rijk Afaonderlijke nornrners t 1.85., 2.50. - 0.10. BÜKEAP: BOTER8TH4iT 7 O. Advertentieprijs: van 110 gewone regels me inbegrip van eene Courant. 1.10. Iedere gewone regel meer. - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. DUITSCHLAND. De rijksregeering is voornemens aan de mogendheden voorstellen te doen over een internationalen postzegel, ten dienste van de correspondenties met het buitenland. Deze inrichting zou den briefwisselaar toelaten by rijn brief een postzegel te voegen voor een antwoord; die zegel zou in alle landen gang baar zijn. De Duitsche postminister heeft een model doen teekenen. De zegel zou de namen dragen van al de landen, waarin hy gangbaar is, en de waarde in de munt dier landen opgeven. Men denkt wel dat al de Europee- sche mogendheden tot het ontwerp zullen toetreden en de Amerikaansche bladen zijn zelfs van gevoelen, dat het gouvernement der Vereenigde Staten zal vragen in de conventie opgenomen te worden. De Berlijnsche bier-boycott is ten einde. De brouwers hebben er in toegestaan de ontslagen werklieden weer in dienst te nemen, by voorkeur boven anderen en naar gelang van bet aantal vacante plaatsen, met dien verstande, dat de ontslagen werklieden niet in dezelfde brouwerij behoeven terug tekeeren waar zij vroeger arbeidden. De ratificatie ■dezer overeenkomst door de socialisten moet nog plaats hebben in dezer dagen te beleggen vergaderingen. Terwijl in de Rijnprovincie en Westfaleu van de steenkolenmijnen gunstige berichten komen, luiden die van de ijzer- en staal fabrieken zeer slecht. Men vreest dat een groot getal werklieden in het begin van 1895 zal moeten worden ontslagen. Er is groote voor raad, maar de bestellingen blij ven uit, omdat nog lagere prijzen worden verwacht. F R k N K K IJ K. De parlementaire commissie voor het leger heeft zich reeds dadelijk beziggehouden met het onderzoek van het regeeringsontwerp be treffende de spionnage. Wel is men het daar over eens dat hierbij de doodstraf voor ernstige gevallen weder ingevoerd behoort te worden, maar het ontwerp bevat eenige duistere be palingen, en wordt dus nader onderzocht door eene subcommissie. V olgens het Journal des Dóbats is de jus titie een nieuwe zaak op het spoor, waarbij fraude gepleegd werd bij leverantiën ten be hoeve van het leger; een tweede zaak—Al lez dus. RUSLAND. De czaar heeft aan alle veroordeelden wegens hun verzet tegen de gewelddadige ontruiming der katholieke keik te Krochee, in het gou vernement Wilna, gratie verleend met bevel tot onmiddellijke in vrijheid stelling. Reeds bij het leven van den vorigen keizer had het gerechtshof, dat hen veroordeelde, hen in diens genade aanbevolen. Naar het heet, zal ook de gouverneur- generaal van Finland, graaf Von Hayden, vervangen worden. De grootvorst-troonopvolger gaat goed vooruit, zoodat de keizerin-weduwe haar ver trek naar den Caucasus heeft uitgesteld. De gemeenteraad van Petersburg heeft den Franschen gezant een adres in een kostbaar kistje aangeboden en besloten het borstbeeld van wijlen president Carnot in het stadhuis te doen plaatsen. Vader Iwan van Kroonstad, de bekende »wonderwerker", is tot bisschop benoemd. O O S T E N R IJ K-U O N G A R IJ E. De keizer is Donderdag te Buda-Pest aan gekomen, waar hij den vorst-primaat, mgr. Vaszary, kardinaal Schiauch en den nieuwen kroonbewaarder Szlavy ten gehoore heeft ont vangen. In de Hongaarsche kamer verklaarde We- kerle gisteren, dat een souverein niet ver plicht is aan zijn ministers de redenen te doen kennen voor zijn gemis van vertiouwen. Mits dien kan hij den keizer niet verzoeken hem mede te deelen waarom hij 's keizers vertrou wen heeft verloren. ZWITSERLAND. Bij de bondsregeering is een ontwerp in onderzoek tot invoering van de tabaksregie, waarvan de winsten zullen dienen om de kosten te dekken van de verzekering tegen ongelukken en ongeschiktheid voor den arbeid. ITALIË. De minister van landbouw heeft zich naar Silezië begeven, ongetwijfeld met het doel om tijdens de gedwongen parlementaire vacantie de economische toestanden op dat eiland, waar de bevolking nog zooveel ellende lijdt, te inspecteeren. Door 270 afgevaardigden is aan den voor zitter der Kamer eene resolutie verzonden, waarin zij hun sympathie uitdrukken voor het streven der Rumeniërs, die strijden voor hun rechten als volk, evenals de Italianen zelve dit gedaan hebben. De negus van Abessynië is met 30,000 man naar het zuiden opgerukt, om zijn rijk te vergrooten in de richting van het Rudolf- meer. Hij wordt op deze expeditie door slechts een Europeaan vergezeld. Het uit Obock ontvangen bericht dat de in Frankrijk geslagen daalders ten behoeve van Abessynië aldaar zijn aangekomen, heeft in Italië veel kwaad bloed gezetverscheidene bladen geven uiting aan hel gevoelen, dat men hierin een nieuw bewijs te zien heeft van Menelecks pogingen, om zich aan Italië's suzereiniteit te onttrekken. SPANJE. De Staatscourant zal Maandag een decreet openbaarmakenwaarbij voor onbepaalden tijd het handels-OTodtós vivendi wordt ver lengd, dat op den invoer uit Frankrijk, Italië Oostenrijk en België de bepalingen voor de meest begunstigde natie toepast. A M E R I K A. De minister van buitenlandsche zaken der Vereenigde Staten, de heer Gresham, heeft zich geheel nedergelegd bij de beslissing van den sultan van Turkije, dat de Amerikaansche consul Jevvett de enquête-commissie in zake de Armenische gruwelen niet op hare reis zal vergezellen. In de Staten Alabama en Georgië hebben tengevolge van een moord, in dronkenschap begaan, weer bloedige vechtpartijen plaats gehad tusschen blanken en negers, waarbij van revolvers en messen werd gebruik ge maakt en een aantal dooden en gewonden zijn gevallen. Troepen moesten worden uit gezonden om de orde te herstellen, maar een ernstige gisting duurt voort. Mr. Cooke, die aan het hoofd der handels bank in Newfoundland stond en vier der di recteuren zijn gevangengenomen, beschuldigd van het onderschuiven van valsche rekeningen met het doel de aandeelhouders, bij hunne jaarlyksche vergadering, te benadeelen. Tegen borgstelling werden de verdachten weder in vrijheid gesteld. Zij beweren in staat te zijn de zoogenaamde frauduleuze handeling vol komen te rechtvaardigen. Den 2n Januari zal de zaak in behandeling komen. De toestand van Newfoundland schijnt aan het hopelooze te grenzen. Een voornaam ingezetene van de hoofdstad St. John hangt, Roman vanWALDEMAR URBAN. 14. tPcr caritd, per raritd," steunde weder een slordig gekleed man, die vadsig op de kaai lag uitgestrekt en niet eens de moeite nam om op te staan, toen hij Castaidi zijnen hoed voorhield om er een gave in op te vangen. Castaidi zag den man een oogenblik scherp aan. 't Was een persoon van omstreeks veertig jaar, gewikkeld in een gelapten mantel, terwijl zijne voeten in het eigenaardig schoeisel van de bewoners der Campagna staken. Op het hoofd ■droeg hij een spitstoeloopenden met roode en blauwe linten versierden hoed. Het uitzicht van den man stemde weinig overeen met zijn bedrijf. Het door een stekeligen baard omgeven gelaat verried driestheid en overmoed kot torn, het was een van die lieden, die men niet gaarne bij nacht of op eene eenzame plaats ontmoet. «Cailuccio 1" fluisterde Castaidi, üben jij het?" De andere sprak niet, maar knipoogde en trok den hoed naar zich toe, waarin Castaidi een paar geldstukjes geworpen had. »Wat doe jij hier? Ben je nu gek geworden vroeg deze weder. »Waaroni »Ben je niet bang, dat men je herken nen zal »jEbbcncWat zou dat?" sDan ga je de kast in. Je bent een Camoirist." De kerel stiet een honenden lach uit, en Castaidi zag om zich heen en sloeg zijn kap mantel, zooals de Italianen dien dragen, over het gezicht. sis de generaal in de stad De andere schudde van neen. «Waar is hij?" j> Waai om vraagt ge dat? Ik ken u niet," antwoordde Carluccio, die verdenking begon op te vatten. nik kon hem wel eens willen spreken." »Zeg dan maar wanneer en waar, dan zal hij komen." iKan ik je hier terugvinden sOm dezen tijd altoos." »En daarna V' De man lachte weder. Daarna ben ik bij tante." uGoed tot weerziens 1" zei Castaidi, terwijl hij zich langzaam verwijderde. Of hij zoo goed roet de familie van den bedelaar bekend was, dat hij wist, wie deze met zijne »tante" bedoelde, kunnen wij niet zeggen. Signor Castaidi ging zonder een gezicht te vertrekken verder, nadenkend voor zich starende, alsof hij te midden van al het tumult slechts met zich zeiven alleen bezig was. Hij ging het Palazzo del Municipio vooi bij over de Piazza San Ferdinando het levendige Cbiaja in en trad tegenover den ingang naar de Villa Nationale, een weinig bezijden den beioemden palmboom, die de oogen van alle bezoekers der stad tot zich trekt, een huis binnen met een koperen plaat aan de deurpost, waarop het gebouw als club-lokaal van de «Circolo Borbonico" wordt aangeduid. De «Circolo Borbonico" was in vroegeren tijd een der voornaamste vereenigingen van den Zuiditahaanschen adel en had nog in den tijd, toen de heerschappij over het land uit de handen der Bourbons in die van de Savooische dynastie oveiging, als politieke club veel invloed. Deze werd evenwel niet ten gunste der nieuwe regee ring aangewend, dewijl de feudale lieeren van Beneden Italié vreesden door deze in hunne rechten te worden bekort. Hun oppositie ver zwakte echter langzamerhand. Het oude geblacht stierf uit of trad uit de Circolo, en de jongeren, waarmede zich ook niet-adelhjken vereenigden. meenden wel iets beters te doen te hebben dan eenen hopeloozen sti d te voeren tegen eene goed gevestigde orde van zaken. De «Circolo Borbonico" veiloor hare beteekenis als politieke club en werd eene gezellige bijeenkomst.

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 5