Vrijdag 4 October. A". 1895. No. 8889 KENNISGEVING. KENNISGEVING. egenen-veertig-ste Jaargang. Verschijnt dagel ks, uitgezonderd Dinsdag, UITGEVER: T. ODÉ. Bui tenl au dsche Berichten. COURANT, Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers f 185. - 2.50. - 0.10. BOREAV: B WTBSSTBAJlT 7 O. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone regel meer - 0.10 Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Gezien het verzoek van de firma J. M. VAN DER SCHALK Co. om vergunning tot uitbreiding harer bierbrouwerij aan de Wcslvestno. 31, kadaster sectie C, no. «59. Gelet op de artf6 en 7 der wet van den 2den Juni 1875 staatsblad n°. 95); Doen te weten: Dat voormeld verzoek met de bijlagen op de secretarie der gemeente is ter visie gelegd; dat op Donderdag den 17den October sus., des namiddags ten 2 ure, ten raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwa ren tegen het toestaan van dat verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichtenen dat gedurende drie dagen voor het tijd- -stip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar bet behoort, den 3den October 1895. Burgemeester en wethouders voornoemd VERSTEEG. De secretaris VERNÈDE. Burgemeester en wethouders van Schiedam doen te weten, dat door den raad dier gemeente, in zijne vergadering van 17 September 1895 is vastgesteld de volgende verordening VERORDENING tot wijziging der verorde ning op het bouwen en betrekken van nieuwe of gedeeltelijk vernieuwde wo ningen, de verplichtingen van eigenaars \an naburige erven en het sloopan, uitbreken en herstellen van bouwvallige gebouwen te Schiedam. EENIG ARTIKEL. In de verordening op het bouwen en betrekken van nieuwe of gedeeltelijk vernieuwde woningen, de verplichting van eigenaars van naburige erven en het sloopen, uitbreken en herstellen van bouwvallige gebouwen te Schiedam, vastgesteld den 12den Juni 1894. Vervallen in het hoofd der tweede afdeeling de woorden »het aanleggen van" Wordt gelezen lo. de 2de alinea van art. 8: De straat moet aan een openbare straat aan fluiten, minstens 10 meter breedte hebben en voorzien zijn van een riool en van buizen der drinkwaterleiding en 2o art. 9. De eigenaars van de bestaande openbare stra ten zijn verplicht die onder behoorlijk afwateren profiel te verharden of te bestraten, van riolen «an syphons te voorzien en de vei harding of bestrating, alsmede de rioleering voortdurend in goeden staat te onderhouden. Wordt bijgevoegd: art. 9bts, luidende: De eigenaars van openbare straten zijn ver plicht die tusschen zonsonder- en opgang vol- doende te verlichten, tenzij deze straten en de daarbij behoorende werken in allen deele ten genoegen van Burgemeester en Wethouders vol doen aars de bepalingen van artikel 9 dezer verordening en door den eigenaar aan het ge meentebestuur schriftelijk een onherroepelijke bevoegdheid is gegeven tot het ten allen tijde doen verrichten van alle werkzaamheden, die gewoonlijk in of op openbare straten worden verricht en wordt gelezen: de 2de alinea van art. 51 die van artt. 3. 4, 5, 9, 9bis, 12, 13, 21, 24, 28, 29, 20, 32, 33, 34, 35 en 41 met eene geldboete van ten hoogste vijf gulden. Aldus vastgesteld in de openbare vergadering var. den gemeenteraad van Schiedam den 17den September 1895. De burgemeester, VERSTEEG. Se secretaris, VERNÈDI Zijnde deze verordening aan de gedeputeerde staten van Zuid-Holland volgens hun bericht van den 24/28 September 1895, B, no. 592 (2e afd,), G. S. no. 47, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 3den October 895. Burgemeester en wethouders voornoemd, VERSTEEG. De secretaris VERNÈDE f B A N JE R IJ K. De Russische grootvorst Konstantijn heeft, vergezeld van den minister Hanotaux en den Franschen gezant te St.-Petersburg, De Monte- bello, een bezoek te Fontainebleau aan Félix Faure gebracht, met wien hij het déjeuner gebruikte. In den Dinsdag gehouden ministerraad is medegedeeld dat president Faure de be grafenisplechtigheid van Pasteur zal bijwonen. Evenals de president van de Académie des Sciences, heeft ook die van de Académie de Médeciiie in de vergadering van dit lichaam een korte rede uitgesproken ter dankbare huldiging van Pasteur, die sedert 1873 lid dezer Académie is geweest. Na deze rede is de zitting opgeheven. De glasblazers van Carmaux hebben be sloten het werk te zullen hervatten op de vroeger gestelde voorwaarden, en met het geheele personeel. In een openbaargemaakt stuk protesteeren zij tegen de maatregelen ten opzichte van de werkstakers genomen; zij verzekeren te zullen volhouden met hun eischen en doen een beroep op allen die hart hebben voor de werklieden, om hen te steunen. Dinsdag is een pakketboot te Marseille uit Madagascar aangekomen en de daarmee aan gekomen zieke soldaten hebben langgerekte klaagliederen aangeheven. De gezondheids toestand zou ellendig zyn en de geschenken uit Frankrijk zouden zeer slecht verdeeld w oden. Anders klinken de mededeelingen van den minister van oorlog in den Dinsdag gehouden ministerraad, die verklaarde27 September een telegram te hebben ontvangen uit Majunga, dat meldde dat de gezondheidstoestand aldaar beter werd. Verder bleek uit een ander telegram, even eens door den minister medegedeeld, dat de kolonne, die op Tavanarivo aanrukt, met 5000 man en twee batterijen voor 22 dagen levens middelen meevoert. DUITSCHLAND. De keizerin gaat evenals de beide oudste prinsen met den keizer mede naar den Eizas. Zjj worden den 16n dezer te Metz verwacht. De Rijksdag-afgevaardigde dr. Schönlank, hoofdredacteur van de Leipziger VolTcszeitung, is tot 150 mark boete en 15 dagen hechtenis veroordeeld, wegens beleediging van den pre sident van den Duitschen patriottenbond. De groothertog van Mecklenburg is tot verder herstel van gezondheid van Genève naar St. Jean de Luz, aan de Middellandsche zee vertrokken. In de te Berlijn verschijnende bladen wordt het vermoeden uitgesproken dat het eigen handig schrijven des keizers aan den czaar van Rusland geen politieken inhoud bevat, wijl anders aan den gezant en niet aan een vleugel-adjudant de overhandiging zou zijn opgedragen. Het schrijven moet slechts ge diend hebben ter begeleiding van een portret, dat de keizer den czaar reeds vroeger ten geschenke had willen zenden. Het is in elk geval een feit dat de brief gezonden is, nadat Hohenlohe reeds uit Petersburg vertrokken was en hoewel Lobanoff te Parijs is. Tevens valt daarbij op dat hier over de Fransche reis van den Russischen minister van buitenlandscho zaken volstrekt geen on gerustheid waar te nemen is, terwijl men die te Londen meent op te mei ken en daarbij zelfs geneigd is aan te nemen dat het Arme nische vraagstuk door de Engelschen wordt aangegrepen om Ruslands opmerkzaamheid en activiteit in Oost-Azië te verzwakken. China heeft zich tegenover de eischen van Duitschland ter zake van de vernieling van het Duitsche zendiDgsstation bij Swatau in be ginsel bereid verklaard om schadeloosstelling te betalen. Over het bedrag daarvan en over verdere genoegdoening worden nog onder handelingen gevoerd. Het Londensche Kabi net moet zich door de tot nu toe verkregen concessiën van China wegens de door Enge land gestelde eischen nog niet bevredigd verklaard hebben, maar vermoedelijk over nadere waarborgen voor de toekomst onder handelingen voeren. B E I G I E. De koning is Maandagavond om halftwaalf te Brussel aangekomen. Van zijn plan, om naar Berlijn te gaan, is daar niets bekend. Te Brugge hebben de liberalen verzocht dat de clericalen hun 6 zetels in den ge meenteraad zouden overlaten, omdat bij de groote plannen voor de haveninrichtingen een samenwerking van allen zonder onder scheid van politieke overtuiging, wenscheiijk zou zijn. Men ziet met belangstelling het antwoord der clericalen te gemoet. Te Brussel vergadert thans het congres voor de codificatie van het volkenrecht. De bekende sir Richard Webster hield een lange redevoering over internationale arbitrage. ENGELAND. De markies van Londonderry heeft in eene te ixipon gehouden redevoering medegedeeld, dat hij bij het Parlement een voorstel zal indienen tot hervorming van het Hcogerhuis, in den zin van verkiezing der leden van dat lichaam uit de Engelsche pairs, zooals dat reeds in Schotland, Wales en Ierland geschiedt, en uitbreiding van liet aantal pairs voor hun leven. Lord Roberts is te Dublin gearriveerd en heeft het opperbevelhebberschap in Ierland van lord Wolseley overgenomen. OOSTENRIJ K-H O N G A R IJ E. Het nieuwe Oostenrijksche ministerie be staat uit graaf Casimir Badeni, een Pool, oud-gouverneur van Galicië, als premier en minister van binnenl. zaken dr. Leon ridder von Bilinski, eveneens een Pool, voorheen rector der universiteit te Lemberg en direc teur-generaal der staatsspoorwegen, als minis ter van financiën, tevens belast met da taak van den vroegeren minister voor Galicië graaf Hans Ledebur van de conservatieve rechterzijde als minister van landbouwbaron Gautsch van de middenpartij als minister van onderwas; graaf Gleispach, vandeDuitsch vrijzinnige linkerzijde als minister van jus titie baron Glanz von Eicba als minister van koophandel, terwijl de minister van lands verdediging, graaf Zeno Weltersheim, zijne portefeuille behoudt. (Zooals men weet, heeft Oostenrijk geen afzonderlijk minister van bui- tenlandsche zaken, maar bestaat er zulk een minister voor het gansche lijk, graaf Von Goluchowski, evenals er voor de gansche monarchie een minister van oorlog en een minister van financiën bestaan). In de parlementaire commissie heeft de Hongaarsche minister president Banffy enkele mededeelingen gedaan over de viering van het duizendjarig bestaan van het Hongaarsche Rijk. Het geheele hof zal in het volgende jaar die feesten bijwonen, en de koning zal in de vereenigde zitting der beide Huizen, bij de opening van het nieuwe Parlementsgebouw, een troonrede uitspreken. De legeering zal buitengewone kredieten aanvragen om de feesten zoo luisterrijk mogelijk te doen zij n, en tevens den verjaardag der kroning van koning Frans Jozef op schtterende wijze te herdenken.

Schiedamsche Courant | 1895 | | pagina 1