A°. 1895 Vrijdag 13 December. N°. 8939. KENNISGEVING. egenenveertigste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, Bwitenlaudsclie Berichten. A UITGEVER: .1 ODÊ: duitschland. GO IRA1T. Abonnementsprijs, per kwartaal ■franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers c X f 1.85. - 2.50. - 0.10. f B V 15 A V BOTERSf BAAT 9 O. Advertentieprijs van 110 gewone regels met A inbegrip van eene Courant1.10' Iedere gewone legel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Vee-uitvoer naar België. De burgemeester van Schiedam brengt ter kennis van belanghebbenden dat door de Ministers van Binnenlandsche Zaken en van Financién, bij besluit van 3 December 1895, voorkomende in de Staatscourant van 5 Decem ber j I., no. 286, met afwijking van de verbods bepalingen van het koninklijk besluit d.d. 8 December 1870 Staatsblad no. 194) vergunning is verleend tot wederinvoer van de uit Nederland naar België gevoerde runderen of schapen, waar van door de autoriteiten aldaar op grond van de aldaar geldende veeartsenijkundige voorschrif ten, de toelating in Beigie wordt geweigerd, en wlks op voui waarde 1°. dat de invoer geschiede langs dezelfde lijn als de uitvoer plaats greep 2°. dat aan liet grensstation, hetzij in originali dan wel in gewaai merkt afschrift of uittreksel, de vrachtbuef worde overgelegd welke bij den uitvoer tot geleiding heelt gestrekt 3°. dat het vee niet verder dan het grens station worde vervoerd, dan na door den districts veearts of een zijner plaatsvervangers te zijn onderzocht. Schiedam, 12 December 1895. Dc burgemeester voornoemd, VERSTEEG. De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, Gezien het besluit van de Gedeputeerde Staten van den 3den December 1895. n°. 75 Gelet op art. 11 der wet van den 13den Juni 1857 (Staatsblad n°. 87); Biengt ler keunis van belanghebbenden, dat bij bovengenoemd besluit van de Gedeputeerde Staten de jacht op klein wild, met uitzondering van die op houtsnippen, in deze provincie wordt gesloten op Dinsdag den 31 sten December aan staande met zonsondergang, terwij! het schieten van houtsnippen geoorloofd blijft tot 1 Mei 1896, doch alleen door houders van groote jachtakten, bij jachten op schadelijk gedierte, waartoe, inge volge de artt. 16 of 26 der jachtwet, consent of buitengewone machtiging is verleend, blijvende het in art. 15, sub lett. g dier wet bedoeld jachtbedrijf, van het vangen van houtsnippen met iaat-, war- of vaiflotiwen toegelaten tot en met den ISden Maart 1896. En zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebuiikelijk is, alsmede in het Provinciaal Olad en in de Nederlandscha Staatscourant worden geplaatst. s-Gravenhage, den 7den December 1895. De Commissaris der Koningin voornoemd, F O CIC. F It A S R It IJ K. De pogingen dergenen, die den president der republiek door hun laster tot aftreden wilden nopen, zijn jammerlijk gefaald, terwijl ze thans alle mogelijke moeite doen, om de schuld op anderen te werpen. President Faure zelf, die algemeen geacht en bemind wordt, zal door dien aanval bij ieder weldenkend aiensch in achting stijgen, daar hij getoond heeft, een onbaatzuchtig, onbevooroordeeld man te zijn. Ziehier de feiten De moeder van mevrouw Faure heeft het ongeluk gehad, iri 1841 een onwaardig man te trouwen. Drie maanden na het sluiten van het huwelijk nam hij, die procureur was, de vlucht met hel geld van tal van cliënten, zijn vrouw achterlatende. Hij werd bij verstek tot tien jaar dwangarbeid veroordeeld. De verlaten mevrouw Belluot stelde een eiseh tot echtscheiding in, welke eisch werd toegestaan. In 1842 werd de tegenwoordige mevrouw Faure geboren, die door haar ooms Guinot, waarvan er een senator was, werd opgevoed. De vader stierf in 1848 in Spanje en in naam van het kiod deden de voogden afstand van zijn nalatenschap. In 1861 leerde Faure, toen een klein geëmployeerde bij de zeemtouwerij, juffrouw Belluot kennen en beminnen. Hij deed aanzoek om haar hand, maar met het oog op zijn positie moest hij wachten. Vier jaar later bezat hij te Havre een bloeiende zaak en hernieuwde hij zijn aanzoek. Daar hij de geschiedenis der familie Belluot niet"" kende, achtte men zich verplicht, hem daarvan eerst op de hoogte te brengen, »Ma foi", antwoordde Faure, ajuffrouw Belluot is toch niet verantwoordelijk voor de fouten van dien geëclipseerden vader." En hij trouwde haar den 18n Februari 1865, zonder dat ze, naar het schijnt, iets bezat. Alle bladen zijn het er over eens, dat niets ten nadeele van Faure noch van mevrouw Faure gezegd is en dat daarentegen beiden getoond hebben, de eervolle positie, die ze innemen, waardig te zijn. Mevrouw Faure heeft, sedert zij op het Elysée gekomen is, zich onderscheiden door haar onvermoeiden ijver in het doen van goede werken, terwijl ze ook als echtgenoote en moeder aanspraak heeft op aller eerbied. Ribot heeft onlangs in de vergadering der Kamer beweerd, dat zijn ministerie niet met Arton heeft willen onderhandelen. Hiertegen publiceert nu Dupas (de onder handelaar) in Figaro de facsimile's van brie ven, waaruit moet blijken, dat die onder handelingen wèl zijn gevoerd. Wel schijnen deze stukken zeer compromittant voor de regeering te zijn. Dinsdag is te Parijs het congres van den bimetallisten-bond geopend. Admiraal Gervais is te Toulon teruggekeerd en heeft het bevel over zijn eskader weder op zich genomen. Bij de gisteren in den Rijksdag voortge zette algemeene beschouwingen over de be- grooting sprak de secretaris der schatkist Von Posadowsky zijne verwondering uit over de aanvallen tegen zijn financieel beleid, omdat het financieele dienstjaar een gunstiger uit komst heeft opgeleverd dan aanvankelijk ge raamd werd. Bebel beklaagde zich over de toepassing der wetten tegen de sociaal-democraten. Toen spreker zich in ongunstigen zin uitliet tegen nse ir holie Stelle" (vermoedelijk de regeering, want van den keizer wordt steeds gesproken als vallerhöchste Stelle) werd hij tot tweemaal toe door den voorzitter in de rede gevallen. Bebel betoogde verder dat de sociaal-demo craten nooit vijanden zijn geweest van Duitsch- lands eenheid. Zonder de vroegere ontwik keling van Duitschland zouden de socialisten onmogelijk zijn geweestzouden zij dan Duitschland willen te gronde richten Men zal nog eens blij zijn wanneer men ook op hen kan rekenen, zoodra de "vijanden van rechts naar links komen. De minister van oorlog, Bronsart von Schel- lendorf, verklaarde dat de beraadslagingen over het ontwerp tot herziening der militaire rechtspleging bijna zijn' afgeloopen en be doeld ontwerp binnenkort bij den bondsraad zal worden ingediend. Hij twijfelt niet of het zal rog in deze zitting bij den Rijksdag in komen. "Wat de 4e bataljons betreft, de ver wachting die men daarvan gekoesterd heeft, lieeft zich niet verwezenlijktzoowel hare samenstelling als hare sterkte is onvoldoende. Eene hervorming is daarom noodig, maar die is mogelijk binnen het bestek der tegen woordige legersterkte, zonder verhooging der loopende uitgaven. In de Beiersche Kamer interpelleerde de sociaal-democraat Grilienberger Maandag de regeering welke houding zij zal aannemen tegenover het bij den Bondsraad aanhangige ontwerp tot verhooging der suikerbelasting. De minister-president van Crailsheim ant woordde dat de rijkswet van 9 Juni 1895 be treffende de suiker-premiën in het leven is geroepen, in de hoop dat ten aanzien dier preroiën met het buitenland eene schikking zou zijn te treffen. Nu die hoop zich niet heeft verwezenlijkt, wil de regeering door andere maatregelen trachten de opheffing van het premiestelsel te bewerken. Zij heeft daarbij evenwel maatregelen beraamd om de kleine fabrikanten tot concurrentie in staat te stel len, overproductie te voorkomen en de Rijkskas te beschermen tegen mindere ontvangsten. De Beiersche regeering is echter nog niet in staat hare zienswijze ten aanzien van het ontwerp te verklaren, omdat het ontwerp wel bij den Bondsraad ingediend, maar nog niet besproken is. Alleen kan spr. zeggen dat de regeering steeds streeft naar opheffing der premiën, maar het als haar plicht beschouwt mede te werken tot instandhouding der be langrijke suiker-industrie. B E L G I E. De koning is met zijn dochter weer terug van zijn Engelsche reis. Er wordt niet gemeld of Zijn Majesteit flink zaken heeft gedaan. De burgemeester en een der schepenen van Luik zijn van plan een nieuwe benoeming niet aan te nemen. Voor burgemeester wordt genoemd M. Warnaut. ENGELAND. Op een feestmaal, door den landbouwers- bond en de centrale kamer van landbouw gegeven, heeft de minister van landbouw, "Walter Long, gesproken over den gedruklen toestand van den landbouw hij erkende dat er ets gedaan moest worden om den be- bouwer van den grond en zijn kapitaal te beschermen. Justin Mc Carthy heeft te Waiworth een redevoering gehouden, waarbij hij de ver wachting uitsprak dat de oneenigheid in de Iersche partij zou bijgelegd worden op een nationale Iersche conventie, die te Dublin zal worden gehouden. Ia het begin van het volgend jaar zal te Londen een internationaal socialistencongres worden gehouden, waarop niet alleen alle Europeesche landen, maar ook Australië en Amerika goed vertegenwoordigd zullen zijn. Ook komen er afgevaardigden van de onlangs in Japan gevormde socialistische partij. Het loongeschil in het scheepsbouwvak te Glasgow werd gisteren in eene bijeen komst van scheepsbouwmeesters en werklie den beslecht. Aan de werklieden van de Clyde werd ter stond een voorschot op hun loon toegestaan. De werklieden te Belfast zullen in Februari een voorschot ontvangen. RUSLAND. Uit Petersburg wordt aan de Franlcj. Ztg. gerneld, dat een afdeeling zeesoldaten uit Kronsladt en de hoofdstad naar Odessa ge zonden wordt, om de Russische strijdmacht in de Zwarte zee te versterken. O O S T E N R IJ K-II O N G A R IJ E. Naar beweerd wordt, zal graaf Thun voor- loopig gouverneur van Bohemen blijven, nadat hij graaf Badeni beloofd heeft geen persoon lijke politiek tegenover de jong-Ozechen te zullen voeren. Hij zal echter na de sluiting der zitting van den Landdag in Februari aftreden en waarschijnlijk graaf Deym als gezant te Londen gaan vervangen. Het voorstel der Hongaarsche nationale partij om de maatregelen door de regeering genomen ten opzichte van den smaad der Hongaarsche vlag te Agram aangedaan, voor onvoldoende en verkeerd te verklaren, is door het Huis van afgevaardigden met groote meerderheid verworpen. ITALIË. Bij de behandeling van de militaire be sluiten in de Kamerzitting van gisteren stelde Sanguinetti een ordo van den dag voor, waarbij wordt goedgekeurd de verklaring van den minister behelzende de lichting op nationalen grondslag in vredestijd. Die orde van den dag werd door den minister aanvaard en door

Schiedamsche Courant | 1895 | | pagina 1