De Dames- en Kindermode. SPORT. Gemengde Berichten. Post en Telegraphie. Land- en Tuinbouw. O n (1 e r w ij s. V i s s c h e r ij. Agar de stoom kanonneerboot Sperwer te Nieuwediep aangebracht en in het marine- bospitaal aldaar opgenomen. Dinsdagavond ongeveer elf uur is nabij het station Bussum een trein ontspoord. Van den goederentrein, welke te 10.50 het station verlaten had, geraakte nabij den Crailooschen weg vier wagens los, hetgeen ten gevolge had dat de excursietrein van Nijmegen, welke onmiddellijk volgde, op die wagens liep en de machine ontspoorde. Ook de vier wagens van den goederentrein wer den uit het spoor geduwd. De reizigers in den excursietrein werden eenigszins onzacht door elkander geworpen, terwijl enkelen een buil of een schram opliepen. Twee vrouwen, die licht gekwetst waren, werden te Amster dam in het binnen-gasthuis verbonden en konden zich daarna naar hare woningen be geven. De reizigers waren in trein 257 (den laat- sten trein naar Amsterdam) overgestapt. Ook de materieele schade was gering. Gistermorgen was de loop der treinen weder geregeld. Te Enschede heeft een edele menschen- vriend aan de Roomsch-katholieke arbeiders- vereenigiDg een bedrag verstrekt tot aankoop ran een stuk grond van ongeveer 1200 vier kante raeter, teneinde daarop arbeiderswo ningen te bouwen, welke denkelijk met ge leidelijken eigenaarsovergang allengs in het bezit van de huurders zullen komen. Te Musselkanaal slachtte zekere H. Paas een haan. In de maag van liet dier vond hij een gouden oorbelletje, dat reeds sedert ge- ruimen tyd door de dienstmeid vermist werd. Door prof. Van Eichelsberg te Utrecht is in uet academisch ziekenhuis aldaar een bijzon dere operatie verricht. Hij bevrijdde n.l. een gepensionneerd onder-officier van het Neder- iandsch-ïndisch leger van den tienden kogel, dien deze dappere krijgsman op Atjeh had op gedaan. Thans heeft hij er nog éen. waar schijnlijk de laatste, in het been. Hij bevindt zich thans in goeden welstand. Uit Maartensdijk wordt van 20 Aug. aan het Uir. D. gemeld In den afgeloopen nacht is alhier in liet huis, bewoond door den lieer B, D. Camstra, geneesheer, ingebroken en diefstal gepleegd zonder dat het door de bewoners, die in het bovengedeelte sliepen, is opgemerkt. Uit een schrijfbureau en andere kasten is een tamelijk groot bedrag aan geld en verschillende gouden, juweeien en andere kostbare voorwerpen medegenomen tot zelfs postzegels, plakzegels en briefkaarten heeft men niet laten liggen. Ook bij andere bewoners van dit dorp heeft men getracht in te breken, onder anderen in de pastorie, alwaar men moeite deed een raam open te schuiven, dit werd door een der bewoners tijdig opgemerkt waardoor de dieyen in hun voornemen verhinderd werden. In een kolk nabij de broodfabriek aan den Westervoortschen Dijk te Arnhem is Dinsdag het lijk gevonden VaE eene 20-jarige dienst bode, die sinds eenige dagen vermist werd. Het lijk vertoonde krabben op het gelaat, wat evenwel het gevolg kan geweest zijn van het schuren langs steenen of twijgen. Den 72-jarigen lieer Ph. J. uit Arnhem is een treurig ongeluk overkomen. Terwijl hij met zijn rijtuig zich op den Drielschendijk bevond, zag hij voor zich uit een drietal vrachtkarren. Deze weken op zyn geroep niet uit. Het scheen, dat de voerlieden sliepen. De heer J. verliet het rijtuig, om te kunnen passeeren, maar het inmiddels wat schichtig geworden paard deed, nadat eene der karren naar den verkeerden kant uitweek, een zij sprong en rukte den heer J. tegen den grond. Terwijl twee dames uit het rijtuig vielen, gir-g een der wielen over het hoofd van den heer J., die met verbrijzelden neus en kaak werd opgenomen. Na in eene nabijgelegen woning te zijn verbonden door een uit Arn hem ontboden geneesheer, is hg naar het St. Elizabeth's gesticht vervoerd. Zijn toestand is ernstig. Te Zevenhuizen (gem. De Leek) viel, tijdens de afwezigheid der moeder, een een jarig kind achterover uit den tafelstoel en bleef hangen aan het koord, waarmede het daaraan was vastgebonden. Hierdoor smoorde het; de moeder vond bij hare thuiskomst haar kind dood. Een bende zigeuners, ongeveer 30 personen, zijn te Aalten van de Pruisische grenzen bin nengekomen en hebben zich in verschillende richtingen verspreid. Van de vijf arbeiders die te Oorschot in een beerput zijn gevallen, zijn er nog twee overleden. De klerk ter secretarie te Boxtel B. J. W., die zich, tegen eene vergoeding van f 0.75 per week, belastte met het incasseeren van wissels, is in voorloopige hechtenis gesteld, als verdacht van een bedrag van ongeveer f440 ten nadeele van zijn principaal J, B. van Uden, mede te Boxel woonachtig, te hebben verduisterd, Te Maastricht zijn in de kazerne, in de St.-Pieterstraat, op éen dag vijf gevallen van sfebris typhoidea" waargenomen. Omtrent den diefstal, te Dortmund, ge pleegd bij den heer Lindenbaum en waarvan de dader te Hengelo is gevat, meldt men aan de Tw. Ct, nader het volgende: De dochter van den heer Lindenbaum schijnt niet vreemd te zijn aan dezen diefstal. Zij had n.l. een liefdesbetrekking aangeknoopt met esn monteur, Steege genaamd. Deze had een vriend Franz Koppe, van beroep sloten maker. Beide mannen beraamden het plan Lindenbaum te bestelen, en Steege schijnt zooveel invloed op hat meisje gehad te heb ben, dat zij zich liet overhalen om Steege en Koppe behulpzaam te zyn. Althans op een morgen vond men een kist, waarin o. a. 4 spaarbankboekjes waren, waarop een waarde van ongeveer 14,000 mark was ingeschreven, opengebroken, blijkbaar niet het werk van een meisje. De dieven hadden zich natuurlijk al uit de voeten gemaakt. De dochter van Lindenbaum loste te Dort mund een spaarboekje in en ontving daarop 8000 mark. Koppe kreeg het geld en stapte te Dortmund in den trein. Steege en het meisje namen daar een rijtuig en lieten zich een paar stations verder brengen, om aldaar in denzelfden trein te stappen als waarin Koppe zich bevond. Te Ahaus werden de dochter en haar aanbidder door een gendarme ingerekend. Van de medeplichtigheid van Koppe schijnt men daar niet geweten te hebbentenminste men liet hem ongehinderd verder trekken. De familie van het meisje vermoedt, dat de beide vrienden van plan waren zich met het geld uit de voeten te maken en haar in Nederland aan haar lot over te laten. Schcveningen. Liet het bezoek in het begin van het badseizoen te wenschen over, thans is het zoowel in de groote als in de kleine hotels overvol en niettegenstaande allerlei localiteiten voor slaapkamers worden ingericht, moeten nog vele vreemdelingen worden afgewezen, hetgeen den hotels hier ter stede weder ten goede komt. Amsterdam. Heden werd door H.H. M.M. de Koninginnen een bezoek gebracht aan de tentoonstelling. Opgewacht door den burgemeester en verdere autoriteiten, begaf men zich in rijtuigen naar het terrein, waar overal de driekleur wapperde, terwijl de mail boot iu vlaggendos prijkte. Oud-Holland is met sparrengroen versierd, zoodat het geheel een vroolijk aanzien heeft. De vorstelijke bezoeksters bezichtigden met veel belangstelling de voornaamste in zendingen, in gezelschap van den burge meester en den heer Calisch, voorzitter van het comité. In de Fransche afdeeling werd HII. MM. een prachtige Sèvres-vaas als sou- vernir aangeboden. Bij het naderen van Oud-Holland boden twee zoontjes van den burgemeester, den heer Fabius, HII. MM. de sleutels aan, welke dankbaar werden aanvaard. Vervolgens werd, onder de tonen der Oud-Hollandsche kapel, de stad bezichtigd, waar vele vlaggen uitge stoken en tal van versieringen aangebracht waren. In de stadsdruckerije van de kinderen van Isaac en Johannes Enschedé werd aan beide Vorstinnen een exemplaar overhandigd van een expresselijk voor deze gelegenheid ver vaardigd gedicht. Op liet marktplein hield burgemeester Fabius een berijmde toespraak, gewagende van Oud-Hollands glorie, waarna het vendei zyn evolution verrichtte, tot groot genoegen der Koninginnen. Van bier uit werd nog een bezoek ge bracht aan de verschillende afdeelingen, waarna IIH. MM. omstreeks zes uur naar station terugkeerden. Tot handhaving der orde was een behoor lijke militaire macht aanwezig. Drachten. Op den 31 n Augustus denkt rpen hier den Koninginnedag met bijzonderen luister te vieren. Door de flinke inteekeuing dei' ingezetenen daartoe in staat gesteld, zul len niet alleen 800 schoolkinderen onthaald worden, maar zullen eene kermesse d'été, een optocht, voorstellende de gevangenneming van den radja van Lombok, en onderscheidene volksspelen aan jong en oud vermaak ver schaffen. Een fakkeloptocht met muziek zal den feestdag besluiten. Loosdrecht. De verlichtingscommissiün te Oud- en Nieuw-Loosdrecht, waarde straat verlichting nog in handen van particulieren berust, hebben de lantarens, palen en het verder veriichtingsmaterieel aan de gemeente ten geschenke aangeboden, niet verzoek, daarvoor voortaan van gemeentewege zorg te willen dragen. De heer J. Floor alhier is bij Gedeputeerde Staten van Utrecht in hooger beroep geko men tegen de uitspraak van den gemeente raad, die besloot zijne geloofsbrieven niet goed te keuren en hem niet toe te laten als lid van den raad, op grond dat hij, in strijd met de bepalingen der gemeentewet, zoude zijn bedienaar van den godsdienst. Practlsehe handleiding bij het ver vaardigen van boven- en onder goed voor Dames en Kinderen. Onder Redactie van ALIDA VERHOOP. (UitgeversNijgh Van Ditmar te Rotterdam.) IlllODD: 19 gravures met beschrijving, voorstellende: No. 1. Matrozenpak voor jongens van 67 jaar. No. 2. Jurk voor babios onder de 2 jaar. No, 3. Nachthemden voor jongens. No. 4. Overzicht der binnenzijde van den mantel op plaat 8. No. 5. Babyjuiken. No. 0. Jurk met fluweel lijfje voor meisjes van 56 jaar. No. 7. Engelsch jongenspak voor den leeftijd van 67 jaar. No. 8. Kindermantel voor den leeftijd van 46 jaar. No. 9. Pantalon voor meisjes van 1011 jaar. No. 10. Halflange babyjurk. No. 11. Nachtpon voor meisjes van 35 jaar. No. 12. Babymantel en meisjesjurk. No. 13. Meisjesrokken. No. 14. Corsage van wollen stof. No. 15. Reis- pelerine. No. 10. Figaro jakje van muisgrijs alpaca. No. 17. E. R. Monogram in platten steek borduursel. No. 18. Blouse met fluw-„elen bretels. No. 19. Blouse-lijf met stuk van fluweel. Bericht. Abonnementen. Vol dane aanvragen. Feuilleton. Correspon dentie. Raadgevingen. Advertentièn. Op 15 September a.s. zal de S. W. T, »De Postduif' een nationalen wegwedstrijd houden op den weg: SchiedamIIoek-van-Holland en terug. Als prijzen zijn vootloopig 9 medailles uitgeloofd. De bekende harddraver Trotlowny, van den heer H. M. Vtieze, te Wildervank, is plotseling overleden. aW—- Falb voorspelt tot het laatst dezer maand warm, droog weer, met weinig onweer. Te Oerebo in Zweden is een huis afgebrand, waarbij een acht tien jang meisje met vier jon gere broertjns en zusjes, die op een zolder slie pen, omkwamen. Een dame, die in de nabij heid van de plaats des onheils woonde, bleef van schrik doort. In de Carnegie-ijzergieterijen Braddock (Penn sylvania had Dinsdag een ontploffing plaats, waai bij 9 man gedood en 10 gewond werden; vijf dezer laatsten doodelijk. Te Chinchu in Peru zijn verscheidene huizen door een aardbeving ingestort. In Califorme zijn 4 Japansche christenkerken, die samen 3IG leden tellen. Te Taupo, in het district Touronga, Nieuw- Zeeland, is een hevige schok van aardbeving gevoeld, die groote schade heeft aangericht en algemeene ontsteltenis veroorzaakt. Pakketten met aangegeven waarde en verre kenpakketten kunnen thans langs den weg van Duitschland naar Salvador worden verzonden. Het maximum bedrag der aangegeven waaide, zoowel ais der verrekening, is vastgesteld op 1000 francs. liet in Nedeiiand te heffen recht wegens de pakketten met aangegeven waarde, bedraagt 171/3 cent per 300 francs. In het verkeer met Salvador zijn voorts pakketten toegelaten, bestemd om vrij van porten en rechten te worden uitgereikt. Te Voorschoten is bij den landbouwer D. Verboom het miltvuur onder de koeien uitge broken. Twee dieren zijn gestorven. Alle maat regelen tegen besmetting zyn genomen. Ook op het eiland Voorne on Putten is in vele gemeenten de vlekziekte onder de varkens uitgebroken. De vlekziekte onder de varkens te Dubbeldam breidt zich steeds uit. Sedert Zondag zijn weder 7 stuks daaraan gestorven. Ongelukkig treft de ziekte juist de dieren, die door arbeiders s% •- den opgekweekt. Te Loosdrecht zijn in de laatste weken ver scheidene nieuwe gevallen van mond-en klauw zeer voorgekomen. Het eerste geval met doodelijken afloop heeft zich voorgedaan. ir De unie-collecte voor een school met den bijbel heeft te Schiedam opgebracht f 187.91, zijnde f39.94 minder dan het vorige jaar. Bij de den 21 en 22n dezer te Utrecht ge houden examens voor de hoofdakte is geslaagd de heer J. Baldé te Vlaardingen. Tot hoofd eener bijzondere school bij de R.-k, gemeente te Rotterdam is benoemd de heer 51. Bertels, te Noordwijk. VLAARDINGEN. Statistiek der haring, visscberij tot en met 21 dezer: Aangebracht door 308 log gers en 115 bommen. 103,025 ton haring. Op dat tijdstip in 1894: door 394 loggers en 231 bommen 163,014 a 1893 door 443 loggers en 258 bommen 187,299 1892 door jagerij, 450 log gers en 312 bommen 203,457 Marktprijs 21 Augustus volle f14.in 1891 flO.—1893 f7.25 en 1892 f8.—j maatjes heden f 11.in 1894 f8.—, 1893 f5.50 en 1892 16.-. KRALINGSCHE VEER. Gisterochtend wer den aan de markt alhier aangevoerd 121 zalmen, waaronder 53 St.-Jacobzalmen, die voor f 0.75 tot 1.25 per Va kilo warden verkocht.

Schiedamsche Courant | 1895 | | pagina 3