Op voorste! van den voorzitter werd daarna besloten over te gaan tot eene zitting met gesloten deuren, waarna de openbare zitting werd heropend om onmiddellijk weder te worden gesloten. van burgemeester en wethouders aangenomen bjj acclamatie. Thans kwam in behandeling het door bur gemeester en wethouders in de vergadering van 24 October j.l. ingediende en toen aan gehouden voorstel tot amotie van bet thans aan de gemeente in eigendom toebehoorende perceel, gelegen aan de Broersvest, kadaster sectie I, no. 639, zijnde de voormalige stoom- molen »de Dubbele Arend". De beer Jansen stelde voor andermaal de jaak te verdagen, daar zij niet urgent was en hij meende, dat er ui zicht bestond nog een behoorlijke huur van dat pand te kun nen trekken. De heer Maas kon zich daarmede niet ver eenigen. Hij wenschte dat de raad zich hier over uitsprak, dat de molen zou worden ge- amoveerd of dat aan burgemeester en wethou ders de bevoegdheid zou worden verleend het pand te verhuren, daar bij uitstel alleen voor dit laakte weer later door burgemeester en wethouders den raad toestemming zou moeten worden gevraagd. Sprekei zou wensclien, dat het voorstel van burgemeester en wethouders werd aangenomen, omdat dan de aldaar zeer gewenschte verbetering der passage tot stand kwarn. Bij verhuring zou de gemeente allerlei kosten krijgen van repaiatie, assurantie enz., zoodat de vei huur van het daar te verkrijgen terrein allicht voordeeliger voor de gemeente zou zijn dan die van het thans bestaande pand. De heer De Groot achtte het bezwaar, ge legen in de passage, niet groot genoeg om zich de voordeelen van verhuring te laten ontglippen en zou daarom tegen liet voorstel van burgemeester en wethouders stemmen. Ook de voorzitter meende, dat uitstel van behandeling tot niets zou leiden; de raad diende óf het voorstel van burgemeester en wethouders aan te nemen óf hen te machti gen tot verhuur over te gaan. De heer De Groot maakte zich dien wenk ten nutte en deed een voorstel in dien zin, maar de voorzitter stelde voor tot stemming over het voorstel van burgemeester en wet houders over te gaan; bij verwerping daar van kon dan een ander voorstel worden ge daan. Op de vraag van den heer Kranen of soms reeds eene serieuse aanvrage was ingekomen, antwoordde de voorzitter nog dat hem daar van niets bekend was. De heer Jansen beweerde vervolgens, dat bij het besluit tot aankoop van den molen reeds in beginsel was besloten tot amotie, hetgeen de voorzitter ontkende, daar dat punt juist in het midden was gelaten. Ook de heer Hoogendam pleitte nog voor het voorstel van burgemeester en wethouders, er op wijzende dat indertijd de grootste drijfveer voor den aankoop is geweest verbreeding van de passage, en dat dus die hoofdaanleiding tot het besluit, of schoon hij zelf daartegen was geweest, nu moest gehandhaafd blijven. Het voorstel van burgemeester en wethou ders werd daarna aangenomen met 11 stem men tegen 9. Gisteravond werd in het exercitielokaal door den majoor-commandant der d.d. schut terij, den heer G. Visser Bz., aan den sergeant majoor J. Bijlo en den sergeant J. A. Ritman, met een toepasselijk woord het eereteeken voor 25-jarige dienstvervulling uitgereikt, bij welke gelegenheid de 3e compagnie met de stafmuziek waren opgeroepen, terwijl voorts alle officieren tegenwoordig waren. Behalve het viertal prijzen eon onzen stad genoot den heer VV. J. Hcyiigers, op Ho tentoonstelling der vereeniging nPinilho- phyüa" te Utrecht toegekend, en in ons vorig nummer medegedeeld, zijn hem nog toegekend: een verguld-zilveren medaille uit geloofd door het t> Kon. Zoöl. Botanisch Ge nootschap te 's-Gravenhage (geslagen op den stempel van liet genootschap), voor de fraaiste en grootste collectie in- of uitlandsche kamer- en volièrevogels. Een zilveren medaille, uitgeloofd door den heer A. A. Polvliet te 's-Gravenhage, lid van de commissie van bijstand van dat ge nootschap, voor den zeldzaamsten inlandsohen vogel en paar. Zondagmorgen te IJ .45 uur kwamen de achterste wagens van den Vlaardingschen en van den van Amsterdam gekomen trein voor het station te Schiedam met elkaar in botsing, doordien de van Amsterdam gekomen trein, nadat hij reeds in beweging was gegaan om naar Rotterdam te vertrekken, weder stil hield om nog iets te lossen en de Vlaar- dingsche trein, die de plaats van den Amster- damschen trein moest innemen, op het in beweging gaan van dien trein, van een zijlijn waar hij stond, achteruit ging stoomenDoor de botsing werden van den Vlaardingschen trein een achterschot en twee balkons van twee wagens ingedrukt er} een buffer gebroken, de andere trein bekwam geen schade. In den Vlaardingschen trein waren geen passagiers, in den andere wèl, maar slechts weinigen bekwamen letsel. Gistermorgen had de braudersknecht C. M. de Leeuw, werkzaam in de branderij van de firma J. J. Tonino, aan de Ooievaarsteeg, het ongeluk bij het inwerpen van den hevel met het rechterbeen in den koelkuip te vallen, waardoor het deerlijk gebrand werd. Hij werd per rijtuig naar zijn woning in de Kreupelstraat vervoerd. Hedennamiddag is per sleepboot alhier aangebracht de machinist J. H. de Jong, werk zaam bij de Rotterdamsche ballastmaat- scliappij, die hedenmorgen bij het overstap pen van de eene ballastschuit op de andere is gevallen en zijn linkerheupbeen heeft ge broken. Hij is per rijtuig naar het ziekenhuis alhier overgebracht. De gewone audiënties van de ministers van oorlog en van financiën zullen Donderdag den 19n dezer niet plaats hebben. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een ontwerp tot wijziging van de wet tot rege ling van de militaire pensioenen bij de zee macht. Te Rotterdam is Zondag op 5!-jarigen leeftijd overleden de heer L. J. Hudig, direc teur der gemeentelijke handelsinrichtingen te Fijenoord. De overledene in wien die ge meente een uitnemend ambtenaar verliest, stond bij velen in hooge achting. Gisteravond is een jongen van JO jaar, wonende in de Mauritsstmat, op den overweg van de Hollandsche spoor aan het eind van den Diergaardesingel door een onbekend man aangesprokeo, die hem een paar centen be loofde, als hij met hem medeliep. De knaap gaf aan de uitnoodiging van den man ge hoor en liep met hem den Spoorsingel en van daar het zoogenaamde nZwarte wegje" op'. Op dat wegje gekomen, -werd de knaap angstig en weigerde verder mede te gaan, waarop hij door den onbekende aangegrepen en op den grond geworpen werd. Hij trachtte het kind den mond dicht te stoppen, doch op het gillen en het hulpgeroep van den knaap liet hij hem los en nam de vlucht. Er is van het gebeurde proces-verbaal opge maakt. (iV- R- Ct.) Moord op A. F. Hoogsteden. De rechtbank te Rotterdam verleende Zaterdag rechtsingang met last tot instructie j en bevel tot gevangenhouding tegen Willem van Berkel en hetzelfde met gevangenneming van Catharina Wilhelmina Hoogsteden (zus ter van A. F. Hoogsteden, den vader van den vermoorden knaap, en schoonzuster van Willem van Berkel), beiden verdacht van moord met voorbedachten rade op den scholier A. F. Hoogsteden. Catharina Wilhelmina Hoogsteden werd te 9!/s uren Zondagvoormiddag, ten huize van haren broeder Johan Hoogsteden in de St.- Mariastraat, door de politie gearresteerd en naar de strafgevangenis aan den Noordsingel overgebracht, nadat door den rechter-eom- missaris mr. J. II. van Meurs, en den sub stituut-officier van justifie mr. II. J. K. Dijck- meester, bijgestaan door de inspecteurs van politie H. A. Theunisse en M. B. van der Hoeven, eene huiszoeking in liaie woning was gedaan. Naar wij vernemen, is van de vermiste kleeding geen stuk gevonden. i'atharina Wilhelmina Hoogsteden, eene ongehuwde vrouw, woonde met haar kind bij haren broeder Johan in. Dat kind, van zeer jeugdigen leeftijd, is niet met de moeder naai de strafgevangenis overgebracht. De huiszoe king bracht niets ter zake aan liet licht. (N. It. Ct Omtrent de gearresteerde Catharina Wil helmina Hoogslt len kan de JSf. R. Ct. het volgende mede-leelta Na hare jeugd in het ouderlijk gezin te hebben doorgebracht, ging zij, als aankomend meisje, in betiekking bij een koftiehuishouder in de Doelenstraat alhier en kwam latei- in eene soortgelijke betiekking bij een koffie- huishouder up de Gelderscliekade. Toen in liet begin van liet jaar 1894 hare moeder ziek werd ten huize van Willem van Berkel, des tijds een koffiehuis hebbeude op deu hoek van de Blasius- en Miquelstraten te Amsterdam, begaf Catharina Wilhelmina Hoogsteden zich daarheen, en toen de mot-der enkele weken later overleed, keerde zij niet weder in hare betrekking op de Gektersche kade alhier terug, maar bleef bij haren zwager Willem van Berkel, die op zich nam voor haar te zorgen. Het duurde echter niet lang, of on aangenaamheden, die er ten huize van haren zwager voorvielen, deden haar zijn woning verlaten. Zij trad daarop bij den heer Mier, die in de Utrechtschestraat te Amsterdam een koffiehuis heeft, in dienst als buffetjuffrouw en hulp in de huishouding. Zonder opgaat van redenen verliet zij in het begin van dit jaar ook deze betrekking, om bij hare zustei, de wed. B. Vol, wonende Dwarsstraat no. 42 te Schiedam, baren intrek nemen. Vandaar kwam zij, na inmiddels moeder geworden te zijn, in Augustus van dit jaar naar Rotterdam, om met baar kind te gaan wonen in de St.- Mariastraat no. 73 alhier, bij haren broeder, den loodgieter Johan P. M. Hoogsteden. Daar werd zij gearresteerd, juist toen zij bezig was zich te kleeden om naar Schiedam te vertrekken, naar hare genoemde zuster, de weduwe Vol. De vrouw is 21 jaar. Haar kind. 8 maan den oud, is gisteravond naar die weduwe gebracht. De instructie tegen Catharina Wilhelmina Hoogsteden is geopend. Gisteren is, onder toezicht van den inspec teur van politie P. J. Bongaards, door een aantal rechercheurs de Boezem van den Oost zeedijk tot aan de brug tegenover den Goud- schen Rijweg voor het eerst afgedregd, in tegenwoordigheid van eene talrijke menigte. Van de vermiste kleeding van den vermoorden knaap werd echter niets gevonden. Tegelijker tijd bracht de justitie, van den inspecteur van politie M. B. van der Hoeven vergezeld, een bezoek aan Willem van Berkei's woning aan de Boezemkade, waar huiszoeking gedaan werd. Toen Catharina Wilhelmina Hoogsteden Zondagochtend ten huize van haren broeder in de St.-Mariastraat gearresteerd werd, was zij aanvankelijk zeer ontdaan. Vooral het afscheidnemen van haar kind was een pijnlijk oogenblik. Later hernam zij echter uiterlijk hare kalmte, die haar ook bij liet overbren gen naar de strafgevangenis niet verliet. Ook heden hebben een aantai rechercheurs onder bevel van een inspecteur van politie in het water van den Boezem naar de ver miste kleeding van den vermoorden knaap gedregd, doch zonder resultaat. De verhooren van de verdachten en van hen die opgeroepen worden door den rechter commissaris om getuigenis af te leggen, zijn in vollen gang. (iV. R. Ct.) De volgende klacht is gisteren tg -i: Rotterdam, 16 December 4895. Aan den Heer Officier van Justitie aan de Arrondissements-reclitbank te Rotterdam. EdelAchtbare Heer, Hiernevens heb ik de eer U Ed.Achtbare te doen toekomen enkele dagbladen, zijnde: Het Utr. Prov. Sted. JDbl. dd. 4 Dec. no. 334 3> JRofterd. Nieuwsblad y> 11 5444 Idem j 14 5447 De Telegraaf j> 10 d 1073 liet Algemeen Handehll. 14 21018 en de Amsterdamsche Courant die volgens bijgaand Dagblad van Zuid-Holland en' s-Gra- venhr.ge, dd. 14 Dec., no. 295, een lasterlijk bulletin verspreidt. In die bladen komen eenige artikelen voor, die voor mij, als vader van het vermoorde knaapje, hoogst beleedigend en grievend djn. In enkole dier artikelen, door mij met hlauwv lijnen aangegeven, wordt op tamelijk ondubbelzinnige wijze te kennen gegeven dat ik schuldig, of althans medeplichtig zou zijn, aan diefstallen, die in den laatst en lijd hier te Rotterdam gepleegd zijn. In diezelfde arti kelen wordt gezegd, dal de moord op mijn kind zou zijn gepleegd uit wraak over be weerde oneerlijkheid mijnerzijds tegenover mijne medeplichtigen in genoemde diefstallen. Het meest pijnlijk en beleedigend is echter het bericht voorkomend in tiet Rotterd. Nieuwsblad, Ie Blad, van 11 Dec. j.l. Daarin wordt op weinig bedekte wijze te kennen gegeven, dat ik zelf den moord op mijn kind gepleegd zou hebben, of althans mede plichtig aan die misdaad zou zijn, teneinde mij te verrijken met het hem toekomende deel uit de nalatenschap zijner moeder. Die berichten, in bijgannde couranten ge publiceerd, en maar a! te gretig door een groot aantal lezers als waarheid aangenomen, kunnen niet anders dan mijne eer en mijnen goeden riaam benadeeien. Ik heb trouwens gegronde vermoedens, dat ik de gevolgen daarvan reeds heb ondervonden. Drie gezin nen, die bij mij in de bus waren, hebben hunne contributie opgezegd, zonder opgave van redenen. Ik heb derhalve de eer U Ed. Achtbare beleefd te verzoeken de direction dier betrok ken dagbladen te vervolgen wegens hoon eu laster in openbaar geschrift. Hoogachtend, U Ed. Achtba e Dieiwtw. A. F. HOOGSTEDEN. Men schrijft uit Scheveningen aan de N. R. Ct. Wanneer de bestekken van den muur en den zeeboulevard worden uitgevoerd, zooals zij thans zijn ontworpen, zal het strand voor het Kurhaus een geheel ander aanzien krijgen dan voorheen. Daar de muur in bijna gelijke rooiing zal gebouwd worden met den bestaanden muur vóór het dorp, zal er gewoonlijk in het had seizoen slechts een zeer klein strand over blijven, waar de honderden badstoelen eene plaats kunnen vinden. Daarentegen zal op de pier, die men voor nemens is loodrecht aan te leggen op het Kurhaus, gelegenheid zyn om des zomers daar een rustig »zitje" te hebben. Van de Zondag voor vier weken te Veen- dam verdwenen oppassende 20-jarige dienst bode Sieka Flik is, niettegenstaande alle aan gewende pogingen, nog geen spoor gevonden. In een der logementen in de Oranjestraat te Utrecht is Zaterdag door de politie een ruim 13-jarige knaap aangetrofïen, die uit het ouderlijk huis te Rotterdam weggeloopen was. Hij is weer daarheen teruggebracht. Door de marechaussee te Maastricht is aan de Belgische justitie uitgeleverd zekeré baron De la M., wiens uitlevering door de Belgische regeering op vermoeden van diefstal was gevraagd. 's-Gravenhage. De nieuwbenoemde raad van legatie van Z. M. dsn keizer van Duitsch- land bij ons hof, baron K. von fehliizer, ko mende van Buda-Pest, is Zoiv'ftg in hot hotel sden Ouden Doelen" aangekomen.

Schiedamsche Courant | 1895 | | pagina 3