A0. 1895. Donderdag 22 Augustus. N°. 8858. KENNISGEVING. KENNISGEVING. ©genonveertigste Jaargang. Verschlfnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGEVER": j. gd;é. Buitenl au dsche Berichten. Abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers f 1.85. - 2.50. - 0.10. B IF REA ITBOTEKSf BAAI 7 O. Advertentieprijs van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Inrichtingen welke gevaar, schade ot hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Gezien het verzoek lo. van M. DIRKZWAGER Az., om ver gunning tot oprichting van een houtskool- ïiranderl), in liet pand aan het Gr cenic oogje no. 5, kadaster sectie A no. 1010; 2o. van C. F. COMPANUS, om vergun ning tot oprichting van een brood- en ftoekhakkerlf, op den open grond achter Eet pand aan de Hoogstraat no. 116, kadas ter sectie B no. 1150. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den 2den Juni 1875 (staatsblad n°. 95); Doen te weten: Dat voormelde verzoeken met de bijlagen op de secretarie der gemeente zijn ter visie gelegd; dat op Woensdag den Aden September 0.S., des namiddags ten 2 ure, ten raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwa ren tegen het toestaan van die verzoeken in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen vóór het tijd» «tip hieiboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 21sten Augustus 1895. Burgemeester en wethouders voornoemd, DEN BREEMS, L.-B. De secretaris. V. LUIK, L.-S. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Gelet op art. 8 der wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no. 95) Geven kennis aan de ingezetenen dat op heden de navolgende vergunningen zijn verleend: lo. aan A. P. VAN 11 AASTEREN Gz. en zijne rechtverkrijgenden, tot oprichting van een kachelsmcderij, in het pand aan het Bagijnhof no. 8, kadaster sectie B no 2561 2o. aan N. H. VAN DER REE en zjjne rechtverkrijgenden tot oprichting van een slachterj), op den open grond achter het pand aan de Hoofdstraat no. 123, kadaster «ectie L no. 1147, Schiedam, den 20sten Augustus 1895. Burgemeester en wethouders voornoemd, DEN BREEMS, L.-B. De secretaris, V. LUIK, L.-S. DUITSCHLAND. Keizer Wilhelm is te Wilhelmshöhe aan gekomen hij werd aan het spoorwegstation begroet door de keizerin, die in een open rijtuig met haar geniaal naar hei kasteel terugreed. Een talrijke menigte juichte het keizei lijk paar hartelijk toe. De herdenkingsdag van den slag bij Grave- lotte werd Zondag gevierd met de Inwijding van den toren op het plateau, waar de slag werd geleverd. De staatssecretaris Von Putt- kammer, de onder-staatssecretaris Schraut, generaal Haeseler, commandant van het 16de legerkorps, de vertegenwoordigers der civiele en militaire autoriteiten en een groote me nigte, die wel op 30,000 personen geschat mag worden, woonden de plechtigheid bij. De gouverneur van Metz droeg uit naam van het comité het gedenkteeken over aan de autoriteiten. Het was aan Fransche militairen vei boden de grenzen te overschrijden. Te Mutheim a. R. zijn Zaterdagavond ern stige ongeregeldheden voorgevallen. Reeds sedert een week lieerschte er verbittering tegen de Keulen—Miillieimer stoomvaart maatschappij, die om een concurreerende maatschappij afbreuk te doen, het tarief ver minderd had van 20 tot 5 pf.het volk koos pattij voor de nieuwe maatschappij. Zateidag- avond trachtte een talrijke menigte het landen van de booten der oude maatschappij te be letten. Het kwam tot een hotsing; de menigte groeide tot duizenden aan, en de politie was genoodzaakt de hulp der gendarmerie in te roepen. Toen de gendarmen eenige schoten in de lucht losten, volgde er een bombarde ment met steenen, 22 agenten, een commis saris en de plaatsvervangende burgemeester werden door steenworpen gewond, sommigen zoo ernstig, dat zij naar het hospitaal moesten gebracht worden. Velen van het publiek maakten op gevoelige wijze kennis met de sabels der politie-agenten en een groot aan tal werd in hechtenis genomen. Later hoorde men tierende benden door de straten trekken en schoten vallen. De landraad heeft om militaire hulp geseind, daar men vreesde dat de ongeregeldheden zich Zondagavond zouden herhalen. Volgens een nader bericht duren de onge regeldheden voort. Toen de politie trachtte, de menigte van de werven der stoomvaart maatschappij terug te drijven, werd uit de vensters van naburige huizen op haar ge schoten. Het regende stukken ijzer, flesschen en steenen op de politie. De gendarmerie schoot terug. Tal van personen zijn gekwetst, ook vele vrouwen en kinderende directeur van een fabriek heeft een sabelhouw opge- loopen. Een vijftienjarige jongen ligt in het hospitaal op sterven. F E A N K R IJ K. De zitting der departementale raden is geopend. Er is nergens iets bijzonders voor gevallen. De meeste vroegere voorzitters werden herkozende minister-president Ribot heeft den voorzitterspost van den raad van Pas-de-Calais echter geweigerd. Men zegt dat de maatregelen, genomen om nauwlettend toezicht uit te oefenen op de zich vestigende vreemdelingen, nog verscherpt zullen worden. Den prefecten is aangeschre ven, dat zij vooral te letten hebben op leden van geestelijke broederschappen ën op tijde lijke werkzoekenden. Kapitein Maurice Vermot is te Toulon teruggekeerd, en brengt goede berichten mede van den heer Liotard en de zijnen, die met de organisatie van het boven-Oebangi gebied (de aan Frankrijk toegewezen streek ten noorden van den Kongostaat) veel succes hebben. Vermot is lid geweest van de Fran sche commissie voor het Oebangi-gebied, en moet doorgedrongen zijn tot de waterschei ding tusschen de Weilë en den Witten Nijl, in de streek, die Schweinfurth het eerst door kruist heeft. De dagbladen, die Maandag uit Madagascar zijn ontvangen, spreken van een parlementair, dien de eerste minister aan generaal Duchesne zou gezonden hebben. Deze heeft daarop ge antwoord, dat hij niet wilde onderhandelen, voordat hij in de hoofdplaats Tananarivo was aangekomen. De Hova's blijven intusschen alle streken, die de Franschen moeten doortrekken, ver woesten. En zelfs zouden ze van plan zijn Tananarivo zelf te verwoesten, en dan naar het Zuiden te trekken. Misschien zelfs dat zij de Franschen op zijn Russisch tracteeren, hen eerst de hoofd plaats laten binnentrekken en die dan in brand steken. Intusschen heeft de eerste minister een paar Hovasclie generaals, die zich naar zijn mee ling niet dapper genoeg hadden gedra gen, laten verbranden. Behalve admiraal Knorr zijn nog de vice- admiraal Tirpitz, de kapiteins t. z. Kirchhoff en Rittmeyer en eenige andere Duitsche zee officieren in het Legioen van Eer opgenomen. Het geldt hier een uitwisseling van beleefd heden naar aanleiding der feesten te Kiel admiraal Ménard en de andere officieren van het Fransche eskader ontvingen Duitsche ordeteekenen. B E L G I Koning Leopold is in Aix-les-Bains aange komen. Hij reist onder den naam graaf van Ra- venstein. De Senaat heeft gisteren zijn zitting her opend. Na een dankbeluigiug te hebben voor gelezen, door den president van het parle mentair vredescongres tot den Senaat gericht, bracht baron 'tKint hulde aan dat congres. De beer Bara stelde voor, de schoolwet tot de volgende zitting aan te houden. Dit voorstel werd natuurlijk verworpen. Het rap port van baron Surmont de Volsberghe wordt heden ingediend. Het wetsontwerp op de tabaksbelasting heeft aanleiding gegeven tot levendige protes ten onder de Brusselsche belanghebbenden. ENGELAND. De minister Chaplin, president, van den Local Government Board bestreed Maandag in het Lagerhuis het amendement van Pickersgill, in zake de hulp voor werkloozen, als weinig redelijk; de regeering was bereid elk gerechtvaardigd voorstel om in den nood te voorzien te overwegen. Het amendement werd met 231 tegen 77 stemmen verwor pen. Het adres van antwoord op de troonrede werd aangenomen met 217 tegen 63 stemmen. In het Lagerhuis is gisteren het voorstel van Webster, om de verkiezing van John Daly, gekozen voor Limerick, ongeldig te verklaren wegens diens veroordeeling tot dwangarbeid, aangenomen met 256 tegen 74 stemmen. Tot onder-voorzitter van bet Lagerhuis, voorzitter der commissies, is gekozen James W. Lowliier. De Engelsche expeditie, die onder aanvoe ring van een generaal en een admiraat uit Zanzibar tegen de inwoners van Meveli is opgerukt, heeft Zaterdag een fort van den vijand bestormd. De generaal en zeven andere Europeanen moeten gewond zijn. ITALIË. De opzegging van het Italiaansch-Tune- sisch handelstractaat door Frankrijk maakt in Italië over het algemeen een onaangetiamen indruk. De meeste bladen geven in heftige bewoordingen uiting aan hun ontevreden heid. In diplomatieke kringen evenwel be schouwt men de opzegging volstrekt niet als een daad van vijandschap. Zondagavond, na een gemeenteraadsverkie zing, diong een groot aantal kiezers te Mer- cato de trap van het stadhuis op. De ijzeren leuning week, en zestig meDSchen vielen naar beneden. Een bleef op de plek dood, twee liggen op sterven, veertien werden zwaar en dertig licht gewond. SPANJE. De republikeinsche woelingen schijnen alweer te hebben opgehouden. Van de reservisten, die opgeroepen zijn voor den dienst op Cuba moeten groote massa's deserteeren. Niet minder dan 600 reservisten moeten de Pyreneeen overge trokken zijn en zich te Perpignan gevestigd hebben. Generaal Salando, van Cuba te Madrid teruggekeerd om gezondheidsredenen, ver zekert dat de opstand in de eerste maanden van het volgende jaar gedempt zal zijn. In elk geval is dat wat anders dan wat maar schalk Campos een paar maanden geleden meende te kunnen voorspellen. Van Cuba komen weer slechte berichten

Schiedamsche Courant | 1895 | | pagina 1