A0. 1895. Donderdag 27 luni, N°. 8818 KENNISGEVING. 3ST egenenveertigst© Jaargang. Buitcnlaudsche lïerieli ten. Verschijnt dagelijk?, uitgezonderd Dinsdag, I T G ËVEK7T ODÉ. 0 UIIAI1. Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers f 1.85. - 2.50. - 0.10. B U R E A. s BOTEK8TBAAT 7 0. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Unir.Hi.AL geplaatst woidt tegen tweemaal berekend. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Doen to weten: Dat de raad der gemeente, in zijne openbare vergadeiing van den 30sten Apiil j.l., heeft vastgesteld do volgende VERORDENING op de heffing van marktgeld. Art. 1. Voor het gebruik der maikten in de volgende artikelen genoemd, wordt van hein, die van 'de markt gebruik maakt, eene belasting geheven onder den uaair. van maiktgeld. Art. 2. Het maiktgeld op de keimis ofjiarmarkt, -onverschillig of deze gedurende al de daarvoor vast gestelde of slechts gedurende éen of meer dagen wordt bezocht, bedraagt: 0. Voor kramen, spellen, tenten, inrichtingen en alle met sub b. genoemde voorwerpen, berekend mar de oppervlakte grond, die zij beslaan, voor eene oppeivlakte: van 10 centiaren en daarbeneden (met een minimum van f 0.50) per centiare f 0.20 boven 10 tot en met 2b cent. 0.25 25 s 50 t - 0.30 !i0 i i i 73 i i - 0.35 j> 75 centiaren. 0.40 1. Voor de volgende voorwerpen per stuk Turkscbe schommelflO.— gewone - 5.— koekliakblok- 1.50 weegtoestel- 1.— bak- en zuurstal of tafel, kleiner dan 4 centiaren- 0.75 wagen, kar of kruiwagen- 0.50 Ait. 3, Het marktgeld op de week- en dagmark- ten bedraagt per dag a. bij uitstalling op den grond, per centiare f 0.02s l. in een kraam, stal of tafel, fO.OÖ per centiare met een minimum van - 0.10 Art. 4. Bij do berekening van het volgens artt. 2 en 3 verschuldigde marktgeld worden onderdeelen van een centiare voor een geheel gerekend. Ait. n. De aanwijzing en de opinetingen der plaat sen geschieden door den marktmeester of een door burgemeester en wethouders daartoe aan te wijzen gemeente-ambtenaar, aan wiens beslissing men zich zal hebben te onderwerpen. Art. G De invordering geschiedt overeenkomstig de verordening op de invordering van heden. Art 7. Deze veroidening treedt in werking op den dag barer afkondiging; op welk tijdstip de ver ordeningen op de heffing en invordering van inarkt- gelden, vastgesteld bij raadsbesluit van 22 Februari 1877, zijn vervallen. Aldus vastgesteld ter openbare vergadering van den gemventeiaad van Sclnedam, den 30n April 1S95. Be Burgemeester, VERSTEEG. De Secretaris VERNÈDE. Behoort hij koninklijk besluit van 17 Juni 1895, no. 72. Mij bekend, De JUïnisfer van Binnenlandsche Zaken, (get.) VAN HOUTEN. Overeenkomstig het oorspronkelijke, ■Be Secretaris- Generaal van Binnenlandsche Zaken, (get.) A. F. VAN LYNDEN, L. S-O. Uitgegeven voor woordelijk gelijkluidend uittreksel, De Secretaris-Beneraal, (get.) A. F. VAN LYNDEN. X. S.-G. Voor eensluidend afschrift, Be G rijft er der Provinciale Stalen van Zuid-Holland F. TAVENUAAT. Dat in dezolfde openbare vergadering door ten raad der gemeente is vastgesteld de volgende VERORDENING op de invordeting van marktgeld. Art. 1. Ieder, die gedurende de kermis of jaar markt, o; op de week- en dagmaikten, gebruik wil maken van gemeentegiond tot het daarop plaatsen van inrichtingen of het doen van uitstallingen be doeld bij de aitt 2 en 3 der verordening op de heffing van maiktgeld, doet hieitoe schriftelijk aanvrage bij Buigemeester en Wethouders. Die aanvrage moet inhouden een opgave van de inlichting, het voorvveip of de uitstalling, benevens de afme tingen er van. Aanvrage voor de kermis of jaarmarkt moeten minstens éen maand vóór den aanvang dier markt of kermis zijn ingeleveid. Ait. 2. De inning der marktvelden geschiedt doori den gemeerite-ontvangei, of namens hem, door den marktmeester of een ander door Buigemeester en en Wethouders aangewezen gemeente-ambtenaar. Voor elke betaling woidt een schriftelijk bewijs afgegeven, waarin het verschuldigde beding, zoo mede de oppervlakte en de plaats van den giond die in gebruik mag vvoiden genomen, vermeld zijn. Ait. 3. Het marktgeld moet vooruit in eens be taald worden terwijl het in gebruik nemen van den grond niet mag plaats hebben vójr de beschik bare ruimte door den maiktmee«ter of den ambtenaar, in art. 2 dezer verord ning bedoeld, aangewezen is. Ait. 4. Onverminderd de bevoegdheid van den tnai ktmeester en van den in art. 2 bedoelden ambte naar, oin liem, die nalatig is in het voldoen der vpisehuldigde marktgeiden, onmiddellijk de rnarkt te doen ontruimen, wordt het marktgeld van den nalatige ingevoiderd overeenkomstig de bepalingen van de artt. 258 tot en met 2G2 der gemeentewet. Art. 5. Ontduiking of overtieding dezer verorde ning, de poging daaitoe of de medeplichtigheid daaraan, vvoidt gestiaft vdgens de aitt. 271 en volgende der gemeentewet Art. 6. De mai ktmeester, de ambtenaar in art. 2 dezer verordening bedoeld, zoomede do aniblcnaien dei plaatselijke belastingen, mits voorzien van hunne aanstelling, zijn bevoegd van de overtiedmgeu dezer veioidenmg proces-verbaal op te maken. Dit proces-vei baal wordt opgemaakt op den eed, bij de aanvaarding hunner betickking afgelegd. Aldus vastgesteld ter openbare vergadering van den gemeentelaad van Schiedam, den 30n April 1895. De Burgemeester, VERSTEEG. De Secretaris, VERNÈDE. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 25sten Juni 1895. Burgemeester cn wethouders voornoemd, VERSTEEG. De secretaris, VERNÈDE. EN GELAND. Na gistermorgen een langdurig onderhoud gehad te hebben met de leiders der conser vatieve en liberaal-unionistische partijen ver trok Salisbury 's middags naar Windsor om ten tweeden male op audiëntie bij de koningin te gaan. Salisbury aanvaardde het bewind en kuste de hand der koningin. Volgens eene officieele mededeeling is het kabinet als volgt samengesteldSalisbury premier en buitenlandsche zaken, de hertog van Devonshire voorzitter van den privaten raad, Balfour eerste lord van de schatkist, Chamberlain koloniën, Hicks-Beach kanselier van de schatkist, Goschen marine; de audere portefeuilles zijn nog niet toegewezen. Het huwelijk van den hertog van Aosta met prinses Hélène van Orleans is gister morgen in de kerk vanKingston-upon-Thames met het ceremonieel van een koninklijk Fransch huwelijk voltrokken. Een vijftigtal vorstelijke personen uit Engeland en van elders, waren er bij tegenwoordig. De Times verneemt uit Zanzibar, dat de Takaoengoe-expeditie geëindigd is. Kapitein Raikes blijft daar echter met 100 Zanzibari achter. 1) U I T S C If I A S D. De magistraat te Berlijn heeft tot den minister van eeredienst het met ïedenen om- kleede verzoek gericht, de bepaling op te hef fen volgens welke kinderen van andersden kenden gedwongen worden, het godsdienst onderwijs op de gemeentescholen bij te wonen. Te Leipzig zal op 20 October het nieuwe gebouw van het rijksgerechtshof in tegen woordigheid van den keizer endebondsvorsten plechtig worden ingewijd. De Kieler feesten hebben een naspel gehad te Bremen. Een 350-tal leden van den Duitsclien Rijksdag en journalisten zijn door den Bremer A'enaat in honderd rijtuigen door de stad ge voerd, nadat zij, op twee stoombooten van Kiel aangekomen, in de haven aan wal waren ge stapt. Duizenden menschen waren op de been en hadden veel pret in den stoet. Dames wierpen bloemen toe. Het was een algemeen gejubei en gejuich. In den beroemden Rathskeller boden Se naat en burgerij een schitterend feestmaal aan, waarbij een van de regeerende burge meesters, de beer Groning, op den keizer, den Rijksdag en liet rijk toostte; de andere regeerende burgemeester Pauli dronk op de pers, zonder wier machtige hulp tegenwoor dig niets meer in het openbaar kan worden gedaan en zonder wier prijzenswaardige en aanmoedigende werkzaamheid de wereld van wat bier in Noord-Duitschland in de laatste dagen is voorgevallen zoogoed als niets zou hebben gehoord. Opnieuw is een schip, de Augusta Victoria, in het Keizer-YVilhelm-kanaal vastgeloopen. Het vaartuig werd door twee stoombooten achteruitgesleept en naar een wijkplaats ge bracht, om daar te wachten tot de ondiepe plek voldoende was uitgebaggerd. Een paar schepen met minder diepgang dan de Augusta Victoria konden ongehinderd pa-sceren. F U A N K K IJ K. Uit het geheele land komen berichten over de hei'denkirig van den sterfdag van Carnot. Nog steeds schijnt hij voort te leven in dat land, waar de dooden niet vergeten worden, de eenvoudige correcte mandie zeven jaar aan het hoofd der republiek heeft ge staan, die zoo hoog stond, dat het slijk, waar mee in Frankrijk naar vele staatslieden ge gooid wordt, hem niet kon bereiken. Het pleit \oor een volk, als het zulke man nen eert. De handelsovereenkomst tusschen Frank rijk en Zwitserland is gisteren geteekend. De twee landen staan elkander het voor- deeligste tarief toe. B E L G I E. De Kamer heeft gisteren bij tweede stem ming alle artikelen van het wetsontwerp op de invoerrechten aangenomen. Daarna is het ontwerp in zijn geheel aangenomen, met 78 tegen 64 stemmen, terwijl 5 leden zich van stemming onthielden. In den Senaat heeft Descamps-David zich beklaagd over het geringe belang van de te behandelen onderwerpen. Ilij schreef dit toe aan de langzaamheid van den pai lementairen arbeid der Kamer. Baron de Coninck vindt dat men de rol van den Senaat steeds verkleint en betreurt het ten zeerste, dat bij de jongste mïniste- rieele crisis de rechterzijde van den Senaat niet gehoord is. De Senaat heeft daarop de motie-Devolder aangenomen, waarin de wensch wordt uitge sproken dat de Senaat een grootere rol in de constilutioneeie zaken zal spelen. Op verscheidene plaatsen in België werden vergaderingen van onderwijzers gehouden om te protesteeren tegen het nieuwe schoolwet- ontwerp. ITALIË. Nu de radicale afgevaardigden Cavalotti ziek werd, deed hij in ondeischeidene bladen een brief verschijnen, waarin de bekende be schuldigingen tegen den minister-president Crispi in het breede worden herhaald en hij dezen uittart hem wegens dit beweren te ver volgen. Doet Crispi dit niet, dan zullen de radicalen dit schreven in de Kamer ter sprake brengen. In de Kamerzitting van gisteren deelde de voorzitter in den loop van de beraadsla gingen over de begrooting van landbouw mee dat hij van Sacchi en verscheiden andere leden van de uiterste linkerzij een molie heeft ontvangen, verzoekende een commissie van onderzoek in te stellen, waarvoor Crispi en Cavalotti moeten verschijnen "Van Sermoneta en andere leden van de rechterzijde heeft de voorzitter een motie ontvangen, verzoekende dat de regeering de maatregelen zal nemen om de moreele kwestie op te lossen. Crispi weigerde beslist beide moliën. De aanhanger van het ministerie Torrigiani stelde voor, de twee motiën met afkeuring ervan uit te stellen tot over zes maanden. Crispi vereenigde zich met dat voorstel. Met 283 tegen 115 stemmen en 7 blanco werd het voorstel van Torrigiani aangenomen. De ministerieelen riepen: ïLeve Crispide tegenpartij»Leve Cavalotti". Hevig opge wonden ging de vergadering uiteen. In een vergadering van 241 afgevaardig den van de regeeringspartij Maandagavond hield Crispi een redevoering, waarin hij ver klaarde dat het vuil, waar zijn tegenstanders mee gooiden, hem niet deerde. Hij zou on-

Schiedamsche Courant | 1895 | | pagina 1