A0. 1895. Donderdag 2 Mei. N°. 877£ KENNISGEVING. egenenveertigete Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGEVER: J. ODÉ. o.io. Buitenlandsclie Berichten. Abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door het geheele Rijk A&ouderlijke nominers 1.8b. 2.50. BDBEAD: BOTSBiTRAAT 7 O. Advertentieprijs: van 110 gewone regels rntt inbegrip van eene Courant. f 1.10. Iedere gewone regel meer. 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Beschrijving voor «ie Personeelc Be lasting en voor de Belasting op Bedrijfs- en andere Inkomsten. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezien de besluiten van den heer Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland van den 48den blaart en den 5den April j.L, litt. A. nos. 484 en 598 (3e Afd.) prov bladen nos. 17 en 20, betrek kelijk le beschrijving voor de personeele belasting voor de belasting op bedrijfs- en andere inkom sten voor het dienstjaar 1895/96. Doen te weten: 4, Dat de beschrijving voor de belasting op bed rij te en andere inkomsten voor het dienstjaar 1895/96 in deze provincie zal aanvangen op Maandag den 0den Mei aanstaandeterwijl de besehrijvingsbii- jetten, ingevolge art. 13 1. tweede zinsnede, der aangehaalde wet van den 2den October 1893 (Staatsblad no. 149) door of vanwege den ont vanger der directe belastingen twintig dagen na de itreiking zullen worden opgehaald 2. Dat de beschrijving roer de personeele belasting voor het dienstjaas'18.15/96 insgelijks een aanvang zal nemen op Maandag den 6den Mei aanstaande, terwijl zij, die op den 20sten dier maand, geen biljet nachten ontvangen hebben, verplicht zullen zijn er een ten kantore van den ontvangei der directe belastingen te doen afhalen, en aldaar, behoorlijk ingevuld, terug te bezorgen vóar den 31 sten cierzelfde maand; strekkende verder tot naricht met betrekking tot de berekening van den aanslag voor de huurwaarde, de deuren en vensters en tie haardsteden, dat de bevolking van de kom dezer gemeente bedraagt een aantal van 25784 zielen; 3. Dat, ingevolge art. 29 2 der wet van den 29sten Maart 1833 staatsblad no. 4), tot tegen- schatters in deze gemeente zijn benoemd de heeren JOHANNES MARIE ARNOLDUS ZOET- 5IIUDER JOHANNES NICOLAAS IGNATIUS WOUTERLOOD, JOHANNES FRANCISCUS RO- ZESTRATEN en KORNELIS SNEIJDERS DE TOG EI. 4. Dat bij bezwaarschriften tegen de aanslagen in zake de personeele belasting, ingevolge art. 1 der wet van den 4n April '1870 staatsblad no. CO) behoort te worden overgelegd een duplicaat van liet aanslagbiljet, tegen betaling vau 5 cents bij den ontvanger verkrijgbaar gesteld. Wordende voorts de ingezetenen aandachtig ge maakt op hunne verplichtingen om in- en aifwonende dienstboden der eerste, en de in- en uitwonende dienstmeisjes der vierde klasse, die op 1 Mei 1895 reeds den leeftijd van 15 jaar zullen hebben bereikt, ia de belasting aan te geven, alsmede op de wijzigingen, welke door de wet van den 9n April 1869 staatsblad no. 39) in de wetten betreffende de personeele belasting van 1833 en 1843 zijn gebracht, en wel bijzonder op de volgende artikelen der wet van 1869, te weten Art. 5, waarbij is bepaald, dat de belasting niet is verschuldigd wegens de cenige vrouwelijke be- -diendeoverigens naar de eerste, derde of vierde •klasse belastbaar, in dienst van den belastingplich tige, welke geeue andere bedienden houdt en vierof meer eigen of aangehuwde kinderen, kindskinderen of pupillen bij zich heeft inwonen, die op den eersten Mei des jaars, waarover de belasting loopt, jonger dan een en twintig jaar zijn. Art. 7, houdende bepalingen dat de eerste twee paragrafen van art. 27 der bovengenoemde wet van 1833 worden gelezen als volgt: £1. Die na den 15n Mei een perceel in gebruik noemt, is voor dit perceel de belasting naar de vier eerste grondslagen voor den tijd des dienstjaars, die dan nog over is, verschuldigd. 12. Aan den belastingplichtige, die in den loop des dienstjaarsoen perceel verlaat, zonderdaarineenige roerende goederen of iemand in zijn dienst achter te laten, wordt ontheffing verleend van zijn aanslag .naar de vier eerste grondslagen voor den tijd des dienstjaars, die dan nog over is, indien daarvan ■door hem, binnen den tijd van eene maand, vol gende op die, waarin hij hetperceel verliet, tegen bewijs, schriftelijke aangifte is gedaan ten kantore van den ontvanger, opeen aldaar kosteloos verkrijg baar biljet. De ontheffing woidt ook verleend over het driemaan- delijksche tijdvak, waarin het perceel werd verlaten, indien de belastingplichtige daarna, doch in den loop van hetzelfde tijdvak, een ander perceel, waarvoor hij belastingplichtig is, in gebruik neemt. 3ij overlijden van den belastingplichtige treden zijne erfgenamen in dezelfde rechten en verplichtingen. De aangiften, volgens het eerste en derde lid in gediend, worden als gewone bezwaarschriften aan gemerkt en behandeld. En is hiervan afkondiging eeschied, waar het behoort, den 30sten April 1895. Burgemeester en weihouders van Schiedam, VERSTEEG. De secretaris, VERNÈDE DUITSCHLAND. De tweede lezing van het ontwerp tot "be teugeling der omwentelingspartijen is thans door den Rijksdag bepaald op 6 Mei a. s. Op het wetsvoorstel betreffende de handels tarieven, thans bij den Rijksdag bij derde lezing aanhangig, is uit naam der partijen die de meerderheid vormen, een amendement ingediend, met het doel de bij de tweede lezing ingelasehte machtiging der regeering om in geval van tariefoorlog dwangrechten te leggen op tot dusver vrijgestelde artikelen, te beperken in dezen zin, dat die dwang rechten in geen geval meer mogen beloopen dan 20 pCt. der waarde van het getroffen artikel. De Bondsraad heeft Maandag de aanvul- lingsbegrooting voor de opening van het Noord-Oostzeekanaal, tot een bedrag van 1,700,000 mark, goedgekeurd. Naar het Berlinet: Tajgeblatt verzekert, heeft de rijkskanselier, vorst Ilohenlohe, tot Duitschlands vertegenwoordigers in den vreemde een schrijven gericht tot toelichting van Duitschlands optreden in de Japansche aangelegenheden. Daarmede bedoelt Duitsch- land geenszius— moet Von Hohenlohe aan de gezanten hebben geschreven aan .Tapan de voordeelen der behaalde overwinningen te ontnemen, want Duitschlands sympathie voor Japan is onveranderd dezelfde. Maar redenen van materieelen aard noopten de regeering zich aan te sluiten bij den aan de Japanners door eenige mogendheden gege ven raad. Duitschland acht het namelijk zeker, dat zijne belangen op economisch gebied, gelijk die van Europa in het algemeen, benadeeld zullen worden, wanneer Japan zich vestigt op het Chineesche vasteland. F K A N K R IJ K. Maaudagmiddag een bezoek brengend aan den Salon iu de Champs Elvsëes, ontmoette de president der Fransche republiek den Duitschen gezant, graaf Münster. Hoffelijk bood Faure den gezant den arm, en wandelde met hem de zalen door. Dupuy heeft in een redevoering te Beaulieu verklaard, waarom hij zoo'n heftige tegen stander van het socialisme was. "Volgens hem bedreigt het socialisme de vrijheid van den arbeid en de persoonlijke vrijheid. Na eenig ander vuurwerk, als verachtelijke Commu nie", urepubliek en vaderland in gevaar", »verschrikkelyk ontwaken gevangen in de hersenschimmen van liet socialisme afgestoken te hebben, eindigt de vroegere minister-president met in een slotapatheose zijn vrees voor een anderen Boulanger-Caesar ten tooneele te voeren, waarop alle kiezers natuurlijk behoorlijk gerild hebben. Volgens de Pall Mall zou door anarchisten een aanslag tegen Felix Faure beraamd zijn op zijn jongste reis naar Havre. Slechts door de waakzaamheid van een Londenschen in specteur van politie, die de schelmen op Waterloo-quare arresteerde, is Felix Faure aan dit dreigend gevaar ontsnapt. De voornaamste resultaten van het congres van spoorwegbeambten te Parijs zijn de vol gende twee besluiten '1°. Het werk wordt gestaakt, indien de wet, die aan beambten in staatsdienst het werkstaken verbiedt, wordt aangenomen. 2°. Er zuilen aandeelen in de spoorweg maatschappij gekocht worden. Vermoedelijk zal dit tot het aanzienlijk bedrag van 480,000 francs per jaar kunnen geschieden. ENGELAND. In het Lagerhuis heeft Shaw Lefevre gis teren een wetsontwerp ingediend, bepalende dat iedere kiezer voor het Parlement slechts een stem kan uitbrengen, en dat alle verkie zingen op éenen dag zullen plaats hebben, nl. op Zaterdag. liet wetsontwerp is in eerste lezing aan genomen. De tegenstanders verklaarden het te zullen ververpen, wanneer er niet aan toe gevoegd wordt eene nieuwe verdeeling van de parlementszetels. ZWEDEN en N O O R W E G E N. Het Noorsehe Storthing heeft met 83 tegen 28 stemmen een wetsvoorstel aangenomen, waarbij de invoerrechten op mout van 28 tot 50'/2 ore per KG, en opgraan, bestemd tot mou ten van 21 tot 37,1 ore per KG zijn verhoogd. Het ontwerp is terstond in werking getreden, RUSLAND. De Bobt. Corr. verneemt uit St.-Peters burg dat de diplomatieke nota van Rusland aan Japan in zeer krassen toon gesteld is. Bovendien heeft de minister van buitenland- sche zaken, Lobanoff, aan den Japanschen ge zant verklaard, geen rekening te kunnen hou- den met de door diens regeering kenbaar gemaakte Vrees voor binnenlandsche onlusten als zij gehoor gaf aan de eischen van Rus land, Frankrijk en Duitschland. In een bericht aan de Times heet het, dat te St.-Petersburg de autoriteiten van leger en vloot druk bezig zijn eene mobilisatie voor ta bereiden voor liet geval, dat de houding van Japan eene expeditie noodig mocht maken. Maar in de regeeringskringen schijnt men over de mogelijkheid daarvan nog weinig on gerust; en in ieder geval zou Rusland nog wel eene maand of drie noodig hebben om, des noodig, met de wapenen tegen Japan te kunnen optreden. OOSTENBIJ K-II O N G A R IJ E. De Czechische leden van den Rijksdag heb ben besloten eene vereeniging te vormen ten einde n de verschillende arrondissementen van "VVeenen, dat ongeveeer 200,000 Czechen onder zijne bevolking telt, Czechische bibliothe ken te stichten en volksbijeenkomslen in die taal te organiseeren. SPANJE. In de Kamer heeft Labra gisteren uitvoe rig de begrooting van koloniën behandeld, waarbij hij krachtig aandrong op hervormin gen op Cuba, en vroeg wat er waar was van het bericht, dat de opstandelingen twee sche pen hebben en de hulp verwachten van een honderdtal Amerikaansche burgers. In zijn antwoord logenstrafte de minister van koloniën dergelijke geruchten. Hij legde den nadruk op de welwillende gezindheid der Vereenigde Staten jegens Spanje. Als den 15n Juni de noodig geachte hervormin gen op Cuba niet zijn ingevoerd, zal, zoo verklaarde de minister, de regeering zicli wenden tot de wetgevende macht. Terwijl we van den eenen kant hooren dat een Spaansche kolonel te Gigates op Cuba een bende opstandelingen verslagen heeft, komt nu weer een bericht over New-York, dat den lOn April een troep van 200 Span jaarden bij Guantanamo door de opstande lingen verslagen en bijna allen neergeveld zijn. Er zouden slechts 4 of 5 ontkomen zijn. De Spanjaarden hebben de opstandelingen onder Maceo verslagen bijParra Huelva. Even eens is een troep van Gargon, een andere aanvoerder der rebellen, verslagen. De rebel len hebben zware verliezen geleden. Uit Sevilla wordt gemeld dat de hertog van Orleans is aangetast door eene longontsteking. Voor het oogenblik is zijn toestand weinig gevaarlijk. AMERIKA. De plaatselijke verkiezingen, die in de eerste week van April in bijna alle Westelijke Staten der Unie hebben plaats gehad, zijn voor het grootste deel ten gunste der republikeinen uit gevallen. Steden, die sedert 30 juren onafge broken door democratische burgemeesters werden bestuurd, hebben nu republikeinen aan het hoofd van het gemeentebestuur gekregen. De regeering der republiek Nicaragua heeft de haven van Corinto, welke thans door Brit-" sche mariniers bezet is, gesloten verklaard en bepaald dat invoerrechten, aan de Engelschen betaald, niet erkend zullen worden, met be dreiging dat de in die haven ingeklaarde goederen als eontrebande beschouwd en later

Schiedamsche Courant | 1895 | | pagina 1