A". 1896 Woensdag 15 Januari. IN". 8959. KENNISGEVING. Ne g'enenveertig'ste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, ff IT E V ER: J. ODÉ. Bnitenlantlsclie Berichten. Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nummers f 1.85. - 2.50. - 0.10. B V K A t< BOTERHVK1 AT Ahyertentieprijsvan 110 gewone regels met inbegrip van eene Courantf l,j0. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Burgemeester en wethouders van Schiedam Doen te weten Dat door den raad in zijne vergadering van 1 Januari 11, io. Overeenkomstig het bepaalde bij art. 54 der gemeentewet, de na te mplden vaste com- missiën zijner leden benoemd zijn, als A. Tot het ontwerpen der verordeningen, tegen •wier overtreding straf wordt bedreigd, ter vol doening aan art. 177 der gemeentewet en ter voorbei eiiling van hetgeen bij art. 178 dier wet is bevolen, waarvan de burgemeester als zoo danig voorzitter is Bestaande deze commissie uit De heeren II. J. VERSTEEG, burgemeester, Mr. H. J. SCHUURMAN, Mr. II, M. C. POORTMAN, M. KRANEN en Mr. W. H. JANSEN. B. Tot het herzien van alle plaatselijke be tastingen, de rechten, loonen en andere gelden ,in art. 238 der gemeentewet bedoeld, daaronder begiepen Beslaande deze commissie uit De heeren Mr. H. J SCHUURMAN, S. A. MAAS, G. VISSER Bz., J. W. J. VAN HARWEGEN DEN BREEMS en J. HOEK, «n tot hunne plaatsvervangers wanneer deze zelfde commissie optreedt als vaste raadscom missie, belast met het onderzoeken der bezwaar schriften van aangeslagenen over hunnen aanslag in de plaatselijke directe belasting naar het in komen De heeren D. F. W. PRINS, M. C. M. DE GROOT en W. A. BEUKERS. C. Tot het geven van verslag en het dienen van raad nopens de begrooting en de rekening en verantwoording der plaatselijke inkomsten en uitgaven, ingevolge de artt, 203 en 219 der ge meentewet, door burgemeester en wethouders aan den raad aangeboden, en ten aanzien van de begrootingen en rekeningen bij art. 148 dier wet bedoeld Bestaan ie deze commissie uit: De heeren Mr. II. J. SCHUURMAN, J. J. G. NOLET en M. C. M. DE GROOT. 2o. Ingevolge art. 35 der veroidening rege lende de heffing der plaatselijke duecte belasting binnen deze gemeente, tot leden der commissie van conttóle, om burgcmeestei en wethouders in die commissie bij te staan, benoemd zijn De heeren P. BRILLENBURG, M. C. M. DE GROOT. Mr. H. M. C. POORTMAN en \V. A. BEUKERS. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 14den Januari 1896. Burgemeester en wethouders voornoemd VERSTEEG. De secetaris, VERNÈDE F R A N K R IJ K. Op het namiddag-banket, Zondag gegeven op de beurs te Lyon, heeft de minister-pre sident Bourgeois een belangrijke politieke rede gehouden om, zooals hij het uitdrukte, het wei kprogram van de aangevangen zitting te preciseeren en dus het discussie-terrein voor de Kamer af te bakenen. Na gezegd te hebben wat in de »geld- kwestie" nog gedaan moest worden onver- eenigbaarheid van zekere ambten, publiciteit bij de strafrechtelijke instructie enz. heeft spr. zich beziggehouden met de kwesties die zich bij de begrooting zouden voordoen. Verder wees de minister op de groote stabiliteit der buitenlandsclie Fransche poli tiek, die niets dan vrede wil onder de zin spreuk: «Frankryk is de soldaat van het recht". Zoo weet dan ook de groote mogendheid die met Frankrijk een «verbond" heeft, zeker, wat de Fransche politiek wil. Overigens schijnt ook deze minister zich verloren te hebben in de gewone groote woor den, die onvermijdelijk schjjnen te zijn by elke Fransche minister-speech. De indruk, dien deze redevoering op de pers heeft gemaakt, is zeer verschillend. De conservatieve bladen spreken natuurlijk van de vele groote woorden en de radicale orga nen zyn zeer tevreden, vooral omdat de mi nister niet van concentration républicaine blijkt te houden en den rallié's (de rechterzijde die zich eerst naderhand met de republiek verzoend heeft) lang niet goed gezind is. In een onderhoud met een redacteur van de Temps heeft de gezant van Transvaal jhr. Beelaerts van Blokland verklaard dat liet nu kalm is in Transvaal en de toestand hoe lan ger hoe bevredigender wordt. Alles zal goed eindigen. Wij aanvaarden zoo zeide de heer Beelaerts ten volle de conventie van 1884 en denken er niet aan haar op te willen zeggen, maar wij zijn er ten zeerste op ge steld dat in de practijk de beteekenis van de bepalingen dier conventie niet uit het oog zal worden verloren, en dat men den geest der overeenkomst niet zal schenden. Onze houding is verzoenend en vredelievend. Alleen indien men ons meer vroeg dan wij ver schuldigd zijn, zouden wij die houding met beslistheid wijzigen. Ik ben er van overtuigd dat indien wij Jameson niet hadden tegen gehouden en niet hadden klaar gestaan en indien Chamberlain daarop niet zoo vlug zijn maatregelen genomen had, Rhodes vei sterking zou hebben gezonden. Want niet de Engelsche minister maar alleen de ex-eerste-minister van de Kaap moet verantwoordelijk gesteld worden voor wat er is gebeurd. Jhr. Beelaerts verklaarde zeer tevreden te zijn over de ontvangst die hij hier vindt. Zondag is hij door den minister van buiten landsclie zaken ontvangen. Het onderhoud had echter niet het belang dat Fransche bladen er aan toekennen. Den gezant is ook geen last door zijne regeering gegeven om eenige onderhandelingen te voeren. Zekere geruchten aangaande besprekingen van een plan om een internationale conferentie te beleggen, moe ten ten stelligste worden tegengesproken. DUIISCïIiO. De feestviering op 48 Jan. ter herinnering aan het 25-jarig bestaan van 't Duitsche keizerrijk, zal met een godsdienstoefening in de slotkapel te Berlijn aanvangen. Daarna vereenigl de keizer in de witte zaal van het paleis alle Duitsche vorsten en al de staats- en krijgslieden, die aan de gebeurtenissen van 1870—'71 aandeel hadden en nog in leven zijnoehaive Bismarck vermoedelijk om den troon, die versierd wordt met de vlaggen en standaards van alle regimen ten, dien aan den Fransch-Duitschen oorlog deelnamen de keizer houdt dan een feestrede. Des middags is er gala-diner ten hove. De hofrouw is voor dien dag geschorst. De Rijksdag heeft Zaterdag de beraadsla ging aangevangen over de margarine-wet. In den loop der debatten is meermalen de wensch uitgesproken naar scherpere bepalingen in het belang van den landbouw. Bij de gisteren voortgezette beraadslaging, verklaarde minister Hammerstein dat hij tegen een invoerrecht op buitenlandsclie on bewerkte stoffen voor de margaiine-nijveiheid en tegen een verbod om margarinekaas te maken niets had in te brengen. Het ontwerp zal in liet belang van den landbouw de be drieglijke concurrentie met margarine-ver- valschingen tegengaan. In den loop van bet debat legde de staats secretaris Bbtticher er nadruk op, dat het ontwerp niet ten doel heeft de margarine duurder te maken. Door maatregelen van toezicht te nemen wil men bereiken dat de margarine niet langer schadelijk voor de gezondheid zal zijn. Minister Hammerstein wilde niets weten van wat Von Plotz beweerde, dat de Bond der Landwirthe door den minister een partij van woelwaters genoemd de regee ring tot het indienen van het margarine- ontwerp zou hebben gedwongen. Ook de bewering van den sociaal-democraat Herbert, dat liet ontwerp alleen het belang der agrariërs op het oog heeft, terwijl de werk lieden als stiefkinderen worden behandeld, weid door den minister geacht eiken rede lijken grond te missen. Het ontwerp is ten slotte naar een com missie gerenvoyeerd. Naar aanleiding van het bericht der Daily Telegraph over een briefwisseling tussclien den keizer en koningin Victoria betreffende de gebeurtenissen in Transvaal, zegt de JNa- tionalzeiiung dat de keizer en zijne grootmoe der gestadig in correspondentie zijn, zoodat het zeer wel mogelijk is dat zij zich in hunne brieven ook over de gebeurtenissen in Zuid- Afnka hebben uitgesproken. Of dit werkelijk gebeurd is, en hoe, daarover is hier niets uitgelekt. Onbetwijfelbaar zou het overigens zijn, dat de twee souvereinen geene brieven zullen gewisseld hebben waarvan de verzen ding als een politieke daad zou kunnen wor den beschouwd. Onder de dagbladen van beteekenis was het gisteren alleen nog de Vossische Ztg. die in hoofdartikelsvorm de Transvnalkweslie behan delt, en verklaart dat de bedreigingen der Londensche pers over een aansluiten van Engeland aan Frankrijk en Rusland hier niet ernstig worden opgenomen. De Standard beweert thans uitBeilynde opheldering te hebben ontvangen dat het telegram des keizers, verre van te duiden op een nieuw gezichtspunt in Duitsclilands bui tenlandsclie staatkunde, grootendeels de uit drukking was van een gevoelen van oogen- blikkelijke boosheid, welke, naar het blad zegt gemachtigd te zyn te verklaren, thans is voorbijgegaan, zoodat de betrekkingen tus- schen Duitschland en Engeland nu weer zoo vriendschappelijk zijn als voorheen ii e i n: De koning is weer eens naar Engeland vertrokken, het heet om een bezoek te bren gen aan den hertog van Devonshire. Ilij blyft tot Donderdag. ENGELAND. De regeering is voornemens na de opening van bet Parlement in liet Lageihuis uitvoe rige mededeelingen te doen over de Arme nische, de Transvaalsche en de Venezuëlaan- sche kvvestièn. De giensrogeling-commissie in de Vereenigde Staten benoemd, zal du,s weldra weten welk standpunt de Britsche regeering in deze laatste aangelegenheid inneemt. De Westminster Qazette meldt, dat in de vergadering, van den kabinetsraad van Zater dag Salisbuiy zal meedeelen, dat de verhou ding tot Frankrijk heel veel vriendschappe- -lijker is geworden, terwijl rneri een onmiddel lijke en bevredigende oplossing heeft gevonden in eenige van de sedert lang met de republiek hangende geschillen. Het Kabinet doet dus een eersten stap om de Engelsche politiek te sturen in de richting van Rusland en Frankrijk. De Standard zegt in staat te zijn tot de verklaring, dat president Kruger" niet heeft gevraagd om wijziging in de bepalingen van liet bestaande tractaat. De Times wordt plotseling veel verstandiger. Het blad trekt o. a. als de moraal uit de Transvaasche geschiedenis, dat het voortaan aan elke Chartered Company verboden moet worden militaire expedities' uit te rusten, zonder goedkeuring van het gouvernement. BINEÏ A*R KEN. De oppositie steekt het hoofd weer op. De begrootingscommissie uit het Folkething,

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 1