Onder de Camorristen, A". 189E Vr jdag 3 Mei. N°. 8780. KENNISGEVING. KENNISGEVING. F e u 11 e t o n. egrenenveertgste Jaargang. Versch nt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGEVER:" J. ODÉ. BUBSiV: BOTEitSTKAAT 7 O. Oproeping tot de nschrïjving voor de schutter ij. Bnileiilaiidsclie Berichten. i I» ABONNEMENTSPRIJS, per LwarUuJ franco per pose, door het geheele Rijk Afionderlijke nomraers t 1-85. 2.50. - 0.10. Advertentieprijs: van 110 gewone regels roet inbegrip van eene Courant. 1.10. Iedere gewone regei meer. - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. PROCES-VERBAAL van de opening der stem briefjes, die ter benoeming van éen lid van den gemeenteraad, aftredende in 1897, den In Mei 1895 zijn ingeleverd. Op heden den tweeden Mei 1800 vijf en negentig, in de gemeente Schiedam, is door het bureau van mopneining in de eerste afdeeling (hoofdbureau) in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal plaats genomen, des morgens ten negen ure. bureau is samengesteld uit den heer HENDRIK 0 JACOB VERSTEEG, Burgemeester, Voorzitter, en de i eeren JACOBUS HOEK en rEGIDIUS ELZEVIER OOM, leden van den Gemeenteraad, stemopnemers. De voorzitter plaatst op de tafel de stembussen, bij hem den eeisten Mei 1800 vijf en negen tig ovei gebracht uit de eerste afdee'.ing (hoofdbureau) ■en uit de tweede afdeeling (onderbureau). De zegels van de bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtervolgens geopend en be dondert negenhonderd vier en dertig stembriefjes ie bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers, die briefjes hebber ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn ondereengeinengd, worden zij door den voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het bureau beeft van onwaarde verklaard éen en vijftig briefjes, als: veertig die niet waren ingevuld, tien lie een ander persoon aanwezen dan degenen over wie de herstemming geschiedt, en éen, die het in art. 37 der kieswet bedoelde zegel misten. Het getal der geldig uitgebrachte stemmen is mitsdien geweestAchthonderd drie en tachtig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren: J, M. van der Schalk Jr. 410 stemmen. Mr. W. H. Jansen 473 i> Heeft alzoo de rneeste stemmen verkregen de heer tnr W. H. Jansen. En is derhalve verkozen totlid van den gemeente raad van Schiedam de heer Mr. WILHELMUS HEN RICO'S JANSEN. En zijn tegen deze opening van stembriefjes, door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren iugcbracht. En is na afloop van dit een en ander proces-ver baal opgemaakt, in tegenwoordigheid van allen, die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Schiedam, den 2n Mei -1895. VERSTEEG, Voorzitter. JACs. HOEK. i c/m-.muotj.w.. JE. ELZEVIER DOM, J slmoP"emm- PROCES-VERBAAL van de opening der stem briefjes, die ter benoeming van een lid van den gemeenteraad, aftredende in 1895, den ln Mei 1895, zijn ingeleverd. Op heden den tweeden Mei 1800 vijf en negentig, in de gemeente Schiedam, is door het bureau van stemopneming in de eerste afdeeling (hoofdbureau) in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal plaats genomen, des morgens ten negen uie. Het bureau is samengesteld uit den heer HENDRIK JACOB VERSTEEG, Burgemeester, Voorzitter, en de heeren JACOBUS HOEK en zEGIDIUS ELZEVIER DOM, leden van den Gemeenteraad, stemopnemers. De Voorzitter plaatst op de tafel de stembussan, hij hem den eersten Mei 1800 vijf en negentig over gebracht uit de eerste afdeeling (hoofdbureau) en uit de tweede afdeeling (onderbureau). De zegels der bussen worden onderzocht en be vonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en be vonden negenhonderd twee en dertig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd vergeleken zijnde, is gebleken te zijn even gioot als het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn ondereengemengd, worden zij door den Vooizitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het bureau lieeft van onwaarde verklaard vijf en zestig briefjes, alsacht en veertig die niet waren ingevuld, vijftien die een ander persoon aanwezen dan degenen over wie de herstemming geschiedt, en twee die liet in art. 37 der kieswet bedoelde zegel misten. Het getal der geldig uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest: achthonderd zeven en zestig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren W« Tak 415 stemmen. II. Dienske 432 Heeft alzoo de meeste stemmen verkregen de heer II. Dienske. En is derhalve verkozen tot lid van den gemeente raad van Schiedam de heer HENDRIK DIENSKE. En zijn tegen deze opening van stembriefjes, door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces verbaal opgemaakt, in tegenwoordigheid van allen, die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Schiedam, den 2n Mei 1893. VERSTEEG, Voorzitter. JACs. HOEK, r ,E. ELZEVIER DOM, J SfemoB«emerS. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Gezien art. 69 der wet van 4 Juli 1850 (staatsblad no. 37) Brongen ter keunis van de ingezetenen, dat de processen-verbaal van de op den isten dezer plaats gehad hebbende herstemmingen ter verkiezing van twee leden voor den gemeenleraud, ter inzage zijn nedeigelegd op de secretaiie en dat afschrif ten daarvan zijn aangeplakt aan het raadhuis. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den lsten Mei 1895. Burgemeester en wethouders voornoemd, VERSTEEG. De secretaris, VERNÈDE. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Gezien de wet op de schutterijen van denllden A, nl 1827, (staatsblad no. 17), en in het bijzoinler gelet hebbende op de artikelen dier wet, die in be trekking staan tot de jnarhjksche inschrijving, zoo tot de bestaande legisteis van vroegeie jaren als tot de inschrijving welke gedurende de laatste helft der maand Mei moet geschieden Doen te weten Jat de registers ter inschrijving voor de SCHUT TERIJ, van de geborenen in de jaren '1801 tot 1870 ingesloten, zullen woiden geopend ter inschrijving van alle mannelijke ingezetenen, die tot het laatst- gemelde jaar behooren, alsmede van hen, die, in de voiige jaren geboren zijn en sedeit de laatst-voi ige inschrijving zich alhier metterwoon hebben geves tigd, waaronder ook begrepen zijn de militanen, na dien tijd gepasporteeid, en de vieeindelingen, van buiten het rijk gekomen, die alhier zijn komen wonen, voor zooverre deze laatsten liet voornemen om zich in dit rijk neder te zetten, hebben aan den dag gelegd, hetzij door eene uitdrukkelijke verklaring, hetzij door de werkelijke overbrenging van den zetel van hun vermogen en de hoofdmiddelen van hun b staan naar hier, zonder dat de tijdelijke uit oefening van eenig bedrijf of handweik, in eenige oendergeschikte betrekking, als zoodanig voornemen wordt aangemerkt allen welken zullen woideu in geschreven in dat register, waartoe zij volgens hun nen ouderdom behooren dat van deze inschrijving niemand der hiervoor be doelde personen is uitgezondeid, maar dat allen zoniet onderWteid, daarin begrepen zijn, al waie liet ook, dat zij zouden vermeenen, volgens de wet, tot vrij gestelden of uitgestotenen te behooren zullende der halve, alle de bovengemelden, daaitoe hij dezen opgeroe pen, moeten verschijnen ten raadhui ze der gemeente op Vrijdag, den 17den Jlfei of Zaterdag, den ISden Mei 1895, op beide dagen van des voormiddags 10 tot des middags 12 «re, teneinde zich te laten inschrijven. De opgeroepenen zullen verplicht zijn, bij hunne inschrijving opgave te doen van hunne namen, voor namen, van de plaats en den tijd hunner ge- booite, hunner woonplaats met aanduiding van straat en nommer, het beroep hunner ouders en dat van hen zelf, of zij zijn gehuwd, ongehuwd or weduwnaar, het getal hunner kinderen van beider geslacht, sedert, wanneer zij ingezetenen der gemeente zijn en van waar tij alhier zijn komen inwonen, en eindelijk de redenen, die zij vermeenen te hebben, om van den schuttel lijken dienst te woiden vrijgesteldof uitgesloten. Wordende voorts ieder hunner, luiten deze gemeente geboren, aangemaand, om zich tijdig van een geboorte- akte te voorzien, en zich alzuo van zijnen oudei dom te veizekeren, teneinde de fijschiijving behooilijk kunne geschieden, en om te vooikomen, dat iemand door eene verkeeide opgave van zijnen ouderdom, vervalt in de straf bt} de wet bepaald. De hierbij be'anghebbenden worden mitsdien ge waarschuwd, om zich van hunne voiplichtiiig m dezen te kwijten; vermits lit kiaehte van art. 9 tier wet en art. van het koninklijk besluit va n 21 Maart 1828, al degenen, welke zich vóór liet sluiten der registers, op den eersten Juni eerstkomende, niet hebben laten Inschrijven, alsnog ambtshalve zullen woiden inge schreven, en dat zij dientengevolge zullen woiden verwezen in eene geldboete, en bovendien zonder loting bij de schuttenj ingelijfd, indien het zal blijken, dat er, tijdens >1e verzuimde inscbiijving, geene iede- iit'll tot vrijstelling of uitsluiting ten hunnen aanzien bestonden. L'n is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den lsten Mei 1895. Burgemeester en wethouders van Schiedam, VERSTEEG. De secretaris, VERNÈDE. ÜÜITSCÜLAXD. In Rijksdagskringen loopt het gerucht dat Roman van WALDE MAR URBAN. «Lorenzoriep Ti hem te gemoet. De aangeroepene keek op. «Hierheen! Wat is er? Is er onraad?" «Lorenzo schreed voorzichtig de ladder over «n plaatste zich naast Ti op den steen, «Trek de ladder in, Checco," beval Ti. Checco gehoorzaamde. «Nu?" vroeg Ti ongeduldig. Lorenzo lachte. «Zij zijn haastig, 't Was nog geen middag toen ik uit mijn kijkgat een man aan het station Paesto zag uitstijgen en op den tempel toetreden. Ik herkende hem dadelijk. Het was giaaf Tozzo," «Zoo. Eri hebt gij met hem gesproken «Dat hadt gij mij immers verboden. Hij heeft mij niet eens gezien. Hij heeft staan wachten tot de zon onder* was. Toen is hij weer met den trein in de richting van Salerno vertrokken." «Het is zoo goed. De lieden op het siot zullen we wel klein krijgen. Zij zullen al haast begrijpen, dat ze roet mannen te doen hebben, die zich geen knollen voor citroenen laten verkoopen," Ti stond op en ging de grot binnen. Hij scheen over het bekomen bericht goed tevreden. «Zeg eens, jongensriep hij, «eer de week otu is, hebben we het geld binnen en kunnen gaan, waarheen het ons belieft. We kunnen te Rome of in het buitenland van onze renten gaan leven en hebben niet meer noodig in dit ver vloekte hol geitenvleesch te eten. Hoe is 't met den hertog «Hij slaapt," luidde het antwoord. «Goed, goed. Laat hij maar wat bekomen. Ik was gisternacht bang, dat bij et' uit zou stappan. Nu, maak je maar zachtjesaan reisvaardig. Nog een paar nachten en dan kunnen we opbreken, ik denk Dinsdag al. Onze zaken staan goed." Checco hoorde alles. Men had hem ook zijne veertig duizend lire toegezegd, als het plan gelukte, en Checco had gezegd dat het goed was. Hij zag ook, dat Ti weder die beweging maakte, die hij hem al meer had zieti maken. Dan streek de roover langzaam en onmerkbaar langs zijne sjerp, tot hij aan een eenigszins vooruitstekend punt gekomen was, waar wel een ei of een noot onder liet doek verborgen scheen. Pas had Ti zich overtuigd, dat het voorwerp zich nog op zijne plaats bevond, of hij lichtte de hand op en scheen weer gerust. Checco was geen domoor. Al was hij niet ving van begrip, hij had genoeg gezond verstand om uit die telkens herhaalde beweging te be sluiten, dat de hoofdman iets van waarde onder zijn sjerp verborgen hield. Hij had er reeds een paar nachten over liggen denken en was eindelijk zoover, dat hij meende te weten, wat het zijn moest. Het was nu omstreeks zeven uur, maar de sterren waren reeds opgegaan, want de dagen be gonnen te korten. Ook werden de nachten op deze hoogte koud. Checco had zich diep in zijn mantel gewikkeld en zich voor den ingang van liet hol neergelegd. Daarbinnen was alles stil. Allen schenen te slapen. Ook Checco trachtte den slaap te vatten. «Veertig duizend lire," mompelde hij, als om zich zelf rustig te stemmen. Maar de slaap wilde niet komen. Telkens, als hij de oogen sloot, stond de oude, doodsbleeks hertog voor hem. En achter dezen stond Carmela en staarde hem met hare schuone, donkere oogeti verwijtend aan. Eindelijk sprong hij op. «Ik wil het niet 1 Ik wil liet niet 1" bromde liij zachtjes, wierp den mantel en tuurde naar de kloof, die hem van giridsche rotsen scheidde. Een ferme aanloopeen stoute sprong en toen was hij vrij, zoo vrij als hij wilde zijn, toen hij uit Positano vluchtte. Dte vrijheid had men hem benomen. Hier stond men met geladen karabijn achter hem, hier heerschten willekeur en misdaad, bier spotte men met recht en wetten. tv

Schiedamsche Courant | 1895 | | pagina 1