A0. 1895. Woensdag 11 December. N°. 8937 jEerste Blad. NATIONALE MILITIE. KENNISGEVING. KENNISGEVING. f I egeneaveertigste Jaargang». Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. ODÉ. (IfTGEYEE: J. Buiten! andsche Berichten. Abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers ƒ4.85. - 250. - 0.10. r R E A U 80TBE jTBAAT 7 O. AnvERTENTiEPRUS: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courantƒ1.10* Iedere gewone regel meer, 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Burgemeester en wethouders van Schiedam, herinneren bij dezen alle belanghebbenden aan hunne verplielning tot het doen van aangifte ter inschrijving toer de nationale militiein de maand Januari 1896. De bepalingen der wet betrekkelijk de nationale militie tan den lOden Augustus 1861 (staatsblad no. 72) waarbij de inschrijving is geregeld, zijn de volgende, Art. 15. Jaarlijks worden voor de militie ingeschreven: alle mannelijke ingezetenen, die op den lsten Januari van het jaar hun 19de jaar waren ingetreden. Voor ingezeten wordt gehouden lo. Hij, wiens vader, of, is deze overleden, wiens moeder, of, zijn beiden overleden, wiens voogd ingezeten is volgens de wet van den 28sten Juli 1850 (staatsblad no. 44); 2o. Hij, die geen ouders of voogd hebbende, gedurende de laatste, aan het in de eerste zinsnede van dit artikel vermelde tijdstip voorafgaande, achttien maanden in Nederland verblijf hield; Hij, van wiens ouders de langstlevende ingezeten was, al is zijn voogd geen ingezeten, mits hij binnen het rijk verblijf houdt. Voor ingezeten wordt niet gehouden de vreemdeling, behoorende tot eenen staat, waar de Nederlander niet aan den verplichten krijgsdienst is onderworpen, of waar ten aanzien der dienstplichtigheid het beginsel van wederkeeiiglieid is aangenomen. Art. 16. De inschrijving geschiedt lo. Van een ongehuwde inde gemeente, waarde vader, of is deze ovei leden, de moeder, of, zijn beiden overleden, de voogd woont; 2o. Van een gehuwde en van een weduwnaar in de gemeente waar hij woont 3o. Van hein, die geen vader, moeder of voogd heeft of A or dezen is achtergelaten, of wiens voogd buitenslands gevestigd is, in de gemeente, waar hij woont 4o. Van den buiterslands wonenden zoon van een Nederlander, die ter zake van 's lands dienst in een vreemd land woont, in de gemeente, waar zijn vadei of voogd het laatst in Nederland gewoond heeft. Alt. 17. Voor de militie wordt niet ingeschreven lo. De in een vreemd rijk achtergebleven zoon van een ingezeten, die geen Nederlander is 2o. De in een vreemd rijk verblijf houdende ouder- looze zoon van een vreemdeling, al is zijn voogd ingezeten 3o. De zuon van den Nederlander, die ter zake van lauds dienst in 's rijks overzeesche bezittingen of koloniën woont. Art 18. Elk, die volgens art. 15 behoort te worden ingeschreven, is verplicht zich daartoe bij Burgemeester eis wethouders aan te geven tusschen den lsten en den Bisten Januari. Bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis is zijn vader, of, is deze overleden, zijne moeder, of zijn heiden overleden, zijn voogd tot het doen van die aan gifte verplicht. De wijze, waarop van het doen van de aangifte blijken moet, wordt door Ons bepaald. Art. 20. Hij, die eerst na het intreden van zijn 19do jaar, doch vóór liet volbrengen van zijn 20ste, ingezeten wordt, is verplicht, zich, zoodra dit plaats heeft, ter inschrijving aan te geven bij Burgemeester en wet houders der gemeente, waar de inschrijving, volgens ars. 16, moet geschieden. Daarbij gelden de bepalingen der 2de en 3de zin snede van art. 18. Zijne inschrijving geschiedt in het register van het jaar, waartoe hij volgens zijnen leeftijd behoort. Dientengevolge wordt aan alle mannelijke ingezete nen, die geboren zijn in het jaar 1877, kennisgegeven, dat ten raadhuize, op dagen en uren hieronder ver meld, tot liet doen dier inschrijving meer bepaaldelijk gelegenheid zal worden gegeven, te weten: op ZATERDAG den 4n Januari 1896, en voor hm wier geslachtsnamen beginnen met een der letters A tot en met M, en MAANDAG den 6n Januari 1896, voor hen wier geslachtsnamen beginnen met een der letters N tot en met Z, telkens van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur. Het register van inschrijving zal bovendien geopend blijven tot den 31sten Januari daaraanvolgende des na middags ten vier urewanneer het voorloopig zal worden gesloten. orts worden belanghebbenden nog opmerkzaam gemaakt, dat met eene boete van ten hoogste honderd gulden worden gestraft zij, die verzuimen zich in de maand Januari voor de militie te doen inschrijven. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den lOden December 1895. Burgemeester en wethouders voornoemd VERSTEEG. De secretaris, VERNÈDE De burgemeester van Schiedam: brengt bij dezen ter kennis van de ingezetenen dat de kohieien voor de belasting op het personeel no. 9 en 10 dezer gemeente, over het dienstjaar 1895/96, door den heer directeur der directe belastingen te Rotterdam op den Gden December 1895 execu toir verklaard, op heden aan den ontvanger der directe belastingen, ter invordering zijn overgemaakt. Voorts wordt bij dezen herinnerd, dat eenieder verplicht is, zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen; alsmede dat heden de termijn van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag belmoren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 9den December 1895. De burgemeester voornoemd, VERSTEEG. F R A N K It IJ E. De Senaat heeft het wetsontwerp, regelende de bijdrage van den staat tot de uitkeeringen uit het nationaal pensioenfonds, in tweede lezing aangenomen. De afgevaardigde Ohaudey interpelleerde Zaterdag de regeering over de mededeelingen, die te Londen zijn gedaan door den advocaat Newton, den verdediger van Arton. De minister van justitie Richard ant woordde, dat hij gaarne gebruik maakt van deze gelegenheid, om met alle kracht te pro testeeren tegen de verhalen, die daarover door de dagbladen worden medegedeeld. »Wel is iemand bij mij gekomen, zeggende, dat bij in staat was zich in het bezit te stellen van alle stukken, welke Arton betref fen en ik heb niet geaarzeld, daarvan ge bruik te maken om deze documenten in handen te krijgen." De heer d'Hagues verlangde, dat dit ver zoek om inlichtingen zal worden veranderd in eene interpellatie. Deze afgevaardigde be toogde, dat Arton reeds lang in hechtenis had kunnen worden genomen, indien de minister van justitie dat had gewild. De heer Ribot verzekert, dat ook de regee ring, toen hij minister-president was, volledig licht in deze zaak had verlangd. Ook hij verklaarde zeer beslist de mededeelingen van den hser Newton voor onjuist. Ten slotte werd de motie aangenomen, voor gesteld door den heer Cliapuis, waarbij de Kamer verklaart over te gaan tot de orde van den dag, onder goedkeuring van de verkla ringen door den minister van justitie afge legd, terwijl daarin tevens vertrouwen in de energie der regeering werd uitgesproken. Deze motie werd aangenomen met 485 tegen 1 stern. In den ministerraad heeft Lockroy het rapport over de zaak-Gervais medegedeeld. Het rapport zegt dat de verantwoordelijk heid ten laste van kapitein Puech komt, maar er zijn verzachtende omstandigheden. Voorts acht de commissie het noodig dat aan de commandeerende aumiraals volledige in struction worden gegeven, teneinde den oia- vang van het manoeuvreeren bij nacht te beperken: het ongeluk had zeer ernstige ge volgen kunnen hebben. Kapitein Puech krijgt een lichte berisping, de gezagvoerders, offi cieren en bemanning der Baudin, Couriet en Marceau worden gelukgewenscht en de con clusion van het rapport worden in het Jour- iJilïDeciel opgenomen. Dinsdag zal de minister van buitenlandsche zaken, Berthelot, liet geelboek over Madagas car aan de Kamer overleggen. Spoien van kogels heeft men in het ff - bouw der Kamer niet gevonden na den aanslag van Lenoir. Men meent dus dat bij met los kruit heeft geschoten. Het parket blijft hem echter voor anarchist houden. BUITSCIIlAJil). De keizer heeft het verzoek om ontslag van den minister Von Köller aangenomen. Von Köiler behoudt den titel en den rang van staatsminister en heeft de orde van den Rooden Adelaar Ie kl. ontvangen. Te gelijk is de regeeringspresident Von der Recke tot staatsminister en minister van binnenlandsche zaken in Pruisen benoemd. In den Rijksdag zijn gisteren de voorstellen betreffende het instellen van strafvervolgingen tegen verschillende afgevaardigden aangeno men de conservatieven stemden tegen het voorstel betreffende Liebkneeht. Posadowsky zette den gunstigen toestand der rijksbegrooting uiteen. Op een desbe treffende vraag verklaarde hij, dat de bewering van president Cleveland in de Boodschap aan het congres der unie als zou Duitschland den invoer van Amerikaansche voedings artikelen belemmeren en vexatoire maat regelen nemen tegen Amerikaansche ver zekeringsmaatschappijen voor ten eenen- male ongegrond. Wij hebben, zoo sprak hij, den invoer van Amerikaansch rundvleesch verboden, omdat bij een transport uit Texas ziekte was voorgekomen. De door den Pruisi- schen minister van binnenlandsche zaken uitgevaardigde voorschriften betreffende ver- zekeringmaatsclmppijen gelden gelijkelijk zoowel voor binnenlandsche als buitenlandsche. Wij komen onze uit de verdragen voortsprui tende verplichtingen tegenover Amerika na, doch laten ons geen vrees aanjagen door bedreigingen rnet represaille-maatregelen, noch tot intrekking onzer maatregelen ons bewegen. De vraagstukken die de handels politiek beti effen willen wij steeds behandelen overeenkomstig de beteekenis der uitgebreide betrekkingen met de groote, ons bevriende mogendheid, maar wij Verwachten dat dit vveeikeerig zoo geschieden zal. De minister van buitenlandsche zaken zal verder met kalme beslistheid de zaak behandelen. Op deze rede volgde levendige bijval. Kardorff wekte de regeering op tot een af- doenden strijd tegen de sociaal-democratiede regeering moet een ondubbelzinnige, besliste houding aannemen. Heden voortzetting. De Wurtembergsche Kamer heeft met 4 tegen 40 stemmen besloten, de regeering te verzoeken om de lijkverbranding in Wurtern- berg facultatief te stellen. L W E I» E N en H O O R W E G E N. De zitting der Unie-commissie is Zaterdag door koning Oscar geopend met een rede, waarin hij er op wees dat het doel der con ferentie moest zijn, de unie te behouden, niet haar te verzwakken of te ontbinden. RUSLANI). De keizer heeft het ontwerp voor de nieuwe organisatie der suiker-industrie bekrachtigd. Daarbij wordt voor de aanstaande twee jaren alle suiker boven een bepaalde hoeveelheid geproduceerd belast met opcenten. De uitvoer van het surplus zal vrij zijn, enkele bijzon dere gevallen uitgezonderd. Verder zullen in de raffinaderijen hoeveelheden suiker in voor raad worden gehouden, teneinde de stijging van den prijs te kunnen regelen. Volgens bericht uit Odessa aan de Daily News verklaart men in politieke kringen Ruslands aarzeling om klein-Azié te bezetten uit de beduchtheid, Frankrijk tegen te werken in Egypte; men vreest namelijk dat de En- gelschen d3 Niji-delta zouden inlijven, zoodra de Russen Klein-Azië bezetten. ITALIË. Niet alleen de positie van den minister van oorlog, generaal Mocenni, maar ook die van den minister van justitie, de beer Calenda, van wien de Senaat vijf wetsontwerpen heeft verworpen, geldt voor onhoudbaar. Men ver telt reeds, dat het ministerie versterkt zal worden door den radicaal Fortis. Uit Rome wordt van gisteren gemeld: Men seint uit Massowah dat de Italiaan- sche kolonne onder majoor Toselli, bestaande uit vijf compagnieën, bij Ambalagi werd aan gevallen en omsingeld door het vijandelijke leger. Generaal Arimondi kwam te hulp en raakte slaags. Van majoor Tosèlü zijn geen berichten ontvangen. Het Chocische leger bestond uit 20,000 man en leed belangrijke

Schiedamsche Courant | 1895 | | pagina 1