A0. 1S95 Donderdag 11 Juli. N°i 8828. KENNISGEVING. N effenen veertiq-ste Jaarsaiiff. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. 11 T G E VËif: .17 O D Buitenlaiidsclie Iïericli ten. üS w s i -iV DOU HIT Abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers f 1.85. - 2.50. - 0/10. BUREAU: B OTEIÏ8TKAAT 7 O. Advertentieprijs: van d10 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Gelet op art. 219 der wet van den 29sten Juni 1851 staatsblad no. 85), regelende de samen stelling, inrichting en bevoegdheid dar gemeente besturen Doen te weten Dat de rekening en verantwoording van de inkomsten en uitgaven der gemeenteover het dienstjaar 1894, op gisteren aan den raad is ingediend, en te gelijk op de secretarie der ge- meento voor'een ieder ter lezing is nedergelegd terwijl die rekening tevens, tegen betaling der kosten, in afschrift aldaar verkrijgbaar is gesteld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den lOden Juli 1895. Burgemeester en wethouders voornoemd, VERSTEEG. De Secretaris, VERNÈDE. f m s k it ij k, De Kamer heeft een wetje op verraad er, spionnage aangenomen, naar aanleiding van de zaak-Dreyfus, en vervolgens een voorstel aangenomen volgens hetwelk de regeering beter zal kunnen ageeren tegen vreemde couranten, die in Frankrijk uitkomen. Nog wachten het ministerie een paar inter pellaties waarvan de belangrijkste wel die is over het Legioen van Eer van Eifïelzijn die interpellalie's doorgemaakt, dan krijgt het ministerie een rust van drie maanden. De Kamer heeit met 298 tegen 236 stem men uitgemaakt dat de behandeling der in komstenbelasting afgescheiden zal worden van die der overige directe belastingen. De regee- ring had dit verlangd. De burgemeester van Marseille heeft zijn medeburgers aangespoord den eersten zieke uit Madagascar feestelijk te ontvangen. De gemeenteraad heeft voor dit vreemde feest 1000 frs. ter beschikking gesteld. Tot gouverneur van Fransch Guyana is benoemd de ex-gouverneur van Senegal De Lamothe. Zyu voorganger, Charveiu, werd teruggeroepen omdat hij op eigen verant woordelijkheid een expeditie had georgani seerd naar het door Biazilië aan Frankrijk betwiste gebied, welke expeditie niet het minste succes had. Lamothe moet nu deze mak in orde brengen. Een telegram uit Madagascar meldt dat sen kiuithuis der Hova's te Tarasat in de lucht gesprongen is onder het vuur van een ransche battery, DUITSCHLAND. olgens de Dresdener Nachrichten is de «■"standhouding tusschen den keizer en vorst Bismarck werkelijk verre van vriendschappe lijk De keizer is zoo ontstemd over derede van den oud-kanseiier tot het bestuur van den 'nlbouwersbond, dat hij opzettelijk diens naam niet heeft genoemd bij de feesten te Kiel en dien ook niet zal noemen bij de her inneringsfeesten aan den oorlog van 1870. V on Bismarck moet daarover zoo boos zijn, dat hij besloten heeft eenige heftige artikelen te schrijven in de Hamburger Nachrichten. Het Pruisische Heerenhuis heeft in zijne zitting van Maandag het zegelbelastingont- werp aangenomen, met verwerping van alle daarop ingediende amendementen. In de Hamb. Nachr. schiijft de ingenieur T llscher van de technische commissie van het Kaiser-Wilhelm-kanaal, dat de beperking der doorvaart tot schepen met niet meer dan 4'A meter diepgang slechts voor korten tijd geldt. Zoodra enkele kleine gedeelten uitge baggerd zijn, zal het kanaal voor schepen be neden S meter diepgang worden opengesteld. BELG1E. De minister-president De Burlet heeft ver klaard dat de regeering bij het Vaticaan de houding der christelijk-sociale democratie ter sprake heeft gebracht. Over de verkiezing van een secretaris uit de linkerzijde zijn de rechter- eu de linkerzijde het niet eens geworden. De rechterzijde heeft nu den clerieaal Huyhouwer, de linkerzijde den radicaal Fléchet candidaat gesteld. De Brusselsche Vereeniging tot bestrij ding van den slavenhandel" heeft bericht ontvangen dat het den bevelhebber van haar troepen, Descamps, gelukt is, de laatste sla venhandelaars, die zich aan de oevers van het Mouro-meer hadden verschanst, te ver drijven. Massa la, waar de drie aanzienlijkste negerhandelaars hun strijdkrachten samen getrokken hadden, werd na een beleg van vijftig dagen ingenomen. Het tweede deel van het ontwerp-kieswet voor de gemeenteraden is bij de Kamer inge komen. Het merkwaardigste nieuwtje is de afschaffing der herstemmingenwordt de meerderheid niet bij de eerste stemming ver kregen, dan zal het stelsel der evenredige vertegenwoordiging toegepast moeten worden. Ballotage blijft dus slechts gehandhaafd voor het geval dat maar een persoon gekozen moet worden. De raadsleden worden voor 8 jaar gekozen om de vier jaar treedt de helft af. De gemeenteraad van Antwerpen heeft, met algemeene stemmen op een na, eene motie van orde aangenomen waarin geprotesteerd wordt tegen de ontworpen schoolwet en aangedrongen op neutraal, verplicht en kosteloos onderwijs. De beweging tegen het clericale ontwerp wordt ook elders in den lande krachtig voortgezet. ENGELAND. Met het oog op de vei kiezingen zijn de manoeuvres der vloot, die aanvankelijk op 17 dezer waren bepaald, uitgesteld tot 24 dezer, teneinde officieren en manschappen in de gelegenheid te stelien hun kiesrecht uit te oefenen. Balfour hield een verkiezingsrede te Ard wiek, Manchester. Hjj zeide o. a.»Een regeering die hare krachten voornam/lijk aanwendde tot verbetering van den toestand der werkmans klasse zou een grocte toekomst voor zich hebben". Spr. en zijn partij zouden bun best doen voor de arme districten in Ierland en Schotland en ook voor den landbouwersstand in Engeland; voor het welzijn des volks ia het algemeen, maar zij doen geen mooie be loften die zij niet bij machte zijn te vervullen. Ook de hertog van Devonshire, Goschen, Hicks Beach, Idarcourt, John Morley en Asquitli hielden Maandagavond redevoeringen. Het Itaiiaansch eskader, dat de feesten te Kiel heeft bijgewoond, kwam gisterochtend ter reede van Portsmouth, onder de harte lijke toejuichingen van de bemanning der Britsche oorlogsschepen. Het jacht Savoya, onder bevel van den hertog van Genua, stoomde de haven binnen. De hertog ging aan boord van de Victory, het vroegere vlaggeschip van admiraal Nelson, waar hij door het bestuur der admiraliteit werd ontvangen. In verband met dit bezoek zullen gedurende eenige dagen feesten worden gegeven, welke zullen worden besloten met eene ievueover het eskader door den prins van Wales. Uit Zanzibar komt het bericht dat de ver sterkte post te Takongoe in Brilsch Oost- Afrika door de inboorlingen overvallen is een paar inlandsche officieren werden gedood, kapitein Raikes en eenige manschappen ge wond. RUSLAND. "Wegens den toestand der keizeirin heeft de Russische keizerlijke familie voor dit jaar afgezien van haar bezoek aan Kopenhagen. De koele ontvangst welke van officieele zijde aan het Bulgaarsche gezantschap te Pe tersburg is ten deel gevallen, steekt sterk af bij de feestelijke wijze, waarop Ruslands nieuwe vrienden, de Abessyniërs, zijn ver welkomd. De pers laat zich verschillend uit terwijl de Novosti der deputatie een harte lijk welkom toeroept en haar veel succes bij haar pogen om de goede verstandhouding te herstellen toewenseht, zegt de Orashdanin dat de Bulgaren zich voor Rusland zullen moeten vernederen of anders onverrichter- zake huiswaarts keeren. Zooals men weet, komt de deputatie om een krans te leggen op het graf van Alexan der III. Deze krans van massief gouden eikebladeren draagt het opschrift»Aan den Cesarewitch, den aanvoerder van legers, en den Gzaar, den vrede-stichter, van het eeuwig- dankbare volk van Bulgarije." Men beweert dat de deputatie ook nog ver zegelde instructies bij zich heeft, die slechts geopend mogen worden als de zending kans schijnt te hebben van te zullen slagen. Voor- loopig ziet het er nog niet naar uit. De Novoje Vremja valt in een blijkbaar geïnspireerd artikel Crispi heftig aan, omdat hij zoo lang draalt met het benoemen van een nieuwen Italiaanschen gezant te Petersburg, hetgeen het Russische blad eene internationale onwellevendheid noemt waaraan alleen een man als Crispi, die in de diplomatie slecht is opgevoed, zich kon schuldig maken. Het blad schrijfthet staatsbeleid van Italië is reeds vele jaren door een onwelwIJIeuden geest ten opzichte van Rusland bezield wij hebben Italië's vriendschap niet noodig, maar weige ren haar evenmin. Het betoogt verder, dat Ruslands toenadering tot Abessinië gansch natuurlijk is tegenover de Engelsche en Ita- liaansche overeenkomsten in Oost-Afrika. Het Journal de St. Péterslourq motiveert Ruslands waarborgen van de Chiueesche lee ning door de vriendschappelijke betrekking die tusschen de beide rijken bestaat. Rusland is er ver van af, zich te willen mengen in da bu'tenlandsche aangelegenheden van China. Nadat Japan de raadgevingen der drie mogendheden heeft opgevolgd, moest een financieele operatie, hoewel buiten de overeenkomst der mogendheden gelaten natuurlijk volgen, om het voor China te ver gemakkelijken een leening aan te gaan. Het verhaasten van de ontruiming der door de Japanners bezette landstreken, zegt het blad, is overigens geheel in den geest van liet zoo gelukkig geslaagde gezamenlijk optreden van Rusland, Frankrijk en Duitschiand. Aan de Russisch-Poolsche grens heeft de politie twee dames, die vergezeld waren van een dienstbode, aangehouden. In een harer koffers werden nihilistische geschriften ge vonden. De gevnngenen zijn naar Petersburg gebracht. ITALIË. Tusschen de kabinetten te Rome en te Lon den moeten verscheiden depêches gewisseld zijn over de houding van Rusland tegenover Abessinië. De minister van financiën heeft gisteren in de Kamer zijn beleid verdedigd. Hij toonde aan, dat de ontvangsten niet verminderd waren. De opbrengst der nieuwe belastingen beantwoordde aan de verwachting der regee ring. Zij dacht er niet aan, staatsmonopolies in te voeren. De minister verzekerde dat de muntreserve met 132 inillioen toegenomen en de omloop van staatspapier afgenomen was. De beschuldiging als zou hij naar eene staatsbank streven, verwierp de minister. Hij wilde alleen de instellingen tot uitgifte van geld zuiveren. De minister bevestigde ten slotte, dat de begrooting van 1895/6 in even wicht was. De hertog van Aosta en zyn jonge gemalin, dia Zaterdag te Rome zyn aangekomen en

Schiedamsche Courant | 1895 | | pagina 1