kennisgeving. A0. 1895. Zaterdag 6 iuli. No. 8825 KENNISGEVING. B egenenveertigste Jaargang. Versch nt dagelijks^ uitgezonderd Dinsdag. U IT G V li T. ODÉ. Baitenlandsehe Berichten. COVMIIT Abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers f 1.85. - 2.50. - 0.10. IS IJ St. S? A ST B 01EB8TKAAT 7 O. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courantƒ1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal beiekend. Inrichtingen welhe gevaar, schade ot Iiinder hunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Guien het verzoek van J. GOEMANS, om verdunning tot oprlehting tan een brood- en' beschulthakkerij, met dubbele Jicetclucht-oven, in het pand aan de Kethelstraat no. 25, kadaster sectie A no. 814. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den 2den Juni 1875 staatsblad m. 95); Doen te weten: Dat voormeld verzoek met de bijlagen op de secretarie der gemeente is ter visie gelegd; lat op Donderdag den ISden Jul a.s., des namiddags ten 2 ure, ten raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwa ren tegen het toestaan van dat verzoek n te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichtenen dat gedurende drie dagen vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 4den Juli 1S95. Burgemeester en wethouders voornoemd VERSTEEG. Be secretaris, VERNÈDE. Inrichtingen welke gevaar, schade ot hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van SCIirEDAM, Gelet op art. 8 der wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no. 95) Geven kennis aan de ingezetenen dat op heden aan de DIRECTIE der STEARINE- KA ARSENFABRIEK Apollo" en hare recht verkrijgenden, vergunning verleend is tot uitbreiding van die fabriek aan den Buüenhavenioeg no. 6, kadaster sectie L no. 1646, door plaatsing daarin van een stoom ketel met een verwarmingsoppervlak van 100 M2, ter vervanging van dien van kleiner afmeting. Schiedam, den 4den Juli 1895. Burgemeester en wethouders voornoemd, VERSTEEG. Be Secretaris, VERNÈDE F R A N K U IJ K. De ministers, gisteren in kabinetsraad ver gaderd in het ministerie van financiën, onder voorzitterschap van den heer Ribot, hebben beraadslaagd over wat hun te doen staat na de vijandige stemmingen der Kamer op j.l. Dinsdag ten aanzien der draukwet. Besloten werd dat de regeering haar thans aan het oordeel der Kamer onderworpen ontwerp niet zal terugnemen. In de Kamer heerschte gisteren groote be- weging, naar aanleiding van de zgjlelijke nederlaag, Dinsdag door de regeering' gere den. Ten gevolge van het besluit der regeering om het wetsvoorstel betreffende de belasting op de dranken niet in te trekken, heeft de begrotingscommissie besloten in functie te blijven. Zij heeft Roumer tot vooizitter ge kozen. Verscheiden Kamerleden en Ribot hebben met elkaar over den toestand ge sproken, waarbij Ribot de houding der re geering rechtvaardigde en Dcumev het haren plicht noemde met nieuwe voorstellen te komen. Millerand heefl daarop een voorstel ingediend waarbij de regeering uitgenoodigd wordt een voorstel aanhangig te maken, strekkende om gevolg te geven aan den wensch der Kamer zooals deze gebleken is uit de stemming over het amendement van Vallé. Ribot vei klaarde dat de regeering niet moet aftreden op eene kwestie, welke niet be hoort tot de algemeene politiek. Het is, volgens hem, de taak der commissie, nieuwe, voorstellen te doen. Ribot verzocht dat het wetsontwerp terug gezonden zou worden aan de commissie. Rouvier voeide aan dat er een middel be staat om de hervorming van de belasting op de dranken althans voorloopig tot een goed einde te brengen, door de surtaxe op alcohol te verhoogen men kan dan later het vraag stuk van het monopolie behandelen. Wordt artikel 18 aangenomen, dan zullen wij, zeide Rouvier, de surtaxe op alcohol brengen op 270 of 280 (tof juiching). Ribot kondigde aan dat de regeering zich vereenigt niet het voorstel der commissie ten aanzien van art. 18, behelzend het tarief, waaraan absint, bieren en likeuren onder worpen zullen zijn. Na eene langdurige be raadslaging heeft de Kamer daarop een recht van 10 francs vastgesteld voor likeuren van 30 tot 40 graden alcohol en een recht van 70 fiancs voor likeuren van 50 graden en daar beneden, alsmede voor absint, onverschillig van welke sterkte. Zaterdag voortzetting. DUITSCIIIASD. De keizer heeft den hoofd-commissaris van politie Krause te Berlijn per telegraaf geluk- gewenscht met het mislukken van den tegen hem beraamden moordaanslag. De Pruisische Landdag heeft in zijne zitting van Woensdag het ontwerp, rakende de op richting eener centrale kredietinstelling, bij derde lezing goedgekeurd. Naar de Volkszeitg. verneemt, zal eene gerechtelijke vervolging worden ingesteld tegea de Bami. Bachrichten, wegens belee- diging van den minister Von Boetticher. "Vrijheer "Von Hammerstein verklaart thans in het Kleine Journal een bedrag van 125,000 mark van het pensioenfonds der Kreuzzeitg. te hebben gebruikt voor andere doeleinden, n het belang van het blad zelf en van de conservatieve partij. De Bationalzeitg. verklaart dat te bevoeg- der plaatse niets bekend is van vertoogen tegen de heffing van Kanaalrechten in het Keizer-Wilhelm-Kanaal. Blijkens inlichtingen in de Ilamh. Nachrich- ten laat de toestand \an vorst Bismarck niets te wenschen over. Alle hiermede in tegen spraak zijnde berichten zijn verzonnen. B 13 L G 1 E. In den Senaat is Woensdag het debat over het wetsontwerp op de invoerrechten voortgezet. Verscheidene clericalen spraken tegen het wetsontwerp. ENGELAND. Het Lagerhuis heeft gisteren bij tweede lezing de begrooting goedgekeurd, en bij derde lezing het wetsontwerp waarbij strafbaar wor den gesteld lasterlijke uitlatingen ten aanzien van een candidaat tijdens de verkiezingen. De afgetreden minister-presidentlord Rosebery, heeft in een liberale meeting een redevoering gehouden over den politieleen toestand. Het meest in het oog springende feit noemde hij, dat de unionisten nu totaal zijn opgegaan in de conservatieve partij. Voort- aaa zullen slechts twee groote partijen tegen over elkander staan, de liberalen en de tories. De liberalen moeten als voornaamste punt van hun program houden de hervorming van het Hoogeihuis; alleen die hervorming zal hen in staat stellen, de andere punten van hun program ten uitvoer te leggen. Biodrick, door wien> motie van wantrou wen in den minister van ooilog het Kabinet- Rosebery werd ten val gebracht, zal tot onder-secretaris van oorlog benoemd worden. Dat hij niet geheel ongelijk had toen hij be weerde dat de munitie-reserve hier te lande onvoldoende is, blijkt wel uit de verklaringen door den heer Balfour in het Lagerhuis afge legd. De staatswerkplaatsen kunnen, bij on afgebroken dag- en nachtarbeid slechts 2'/j millioen patronen's weeks leveren; op particu liere fabrieken valt niet te rekenen. In Indië is een groote voorraad cordiet aanwezigin Engeland is daarvan geen sprake. In Indië bedraagt de reserve 600, in de koloniën 500 tot 800 patronen per geweerde reserve- voorraad in Engeland is daarmede niet te vergelijken. En zelfs voor de koloniën is die voorraad niet voldoende te noemen, om welke reden dan ook reeds stappen zijn gedaan om dien ten spoedigste aan te vullen. De aanstaande algemeene vei kiezingen dreigen de lersche partij met een belangrijke nederlaag. De Amerikaansche Ieren hebben beslist geweigerd aan hunne broederen in Europa geld voor de verkiezingen te zenden, zoolang zij onderling verdeeld zijn. In de te Edinburg gehouden jaarlijksehe vergadering van de liberale vereeniging van Mid Mothian zijn twee brieven van Gladstone voorgelezen. De eerste, in Juli 1894 geschre ven en nu pas bekendgemaaktbetuigt instemming met de keuze van sir T. Gibson Carmichael als candidaat der libeialen in Gladstone's plaats. In den tweeden brief, van '1 dezer, neemt Gladstone, onder betuiging van warme erkentelijkheid, afscheid van zijne kiezers. Hij herhaalt zijne goede wenschen voor liet slagen van Carmichael's eandidatuur en spreekt de hoop uit dat Mid Lothian onder de Schotsche kiesdistricten vooraan blijve staan als steunpilaar van de liberale partij. Voorts werd een brief voorgelezen van lord Rosebery, die een beroep doet op Schot land, Ierland, Wales en noordelijk Engeland om de liberale partij weer aan het bewind te biengen, en daarbij in het bijzonder op het hart bindt, te overwegen of zij het voortbe staan wenschen van het erfelijke onverant woordelijke huis der lords, dan wel degenen zullen steunen, die de heerschappij van dat lichaam willen breidelen. Nadat de vergadering eene motie van dank betuiging aan Gladstone had aangenomen, werd Sir T. Gibson Carmichae! officieel ge kozen als candidaat der partij voor Mid Lothian. ITALIË. Crispi heeft in de Kamer verklaard, dat hij in November een wetsontwerp zal indienen, waai bij een indemniteit aan de afgevaardig den wordt toegekend. Een ander wetsontwerp zal verklaren, dat ieder burger verkiesbaar is, maar dat ambtenaren na hun verkiezing zullen moeten kiezen tusschen hun ambt en hun zetel in het parlement. Crispi heeft voor het arrondissement Pole aangenomen. Graaf Ruspoli is tot burgemeester van Rome benoemd. De Correspondenza Verde betoogt dat een handelsverdrag tusschen Italië en Frankrijk onmogelijk is, zoolang Italië zich niet van het drievoudig verbond heeft losgemaakt. Zoo ook de Caffarodie Italië eindelijk uit de triple alliantie wil doen treden, die niets anders dan een ^mystificatie" voor Italië geweest is. SPANJE. De minister van koloniën heeft zich met de Spaansche bank verstaan over het verstrek ken van fondsen voor de operaties op Cuba. Volgens bericht uit Cuba zouden in de provincie Santiago de opstandelingen, onder Gomez, weer 1500 Spanjaarden hebben ver slagen, van welke de eene helft op de vlucht sloeg en de andere overliep. Het bericht is nog slechts uit Amerikaan sche bron, dus niet onvoorwaardelijk be trouwbaar. BUL G A E IJ E. Volgens een bericht uit Berlijn aan de Standard hebben de mogendheden, door welke het tractaat van Berljjn onderteekend is, da

Schiedamsche Courant | 1895 | | pagina 1