kennisgeving. Ao. 1896 Woensdag 25 Maart. IM°. 9009. Eerste Blad. KENNISGEVING. KENNISGEVING. iaentil en teiratii tup poften BEKENDMAKING. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. uitgeyêêT J. odè. Jacht en visscherïj. Inenting tegen pokken. Builenlandsche llerichten, Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per post, door het geheels Rijk Afzonderlijke nommers f 1.85. - 2.50. - 0.10. BCUG4D: B8IE3ITRAAT 7©. Advertentieprijsvan 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone 1 egel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. De burgemeester van Schiedam gezien de circulaire van den heer Commissaris Oer Koningin in deze provincie van den Oden Maart j.l. Ano. 483 (4de afd.) prov. blad, no. 16 brengt ter kennis van de ingezetenen, dat ter secretarie der gemeente kosteloos verkrijgbaar zijn blanco aanvragen ter bekoming van JACHT- en VISCHAKTEN voor het aanstaande seizoen 1896,97, en dat zij, die bij den aanvang van het nieuwe seizoen in het bezit van hunne akten wenschen te zijn, die aanvragen, behoorlijk ingevuld, tijdig, zooveel mogelijk vóór den iodcn April aanstaande, ïer secretarie moeten terugbezorgen. Schiedam, den 21 n Maart 1895. üe burgemeester van Schiedam, VERSTEEG. Aanspoeling van een lijk. De burgemeester van Schiedam maakt bekend, dat bij hem een schrijven is ingekomen van den heer Commissaris der Ko ningin in deze provincie, luidende als volgt: ".'aniens den Minister van Binnenlandsche tzaken heb ik de eer U mede te deelen, dat .blijkens bericht van den Duitschen Gezant aan »den minister van Buitenlandsche Zaken, naar Bmen veimoedt het lijk van den verongelukten ïBadenschen hoofdambtenaar KARL SIEGEL sloor den Rijn ons land is binnengespoeld. »De overledene was 03 jaar oud, gezet, bad sgrijs hoofdhaar en dito snor, was gekleed in seen blauwachtige overjas en donkere kleeding, shad bij zich een gouden horloge met ketting, sbeurs en sleutels, droeg gemerkt ondergoed (IC. S.). sVoor het vinden van het lijk wordt eene sgepaste belooning toegezegd. nlngeval dit binnen Uwe gemeente gebourt, stot welk einde bekendmaking van het boven- sstaande wordt verzocht, gelieve IJ daarvan sonmiddelijk den Minister van Buitenlandsche sZaken en mij kennis te geven". Wanneer bovenbedoeld lijk alhier mocht wor den gevonden wordt verzocht, daarvan directe aangifte bij de politie te doen. Schiedam, 23 Maart 1896. De Burgemeester voornoemd VERSTEEG. Burgemeester en wethouders van Schiedam, gezien de mededeeling van de afdeeling Schiedam en omstreken van de maatschappij tot bevordering der geneeskunstdat zij voorloopig icelcelijks gelegenheid zal geven tot inenting met animale vaccine, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat tot nader aankondiging, in den Doelen alhier, aan te vangen den lsten dezer, iederen Woensdagmiddag van 1 tot lVs uur tegen betaling, en van lVa tot 2'/s uur kosteloos gelegenheid zal bestaan tot rnet animale vaccine. Schiedam, den 24sten Maart 1896. Burgemeester en wethouders voornoemd, VERSTEEG. I)e secretaris, VERNÈDE. De burgemeester van Schiedam, gezien de wet vau 30 December 1887 (staats- llad no. 255) betreffende onderstand (onder steuning) aan mindere geemployeerden, vaste werk lieden en bedienden, op daggeld werkzaam bij inrich tingen van 'snjks zeemacht en op 'srijks weikvaar- tuigen, met vallende in de termen van art. 2 der wet van 24 Jum 1854 staatsblad no. 92); Gelet op ait. 0 van het Koninklijk besluit van 10 Januaii 1888 (staatslied no. 3), houdende bepalingen nopens de betaalbaai stelling der bij eerst genoemde wet toegekende ondersteuningen Maakt bekend dat de attestatien de vita tot ont vangst van bedoelde ondersteuningen, ril het begin van ieder kwartaal, op de werkdagen van des voor middags 10 tot des middags 42 ure, ter secretarie der gemeente veikiijgbaar zullen zijn. Schiedam, den 24sten Maart 4896. De burgemeester voornoemd, VERSTEEG. DÜITSCIILAND. Keizer Wilhelm is met de keizerin en de beide oudste prinsen gisterochtend om half 12 naar Genua vertrokken, aan het station door een aantal hoogwaardigheidsbekleeders uitgeleide gedaan. Zaterdag heeft te Berlijn het feestmaal plaats gehad van den Rijksdag ter herinnering aan de eerste bijeenkomst van dat lichaam, 25 jaar geleden, na de grondvesting des rijks. De voorzitter bracht een dronk uit op den keizer. Voorts herinnerde hij aan de vaderlandlievende geestdrift, waarmede de gedenkdagen van 1870 werden gevierd en waarvan dit feestmaal een waardig besluit is, bracht hulde aan den grondlegger des rijks en dronk op den voorspoed van het Duitsche volk, zijne vorsten en de vrije steden. De rijkskanselier bracht een toost uit op hen, die Duitsehland tot roem en eenheid hebben aangevoerd, waarbij hij de namen noemde van den koning van Saksen en wijlen keizer Frederik, Von Roon en Moltke, maar de groot ste hunner, zoo sprak hij, is nog blijven staan als de eik van het Sachsenvvald en volgt nog met open oog de gebeurtenissen des lands. »Ik spreek hier ook tot de staatkundige tegenstanders van den eersten kanselier, maar vergeten wij heden onze geschillen en ver eenigen wij ons in een hoch ter eere van vorst Bismarck." In de Rijksdagszitting van gisteren, bracht de conservatief Massow, bij de derde lezing der oorlogsbegrooting, de voorbarige open baarmaking van het keizerlijk besluit tot ver leening van amnestie van den 18n Januari - door de Yorw'drts ter sprake. De minister van oorlog zette uiteen dat, gelijk bij het gerech telijk onderzoek gebleken is, een exemplaar van het besluit gestolen is door sociaal-demo cratische werklieden. De sociaal-democratie heeft derhalve de arbeiders verleid mede plichtig te worden aan diefstal. Naar aan leiding hiervan haalde de minister een reeks van voorbeelden aan om te bewijzen dat Re bel's beweringen over de willekeur en de onrechtvaardigheid die er in het leger zouden heerschen, ongegrond zijn. Het leger, zeide de minister, is boven deze aanvallen en aan tijgingen verheven (bravogroote beweging op de banken der sociaal-democraten). Liebknecht kenschetste de ontvreemding van het amnestie-besluit als eene eerlooze daad, hetgeen ter rechterzijde gelach ver wekte. De beraadslaging werd meer en meer storm achtig van aard, zoodat de voorzitter herhaal delijk aanleiding had om Bebel's heftige betoogen als onparlementair te wraken. Bebel kenschetste de rechtbank welke de socialisten, door wier toedoen de openbaar making van het amnestie-besluit geschiedde, veroordeeld heeft, als politiek bevooroordeeld. Hij verweet de conservatieven dat zij de schurkenstreken van Hammerstein geheim gehouden hadden, en werd hiervoor tot de orde geroepen. Verscheiden sprekers kwamen op tegen Be bel's methode om waar en onwaar dooreen te mengen en zoodoende overdreven en on juiste voorstellingen te geven. De begrooting van oorlog werd daarna goed gekeurd. De commissie voor de beurswet uit den Rijksdag heeft met 9 tegen 3 stemmen het ontwerp goedgekeurd en bepaald, dat de wet op 1 Januari van't volgend jaar zal in kracht treden. De Bondsraad heeft een wetsontwerp aan genomen, waarbij de uiterste termijn voor het opmaken van een vast tarief voor liet Noord-Oostzeekanaal, vastgesteld bij de wet van 1886 op den aanleg van het kanaal, wordt verschoven tot 30 September 1899. Te "Wilhelmshaven is een gedenkteeken onthuld voor keizer Wilhelm I. De plechtig heid werd door prins Friedrieh Leopold als vertegenwoordiger des keizers bijgewoond. F B A IN K It IJ K. De Kamer van afgevaardigden heeft Zater dag de beraadslaging aangevangen over het ontwei-p-inkomstenbelasting, door de regeering voorgesteld. De begroolings-commissie, in wier handen het gesteld is, stelt voor het te verwerpen. Dit voorstel, zonder dat daarbij iets nieuws in de plaats wordt aanbevolen, vond bestrij ding bij den socialistisclien afgevaardigde Jaurès, die het regeerings-ontwerp verdedigde. Dit werd daarentegen bestreden door Léon Say, die er veel te veel socialistische elemen ten in zag en het recht der Kamer verde digde van de regeering te verzoeken een ander ontwerp in te dienen, wat in liet voorstel der begrootingscommissie lag opgesloten. Volgens de Oostenrijksehe Neue Freie Presse heeft Frankrijk met betrekking tot de Soedankwestie een goede gelegenheid, de Engelschen in het vaarwater te zitten. Rus land zou, naar het blad verzekert, Frankrijk willen steunen als dit op de ontruiming van Egypte aandringt. Turkije, van zijn kant, zou niet ongeneigd zijn, op zijn beurt eens het Londensche kabinet wat te plagen. Wat Duitsehland betreft, 'meent het blad, dat deze mogendheid met genoegen zou zien, dat Frankrijk in het Nijldal eenige genezing vond voor de wonden, door den Fransch-Duitschen oorlog geslagen. De groote kwestie der Europeesche politiek is thans, of de toestemming van alle groote mogendheden noodig is voor liet verleenen van een krediet uit de Egyptische schatkist voor de expeditie naar Dongola. Arton, gisteren als getuige gehoord inde zaak Dupas-Royère, heeft het verhaal gedaan van zijn reis door het oosten van Europa met de agenten van den veiligheidsdienst achter zich aan. Te Venetië heeft hij erkend, het vermaarde onderhoud te hebben gehad met Dupas, die uit naam der regeering verschil lende punten kwam bespreken. Sedert, ge loofde hij, hadden de agenten alle moeite gedaan om hem in handen te krijgen. Het eenige, wat hem aan den vasten wil der po litie had doen twijfelen, was dat hij bijna drie jaar te Londen had kunnen verblijven zonder ontrust te worden. ENGELAND. Het Lagerhuis heeft gisteren bij tweede lezing met 244 tegen 95 stemmen het wets ontwerp aangenomen, waarbij het reglement, de verplichting opleggend om liet vee dat ingevoerd wordt, te doen slachten in de haven van ontscheping, van blij venden aard wordt verklaard. De Londensche correspondent van de Man chester Guardian oordeelt zeer ongunstig over de rede, door Chamberlain Vrijdag j.l. betreffende den tocht naar Soedan in het Lagerhuis gehouden. De verklaring, dat de expeditie zoo ver mogelijk zou doordringen indien de tegenstand der Derwisclien niet groot bleek te zijn, maar in het tegenover gestelde geval opgegeven zou worden, vindt de correspondent bijzonder vreemd. De cor respondent meent dat buitenlandsche bladen en in het bijzonder de Fransche met deze verklaring den spot zullen drijven. De ver klaring van deze vreemde uitlating van den minister zoekt de correspondent in een ge rucht, als zou er verdeeldheid omtrent de Soedan-kwestie in het kabinet heerschen. Vol gens dit gerucht zy n er in het kabinet drie

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 1