A0. 1895 Zaterdag 15 Juni. N°. 8810 KENNISGEVING. KENNISGEVING. Versch nt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag» UITGEVER: J. ODÉ. Buiten!audsehe Berichten. Abonnementsprijs, per kwartaal JFrsneo per post, door het geheele Rijk Afionderlijke nommers f 1.85» - 2.50. 0.10. BURSA BJ 8VTERITKA AT 7 O. Advertentieprijs: van 110 gewone regels mtt inbegrip van eene Courant, f 1.10. Iedere gewone regel meer. - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. 'Inrichtingen welke gevaar, schade ot hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester i n wethouders van Schiedam, Gezien het verzoek: lo. van J. HOPPE, om vergunning tot op richting van een kuiperij aan de Broers- vesi no. 127, kadaster sectie B no. 332; 2o. van W. BAKKER, oin vergunning tot. oprichting van een slachtplaats van varkens op den open grond achter liet pand aan de Oosterstraat no. 5, kadaster seciie I no 345. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den 2den Juni 1875 staatsblad n". 95); v Doen te weten: Dat voormelde verzoeken met de bijlagen op 3e secretarie der gemeente zijn ter visie gelegd; dat op Vrijdag den «iSslen »Iunl a.s., des namiddags ten 2 ure, ten raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwa ren tegen het toestaan van die verzoeken in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichtenen dat gedurende drie dagen vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is Uiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 14den Juni 1895. Burgemeester en wethouders voornoemd, VERSTEEG. "De secretaris VERNÈDE. De burgemeester van Schiedam, brengt bij dezen ter kennis van de ingezetenen dat hei. knluer voor de belasting op het personeel dezer gemeente, over liet dienstjaar 4895/90, door den heer directeur der dnecte belastingen te Rotterdam op den 42'ien Juni 1895 executoir ver klaard, op heden aan den ontvanger der diiccte belastingen, ter ïnvordeimg is oveigemaakt. Voorts wordt bij dezen hm ïmierd, dat een iedei verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden »oet te voldoen; alsmede dat lieden de termijn van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag behooren te woiden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 14den Juni 1895. Be Burgemeester voornoemd, VERSTEEG. DUITSCHLAND. Volgens de Standard heeft keizer Wilhelm bevolen, dat de vlaggeschepen van alle eska ders te Kiel in telefonische en telegrafische verbinding gebracht zullen worden met de kust en enkele ook met de hoofdsteden van het riik, lot welks vloot zij behooren. Naar beweerd wordt, zou de Duitsche mili taire oveiheid, teneinde de strategische Moe- zeliinie (van Trier tot Metz) voor verrassingen te vrijwaren, o. m. der overheid van het Luxemburgsehe stadje Grevenmacher den eiscli hebben gesteld, dat zij de ijzeren poort, die de brug over de Moezel afsluit, zal laten herstellen en dat de grendel benevens bet wachtershuisje geplaatst zullen worden aan Duitsche zijde. In toonaangevende kringen te Betlyn heeft men tot dusver terughouding betoond in de Armenische kwestie. Nu vvoidt echter van officieuse zijde verzekerd dai Turkije niet rnoet hopen in Duitscliland steun te vinden. Wanneer Engeland en Rusland gemeenschap pelijk besluiten nemen, zal Duitscliland die goedkeuren. De weigerende houding van Turkije is geschikt om ernstige gevaren in het leven te roepen. Te Aken zijn broeder Heintich en broeder Ireniius, vei dacht van meineed in liet Mel- lage-proces, gearresteerd. Men gelooft dat nog andere personen in hechtenis genomen zullen worden. Het openbaar ministerie is tegen de uit spraak in het proces-Me!lage in hooger be roep gekomen. De magistraat van Bellijn heeft tegea de Kulnische Yolksztg. een aanklacht wegens laster ingeste'd, op grond van een artikel waai in ter verontschuldiging der misbruiken die te Aken aan het licht gekomen zijn, ge zegd wordt dat de Beilijnsche magistraat wel mag oppassen; in zijn gesticht te Dall- dorf gaat het al even erg toe. Volgens de Berliner Correspondent is de Vei bittering der bevolking te Aken tegen de Alexianer-paters zoo groot, dat de geestelijke oveiheid hun, uit vrees voor gewelddadig heden, het deelnemen aan processiën heeft verboden. De Fianschman die onder verdenking van spionnage te Metz in hechtenis was genomen, is weer op vrije voeten gesteld. F K A K R IJ K. De groole kwestie blijft nu, of Hanotaux en Ribot het woord alliance in den zin van bondgenootschap met Rusland gebruikt heb ben, dan wel of het eenvoudig vriendschap pelijke verhouding beteekent. Men heeft Ribot zien knikken«toestemmend", zeggen som migen, dus wel een bondgenootschap «Ontkennend", zeggen anderen, dus geen bondgenootschap «Verbaasd", zeggen nog anderen, dus hij weet het zelf ook niet. In Duitscliland vertaalt men dat alliance nog niet door «bondgenootschap" en meent men in goedingeliclite kringen te weten, dat de «entente" tusschen de beide landen nog altijd sentente" is gebleven, hoe gaarne de Fransche miuister ook van zijn bondgenoot zou spreken. Te Parijs is onder den titel «Comité d'Egypte" eene vereeniging gevormd welke ten doel heeft de bijzondere aandacht van de parlementsleden en van de verschillende aardiijkskundige en koloniale vereenigipgen te vestigen op de noodzakelijkheid dat Enge land ei toe worde gebracht zijne verbinte nissen en verplichtingen ten opzichte van Egypte te eerbiedigen. Dit zou bereikt moe ten woiden door aan Engeland goede rede nen aan de hand te doen, met vermijding van allen dwang en onder de instemmende mede werking van de mogendheden. De eerste ver gadering zal den 18u dezer gehouden worden. Het vertrek van liet eskader naar Kiel veroorzaakte te Brest een ongewone levendig heid. Vereenigingen van allerlei aard togen met muziekkorpsen voorop naar de havenkade, waar reeds een talrijke menigte stond om het vertrekkende eskader toe te wuiven; met vlag gen versierde bootjes omiingden de schepen. Volgens de Soir bevinden zich op bevel van den minister van marine onder de officieren verscheiden Duitsch sprekende Elza^sers. De admiraal kreeg bevel, te Kiel aan de beman ning geen verlof te geven aan land te gaan. Uit Majunga wordt gemeid dat de Fran- S'dien Mevatariana hebben genomen. Kolonel Gilon is oveileden aan dysseuterie. BEDGIE. De Kamer heeft gisteien met 77 tegen 67 stemmen en 4 bianeo's de door de legeering voorgestelde invoerrechten van 2 francs op meel en 4 francs op havermeel aangenomen. ENGELAND. In het Lagerhuis heeft sir U Kay Shuttle- worth gisteren medegedeeld dat een oorlogs schip naar Madagascar gezonden is ter be scherming van de lieden van Engelsche nationaliteit. Sir Edvv. Grey vropg een krediet van 8000 p. st. voor Britsch Oost-Afrika aan. Tot toelichting verklaarde hij dat de iegeering besloten heeft een spoorweg aan te leggen van Oeganda naar de kust eu een afzonderlijk protectoraat te vestigen over het gebied, ont ruimd door de Britseh-Oostafrikaansche Compagnie en gelegen tusschen Oeganda en de kust. Het krediet werd toegestaan met 249 tegen 51 stemmen. De emir van Afghanistan heeft den op zijn gebied gevluchlen aanvoerder van den opstand in Chitral Umia Khan, wien hij eerst als geloofsgenoot gastvrijheid verleende, op ver zoek der Britschindisehe regeering doen ge vangenzetten en laat hem streng bewaken. Of de rebel zal worden uitgeleverd, is nog niet zeker. Sir L. NV. Mathews en de consul-generaal van Britsch Oost-Afrika zjjn uit Zanzibar naar Takaoengoe vertrokken voor den veldtocht tegen den oproei igen Arabier Mbioek ibn Rasjid. De zeemacht bestaat uit de Magpie de Phoebe, de "Racoon en de Swallow. OOSTENBIJ K-B O N G A K IJ E. De Duitsche linkerzij in het Oostenrijksche Huis van afgevaardigden heeft gisteren de aangekondigde vergadering gehouden, en daarin een motie aangenomen strekkende om te verklaren dat de partij uit de coalitie zal gaan als de begrootingscomrnissie den post aangaande het gymnasium te Cilli aanneemt. De ministers Plener en NVurmbrand zul len het Kabinet verlaten. Te NVeenen hebben dag aan dag kiesrecht- betoogiugen plaats, die meestal rumoerig eindigen, met optochten die uiteengejaagd worden. Zondag eri Maandag werden 17 socia listen in hechtenis genomen, waarvan er 43 zullen terechtstaan. De socialistische leiders manen nu tot kalmte aan zij vreezen. dat de regeeiing anders den staat van beleg zal afkondigen. ITALIË. Op het gerucht, dat Cavalotti voorloopig afzag van het vooi tzetten van den veldtocht tegen Crispi, antwoordt deze in de Don Chis- ciolte dat, nu de aanhangers van den premier hem bij de presidentsverkiezing de overwin ning hebben verschaft, liij den aanval op Ci is pi zal beginnen. Cavalotti is verbitterd over de verijdeling van zijne verwachting, dat de socialisten zich bij hem zouden aansluiten. Deze hebben in een veigadeiing veiklaard, dat zij Cavalotti niet als leider erkennen. De afgevaardigde Colajanrii zal den minister van justitie interpelleeren over de amnestie ten voord eel e der wegens de onlusten op Sicilië veroordeelden. Een tweede interpella tie is aangekondigd door Itnbriani, die van de legeering bijzonderheden wenschtte vernemen over de rol door de prefecten bij de verkie zingen gespeeld. Drie te Milaan gekozen afgevaardigden, Zavattari, Andreis en Taroni, hebben ver klaard den eed te zullen afleggen, omdat zij anders hun mandaat niet kunnen vervullen. Zij achten zich evenwel ondanks dezen eed ont slagen van alle verplichtingen, die niet stroo- ken met hunne repubükeinsche beginselen. T R K IJ E. Naar men zegt is de gezondheid van den sultan ernstig geschokt door de gebeurte nissen van de laatste weken. Uit Saloniki zijn twaalf bataljons op halve steikte naar de Bulgaarsche grens vertrok ken. De beste officieren van het garnizoen van Saloniki zijn daarbij ingedeeld. De gezanten van Frankrijk, Engeland en Rusland hebben van de Porte een geldelijke schadevergoeding gevraagd voor den aanval op de consuls te Djedda, en bovendien ont wapening der Bedoeïnen. De Porte wees er in haar antwoord op, dat het uiterst moeilijk zou zijn, de ontwapening der Bedoeïnen tot stand te brengen; de gezanten zullen nu opnieuw bijeenkomen om de kwestie te be spreken. De commandant van den Engelschen kruiser Pique, die nu voor Djedda ligt, rappoi teert dat alles er rustig is.

Schiedamsche Courant | 1895 | | pagina 1