Gemengde Berichten. Post en Telegraphie. vastgesteld van het aantal Joodsche tot de Christelijke leerlingen der handelsschool te Odessa. Deze verhouding wordt geregeld naar de som, die de Israëlieten tot het onder houd der school bijdragen. De Standard verneemt uit Petersburg dat de Russische vloot in de Middellandsche zee bevel heeft gekregen naar den Grooten Oceaan te vertrekken. OOSTEJiRFJ K-ïI O N Q A. R IJ E. Het gerucht als zou de jongste vergadering van den Oostenrijkschen ministerraad in ver band hebben gestaan met eene dreigende ministerieele crisis, blijkt volkomen onwaar. Integendeel is daar met den keizer beraad slaagd over de beste oplossing der hangende gewichtige vraagstukken in het parlement en heeft de keizer zijne volkomen instemming betuigd met de wijze, waarop het ministerie wil optreden. Dientengevolge is het ministerie beslister kunnen optreden in de bijeenkomst met de commissie uit den rijksraad voor de kiesrechthervorming, zoodat in hoofdzaak een vergelijk is getroffen, waarvan goede resul taten verwacht mogen worden. De aanneming der beide nog aanhangige kerkelijk-pobtieke wetsontwerpen, welke a.s. Woensdag opnieuw bij het Hongaarsche Magnatenhuis aan de orde komen, is thans verzekerd, daar slechts eenige wijzigingen in den vorm zijn voorgesteld, welke de regee- ring en de liberale partij aannemen. Zools gemeld is, is de zaak van den accijns tusschen Bulgarije en Oostenrijk-Hongarije geregeld, na persoonlijke onderhandelingen van Stojilof en ICalnoky. Bulgarije heeft in beginsel de juistheid van het standpunt der Donau-monarchie erkend en toegestemd in verlaging van het recht op lucifers, koffie- surrogaten en reukwerken, terwijl de Oostea- rijksch-Hongaarsche regeering toegestemd heeft in den voornaamsten wensch van Bul garije de handhaving van den accijns van 20 lef op suiker. ITALIË. Ter gelegenheid van den 51 n verjaardag van koning Humbert is te Rome een schit terende wapenschouwing gehouden, waarbij de geheele koninklijke familie tegenwoordig wasde souvereinen en de prins van Napels werden zeer toegejuicht. Bij regeeringsbesluit wordt volledige kwijt schelding van straf verleend aan allen, die tot niet meer dan 3 jaar gevangenisstraf ver oordeeld zijn door de militaire rechtbanken van Sicilië, Massa, en Carrarade andere straffen worden met een derde verminderd, met uitzondering van die, welke opgelegd zijn wegens rnoord of doodelijke verwonding. Ook voor een andere reeks misdrijven geldt dit amnestie-besluit, o. m. die tegen (le vei ligheid van den staat, mits de straf beneden 3 jaar bleef, De Italiaansche gezant te Washington heeft de aandacht van de regeering der Vereenigde «O o. mijnheer do hertog! Dadelijk, zoo dadelijk. Heb maar een weinig geduld." Zoo pratende lichtte Semmola den zwaren slagboom op, die do deur van den winkel afsloot, en Attilio trad met zijn vriend binnen. zO, o, mijnheer de hertog, gun mij nog een oogenbhk den tijd om den winkel weer te sluiten. Gij weet, ik ben een oud en zwak man en moet diij hoeden (egen het gespuis, dat onze straten tegenwoordig zoo onveilig maakt. Het wisse voor het onwisse; nog een oogenbhk. mijnheer de hertog 1" «Maak nu niet zooveel omslag Semmola. Onze zaken zijn spoedig vereffend en ik heb met veel tijd. De juweelen liggen toch voor de hand?" »Zon voor het grijpen, mijnheer de hertog. Gij weet, ik ben een eerlijk man, die zijn woord jstarnl doet en gaarne zijne zaken in vrede bereddert. Ziezoo! Kom binnen, hoeren! Semmola had de deur weer verzekerd en ging nu zijn bezoekers met eene donker brandende, flikke rende kaars in de hand, voor naar zijn bureau. Stalen gevestigd op het lynchen van Italianen te Wal sen burg in Colorado en vroeg de Ita lianen aldaar voortaan te beschermen. De regeering heeft den gouverneur om ophelderingen gevraagd. De Italiaansche consul te Denver (Colorado) heeft aan den Italiaanschen gezant op een tot hem gerichte vraag telegraphisch geant woord, dat de personen, die gelyncht zijn, Italianen waren. De consul zal onderzoeken of die personen het Amerikaansche burger recht al verkregen hadden. SPANJE. Nog steeds zijn geen berichten over den kruiser Eeina Eegente ontvangen. Schepen die uitgezonden zijn om het schip te zoeken, zijn onvemchterzake teruggekomen. Een van deze schepen, de Harsani, is teruggekomen met elf schipbreukelingen, van de Spaansche bark 'Luz, die vier dagen in een open boot op zee hadden rondgezwalkt. Men koestert de hoop dat de Eeina P'gmte in een Maiok- kaansche havens die niet aan het telegraafnet is aangesloten, is binnengevallen. In de Cortes is gisteren een rapport van een oud-commandant van dit oorlogschip voor gelezen, waaruit betoogd wordt dat deze kruiser, vooral nu hij zulk zwaar geschut aan boord heeft, niet in slaat is om aan een hevi- gen storm het hoofd te bieden. Uit Cuba wordt gemeld, dat een bende opstandelingen bij Guayambo is verslagen met achterlating van 50 dooden en gekwet sten de regeeringstroep^n hebben slechts 6 man verloren. Te Havana is een geheime bergplaats van wapenen en munitie ontdekt. A ffl E U I K A. Te Washington gelooft men dat het geschil tusschen de Vereenigde Staten en Spanje over het schieten op het Amerikaansche schip Alliance door een Spaansch oorlogs schip, op zes mijlen afstand van de Cubaan- sche kust, waarschijnlijk in der minne ge schikt zal worden. De onderhandelingen duren nog voort. Spanje blijkt de lijn van zijn ter ritoriale wateren zeven mijlen uit het eiland te trekken. In New-Orleans is de orde verder niet gestoord. De openbare meening veroordeelt er ten sterkste de uitbarstingen van rassen haat. Het is trouwens gebleken dat het ge peupel de negers en den Engelschman Bain niet aanviel omdat zij negers waren en hij een Engelsclinmn, maar eerder omdat de negers goedkoope daglooners waren, terwijl Bain vermoedelijk bij vergissing is aangevallen. De gouverneur van Louisiana heeft de regeering der Vereenigde Staten geseind dat de regeeing van den staat en van New- Orleans kiachtige maatregelen hebben be raamd om verdere verstoring van de rust tegen te gaan. Hij gelooft niet, voegt hij er bij, dat de bemanning der schepen gevaar loopt. »Ik denk, wij kunnen het met dit licht wel af, mijne heeren. Het gas is zoo duur. Ik heb het uitgedraaid, omdat ik niet dacht dat de heet en nog zouden komen." «Laten wij nu niet meer praten, maar handelen. Waar is het pand Hier is uw geld Gij hebt de vijftigduizend lire, die ik u hedenmorgen gebracht heb, doorgeschreven?" »Om u te dienen, mijnheer ds hertog, ja, ja! Och, geld inschrijven, geld afschrijven, dat is mijn handwerk, mijn middel van bestaan. Op mijn ouden dag zou tk weinig anders kunnen doen." «Goed, maar nu de juweelen Semmola ontsloot zijn geldkist. Die zag er inwendig uit alsof zij leeggeplunderd was. Geheel op den bodem stond de fraaie doos Semmola haalde haar te vootschijn, opende haar en liet de steenen voor de oogen der heeren in het licht fonkelen." «Hier, hier, mijnheer de hertog. Ziet gij? Ge krijgt uw schat ongeschonden terug." De gouverneur van Louisiana en de mayor van New-Orleans hebben een proclamatie uitgevaardigd. De eerste zegt de negers die werken willen zijn volle bescherming toe, terwijl de tweede de samenscholers beveelt uiteen te gaan. Volgens berichten uit New-Orleans is het werk aan de kaden hervat en bewaken 750 man troepen er de orde. De suikeroogst te Rio-de-Janeiro is door overstroomingen geheel vernield. De Times verneemt uit Montevideo dat de regeering van Uruguay de nota der Engel- sche regeering in dezen zin beantwoord heeft, dat Uruguay de onderhandelingen over de bewuste zaak door zijn gezantschap te Londen voortzetten wil, aangezien Engeiands gezant te Montevideo incorrect gehandeld heeft; de zaak had overigens geen haast. Ook in de Vereenigde Staten worden door de Duitsch-Amerikanen groote toebereidselen gemaakt oin Bismarcks verjaardag te vieren. Te Philadelphia wordt een muziekfeest ge geven, waaraan al de Duitsche zangvereni gingen deelnemen. Te New-York wordteen gecostumeerde optocht georganiseerd, met groepen die belangrijke episodes uit het leven van den prins voorstellen de Duitsche inge zetenen der stad zullen voorts een massief zilveren beker aan den jubilaris zenden. Ook te Cincinnati, St. Louis, Milwaukee en elders worden feestelijkheden op touw gezet. De werkstaking in het kolendistrict Pitts burg is zoogoed als geëindigd. Van de 22,000 arbeiders hebben 17,000 het hooger loon, dat zij verlangden, gekregen en het werk hervat. CHINA. De keizer en de keizerin-weduwe hebben aan Li-Hung-Cliang, die als vredesgezant naar Japan vertrekt, doen weten, dat hij niet terug behoeft te komen, als hij er niet in slaagt vrede te sluiten. Volgens telegrammen van den New-YorJc Herald uit Shanghai staat in de volmacht van Li-Hung-Chang te lezen, dat China niet aileen bereid is aan Japan desnoods het ver overde deel van Mantsjoerije, alsook het Shantun-schiereiland en Formosa af te staan, maar ook wat nog van zijne oorlogsvloot is overgebleven uit te leveren dat alles, onge rekend de oorlogsschatting, waarvoor de opbt engst der douane^ in de havens borg zou staan. De Chineezen hebben de Japanners drie maal te Citinglenteheng aangevallen. Twee maal zijn de Chineezen teruggedreven, de derde maal hebben 7tj zich in hun stellingen weten te handhaven, na een verlies van 70 dooden. De Japanners zijn op Chanhuang teruggetrokken. Volgens een bericht uit Shanghai is een Japansch eskader van 16 oorlogsschepen, vermoedelijk de vloot, die na den val van Wei-Hai-Weï weer in zee was gestoken, nabij de noordpunt van Formosa gezien, zoodat dit Attilio telde het geld voor den pandhouder op tafel, greep toen haastig naar de doos, wietp nog snel een blik over den inhoud, sloot haar en wikkelde haar in eene courant, welke hij dien dag gekocht had. «Ziezoo, nu zijn wij klaar, niet waar Sem mola ïO, o, mijnheer de hertog. Neem mij niet kwalijk, maar als gij den ouden, eerlijken Semmola nog een kleinen drinkpenning wüdet doen toekomen, zou hij ook nog een goeden dag hebben." Attilio deed nog een greep in zijn brieventasch en legde nog twee tien-lierestukken op tafel. «Daar dan, Semmola. Gij ziet, gierig ben ik niet, maar vertrouw nu ook op uwe stilzwijgend heid. Begrepen Ais gij den mond weet te houden, zult gij daar geen schade van hebben." sO, o, mijnheer de hertog, ik weet te zwijgen als het graf." Toen de twee vrienden den winkel achter don den rug hadden, had Attilio een gevoel, alsof eiland, op welks bezit Japan het in het bij zonder gemunt heeft, omdat het daardoor hef minst met de Europeesche mogendheden in botsing zou komen, thans aan de beurt schijn», het terrein der vijandelijkheden te worden,- Aangezien dat eskader kruist in de buurt van Kee-Lung en Tan-Sui, de belangrijkste vestingen van het eiland, waar eene bezetting van 30.000 man heet te liggen, onderstelt men dat eene landing zal worden beproefd op de noordwestkust, teneinde de beide vestingen tegelijk van de land- en zeezijde te kunnen aantasten. Worth, de vermaarde Parijsche dameskleeder- maker, is overleden. Hij was een geboren Engelschman en kwam in de eerste jajgn van bet tweede keizerrijk als winkelbediende naar de Franscbe hoofdstad, waar hij na eenigen tijd de modezaak begon, welke in koiten tijd tot zoo grooten bloei kwam. Het was vooral de machtige bescherming van keizerin Eugenie, weike hem tut rijk man en het orakel voor de damesmodes maakte. In zijn zaak, wolke hij eenigen tijd ge leden afstond aan zijn zoon Jean Worth, maken 1200 werklui tusschen de zes- en zevenduizend kostumes per jaar, en het kastee! dat hij te Suresnes liet bouwen wordt als een der merk waardigste verblijven van Frankrijk beschouwd. De eigenaardige manieren van Worth tegen over zijn klanten zijn dikwijls besproken. Hij liet zich gelden als modekoning en dwong de dames, te kiezen wat hij wilde. »Die stof komt goed bij uw soort van schoonheid," zeide hij, jik zal dus uw kostuum van geen andere maken." Een i ijr. Spanjaard heeft den vermaarden Italiaanschen professor Lombroso f50,000 ten geschenke aangeboden, om zich voor dat geld tot lid van de Kamer te laten kiezen. Prof. Lombroso weigerde het geschenk en voegde er bij, dat hij, mocht lnj zich ooit candidaat stel len, nooit stemmen koopen zal. Dezelfde milde heer moet ook Ibsen een der gelijk aanbod hebben gedaan. In Japan wordt het masseeren door blinden gedaan, omdat het fijn ontwikkelde gevoel der blinden hen beter dan de zienden voor dat werk geschikt maakt, en deels ook uit een oogpunt van welvoeglijkheid. Men is in Europa al begonnen in dit opzicht Japan na te volgen, o. a. te St.-Petersburg en ook in Frankrijk is het denkbeeld geopperd van' het opleiden van blinden tot masseurs. Met 1 April treedt onder subsidie van dr Transvaalsche regeering in wei king een belang rijke reductie van het woordtarief voor telegram* <rnen naar Zuid-Afrika. Het wordt namelijk be- i paald op vijf shilling per woord voor gewone ei? achttien pence voor pers-depéehes. hem een centenaarslast van het lijf gewenteld I was. Hij drukte de doos tegen het hart en dacht aan de legende zijner zuster. In dien schat lag werkelijk eenige betoovering. Wat bang» uren, wat slapelooze nachten had hij hem in g den laatsten tijd berokkendhoe kalm, boa rustig was het hem nu om het hart, nu hij be® weer in handen had I Neen, die overlevert»? was niet geheel onwaar, was ineer dan f»i bakersprookje. j »Het is nu twintig minuten na acht, Eroilii zei hij, «en om halftwaalf vertrekt de laatst» trein naar Castellamare. Gij kunt dus nog rad ons eten, dan zal niemand uwe afwezigheid j opvallen. Daarna gaat gij op reis en kunt rof j vóór de morgenschemering te Positano zijn o® mijne moeder de doos terug te brengen," sGij kunt over mij beschikken." IVordl vervolgd-

Schiedamsche Courant | 1895 | | pagina 6