Onder de Camorristen. A°. 1895. Vrijdag 26 April. N°. 8775. KENNISGEVING. e u i 11 e t o n. N egrenenveertig-ste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, provinciale keuring tan dekhengsten. Buitenlaiidsehe Berichten. I UIT G EVRJ. ODÉ. COURANT Abonnementsprijs, per kwartaal IYjko per post, door het geheele Eijk ihonderlijke nommers t 1.85. 2.50, 0.10. BVREAV: BOmiTRilAV 7 O. Advertentieprijs: van 110 gewone regels m<t inbegrip van eene Courant. f 1.10. Iedere gewone regel raeer. - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Door de Gedeputeerde Staten der pro vincie ZUID-HOLLAND is bekendgemaakt de uitslag der in Februari en Maart 1S95 gehou den gewone keuring van dekhengsten, zooals die vermeld is op den daarvan door hen opge raakten staat. Tevens brengen zij den houders van merriën iu herinnering dat zij, gebruik makende van hengsten van anderen, op straffe van boete geen hengsten tot dekking mogen bezigen dan die op dien staat voorkomen. Deze staat is lieden op de gebruikelijke manier alhier aangeplakt. Oproeping in activiteit van milicien» verlofgangers der lichtingen van *«9»2 en 189». 1)e burgemeester van Schiedam Wet op do circulaire van den lieer Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland van den Uilen April j.l., A, uo. 1158 (2e Afd.) Brengt bij dezen ter kennis van de belangheb- tenden lo. dat de milicien-verlofgangers van de lichtingen van 1892 en 1893, belioorende tot de navol gende korpsen, dit jaar onder de wapenen worden geroepen gedurende den tijd hieronder aangegeven. Lichting 1892. Regiment Grenadiers en Jagers, 1ste, 2de, 4de en 5de bataljon van 9 Augustus tot 12 September. 3de bataljon van 28 Augustus tot 39 September. 1ste, 2de en 3de Regiment Infanterie, van 20 Augustus tot 23 September. 4de en 5de Regi ment Infanterie, van 9 Augustus tot 12 September, fe Regiment Infanterie, 1ste, 2de, 3de en 4de batal jon, van 20 Augustus tot 23 September. 5e batal jon, van 28 Augustus tot 30 September. 7de Regi ment Infanterie, van 9 Augustus tot 12 September. 8ste Regiment Infanterie, van 20 Augustus tot 23 September, 1ste Compagnie Hospitaalsoldaten, van 9 Augustus tot 12 September. 2de en 3de Com pagnie Hospitaalsoldaten, van 20 Augustus tot 23 September. Lichting 1892. 1ste Regiment Veld-Artillerie, lste, 3de en 5de batterij, van 10 Juli tot 13 Augustus. 6de batterij, van 14 Augustus tot 17 September. 2de en 4de batterij, van 28 Augustus tot 1 October. 2de Regiment Veld-Artillerie, 2de, 4de en 5de bat terij. alsmede de 2de treincompagnie met uitzonde ring van hen die van het wapen der cavalerie daarbij zijn overgeplaatst, van 26 Juni tot 30 Juli. lste, 3de en 6de batterij, alsmede de lste treincompagnie, met uitzondering ran hen die van het wapen der cavalerie daarbij zijn overgeplaatst, van 14 Augus tus tot 17 September. 3de Regiment Veld-Artillerie, 2de, 4de en 5de batterij, van 23 Juli tot 26 Augustus, lste, 3de, en 6de batterij, van 28 Augustus tot 1 October. Korps Rijdende Artillerie, 2de batterij, van 17 Juni tot 20 Juli. lste batteiij, van 14 Augustus tot 17 September. Korps Pontonniers, lste com pagnie, van 4 Juli tot 6 Augustus. 2de compagnie, van 22 Juli tot 24 .Augustus. Korps Torpedisten lste peloton van de lste compagnie (plaats van op komst fort De Ruyter), 2de peloton van de lste com pagnie, (plaats van opkomst Hellevoetsluis), van 21 Augustus tot 24 September. 1ste peloton van de 2de compagnie (plaats van opkomst fort aan den Hoek- van-Holland), 2de peloton 'van de 2de compagnie, plaats van opkomst Den Helder), van 3 Juli tot 6 Augustus. Lichting 1893. lste Regiment Vesting-Artillerie, lste, 2de, 3de en 4de compagnie, van 3 September tot 5 October. 5de, 6de, 7de en 8ste compagnie, var. 4 Juni tot 6 Juli. 9de compagnie, van 28 Mei tot 29 Juni. 10de compagnie, van 20 Augustus tct 21 September. 2de Regiment Vesting-Artillerie, lste, 3Je, 5de, 8ste en 9de compagnie, van 21 Mei tot 22 Juni. 2de, 4de, Ode, 7de en 0de compagnie, van 20 Augustus tot 21 September. 3de Regiment Vesting-Artillerie, lste, 2de, 3de, 4de en 5de com pagnie, van 9 Augustus tot 10 September 6de, 7de, 8ste, 9de en lilde compagnie, van 12 September tot 12 October. 4de Regiment Vesting-Artillerie, 2de en 4de compagnie, van 18 Juni tot 20 Juli. lste en 5de compagnie, van 25 Juni tot 27 Juli. 3de, 6de, 7de, 8ste, 9de en 10de compagnie, van Augustus tot 7 September. Korps Pautseifort- Artilleiie, lste compagnie, van 16 Juli tot 17 Augus tus. 2e compagnie, van 18 Juni tot 20 Juli. 3de com pagnie, van 28 Mei tot 29 Juni 4de compagnie, van 23 Juli tot 24 Augustus. Lichting 1802. Koips Genietroepen (uitgezonderd de vesting-telegrafisten die hebben voldaan aan liet bepaalde m den eersten volzin van art. 6 van liet Koninklijk besluit van 29 Febiuari 1884, 110. 13), van 24 Juli tot 27 Augustus. Lichting 1893. Koips Genietroepen (uitgezonderd als voren), van '29 Mei tot 2 Juli. Lichting 1893. lvo-ps Genietroepen (de vesting- telegrafisten voren vermeld), le serie van 6 Mei tot 15 Mei. 2e serie van 10 Mei tot 15 Mei 2o. dat de verlofgangers, voor wie de opkomst op eenen Maandag is gesteld, indien zij gevestigd zijn in gemeenten, vanwaar zij niet in éen dag hun garnizoen kunnen bereiken, niettemin zich eeist op den dag voor de opkomst bepaald, op inatsch behoeven te begeven en den volgen den dag, zoo vroegtijdig mogelijk, bij het korps zullen moeten aankomen. Wordende de betrokken verlofgangers verwittigd, dvt zij zich, voorzien van aide voorwerpen van Meeding ca uitiusling door hen bij hun vertrek met groot rerlof medegenomen, alsmede van vei lofp is en zak boekje, op het bepaalde tijdstip bij hunne korpsen moeten bevinden dat zij zich echter vooraf ter ge meente-secretarie moeten vei voegen, zoowel tot het aReekenen van hun verlofpas als tot het ontvangen van de passagebiljetten en daggelden voor zoover zij daarop aanspraak hebbendat de verlofganger, die in gebreke b ijft op den bepaalden d ig onder de wa penen te komen, bij zijne latere opkomst zooveel langer in dienst wordt gehouden en hij, die aan de oproeping niet voldoet, als deserteur zal worden be handelddat hij, die wegens ziekte of gebreken aan de oproeping mot kan voldoen, daarvan moet doen blijken door eeue ter gemeente-secretarie over te leggen geneeskundige verklaring, zullende zoodanig verlofganger voorts verplicht zijn, zich na zijn herstel onmiddellijk bij zijn korps te vervoegen. En dat, na deze openbare kennisgeving ieder milicien hierin betrokken, geacht wordt van zijne verplichting kennis te dragen, waardoor hij gehouden «zonder verdere oproeping aan de voorschreven opkomst te voldoen eu deruahe tater geene onwe tendheid *en deze zal kunnen voorwenden. Schiedam, den 25sten April 1895. Se burgemeester voornoemd, VERSTEEG. DUITSCIILAND. De Rijksdag heeft Dinsdag met groote meerderheid van stemmen een voorstel aan genomen van de heeren Muller (nat. lib.) en Stumm, bepalende dat het invoerrecht van goederen, afkomstig uit landen, welke Duit- sche schepen of koopwaren ongunstiger be handelen dan die uit andere staten, kan wor den verdubbeld, terwijl van goederen, die volgens liet bestaande tarief vrij van invoer rechten zijn, zoodanig recht kan worden ge heven, een en ander te bepalen bij keizerlijk besluit en met goedkeuring van den Bondsraad. Mede werd aangenomen een voorstel om alcohol of ether bevattende toiletartikelen, te belasten met een recht van 200 en alle andere parfumerieën met 100 mark per 100 kilo. Aan twee wetsontwerpen over binnen scheepvaart en vlotterij, welke in den Rijksdag ter tafel liggen, besloot de commissie eene resolutie toe te voegen, strekkende om de regeering uit te noodigen de kustvaart op Duitsche wateren aan Hollandsche en Skandi- navische schippers te verbieden. Practisehe waarde heeft deze zonderlinge resolutie niet, daar de regeering wel niet geneigd zal zijn de te dezer zake bestaande tractaten te schenden. Er bestond strijd of de commissie voor de Umsturz-voriage in het ontworpen art. 166 van het strafwetboek ook het beschimpen van de leer van een godsdienstig genootschap had opgenomen. De notulen hebben nu uitgewezen, dat die toevoeging verworpen is. De commissie voor de verzoekschriften uit den Pruisischen Landdag heeft beraadslaagd over het adres van den bond van Duitsche vrouwenverenigingen, waarin op aanstelling van vrouwelijke fabrieksinspecteurs wordt aangedrongen. Noch de commissie, noch de daarin vertegenwoordigde minister van handel en nijverheid zijn van de doelmatigheid en de uitvoerbaarheid van deze nieuwigheid over tuigd. In zijn antwoord aan de deputatie uit Stutt gart merkte vorst Bismarck op dat hij altijd een tegenstander is geweest van de unitari- sche richting en ook thans nog een bond voor stond. Hij zou wensehen dat de Landdagen critiek zouden oefenen op de daden van hunne gevolmachtigden by den Bondsraad en hen verantwoordelijk stelden voor hun stemmen, echter met dien verstande, dat de Landdagen Koman van WALDEMAR URBAN. 42. NEGENTIENDE HOOFDSTUK. Hat boven omschrevene had plaats gehad in den vroegen morgen van Vrijdag en reeds den wond van dien dag kon men in alle bladen van 8e stad Napels het bericht van de ontvoering van den hertog Dei Tibaldi lezen. Het sensatie- bakkend bericht was koren op den molen van 1 Napolitaansche journalisten. Hunne levendige verbeelding wist er een ware roman van te maken. Alle omstandigheden werden haarfijn beschreven, dijk zoo, als die heeren zich voorstelden -1 Jet gebeurd moest zijn. Zij vertelden van woedend gevecht, van gemaskerden, die den gehaelen omtrek de rotsen bezet hielden, zelfs van een geheimen minnehandel van roovers met de bewoners van het slot, kortom, vei telden al wat maar kon strekkenJom de nieuwsgierigheid hunni-r lezers te prikkelen, en de courantenjongens schreeuwden: uit ratio del duca dei Tibaldi.'" of briganti di Postlano!" zoo aanhoudend en zoo luid als de longen van een geioutineerd colporteur van dagbladen dit maar veroorloven, den geheelen avond en nog een gedeelte van den nacht. De dag was even schoon geëindigd als begonnen. Mejuffrouw De Vries zat op haar balkon en ademde met volle teugen den verfrisschenden zeewind in, terwij! zij luisterde naar het geruisch der palmen in het park. Bijwijlen keek zij naar de donkerroode rookwolken, die aan de overzijde van de golf, waaraan het buiten van haren oom gebouwd was, uit den nimmer rustenden vulkaan ten hemel stegen. sWat heeilijk landmompelde het meisje en werkte de gedachte uit door dit oord te misgunnen aan zijne deels onverschillige, deels door wilden hartstocht gedreven bevolking. Zij ging nog verder en dacht zich zelve in dit para dijs rondwandelende aan den arm van een barer waardig echtgenoot, dacht [aan-hertog A ttilio. Plotseling klonk langs den weg langs de villa's van Pnsiiippo de stentorstem van een couranten jongen »/f ratio del duca dei Tibaldi! I briganti di Positano j" Verschrikt vloog Elvira op. Wat was dat 7 Wat was er met Attilio gebeurd 7 Hadden de roovers van Positano hem meegevoerd 7 Zij riep haar kamermeisje en zond haar naar buiten om eone courant te koopon. Het meisje kwam spoedig, maar voor de in angstige spanning verkeerende Elvira lang niet spoedig genoeg terug. Zij snelde haar te gemoet, ontrukte haar het blad en begon, bevende van ongeduld, te lezen. Het was Attilio niet, het was zijn vader, die door de struikroovers opgelicht en meegevoerd was naar het gebergtemaar daar las zij ook, dat Attiiio na heftigen strijd tegen de schurken zwaar gewond in het gebergte was blijven liggen en nu op het slot met den d«od worstelde. Zij barstte in tranen uit. Ja, wel had zij hem lief, dezen hartstochtelijken jongen edelman met zijne doordringende donkere oogen, waarin een weield van teederheid en liefde haar tegonblonk. Op dit oogenblik sprak alles wat in haar was ten gunste van den jongeling en beschuldigde zij haren oom van onverschilligheid, toen hij haar met zijn wikkend verstand noopte voorioopig van hem af te zien. Wat beteekende het te beminnen, zoo rede neerde de jongedame, wanneer men met voor kleine gebreken de oogen sluit. Daarin lag immers juist de kracht der liefde, gebreken en tekortkomingen te bedekken. In het liefhebben van een heilige lag geene bekoring, geene ver- dionste, geene toewijding. En nu lag hij daar, zwevende tusschen leven dood, en zij zij mocht niet tot hem snellen, hem verplegen, hem geen troostend wuord toe spreken, hem met geen blik zeggen hoezeer zij hem liefhad. Nog altijd stroomden haar de tranen langs de wangenZij liet ze baar vrijen loop.

Schiedamsche Courant | 1895 | | pagina 1