,A°. 1395. ondag 22 en IVIaandag 23 September. N°. 8881. Tweede Blad. Feuilleton. Op een dwaalweg. egenenveertigste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGEVER- J. ODÉ. Buitenlaiidsclie Berichten. Abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door het geheeie Rijk Afzonderlijke nommers f 1.85. - 2 50. - 0.10. BITBBAC: B W T K K 8ï E A AT 7 O. Advertentieprijs: van 110 gewone regels mot inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone regel meer- 0,10. Driemaal geplaatst woidt tegen tweemaal berekend. F K A N K R IJ K. Den 29n dezer zal de president der repu bliek in tegenwoordigheid van verscheidene ministers een gedenkteeken voor Carnot te Fontainebleau onthullen-. Eindelijk heeft de regeering dan toch liet plan een wetsontwerp in te dienen op de samenstelling van een koloniaal leger. De regeering zou erkennen, dat schade en schande haar thans wijs gemaakt hebben. Mélirie vond het noodig zich weer eens wat toejuichingen te verschaffen, toen hij den algemeenen raad der Vogeezen presideerde. »De Duitschers vieren", zoo zeide hij, »de gedenkdagen van den oorlog van '70 met zooveel lawaai. Frankrijk daarentegen her stelt zich in stilte, maar indien eens de dag aanbreekt, dat het zich moet verdedigen, dan zal hier zoowel als overal elders iedereen klaar en in een oogwenk op de been zijn." Daverende toejuichingen De rechtbank te Bayonne heeft acht per sonen, die naar aanleiding van het verbod op het houden van stierengevechten onlusten hadden verwekt, tot vrij zware straffen ver oordeeld. Wegens beleediging der rechterlijke macht werden twee hunner tot twee jaar ieder, de overigen tot '10 a 15 maanden ge vangenisstraf veroordeeld. Felix Martin, de vrijgesproken oud-directeur der Zuider-spoorwegmaatschappij is naar Saint Raphael, zijn woonplaats, gegaan, waar hij door een dichte menigte met luid gejubel weid ontvangen. Het volk geleidde hem naar zijn villa; des avonds had er te zijner eere een feestmaal plaats. B I T S C II I A Ji D. In de aanstaande zitting van den Rijksdag Roman van Lothak Buenkendohf. 28. iComodie spelen Ik begrijp u niet, Alexandra, hebt ongetwijfeld zeer geldigo redenen gehad om tot zoo ietb te kunnen oveigaan, maar welk veiband er bestaat lusschen mijne handelingen de nwe vei klaar ik niet te vatten." Alexandra schudde mot een spotachtig gezicht het hoofd en hernam "Gij zijt een all©beminnelijkste actrice, mijn schatDoch ik wil niet onbescheiden zijn, hoewel Wll op dit oogenblik zoo recht veitrouwelijk 'ijeen zitten en gerust kunnen zeggen wat ons °P het hart ligt. Ik voor mij tenminste wil Het beter schijnen dan ik hen en wil graag zullen de noodige gelden worden aangevraagd voor den bouw van twee oorlogsschepen, ter vervanging van de pantserschepen Konig Wilhelm en Friedrich der Grosse. iet sociaal-democratische Rijksdagslid Stadt- hagen is te Berlijn wegens beleediging van de rechterlijke macht veroordeeld tot een maand gevangenis, en bovendien wegens zijn onhebbelijk gedrag tijdens de terechtzitting tot drie dagen hechtenis, dadelijk te onder gaan. re Darmstadt is overleden de prinses weduwe van Baltenberg, die in 1851 een morganatisch huwelijk sloot met prins Alex ander van Hessen, in 1888 overleden. Zij was de moeder van prins Alexander van Batteuberg, later vorst van Bulgarije, die haar in den dood is voorgegaan. Verder zijn uit dat huwelijk geboren prins Ludwig Alex ander van Battenberg, prinses Marie, de met de Engelsche prinses Beatrice gehuwde prins Heinrich, en prins Franz Joseph, De eigendommen te Berlijn van vrijheer Von Hammerstein zullen den 23n dezer ge rechtelijk woiden verkocht. Zijn schulden moeten 800,000 mark bedragen. B E L G I E. De Lique libéiale te Brussel zal bij de verkiezingen voor den gemeenteraad met een eigen lijst optreden en de socialisten overal bestrijden. Er is kans dat de werkstaking in de fa briek van Van den Kerckhoven te Gent spoe dig zal geëindigd zijn. De patroons moeten geneigd zijn aan den eisch tot vermeerdering van liet loon toe te geven. De Tooruit blijft zich tegen een verzoening op deze basis verzetten. RUSLAND. Toen lord Sheffield deze week met een reisgezelschap, waaronder verscheidene Engel sche officieren, een bezoek bracht aan Sebas- topol, werd hun door de overheid gelast die stad binnen twee uren te verlaten. Ten zeer ste gebelgd over dit gebrek aan gastvrijheid beklaagden de Eugelsclien zich hij hunnen gezant te Petersburg, maar zonder veel suc ces het antwoord luidde, dat sedert Sebas- topol tot eene ooilogsliaven is verklaard, die stad voor toeristen en anderen, die in de buurt niets te maken hebben, gesloten is. OOSTENE1J li-II O N G A R IJ E. Graaf Badeni heeft in hoofdtrekken den inhoud van zijn kieswetontwerp medegedeeld. De aanstaande Oostenrijksche minister-pre sident zal een belangrijke vermeerdering vra gen van het aantal afgevaardigdenoverigens wijkt zijn ontwerp weinig af van het voorstel der commissie voor de kiesreehthervorming. Het wetsontwerp zal reeds in October bij de Kamer worden ingediend. ZWITSERLAND. Het landhuishoudkundig genootschap, dat te Bern vergadert, heeft zicli uitgesproken ten gunste van het naasten van alle spoor wegen door den staat, langs den weg van onteigening. ITALIË. Gisteren was liet de groote historische dag, waai op de Italiaansche troepen vóór 25 jaar Rome binnentrokken. Op het kapitool werd een banket aangeboden door het bestuur der stad aan de vertegen wooidigers der Italiaan sche gemeenteraden, en daar rijn, als te ver wachten was, geestdriftige en patriotische toosten uitgebracht. De koning lieeft de orde der Annunciade geschonken aan generaal Cadorno, die de troepen commandeerde, welke Rome bezet hebben. De koning heeft tot de ministers, die in September van het jaar 1S70 aan het bestuur waren een schrijven gericht, waarin hij een groet bracht aan hen, die Italië zijn hoofdstad gegeven hebben. Bij de onthulling van h«t «(andbeeld van Garibaldi beeft Crispi een rede uitgesproken en daarin behandeld de wettigheid van de vereeniging van Rome met Italië hij zeide, dat de paus, die voor 1870 wijken moest voor de vorsten der aaide, tlmni slechts aan God onderworpenheid is verschuldigddat hij onafhankelijk souverein h, boven allen verbeven. De katholieken belmoren Italië erkentelijk te zijn voor wat het voor de pauselijke waardigheid heeft gedaan. Crispi herinnerde er ook nan, dat de priesters een onschendbaar ambt bekleedeu, op vooi waarde dat zij blijven binnen liet bereik hunner rechten; willen zij zoo ouvaderhevend zich toonen om de instellingen van het land te bestrijden, dan moeten zij niet vergeten dat hun gedrag slechts aan het streven der anar chisten ten goede komt, wier heilloos werk niet ongestraft zal blijven. Meer dan 100,000 menschen woonden de onthulling van het monument op den Jani- culus bij. De koninklijke familie eu Crispi werden met geestdrift begroet. In den namiddag stelde generaal Turr den Koning eene deputatie voor uit de Italiaan sche kolonie te Parijs. De koning verklaarde iu zijn antwoord op de tot hem gehouden toespraak, zich te vei heugen over de door de kolonie geuite gevoelens. Herhaaldelijk heeft deze Italiaansche kolonie getoond, zijne pogingen op hoogen prijs te stellen om de zoo noodzakelijke viiendschap tussehen Frank rijk en Italië bewaard te doen blijven. Ik verheug mij, zeide koning Humbert, telken male als ik Fransclien in Italië zie, want dan kunnen zij zich rekenschap geven van de ge voelens der Italianen, en het is mij in liet bijzonder aangenaam, te kunnen zeggen dat de piesident der republiek en de ministers bekennen dat ik nog heden in het twijfelachtige vooi recht zou deelen de echtgenoote van den heer Bruno Flemmiiig te lieeten, als niet de groote catastrophe het al niet te solide gebouw van onzen echt luid doen ineenstoiten." ïVan welke catastrophe spreekt gij dan? Is er dan met liet huis Flemming iets bijzonders gebeurd Alexandra richtte zich op en boog voorover om de jonge weduwe in de oogen te kunnen zien. »Weet gij dan inderdaad niet, dat het bankiers huis Flemming als firma niet meer bestaat, en dat het meer geluk dan wijsheid geweest is, dat het geen bankroet geslagen heeft Ilabt gij inderdaad niet geweten, dat de zaken van Ernst Flemming hoogst kritiek stonden, toen gij hem met liet schoondochterschap tevens het beheer over uw vermogen opzeidet Alexandra Ileitha kleurde tot over de ooren en hare oogen flikkerden van ergernis, maar zij bedwong haar toorn, want zij wilde nog meer weten. ïlk zou mij door uwe vraag beleedigd ge voelen," sprak zij na eenig zwijgen, nals ik met wist, dat gij u geheel in mij veigist of wel dat wij elkaar met goed verstaan. Doch ik bid u, vei tel mij nu alles wat er na mijn vertrek gebeurd is. Gij zult u wel kunnen vooistellen, hoe vei- langend ik ben alles te weten, als ik u verzeker, dat ik nog mets gehoord heb van al wat er is voorgevallen." Alexandra scheen nog altijd te twijfelen of die verzekering wel oprecht was. Doch zij durfde dit met zeggen, maar vervolgde, terwijl zij weder hare eerste gemakkelijke houding aannam en hare cigarette tussehen de vingers rond draaide sGoed dan, ofschoon ik vrees u te zullen vervelen, mijn schat Want daar gij nog van niets weet, ben ik wel genoodzaakt geheel van voren af te beginnen, hoewel ik mij niet kan voorstellen dat die oude geschiedenissen nog conig belang voor u kunnen hebben. Op den morgen van denzelfden dag, waarop gij het huis van den lieer Flemming voor altijd den rug toekendet, gebeurde liet dat mijn man doodsbleek en met vertrokken gezicht mijn toiletkamer kwam binneninopen om mij liet groote rueuvvs mee te deelen, dat zijn vader gerumoerd was en nog heden zich failliet moest verklaren, wanneer ik met kon besluiten als reddende engel op liet platform te verschijnen, teneinde met mijn ver mogen het dreigende onheil af te wenden," ®Eii dat was waaiheid allelaas ja. Ik wilde het natuurlijk eeisti.iet gelooven, want ik had tot dien tijd in de vaste ovei tuiging geleeid, dat mijn schoonvader een schatrijk man was. Ik stelde mij dan ook gerust, lachte mijn man uit en ging voort met mij te kleeden. Doch toen hij voortging mij allerlei zonderlinge omstandigheden onder de aandacht te brongen, toen vatte ik toch eenige verdenking op. Gij hadt uwe verloving met Werner plotse ling afgebroken, zeide hij, hadt reeds het huis verlaten en juist de omstandigheid, dat uw vermogen zoo onverwacht aan de zaken moest

Schiedamsche Courant | 1895 | | pagina 5