Bimieiilamlsche Berichten. hebben te Ioeuf bij Briey, naar aanleiding van bet verwonden van een Franschmnn door eenige Italianen, in een herberg. Men zegt dat twee personen gedood en 5 gekwetst zijn. De piraten in Indo-China zijn door kolo nel Vullière bij Kioko verslagen hun opper hoofd werd gevangengenomen en terecht gesteld. Noord-Annam is nu geheel gepacificeerd. O L 6 1 I. Koning Leopold gaat alweer naar Londen, naar men zegt voor de Kongo-aangelegen- heden. Baron Dlianis zou aan de noord-oost- grens van den Kongostaat met een leger macht gereedstaan. In weerwil van de gereserveerde houding, door het bestuur van den Kongostaat in acht genomen, trekt toch een bericht van de Soleil de aandacht, volgens hetwelk de reis van koning Leopold near Engeland een politiek karakter zou dragen de troepen die onder Dlianis in het noordoosten van den staat zijn saamgetrokken, zijn bestemd om tegen de derwischen op te trekken, en de koning wil met de Engelsche regeering een schikking treffen ten aanzien der omstandigheden, waar onder de voorgenomen troepenbeweging ten uitvoer gelegd zullen worden. In een meesterlijke rede heeft de minister van financiën De Smet de Nay er zijn alcohol wetsontwerp in den Senaat vooral verdedigd tegen de critiek van Le Jeunehij heeft naar aanleiding van dit wetsontwerp de K.'binets-kwestie gesteld. De socialisten te Mechelen hebben in een meeting met nlgemeene stemmeu besloten de liberale carulidaten voor den gemeenteraad te zullen steunen bij de nieuwe verkiezingen die binnenkort moeten plaats hebben, wegens de ongeldig-verklaring der vorige. De minister van binnenl. zaken heeft het besluit van de bestendige deputatie van West- Viannderen, waarbij de voor de liberalen zoo gunstige verkiezingen te Ostende nietig wer den verklaard, vernietigd. Er was deswege groote vreugde onder de liberalen van Ostende. RUSLAND. Het volgende is ontleend aan het ofticieele program der kroningsfeesten te Moskou: Half April worden de galakoetsen naar Moskou gezonden. Den ISti Ml worden de keizer en de keizerin in het Petrofsky paleis bij Moskou verwacht; den 21n houden zij hun plechtigen intocht in de kroningsstad. Na het Te Deum in de Oespensky-kathedraal te hebben bijgewoond, gaan Hunne Majesteiten de relieken in twee andere kerken vereeren, en bidden op de graven der vroegere keizers. Daarna betrekken zij het Alexandrinsky paleis en blijven daar tot den 25n. Den 22n en den 23n ontvangen de keizer en de keizerin de gelukwenschen der gezanten in de troonzaal van de Ivreml. In dat paleis heeft de kronings plechtigheid zelve plaats op den 2Gn, waarna een groot feest gegeven wordt in liet Grano- vvitsja paleis; op de volgende dagen ontvan gen Hunne Majesteiten de ambassadeurs, geven een gala-diner en wonen een gala-voor stelling in den grooten schouwburg bij. Den 27n en 2Sri feestelijke verlichting der stad, den 30n volksfeesten, den 3in diner voor de vreemde gezanten ten paleize. Den In Juni, na een groote wapenschouwing, vertrekken de keizer en de keizerin uit Moskou. Ter. gelegenheid van de kroningsfeesten zal het garnizoen van Moskou tot 50,01)0 man worden versterkt. Buiten de gewone bezetting der jonge vrouv.'. «Alsof mij dat nog wat kon schelen, nu wij gereedstaan aan de geheeie comedie voorgoed een einde te maken Wat komt het er op aan, of zij een dag vroeger of later weet, wat haar boven het hoofd hangt? sGij hadt mijn antwoord moeten afwachten, Edith. Enkele uren geleden heb ik u uitvoerig geschreven." sDat antwoord heb ik ontvangen en het is juist daarom dat ik hier kom. Denkt gij nu werkelijk, Siegmund, mij met een kluitje in het riet te kunnen sturen Dat schrijven verraadt al heel weinig doorzicht. Ik dacht dat gij mij beter roudt gekend en mijne positie beter zoudt begrepen hebben." ïDoch ik zweer u, Edith, dat het mij ernst is met wat ik schreef. Met elkaar te gaan vluchten, zooals gij dit voorstelt, is onmogelijk nu ten minste onmogelijk Zoodra ik het doen kan, zal jk mijn woord inlossen, maar....." zZoodra gij het kunt, dat wit zeggen nooit Praat daar niet tegen, want ik ken uwe be doelingen ik lees in uwe ziel even goed als in komen 83Vs bataljon infanterie, 3G eskadrons cavalerie, 7 sotuiën kozakken en 14 batterijen artillerie. De geheeie macht zal staan onder het opperbevel van 's keizers oom, grootvorst Wladimir. De minister van oorlog, generaal Wan- noiïski, heeft om gezondheidsredenen ontslag gevraagd. Naar le Petersburg wordt verteld, zal hij tot na de kroningsfeesten de porte feuille van oorlog blijven beheeren en dan worden vervangen door generaal Kuropatkin. De voorzitter van het Roode Kruis in Rus land heeft bericht ontvangen dat Abessynië tot Ce Conventie van Genève toetreedt. Dien tengevolge heelt hij van den minister vun buitent. zaken, vorst Lobanoff, verlof gevraagd en verkregen tot het uitrusten van twee af- deelingen van het Russische Roode Kruis naar Afrika. De minister zïil aan de Italiaan- sclie regeering verlof vragen om, met het oog op de nadering van den regentijd, de voor het Abessynisehe leger bestemde afdeeüng over Massovvah door het Italiaansche gebied te laten trekken. ITALIË. In de Kamer werd gisteren beraadslaagd over de kredieten voor Afrika. Sonnino stelde de eenvoudige orde van den dag voor, doch Taroui verdedigde eene motie, waarin de terugroeping der troepen werd verlangd. Hij viel daarbij de bestaande instellingen op hef tige wijze aan, hetgeen levendige protesten uitlokte en eindelijk den voorzitter nood zaakte de vergadering te schorsen. Te Route loopt in parlementaire kringen het gerucht dat de commissie tot onderzoek der geloofsbrieven zal voorstellen, de verkie zingen van De Felice, Bosco en liarbato nie tig te verklaren. Volgens opgave van den minister van oor log Ricotti moeten in den slag bij Adoua meer dan 10,000 soldaten zijn gevallen, de inlanders nog niet eens medegerekend. De Italiaansche krijgsgevangenen blijven voorloopig in Tembién. De Abessyniürs heb ben de gemeenschap van Adrigat met Asmara verbroken. Majoor Üalsa bevindt zicli weer in het kamp van den negus; hij had nieuwe instruction uit Rome ontvangen. liet bericht van de expeditie naar Don- gola moet een diepen indruk op Menelik gemaakt hebben, omdat bij er een vereenigd optieden van Engeland, Egypte en Italië tegen hem in ziet. Particuliere telegrammen, uit Massovvah te Rome ontvangen, melden dat nrajodv Salsa uit het kamp van den negus teruggekeerd is. Het aantal der Italiaansche krijgsgevan genen bij de Abessyuiërs moet 1500 bedragen. Het eerste transportschip met gewonden en zieken uit Eiyilnea, de Sumatra, is uit Port Saul naar Napels vertrokken. Generaal Eliena, die licht gewond is, en 290 officieren en manschappen bevinden zich aan boord. De Italia Militare geeft liet volgende over zicht van de verhezen der Italianen jn den slag bij Adoua Van de 5 generaals die er aan deelnamen, zijn gesneuveld Da Bonnida en Arimonde en werd Albertone gevangengenomen. Van de 7 kolonels zijn 2 gesneuveld en 1 krijgsgevangen; van de 24 bataljunscommamlamen kunnen er 15 als gesneuveld beschouwd worden. Van de 9UÜ0 man Italiaansche troepen zijn er 5G00 gesneuveld. 3000, waaronder vele ge wonden, zijn in liet Italiaansche kamp terug gekeerd. Ue inlandsche troepen medegere- de mijne. Maar ik laat u niet los, ik kan u niet meer loslaten en wil het ook niet. Ik eisch dat gij uw woord houdt, goedschiks of kwaad schiks. Binnen twee, hoogstens drie dagen keert Wallroth terug en dus moeten wij morgen vertrekken." sik zeg u nog eenmaal, Edith, dat is onmoge lijk Begrijpt gij dan niets van mijne positie Weet gij niets van de gesciiiedenis met dat nieuwe geneesmiddel, dat een geheeie verande ring in mijne omstandigheden gebracht heeft 1 Aileen mijne daaruit voortvloeiende verplichtingen, daargelaten nog tal van andere beletselen, zouden mij dwingen bier te blijven. Ik alleen moet het medicijn bereiden, want zoolang ik niet gebreve- teerd ben, moet ik de samenstelling geheim houden. Ik heb met den directeur der fabriek van chemicaliën eene overeenkomst getroffen, waaraan ik wettelijk en zedelijk gebonden ben, en ïGenoeg, genoeg," viel zij hem meteen gebaar in de rede. sAI wat gij daar aanvoert of nog verder zoudt kunnen aanvoeren overtuigt mij kond, komt men tot een cijfer van 10,000 dooden. Volgens de Tribuna verwacht men in Afrika dat de negus, die zeer naar vrede verlangt, de Italiaansche gevangenen spoedig zou loslaten. Overigens wordt ook verteld dat de gewonden, die ook weldra zullen worden teruggezonden, allerwreedst door de Abessyniürs behandeld zijn. Ook zou men den gevangenen eten heb ben geweigerd en velen geworgd hebben. T U R K IJ E. De Britsche vice-consul, die naar Beredjik was gezonden, om den waren aard der jongste onlusten te onderzoeken, heeft aan den gezant sir Philipp Currie geseind, dat 150 Armeniërs waren omgekomen en de rest der bevolking ongeveer 1500 personen, uit vrees den Mo- hammedaanschen godsdienst hadden omhelsd. De vice-consul is ook naar Orfa gegaan en heeft ook daar de bewijzen gekregen, dat in grooten getale de Armeniërs waren s bekeerd". Sir Philipp Currie heeft na ontvangst van deze berichten opnieuw ernstige vertoogen gericht tot de Porte. EGYPTE. Uit Ka'iro wordt aan de Times gemeld dat kolonel Hunter met een kleine troepen- afdeeüng en kameelen uit Sarraz naar het zuiden getrokken is. Drie eskadrons cavalerie, 400 man sterk, zijn Donderdag naar Wadi Haifa vertrokken. De Trines-correspondent waarschuwt tegen te hooge verwachtingen ten opzichte van den tijd, waarin de expeditie haar voorloopig doel bereikt kan hebben. Met het oog op de moeilijkbeden die het transport ondervindt en den geringen tijd van voorbereiding, zal Dongola zeker niet binnen drie of vier weken bereikt kunnen worden, zooals sommigen meenen. AMERIKA. Carlisle, de secretaris der schatkist van de Vereenigde Staten, heeft aan alle kustwach ters en douane-beambten last gegeven zich meester te maken van de Bermuda, welk vaartuig verdacht wordt de neutraliteit te schenden en de opstandelingen op Cuba te helpen. De sub-commissie uit het Huis van afge vaardigden der Vereenigde Staten is tot over eenstemming gekomen ten aanzien van het Nicaraguakanaal-ontwerp. Zij heeft bij het Huis van afgevaardigden het volgende voor stel ingediend de hervorming van den raad van bestuur, die zal zijn samengesteld uit 15 leden, waarvan 10 te benoemen door de Vereenigde Staten, 3 door de maatschappij, 1 door Nicaragua en 1 door Costarica. De uit te geven obligatieleening zal niet meer bedragen dan 100 millioen dollars en eene rente dragen van 3 pCt., die door de Unie wordt gewaarborgd. De maatschappij zal voor 7 millioen dollars aandeelen ontvangen, Nica ragua 4 en Costarica millioen. De winst boven de 5 pCt. zal worden opgelegd als amoriisatiefonds. Eene deputatie van burgers der stad New- York heeft aan de wetgevende vergadering van den staat New-York een van 150,000 handteekeningen voorzien adres aangeboden met verzoek, dat in de steden der eerste klasse door volksstemming worde uitgemaakt of de verkoop van geestrijke dranken des Zondags tusschen 1 uur 's namiddags en 10 uur 's avonds zal zijn veroorloofd. Op het oogenblik wordt te New-York aan het verbod niet van ongelijk. Het ergste zou zijn, dat de vervaardiging van het wondermiddel eenigen tijd werd opgeschort totdat gij uw bevret in handen hebt. Dan zijt gij gedekt en kunt ook elders octrooi aanvragen. Juist dit zal medewerken om onze stoutste verwachtingen te verwezen lijken." Hij zag dat zij onverzettelijk bleef bij hare plannen en dit inzicht gaf hem den moed der vertwijfeling terug. »En indien al het aangevoerde niet genoeg is om u van uw waanzinnig plan te doen afzien, laat ik u dan nog zeggen dat ik hier blijven moet, terwijl ik verplicht zal zijn de eerstvolgende dagen en weken een strijd aan te binden, zoo geducht ais ik er nog niet gestreden heb, een strijd voor mijn bet-taan, voor mijn goeden naam, voor mijn ieven Ik durf u niet zeggen welke strijd dit zijn zal, want hij betreft eene zaak die men voor zich houdt, zelfs aan zijn naaste betrekkingen niet mag openbaren. Maar ik bezweer u, dring niet langer op vertrekken aan. Ik kan en mag het niet, al wachtte mij elders het grootste van dien verkoop op gezegde uren streng de hand gehouden, terwijl die in andere groote steden 'xvordt toegestaan. AFRIKA. In het congres der Afrikaanders heeft men een motie van sympathie voor president Kru- ger aangenomen en een nauwkeurig onder zoek naar de zaak-Jarneson gevraagd. Cecil Rhodes is er niet erg best afgekomen, even min als zijn Chartered Company en Rhodesia. Ook daarvoor wilde men een enquête-com missie. Een voorstel om er op aan te dringen dat het Kaapscbe parlement in buitengewone zitting voor dit onderzoek zou worden samen geroepen, werd aangenomen. Het getuigenverhoor in het proces te Pretoria is Donderdag geëindigd. Getuigen a décharge werden niet gehoord. De Oranje-Vrijstaat is toegetreden tot de Brusselsche overeenkomst tegen de slavernij. CHINA. Een te Peking door een aantal jonge ge letterden opgerichte »hervormingsclub", die zich ten doel stelde verbeteringen te brengen in het bestuur des lands, enz. enz., is op booger last opgeheven. J A P A N. De minister van binnenl. zaken, burggraaf Nomura, heeft ontslag genomen, men zegt naar aanleiding van het bondgenootschap dat de regeering met de liberalen of radicalen gesloten heeft of om oneenigheden tusschen de ministers onderling. Zijn plaats is nog niet bezet. Ook graaf Kabajama, gouverneur-generaal van Formosa, heeft ontslag genomen. De regeering heeft toegestaan dat op For mosa opium wordt ingevoerd, maar onder zekere beperkende bepalingen. Terwijl op verschillende plaatsen van Korea de ongeregeldheden blijven voortduren, blij ft ook het gerucht aanhouden dat de koningin nog in leven is. De plechtige lijkdienst,, waartoe de koning bevel had gegeven, is nog niet geschied; men zegt dat de uitvaart in April zal gebeuren, en dat daaraan een som vau 100,000 yen zal ten koste gelegd wor den, een som die het Koreaansche hof ge woonlijk niet ter beschikking heeft. TWEEDE KAMER OERSTATEN-GENERAAL, Kroondomein. Uit het jaarverslag omtrent den toestand van het kroondomein in 1895 blijkt, dat ma terieel de toestand van de bezittingen telken jare verbetert; financieel waren de inkomsten dit jaar lager, dan sedert het jaar 1845, ten gevolge van lagere opbrengsten der eenjarige verpachtingen van wei- en hooilanden en van de verpachtingen der tienden. De lage prijzen van de granen, de vele bepoting der bouw landen met aardappelen en bieten en het aan leggen van bouwlanden tot weiland en boom gaard zijn hiervan de oorzaak. Een goede oogst en een bevredigende op brengst van de veeteelt kan worden geconsta- steerd. Van de bevoegdheid tot het afkoopen van tienden werd gebruik gemaakt in het rentambt Goes, ten aanzien van een tiend- blok ten bedrage van f 499.60. Op 31 Decem ber 1895 bedroeg het ingeschreven kapitaal ten name van het kroondomein op het Groot boek 2]4 pCt. N. S. de somma van f 6,471,100. geluk, dat ooit aan eon mensch ten deel ge vallen is." Edith zag hem met hare gloeiende blikken onafgewend in het gezicht terwijl hij sprak, en toen hij geëindigd had, klonk het hem nog even hard en ruw te gemoet Gij moet, Siegmund, gij moet, zeg ik u Toen greep hij haar bij den arm, zoo forsch, ais wilde hij dien te pietier knijpen. uVrouw, zijt gij hier gekomen om mij razend te maken Ik kan niet, en daarme euit 1 Ik kan niet en ik wil nietWie zal mij durven dwingen tot iets, dat ik niet wi! Nog steeds rustten hare doordringende blikken op zijn bleek gelaat en op rauwen toon riep zij »lk Hij liet haar los. Zijne armen zonken machte loos langs het lichaam. Hij wist maar al te goed dat zij het dwangmiddel bezat, wist ook dat zij niet zou aarzelen er gebruik van te ma ken, Wordt vervolgd.)

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 6