Gemengde Berichten. Post en Telegraphie. Land- en Tuinbouw. Oude r w ij s. Armenzorg. Rechtzaken. V i s s c h e r ij, Kerknieuws. - Marktberichten. I 7 Te Rhenen, alwaar sinds eenige jan-u de Greemvich-tijd ook als plaatselijke tijd was aangenomen, heeft de gemeenteraad thans besloten, wederom den Amsterdamschen tijd als zoodanig aan te nemen. Middelburg. Thans is het rapport ver schenen der commissie van vijf leden uit den gemeenteraad, in zake minimum-loon en ajaximum-werktyd. Het rapport komt hierop neer dat de groote meerderheid der commis sie adviseert, geen bepalingen omtrent mi nimum-loon en maximum-arbeidsduur in de bestekken van aan te besteden gemeente werken op te nemen. Apeldoorn. Zondagmiddag 5.14 per ge wonen trein vt«rdea &p het paleis het Loo verwacht: de koning, de koningin en de prinses van Wurtemberg, met groot gevolg, teneinde eenige dagen de gasten van onze Koninginnen te zijn. Inhoud van Xo. 2 (12e jaargang) van het Maandblad tegen de Ver- ealschingen, onder redactie van dr. P. F. van Hamel Boos, te Amsterdam. Consorveenng in vei band met Vervalschingen. Ondeizoekingen van levensmiddelen en han delsartikelen gatlaan aan het Bureau voor chemisch en microscopisch onderzoek, Kei'ersgracht 291, Amsterdam Directeuren Dr. Van Hamel Roos en Harmens. Contrólc-ondcrzockingcn(Meel. Bruin brood. Beschuit. Koek. Boter. Melk. Portwijn. Stout. Cognac. Jenever. Thee. Eikelcacao. Lever- tiaan. Suikerwerken. Mosterd. Stijfsel. Toiletzeejsen. Eeoail. Onzuivere melk suiker). Een en ander over vervalsching en behandeling van melk. Bedrog in den handel met zeep. Vervalsching van kaneel. Hygiëne cn Industrie, (liet alcoholisme in Frankrijk. Koud water als zuiveringsmiddel. Nood lottige gevolgen van het wielrijden. De arbeid der bijen en hate ziekte. Aluminium-booten. Kleuren-photographie. Zout en melkop- brengst. Kunstmatige melk. Pakpapier). Gemengde Berichten. Feuilleton, Woorden doofheid en woordenblindheid. Devooiboden van den ouderdom. Studiën omtrent reuk stoffen. De apothekers in China. Bloed vergiftiging door bloedzuigers. Een dure reis.) Het nader onderzoek in zake den aanslag op de Rothschild-bank te Parijs heeft de zekerheid opgeleverd, dat de dadpr uit de Rue de Provence is gekomen, dat hij aan de deur de lont heeft aangestoken en de »bom", een chocoiadebus, toen in de gang wierp. Maar het lontje brandde niet uit. Terwijl de man gepakt werd, liet men het gevaarlijke voorwerp maar in de gang liggen tot de wagen van het gemeente-laboratorium het kwam balen. In het huis van den dader is niets verdachts gevonden. Te Fünfkirchen is oen in aanbouw zijnd huis ingestort, waaronder 40 werklieden zijn bedolven. Een persoon werd gedood, 6 levensgevaarlijk en 30 vrij ernstig gekwetst. Bij Alt-Breisach is een brug, welke pontonniers over den Rijn legden, ingestort. Een-en-twintig pontonniers moeten bij dat ongeluk om het leven gekomen zijn. Te Mergenlheim in Wurtemburg is een nijver heidstentoonstelling geopend. Minister Mittnacht was daarbij tegenwoordig, en hield een toespraak, waaruit opnieuw bleek hoezeer de regeering van dat koninkrijk belangstelt in den bloei der industrie en van het handwerk. Bij Zermat, is een Engelsche dame, die met een vriendin en twee gidsen den Rotthorn be klom, door een neerstortend rotsblok getroffen met het gevolg, dat zij een uur later overleed. In Zweden en Noorwegen zijn, naar het Engel sche geneeskundig tijdschrift The Lancet mede deelt, de wetgevers zoo overtuigd niet slechts van de voordeelen, maar ook van de noodzakelijk heid der pok-inenting, dat een bruidspaar niet in den wettigen echt kan worden verbonden, alvorens is aangetoond dat bruid zoowel als bruidegom met goeden afloop gevaccineerd zijn. In Finland bestaan tegenwoordig volgens de Frankf Zeitg., verscheidene brandweerkoipsen, uitsluitend samengesteld uit viouwen, die zich reeds bij menigen grooten brand kranig hebben onderscheiden. In een hotel te Lyon vermiste een der logeer gasten, de heer Bedin, lid van den genei alen raad van het Rhóne-departeruent, een portefjuille met SO,000 francs. Hij was even zijn kamer uit geweest, en een dief had van dat oogenbhk gebruik gemaakt om de portefeuille uit zijn jas zak te stelen. De politie liet de deuren van het hotel sluiten, en de zakken van het personeel en de gasten werden dooizocht, maar men vond het gestolene niet. Den volgenden morgen vond men echter op het glas eerier overdekte binnenplaats de porte feuille met de papieren van waarde terug. De dief had blijkbaar, toen hij niet vluchten kon, bet gestolene uit een venster geworpen. Er is een onderzoek ingesteld. Rok of pantalon? Ziedaar de vraag, die de Parijsche pers tegenwoordig bezighoudt. Is bet mooier, gezonder, zediger, dat onze dames haar rok behouden of moeten ze voortaan als het sterkere geslacht en als haar fietsende zus ters in pantalons verschijnen De Gaulois zal het ons zeggenonmiddellijk heeft dit blad eenige reporters uitgestuurd, die eenige bekende vrouwen naar hare moening over deze kwestie gevraagd hebben. Sarah Bernhardt wilde den rok behouden. Ze vindt, dat al dat gcfiets uithuizigheid en ver mindering van het zedelijk peil der vrouwen in de hand werkt. Volgens haar is het Fransche meisje het ideaal van bedeesdheid, gaat ze fietsen misschien wel met heeren dan wordt zo te vrij 't Komt ons voor dat onze halve landgenoote hier alleronzinnigst doorslaat. De opsluitings opvoeding van het Fransche meisje is waarach tig niet aanbevelenswaard. Sóverine wil den rok behouden, Melba even eens, cn wel om «geheimzinnige redenon", die ze niet nader omschrijft. Mile. Brandès verdedigt den rok uit een esthe tisch oogpunt enMme. Buffet vindt een pantalon eenvoudig indecent. Best, zegt de Babats; maar nu wijZoolang al heeft men afgegeven op het tegenwoordige lieeienkostuum, zoo lang heeft men onze jassen en fracs uitgemaakt voor alles wat leelijk is, dat nu toch eindelijk ook voor de mannen de vraag mag gedaan wordenPantalon of rok? Uit New-York wordt weder een ernstig spoor wegongeluk bericht. Op de lijn van Coney-eiland is een locomotief in botsing gekomen met de achterste waggons van een trein vol pleizier- reizigers, die den «labourday" vierden. Zeven en zeventig menschen werden gewond en een van hen is reeds overleden. De machinist van de locomotief is in hechtenis genomen. Hij beweert dat zijn rem weigerde te werken. Telegrafische en gewone postwissels zijn thans toegelaten in het verkeer met alle plaatsen in Salvador. Do directeur-generaal der posterijen en tele graphie maakt bekend, dat in de eerste helft van de maand October een vergelijkend onder zoek zal worden gehouden van adspiranten voor de betrekking van klerk der posterijen en tele graphie om, naar mate van de behoefte, te worden benoemd. Aan die betrekking is verbonden eene jaar wedde van f400, welke tot f 1200 kan klimmen. Zij die zich aan dit onderzoek verlangen te onderwerpen, moeten zich \óor 16 September aan melden bij het hoofdbestuur der posterijen en telegraphic, door een op zegel geschreven verzoek, met nauwkeurige opgaaf van naam, voornamen en woonplaats. Daarbij moeten de noodige bewijsstukken wol den overgelegd. Met afwijking van het bepaalde omtrent den leeftijd, wordt voor de geagreeerde klerken, die aan het bovenbedoelde examen vvenschen deel te nemen, vastgesteld, dat zij op1 Januari 1895 den leeftijd van 17 jaar moeten bereikt en dien van 30 niet mogen overschreden hebben. De aandacht van vrouwelijke candidaten wordt er in het bijzonder op gevestigd dat zij niet tuinder dan de mannelijke ambtenaren aan den dienst in zijn vollen omvang moeten deelnamen. (Stel.) Woensdag II September zal de Nederlandsche slageisbond een buitengewone vergadering houden in de bovenzaal van het «Zuid- Hollandsch Koffie huis" te 's-Gravenhage, dos middags ten twaalf uro. Punt 1 van de agenda luidt«Bespieking van hetgeen door den Bond inoet en kan worden go- daan tegen de beweging, die onder den landbouw bestaat om voetstoots te verkoopen," Van de Belgische grenzen woidt ons geschre ven, dat volgens invloedrijke veehandelaren uit Belgie, binnenkort de opening van Belgie voor den invoer van Neleilandsch vee kan verwacht wor den. Onwaarschijnlijk klinkt dit met, nu vele han delaars, die in Belgie Engelsch vee invoerden, dit hebben gestaakt. Da toelating van Nedei landsch vee zou bet Engelsche vee in Belgie veel in waarde doen dalen, dewijl het Nederlandsche vee op alle markten in Belgie steeds het meest gewild is. Ook de firma Cocl.x, te Rozcndaal, welke een belangrijken veehandel met Engeland dreef, heeft hieiraede opgehouden, (±Y. v. d. V.) Men schrijft uit Purmerend aan de A'. if. Cf. Hoewel men vieesdc dat het besluit van den boerenbond om het vee niet anders dan voetstoots te verkoopen, den handel in koeien op onze mat kt deze week zou dl ukken, bleek de handel levendig en werden goede prijzen bedongen. De plaats voor voetstoots vee was door borden aangewezen en meer dan de helft van het vee werd voetstoots vei kocht. Bij beschikking van den minister van binnen- landsche zaken van 5 September 1895, no. 4C62, afd. O, zijn benoemd in de commissién, in het najaar van 1895 belast met het afnemen der examons ter vei krijging van de akte van bekwaamheid, bedoeld in art. 56 onder a, van de wet tot regeling van hot lager ondet wijs, in: Zuid-Holland. Tot lid en voorzitter, de schoolopziener in het district Rotterdamtot leden, de schoolopzieners in de arrondissementen Leiden, Schiedam, Vlaardingen en Gorinchem tot leden-piaatsvervangers, de schoolopzieners in het district 's-Gravenhage en de atrondissementon 's-Gravenhage, Woerden, Rotterdam (noordelijk), Rotterdam (zuidelijk) en Sommeisdijk. Door wijlen den heer J. Premsel is f 1000 ver maakt aan de algerneene ai men van Amsterdam. Donderdag stond voor de rechtbank te Rot terdam terecht zekere David Stokvis, die be schuldigd werd, dat hij een Duitsche firma voor 50 paar rijtuiglantaars had opgelicht, terwijl nog een legio geprotesteerde wissels ter rechtbank waren gedeponeerd. Hij had door zijn brieven papier, zijn manier van handelen enz. de Duitsche firma in den waan gebracht, dat zij met de gunstig bekende firma R. S. Stokvis en Zn, te Rotterdam te doen had. Hij had zoo wat overal kantoor gehouden, doch van brandkast, kantoorboeken, kopiserboeken enz. was bij hem geen sprake. Het O. M. eischte 3 jaar gevangenisstraf. De Haagsche rechtbank veroordeelde gisteren den geschorsten portier bij het depai lenient van marine J. F. Rwegens diefstal van öienat- medailles, tot 1 jaar gevangenisstraf. Wegens het verstoren van een godsdienst oefening van het «Leger des Heiis" heeft de Rechtbank te Leeuwarden zekeren J. Z,, gepens. Oost-Ind. militair en pakhuisknecht te Dokkum, veroordeeld tot 7 dagen gevangenisstraf. KRAL1NGSCÜE VEER. Gisterochtend wer den aan de maikt alhier aangevoerd 79 zalmen, waaronder 10 St.-Jacobzalmen, die voor f 0.90 tot l.-iO por Vs kik. werden vei kocht. Ncd.-Herv. Kerk. Beroepen: te Garijp ds. D. J. Au», te Lettelbert (Gr), te Ureteip de heer F. de Boer, cand. te Leeuwarden te Westeilee ds. I. Busch Keizer, te Dwingelo. Bedankt: voor Oldeholtwolde c. a. door ds. R. Kijlstia, te ICoi tezwaagto Ee iFr.j door ds. II. Waaidenbuig, te Ytens c. a. Het provinciaal kerkbestuur van Zuid-Holland heeft den heei A. Drost Az. te Delft toegelaten als candidaat tut den II. dienst. De heer Drost stelt zich vooiloopig niet beioeplaar. Roomsch-katliolicke Kerk. Morgen zal de bisschop van Luvenibuig te Clairefontaine (bij Ailon) de wijding van het diaconaat toedienen aan den fi.iter Ludoinus (G. J. Richteis) uit Schiedam ScmcbAM7 September. Kogge: per 2100 kilo Helena f 114 G/vv. Kerst: per 1950 kilo Dorpal £123 G/vv. Maïsper 2000 kilo Mixed 105 6/vv. Moutwijn Noteering van den Brandersboml f 7Va i> der Makelaars- SV4, per heet. Ct. zonder fust en zonder belasting. Spoeling: fi.10 per ketel. 1 Maasluis, 6 September. Kaas. Aangevoerd 39 stapels, wegende 12,034 kiio; prijs 16 a 227s ct. per kilo. Handel gewoon. Het Westland, 5 September. Op de veilingen van beden 'ond weiden de volgende prijzen besteod stoofpeieri f 0.75 a 1.00, stoofappelen, zoete f0,90 a 1.zuie f0.75 a 1.80 pei kin uien f 0.70 a 0.85 per baal blauwe druiven f0.50 a 0.70 per kilo; meloenen 15 a 50 ct., perziken 3 a 10 ct. per stuk. Naaldwijk, 5 September. lieden waren de marktprijzenaardappelen f0.90 a 1.-15, peren f 0.55 a 1.55, appelen f 0.65 a 1.40, uien f0.45 a 0,50 per kin; meloenen f0.15 a 0.45, perziken 3 a 10 ct. per stuk; druiven f 0.55 a 0.70 per KG. Op de veilingen: appelen kersvvickon f0.75a 4.kandijen f0.50 a 1.fijnere fl.50 a -.trosperen f0.50 a 0 75, fijneie f0.90 a 1.60, pruimen fl.40 a 1.70, kialen f0 95 a 1.10, Engelsche f 0.90 al.por kinuien f 0.73 a -.per baalsnijboonen f 0.70 a 1.suilter- boonen f0.15 a 0.22'/» per 1000 peiziken f2.30 a 11.komkommei s fl.n 4.roode kool fl.50 a 3.witte f2.a 3.50 per 100 me loenen f 0.20 a 0.40 per stuk blauwe druiven £0.50 a 0.75, witte t 0.35 a 0.60 per KG. Leiden, 6 September. De aanvoer en prijzen ter veemarkt van heden waren als volgt: 52 stieren f 64 a 224,128 vette ossen en koeien f120 a 249, of 54 a 08 c. per kilo, 78 vare dito f85 a 187, 42 graskalveren f14 a 42, 46 vette dito f32 a 78, of 65 a 85 c. per kiio, 29 nuchtere dito f 11.a 20, 636 yette schapen f16.a 30,—, of 25 a 30 c. per kilo, 562 weide dito f12.a 23.238 lammeren f 10.a 17.153 magere varkens f 12 a 23, 343 biggen f 3.a 11.8 veulens f 80 a 120, paarden fa ,187 kalf-en melkkoeien f 105 a 235. Amsterdam, 7 September. Rogge op levering flauw.per October f 96, 95; per Maart f102, 101.

Schiedamsche Courant | 1895 | | pagina 7