lr»im fier EiezerslijM. A0. 1836. Vrijdag 10 Januari. N°. 8956 KENNISGEVING. KENNISGEVING. Nationale Militie. KENNISGEVING. NT ©genenveertigste ,T a a r sr a n gr. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, TT IT GEVER: J. ODÉ. «UKBAlii IOTEBSTBA AT ff©. Buitenlandsehe Berichten. Abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers f 1.85. - 2.50. - 0.10. AnvERTENTiEPRusvan 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Inrichtingen welke gevaar, schade ot hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders tan Schiedam, Gezien het ver zoek van C. F. REINEVEEN om vergunning tot oprichting van een •lachteri) aan de Baan no. 7, kadaster sectie B no. 2633; Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den oden Juni 1875 (staatsblad n°, 95) Doen te weten Dat voormeld verzoek met de bijlagen op de secretarie der gemeente is ter visie gelegd; dat op Donderdag den 23sten Januari 8.S., des namiddags ten 2 ure, ten raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwa ren tegen het toestaan van dat verzoek- in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichtenen dat gedurende drie dagen ior liet tijd stip hierboven genoemd, op de ecretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 9den Januari '1896. Burgemeester en wethouders voornoemd, VERSTEEG. Be secretaris VERNÈDE. Pë voorzitter van den gemeenteraad van Schiedam Gezien art. 7 der kieswet, zooals dat is gewijzigd bij art. Vil der additioneel,: artikelen van de grondwet, Noodigt de mannelijke meerderjarige inwoners dier gemeente uit om, zoo zij in eene andere ge meente over liet laatslverloopen dienstjaar in deper- Kneelc belasting (dienstjaar 1894,95: zijn aangeslagen naar een jiongere huurwaarde, dan die welke volgens art. 1, jitt a en I, van du wet van 24 April 1843 (staatsblad lui, 15), aanspraak geeft op vermindering tot een derde of twee derde gedeelten der belasting Daar de eerste drie grondslagen, of in eene andere gemeente of in meer gemeenten te zamen in de grondbelasting (dienstjaar 1895) zijn aangeslagen tot een bedrag van ten minste tien gulden, (hoofdsom ea rijksopeenten) daarvan, door overlegging der voor voldaan onderteekendeaanslagbiljetten, voorden 15den Februari as ter secretarie der gemeente te doen blijken. (Volgens art. 7, 3e lid, der kieswet wordt de man geacht in de grondbelasting te betalen den aanslag zijner vrouw, de vader dien zijner minderjarige kinderen, wegens de goederen, waarvan hij tiet vrucht genot heeft.) Ook noodigt hij uit de mannelijke meerderjarige inwoners der gemeente, die op grond van het bepaalde bij art. 1, sub c, of krachtens het 4e lid van art. 7 der kieswet, aanspraak meeneii te kunnen maken md geplaatst te worden op do kiezerslijsten, daarvan iiede vóór 15 Februari a.s., aldaar aangifte te doen. Ce bij koninklijk besluit van 28 November 1887 (staatsblad no, 211) vastgestelde modellen .1 en JB voor de zooeven genoemde aangiften zijn van heden, Ier gemeente-secretarie afd. A., kosteloos verkrijgbaar. ot de bewijsstukken, over te leggen in liet geval van net 4e lid van art. 7 der laatstgenoemde wet, moeten behooren het aanslagbiljet of authentiek afschrift daarvan, eene opgaaf van het bedrag van het aandeel in den aanslag en de bescheiden betrekkelijk het gemeenschappelijk bezit. Voorts deelt hij mede: 1 dat volgens lett. c van art. 1 der kieswet ook a iesbevoegd zijn de mannelijke meerderjarige inge- lenen, tevens Nederlanders, die hetzij hoofden van gezinnen ot alleenwonende personen zijnde, van den inwqnenden eigenaar of eersten huurder van een woonhuis of afgezonderd gedeelte van een woonhuis, waarvari de huurwaarde voor de personeele belasting ,en nmiste op het dubbele gesteld is van het laagste in de gemeente voor den vollen aanslag vereisclite bedrag, gedurende negen maanden, voorafgaande aan den 15n Februari, een en hetzelfde pereeels-gedeelte onafgebroken in huur hebben gehad en bewoond, waarvoor geen afzonderlijke aanslag in de personeele belasting geschiedt, maar waarvan de jaarlijksche huur waarde, ongestofieerd, in verhouding tot de be lastbare huurwaarde van het woonhuis of afgezonderd gedeelte van het woonhuis geschat, het sub a van dit artikel bedoelde bedrag van den vollen aanslag bereikt, zijnde voor deze gemeente minstens f55. 2 dat art. 7, 4e lid van laatstgenoemde wet, luidt: «Aanslagen in de grondbelasting wegens onver- «deelde onroerende goederen gelden ook voorden «mede-eigenaar, wiens naam niet bij den aanslag in «het kohier is vermeld, mits zijn aandeel in dien «aanslag ten minste tien gulden bedraagt." En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den Oden Januari 1896. Se Voorzitter van den gemeenteraad van Schiedam, VERSTEEG. Burgemeester en wethouders van Schiedam brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de militieraad in het 2de district van Zuid-Holland, voor deze Gemeente, op Woensdag 22 Januari aanstaandedes voormiddagsten 10 ure, zijne tweede zit ting zal honden te ROTTERDAM, in het Oude-Mannen huis aan de Hoogstraat aldaar, en brengen voorts in herinnering artikel 92 der wet etrekkelijk de nationale militie, van den !9n Augustus 1861 (staats blad no. 72), laatstelijk gewijzigd bij de wet van den 4de-n April 1892 staatsblad no. 56j, luidende: In de tweede zitting van den militieraad wordt uit spraak gedaan omtrent alle in de eerste zitting niet afgedane zaken en omtrent hendie als PLAATSVER VANGER of NOM.MER VER WISSELAAR verlangen op te treden. De loteling, omtrent wien de militieraad in zijne eerste zitting reeds uitspraak heeft gedaan, behoeft NIET in de tweede zitting te verschijnen. Zij herinneren mitsdien den lotelingen der lichting van 1896, die verlangen mochten zich voorden dienst der nationale militie te doen vervangen, dat zij voor gemelden militieraad ten bepaalden dage en ure moeten verschijnen, teneinde hunnen plaatsvervan ger of nommerverwisselaar te doen onderzoeken. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 9den Januari 1896. Burgemeester' en wethouders voornoemd, VERSTEEG. De secretaris, VERNÈDE. ENGELAND. Een telegram, Dinsdag door sir Hercules Robinson uit Pretoria aan Chamberlain ge zonden, luidt: ïJohannesburg heeft zich heden middag onvoorwaardelijk overgegeven. De wapenen werden uitgeleverd, Kruger heeft zijn voornemen te kennen gegeven, Jameson en de overige gevangenen aan de grens van Natal over te leveren aan den gouverneur van de Kaapkolonie. De crisis is voorbijalle gevaar op verdere vijandelijkheden is uit den weg geruimd." Het departement van koloniën heeft Dins dagavond laat een telegram ontvangen van sir Hercules Robinson, uit Pretoria, d.d. 7 Januari, 3 uur 's namiddags. Volgens dat telegram had Robinson van het Johannes- bus-gsche hervormingscomité de boodschap gekregen, dat het comité besloten had zich volkomen aan het verlangen van de Trans- vaalsche regeering te onderwerpen en de wapens neer te leggen, terwjl de burgerij van Johannesburg zich geheel toevertrouwde in de handen van Robinsoo, vertrouwend dat h:j voor haar recht zou weten te verkrijgen. De Britsche resident te Pretoria seinde aan sir H. Robinson, dat hij geen moeilijk heden meer verwachtte met de ontwapening van Johannesburg. De hoofden der National Union beloofden aan het Boerenbewind hun hulp tot herstel der orde. Hun agent te Kaapstad verklaarde, dat de National Union nfcts dnen kontegenover, de proclamatie van Robinson. Dit vermindert echter den toorn der Engelschen hier en aan de Kaap geenszins. De te Londen verschijnende Johannesburg Standard iegt er nog eens den nadruk op, dat de 35,000 onderteekenaars te Johannes burg van de bekende petitie grootendeeis obscure werktuigen van Rhodes zijn. Ook dit blad vraagt intrekking van de con cessie aan de Chartered Company. De Daily News zegt grimmig dat zij niets verder wprischt te hooren van die uitlanders, en dat Engeland niets meer met hen te maken wil hebben, ofschoon het blad mee doet met het woeden tegen Duitschland. De Daily Chronicle verneemt dat 8000 gewapende Boeren zich om Pretoria verza meld hebben. Volgens den reporter der te Johannesburg verschijnende Star, die bij Jameson's overgave tegenwoordig was, zouden de Engelschen toen nog 600 man sterk zjn geweest, met 8 Maxims, 2 Gardners en ette lijke honderden geweren en revolvers. De aanblik der gevangeuen was, toen zij op het marktplein te Krugersdorp aankwamen, deer niswekkend. De Boeren verkeerden en praatten vrijelijk met de krijgsgevangenen. Zij gaven den En gelschen eten, dat deze verslonden. Zelfs ston den de Boeren hun van hun eigen beperkten voorraad af, terwijl zij onomwonden hunne bewondering te kennen gaven voor de dapper heid der Engelschen; alleen Jameson werd vijandig toegeschreeuwd toen hij op de markt verscheen. De aanvoerders der Boeren onder drukten echter terstond de betooging. Voor- loopig werden Jameson en zijne officieren in de rechtbank opgeslotendaarna werden zij in een boerenwagen, met matrassen belegd, onder sterk geleide naar Pretoria gevoerd. Spoedig volgden de manschappen meeren- deels op eigen paarden. Admiraal Bedford, tot dusver te Kaapstad gestationneerd, heeft bevel gekregen om on middellijk te vertrekken naar Lourenfo Mar- quez, teneinde het gezag op zich te nemen ovei de Britsche vloot in de Deiagao-baai. Volgens telegrammen uit Kaapstad blijft de toestand hachelijkafzonderlijke gewa» pende benden hebben de stad verlaten om een inval te doen in de Transvaal. Het vertrek van den admiraal aan de Kaap naar de Delagoa-baai wordt officieel beves- tigd. De namen van de schepen waaruit het nieuwe smaldeel bestaat zijn Boy al Oak, Bevenge, i ktseus, Gibraltar, Hermione en Charybdis. De berichten in de Engelsche bladen over de voorgenomen wapeningen maken groota sensatie, 'iele avondbladen maken berichten openbaar onder het opschrift: Engeland en de oorlog. De regeering heet voornemens om, zoodra het parlement geopend is, een wets ontwerp in te dienen, strekkende om liet batig overschot, dat anders voor schulddel ging gebruikt wordt, aan te wenden voor de versterking der marine. DUITSCHLAND. De keizer beraadslaagde gistermorgen te elf uur met den rijkskanselier en den direc teur der koloniale afdeeling aan het minis terie van buitenlandsehe zaken, dr. Kayser. De Berlijnsche correspondent der N. B. Ct, schrijft van gisteren: Hier wordt bevestigd dat de laatste over blijfsels van de oproerige uitlanders te Johan nesburg zich hebben overgegeven en gister middag onvoorwaardelijk hun wapenen heb ben uitgeleverd. Is-aar het heet worden tusschen de regee ringen van verschillende groote mogendheden vertrouwelijke beraadslagingen gevoerd over het Transvaaische vraagstuk. Bij die beraad slagingen zou van den kant van Duitschland ook te Weeuen en Rome de opmerking zijn gemaakt dat Duitschland niet streefde naar een bevoorrechte positie in de Transvaal en van harte den wensch koesterde, het met de Engelsche regeering op vriendschappelijken voet eens te worden over het Transvaaische vraagstukmaar Duitschland kon geen Engel sche fictie hoegenaamd nopens de suzereini- teit van Engeland over Transvaal krachtens de conventie van 4884 erkennen. Het schijnt dat de regeeringen te Rome en Weeuen deze meening, dat de onafhankeljkheid van Trans vaal rechtens reeds bestaat, deelen. Voor Duitschland zelf zullen waarschijnlijk nog in aanmerking komen aanspraken op schadevergoeding die Duitsche belangheb benden kunnen laten gelden wegens de laatste gebeurtenissen ia de Transvaal. Daarbj zal dan waarschjnljk de vraag worden behan deld in hoeverre de Engelsche regeering officieel aansprakelijk is voor benadeeling.

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 1