ft0. 1895. Vrijdag 18 October. N8899. KENNISGEVING. KENNISGEVING. i egenenveertig- s t e Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, Baitenl au flschc Berichten. UITGEVE E: J. ODÉ. EBfiTBAAI 7 O. Abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door'het geheele Rijk Afzonderlijke nommers f 1.85. - 2.50. - 0.10. (ÜBR&Ui BOT Advertentieprijsvan 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant/I 10* Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Gezien liet verzoek lo. van M. J. NOORDAM te Delft om vergunning tot oprichting van een but- denzoutcrij in een pakhuis, kadastraal be iend in sectie A no. 848, staande achter het pand aan de St.-Anna-Zuster straat no. 13 alhier. 2o. van A. "VRI.IENHOEK, om vergunning tot oprichting van een slachtplaats van renderen en varkens in het pand aan den Singel no. 214, kadaster sectie I no. 413. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den 2den Juni 1875 (staatsllad n°. 95) Doen te weten Dat voormelde verzoeken met de bijlagen op de secretarie der gemeente zijn ter visie dat cp Donderdag den 31sten October sa, des namiddags ten 2 ure, ten raaahuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwa ren tegen het toestaan van die verzoeken in te brengen en die mondeling of sehrifteujk toe te lichtenen dat gedurende drie dagen vóór het tijd- €tip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het .behoort, den 17den October 1895. Burgemeester en wethouders voornoemd, VERSTEEG. De secretaris, VERNÈDE. Kleinhandel ln sterken drank. Burgemeester en wethouders van Schiedam brengen, ingevolge art. 5 der wet tot regeling ran den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap, {staatsblad n°. 118 van 1885), ter openbare kennis, dat hij hen een verzoekschrift is ingekomen van W. J. LELIVELD, om ver gunning tot verkoop van sterken drank in het klein, voor het huis, staande aan de Prin- unsteeg no. 4. Schiedam, den 17den October 1895. Burgemeester en wethouders voornoemd VERSTEEG. De secretaris, VERNÈDE. DUITS C II LAN D. De keizer en de keizerin zijn Dinsdag in den besten welstand op het kasteel Urville •n Lotharingen aangekomen, 's Namiddags maakten zij een rijtoer naar Metz, waar zij de kathedraal bezichtigden; zij werden door de bevolking toegejuicht en de straten waren versierd. Des avonds keerden zij naar Urville ga den prachtig verlichten weg terug. I e president van het district, Von Hammer- stein, is, naar aanleiding van dit hooge be zoek,benoemd tots Werkelijk Geheimen Opper- Regeeringsraad met den rang van Raad eerste klasse". Gistermorgen is de keizer naar Noréant vertrokken en de keizerin naar Amanvilliers om, ieder op zijn eigen gelegenheid, het oorlogsveld van 1G en 18 Augustus 1870 te bezoeken. De rijkskanselier vertrok gisteravond naar Straatsburg, om tegenwoordig te zijn bij de onthulling van het gedenkteeken voor keizer Freaorik te Wörth. De Russische minister van huitenlandsche zaken prins Lobanofï is gisteren van Berlijn naar Petersburg teruggekeerd. Volgens de Berlijnsche avondbladen zal de 25ste gedenkdag der capitulatie van Metz op 27 dezer feestelijk worden herdacht door een feestmaal in het sKaiserhof" te Berlijn, waar aan vermoedelijk ook de keizer zal deelnemen. De Straatsburgsche Post meldt uit Mülhau- sen dat daar Maandag zes intieme vrienden van den moordenaar Meyer zijn gearresteerd, onder verdenking dat zij kennis gedragen hebben van den beraamden moord op den fabrikant Schwarz en hebben nagelaten daar van aan de justitie mededeeling te doen. De bewering dat Meyer, die na den moord de hand aan zich zeiven sloeg, een krankzinnige zou zijn geweest, schijnt hierdoor gelogenstraft te worden. F R A N K R IJ K. President Faure heeft een bezoek gehad van den hertog van Connaught, den derden zoon van de koningin van Engeland. In de zitting der begrotingscommissie heeft, bij bet hoofdstuk nbuitenlandsche zaken", minister Hanotaux medegedeeld, dat hij in Zuid-China en op Formosa eenige nieuwe consulaten en vice-consulaten wil vestigen. De commissie bewilligde de hiervoor aangevraagde 200,000 francs. De Franschen vieren als pendant van de Duitsche oorlogsfeesten den slag bij Jena. Zoo is er nu o. a. een pl&.l in de sPilori", waarop de slag bij Jena verheerlijkt wordt. De Pruisische infanterie draagt er echter liet uniform van de Russische vrienden. Te Carmaux is het werk begonnenondanks alle inspanning van het werkstakers-comité zijn er andere arbeiders gevonden. Een man loste Dinsdagavond een revolver schot op den heer Ressëguier, directeur van de glasblazerijen waar het werk gestaakt is. De heer Ressëguier werd licht gewond. De aanslag op het leven van den heer Rességuier geschiedde op straat, toen hij zich vergezeld van zijn schoonzoon naar de fabriek begaf, vlak by het vergaderlokaal der werk stakers. Een paar honderd menschen waren in de straat toen het schot, dat de heer Rességuier zeer I'cht kwetste aan den schou der, viel, maar niemand stak een hand uit om den misdadiger te grijpen. Hij is ontko men. Men gelooft dat de heer Jaurès als medeplichtige zal /worden in hechtenis ge nomen. Er is een groote ontroering onder de stakers, ook omdat de penningmeester van hun comité is gearresteerd, als hebbende geld uitgedeeld aan werklieden die van de glasblazerij waren weggezonden. Dit wordt beschouwd als een aanslag op de vrijheid van arbeid. ENGELAND. P;r Francis Scott, generaal-inspecteur van de Engelsche troepen aan de Goudkust, is gisVren te Londen aangekomen. Hij heeft aai Reuter's vertegenwoordiger verklaard dat den *27n September aan den koning van Koe- ma «i een Engelsch ultimatum is gezonden, wa; rin wordt geëischt dat de koning zich onder Engelsch beschermheerschap zal stellen en een Engelsch commissaris als resident nev -ns zich zal dulden. Voor het antwoord ie a's uiterste termijn gesteld de 31e October. Als St-verting we:gert, zal er wel een espe ditie naar Koemassi worden gezonden. Sir Philip Currie telegrafeerde gisteroch tend aan het Foreign Office dat het ontwerp van hervormingen in Armenië van den lln Mei door den Turkschen minister van huiten landsche zaken was goedgekeurd, en dat hij nu alleen nog maar wachtte op de handtee- kening van den sultan. De secretarissen van lord Salisbury hebben meegedeeld dat ze gisteravond uit voortreffelijke bron een ander telegram hebben ontvangen, meldende dat het Armeensche vraagstuk feitelijk uitge maakt is. RUSLAND. De bevalling der keizerin wordt omstreeks 22 dezer verwacht. Haar toestand is bevredi gend. Op verlangen des keizers zullen de professoren Krassovvski en Ott, die zijne ge malin behandelen, worden ter zijde gestaan door eene specialiteit op het gebied der ver loskunde uit Chartow of Kiew. De keizer heeft aan het 49e regiment dragonders Archangel een standaard en zeven zilveren trompetten van het vroegere Archan- gelsche dragonder-regiment geschonken. De trompetten dragen het opschriftVoor heer lijke wapenfeiten bij de inneming van Berlijn op 29 September 1760." Onwillekeurig vraagt men zich af, of de keizer door deze schenking heeft willen protesteeren tegen de herdenking van de overwinningen der Duitsche legers in Frankrijk en hij daarmede zijnen bond genoot aangenaam heeft willen zijn. ITALIË. De Fransche gezant te Rome is den minister Crispi officieel gaan gelukwenschen met de Italiaansche overwinningen te Erythrea. Betreffende de overwinning van generaal Baratieri in Tigré, welke den 12n dezer uit Massowah naar Rome werd geseind, wordt nog het volgende gemeld De voorhoede der Italiaansche troepen kwam 's avonds te Anseba aan. Na het ver nemen der tijding, dat de omtrekking was gelukt en de voorhoede gereed was om den volgenden morgen ras Mangascia in den rug aan te vallen, brak generaal Baratieri, hoe wel zijn troepen in twee dagen 75 KM had den afgelegd, tegen drie uur in den nacht op uit het kamp tusschen Maknlle en Anlalo. Hij beschikt over drie bataljons inlandsche, een bataljon Italiaansche troepen en een batterij. Te Schelikot werden de troepen door de geestelijkheid en de inwoners gehuldigd. Men vernam, dat ras Mangascia teruggetrok ken was en besloot Debra Ailat, dat op een hoogte van 2500 meter is gelegen, aan te vallen, en te een uur in den middag rukte een batal jon en een batterij vooruit. De 1350 man uit Tigré die de ras achtergelaten had, sloe gen weldra op de vlucht. Aan weerszijden werden 40 man gedood en gewond. De inwoners der streek, die schandelijk uit geplunderd zijn door de benden ..an ras Man gascia, zonden deputaties om de Italianen te verwelkomen en hunne onderwerping aan te bieden. U U M E N I E. Het nieuwe ministerie is samengesteld als volgt: Demeter Sturdza is voorzitter en heeft de portefeuille van buitenlandsche zaken Statesco justitie; Fieva binnenlandsche zaken; generaal Budisteano oorlog; Palladi domeinen; Stoicesco openbare werken; Ponï openbaar onderwijsGeorge Cantacuzino financiën. De nieuwe ministers hebben gisteren den eed in handen van den koning afgelegd. T U R K IJ E. Aan de Daily Chronicle wordt uit Konstan- tinopel van 14 dezer gemeld, dat de gezanten van Frankrijk, Rusland en Engeland Zondag aan de Porte de definitieve bewoordingen onderwierpen van het ontwerp betreffende de hervormingen in Armenië. Zoo niet spoe dig een bevredigend antwoord wordt ontvan gen, zullen de gezanten bij de Porte een ultimatum indienen. De bepalingen van het ontwerp zijn bijna gelijk aan die van het ontwerp van 11 Mei 1.1. Uit Konstantinopel wordt gemeld De gedelegeerden der gezantschappen van Rusland, Engeland en Frankrijk, die het ont werp voor de in Armenië in te voeren her vormingen van 11 Meij.l. hebben uitgewerkt, hadden Dinsdag eene conferentie met den secretaris-generaal van het ministerie van buitenlandsche zaken Munir bey, waarin een reglement voor het bestuur der Armenische provinciën werd opgesteld. De drie gezanten hadden later eene samenkomst met den minister van buitenl. zaken Said pacha, waarin bedoeld reglement werd goedgekeurd, dat thans aan den sultan ter bekrachtiging is voor-

Schiedamsche Courant | 1895 | | pagina 1