A0. 1896 Donderdag 9 April. N°. 9019 KENNISGEVING. ijft:g*ste Jaargang*. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGEVER? ODÉ. Bui tenia nd scli c Berichten. G0URA1T. Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers f 1.85. - 2.50. - 0.10. BKBKAt: HOTEB iTKAAT 70. AnvERTENTiEPRusvan 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone ïegel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Burgemeester en wethouders van Schiedam brengen ter kennis van de ingezetenen, dat hel 2de suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting raar het inkomen, voor den dienst 1895, den 24sten Maart j.l. door den gemeentelaad vastgesteld en den 30sten Maart daaraanvolgende door heeren gedeputeerde staten dezer piovincie goedgekeurd, aan den ontvanger der gemeente ter invordering is uitgereikt en in afschrift gedurende vijf maan den, te rekenen van heden, op de secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Wordende voorts een ieder aangemaand zijnen aanslag op de bepaalde termijnen te voldoen, op straffe van vervolging volgens de wet. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 8sien April 1890. Burgemeester en wethouders voornoemd, VERSTEEG. De secretaris, VERNÉDE. b it A Pi K It IJ K. President Faure heeft geen invloed ge oefend op het besluit van de ministers om niet af te treden. Nadat Vrijdag de ministerraad was gehouden en besloten was aan te blijven, heeft Bourgeois eenvoudig van dat besluit den president der republiek kennis gegeven. De president der republiek is bij zijn bezoek aan de wedrennen te Auteuil heelemaal uiet toegejuicht en overal begroet met den kreet van uleve de Senaat". Eenige ministers zijn uitgelachen. De ministers, die dat van zoo'n publiek natuurlijk wel hadden kunnen verwachten, waren door den president gedwongen er heen te gaan. Namens de begrotingscommissie uit de Kamer heeft haar voorzitter Cochery een pro test gericht tot den minister van financiën over een artikel in het Journal offidel des communeseen artikel dat, in den vorm een verslag van de debatten over de inkomsten belasting, in werkelijkheid een polemiek tegen de begrootingscommissie is. Het officieele blad moet een onpartijdig karakter hebben, maar in het nummer van 29 Maart wordt een geheel partijdige, verdraaide voorstelling van de debatten gegeven, waardoor de indruk wordt gewekt, dat de begrootingscommissie een poli tiek van oppositie voert tegen allen demo- cratischen vooruitgang. Per slot schijnt nu toch in het veelbesproken weeshuis te Cempuis de opvoeding van jongens en meisjes samen voortgezet te zullen worden. Althans eene commissie uit den departemen talen raad voor deze zaak heeft aldus beslist. B E I I B. Men verzekert te Brussel dat het'ministerie zal aftreden, voor 't geval dat de Kamer de overeenkomst met de Kongo-spoorwegmaat- sehappij verwerpt. Zooals men weet, heeft de voordracht in de afdeelingen een zeer slecht onthaal gehad. Bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen te Aalst hadden eenige patroons beloofd, dat de werklieden met 1 April verbetering van salaris zouden krijgen ais zij voor de clericalen stemden. Nu de patroons onlangs weigerden dien opslag te geven, hebben de werklui het werk gestaakt. De socialistische gemeenteraad te Seraing heeft besloten een advocaat te benoemen, die aan alle gemeentenaren gratis consulten zal hebben te geven. ENGELAND. Het Londensche bureau van de Standard and Diggers' News heeft een telegram uit Johannesburg ontvangen, waarin dejuistheid wordt gehandhaafd van het bericht dat de Engelsche regeering zou hebben toegestemd de Londensche conventie van 4884 te ver nietigen en een nieuw verdrag te sluiten, waarbij de onafhankelijkheid der Transvaal wordt gewaarborgd. Het blad voegt hieraan toe, dat de onderhandelingen tussclien Enge land en de Transvaal zoogoed als afgeloopen zijn. Beuters Office verneemt dat het bericht van de Standard and Diggers Neios, als zou de Engelsche regeering er in hebben toege stemd een nieuw tractaat met de Zuidafri- kaansche republiek te sluiten, waarbij de conventie van 1884 wordt opgeheven, vol komen zonder eenigen grond is. Het Berl. Tageblalt weet mede te deelen, dat de vertegenwoordigers der mogendheden, die gestemd hebben voor Engelands verzoek om een bedrag van 500,000 p. st. te mogen nemen uit het Egyptische reservefonds ten behoeve van de expeditie naar Soedan, aan de dagvaardingen van de gemengde recht bank geen gehoor zullen geven. Zij bestrijden de bevoegdheid dier rechtbank in deze zaak. ITALIË. Zondag waren de keizer en de keizerin van Duitschland op de reede van Palermo de gas ten van den commandant der Sardegnawaar zij thee dronken. Het Italiaansehe eskader deed later de Hohenzt "ern uitgeleide. Toen de keizer de overwinning der Italiaansehe bezetting van Kassala op de derwischen ver nam, zond hij gelukwenschen aan den prefect van Palermo en den bevelhebber van het eskader. Maandag werd een bezoek gebracht aan Girgenti, waarna de Sohenzollern en de Kai- serin Augusta naar Syracuse vertrokken. De beide schepen kwamen daar gisteren aan zij werden begroet door het Italiaansehe pantserschip Morosini en den Engelschen kruiser Astarte. In de haven en in de stad ziet men veel Duitsche en Italiaansehe vlaggen. Tot de bestuursmaatregelen, die de regee ring ten aanzien van Sicilië wil nemen, be- bvort ook het indienen van wetsontwerpen tot regeling der uitvoerrechten op zwavel, en tot het instellen van een college ter beharti ging der mijnbouwbelangen, dat zich tevens in het bijzonder zou bezighouden met den toestand der mijnwerkers. Het agentschap Stefani heelt bevestiging ontvangen van het bericht Menelik zich met zijn geheele leger te Makalle bevindt. Man- gitsja en de rasen vau Tigre zijn nog bij Adigrat gekampeerd. De Italiaansehe zaakgelastigde te Buenos- Ayres is teruggeroepen omdat hij de vrouw van den Franschen consul aldaar beleedigd had. Een Engelsch artillerie-officier, die langen tijd militair attaché bij 't gezantschap te Rome is geweest, is op weg naar Massovvah, over Italië^ Hij gaat naar Kassala. Men hecht aan deze reis groote beteekenis. Keizer Wilhelm heeft, te Napels zijnde, ook den Vesuvius bestegen. E(et gerommel van den berg en de reus- a.Asi;ge rookwolk die er op volgt, zijn slechts periodieke verschijnselen, maar juist toen het hooge gezelschap bij den rand van den krater aankwam werd in de diepte een hevig ge donder gehoord. Het gezelschap was er zoo door overweldigd, schrijft een ooggetuige, dat men als aan den grond vastgenageld stond. Toen de rook was opgetrokken, drong overal stoom en zwaveldamp uit talrijke kleine spleten. Ondanks de onaangename atmosfeer, bleef het gezelschap, verrukt door het schouw spel, geruimen lijd aan den rand van den krater staan. SPANJE. De minister van oorlog maakt toebereid selen tot het uitzenden van nieuwe ver sterkingen naar Cuba, ten getale van 40,000 man. Waarschijnlijk echter zullen deze troepen niet voor September vertrekken. Een smaldeel, uit vier pantserschepen en verscheiden torpedobooten bestaande, ligt te Ferrol zeilklaar. Het nieuwste votum van het Amerikaansche Huis van afgevaardigden heeft, zooals ver wacht werd, in de Spaansche bladen weer tot een uitbarsting van verontwaardiging aan leiding gegeven. Voorzorgsmaatregelen zijn in de groote steden genomen om volksbe- toogingen te keer te gaan. De laatste berichten van Cuba maken ge wag van gevechten tusschen generaal Linares en de insurgentan, onder aanvoering van Maceo. Dus Maceo is alweer niet dood. T V R K IJ E. Aan Daily News wordt uit gezaghebbende bron te Konstantinopel gemeld, dat de sultan een besluit heeft geteekend, waarbij de alge- heele uitzetting van alle christelijke zende lingen uit de Armenische provinciën gelast wordt. Dit besluit is nog niet uitgevaardigd zelfs zou de uitvaardiging daarvan kunnen worden voorkomen wanneer daartoe door da mogendheden terstond pressie op de Porte wordt geoefend. GRIEKENLAND. De Olympische feesten te Athene zijn Zon dag geopend met de onthulling van een standbeeld van den te Alexandrië wonenden Griek Averof, die de herstelling van het Stadium zelf bekostigd heeft. Maandagvoor middag werd een plechtige kerkdienst ge houden ter viering van Giiekenlands 75-jarige onafhankelijkheid, 's Middags trokken de koning en de koningin met de overige vorste- l'jke personen in optocht het stadium binnen, waar een muziekkorps van 550 instrumenten en een koor van 350 zangers de spelen inwijdde. Zooals bekend is, zullen deze twaalf dagen duren. EGYPTE. De laatste berichten uit Wadi Haifa mel den dat de derwischen zich verzamelen bjj Firket en dat te Soearda opnieuw versterkin gen uit het zuiden aangekomen zijn. - Het 9e Soedaneesche bataljon onder kolonel Cooper is met de Maxim-batterij naarTand- sjoer, 40 mijlen ten zuiden van Sarras, ge marcheerd. De verbindingslijn tusschen de vooruitge schoven posten wordt krachtig versterkt. Maandag woei te Wadi Haifa een zand storm. De warmte is er buitengewoon druk kend voor dit jaargetijde. Kolonel Lloyd, die te Kaïro het bevel voert, zal als gouverneur naar Soeakin gaan. AFRIKA. Te Johannesburg is een meeting gehouden, om de oproeping om hulp uit Matabelenland te beantwoorden. Majoor Robinson zeide, dat thans de gelegenheid gegeven werd aan de mannen van Johannesburg om den naam sJudasburg" uit te wissclien, die bij een vorige gelegenheid aan de stad was gegeven. Er werd besloten een korps van 500 man op te richten, dat geheel gewapend en van alles voorzien, aan het bestuur van Matabelen- land zal worden aangeboden, indien daartoe tenminste vergunning verkregen wordt van de regeering der Z.-A. republiek. De regeeriug der Zuidafrikaansche repu bliek heeft beslist, dat de nieuwe rechter Giegorowski, tevoren staatsprocureur van den Oranje Vrijstaat, voorzitten zal in het geding tegen de leden van het hervormings-comité. Naar de Times uit Kaapstad verneemt, heeft Cecil Rhodes geseind dat hjj met honderd ruiters en vijftig man voetvolk oprukt naar Gwelo. Een telegram uit Kaapstad meldt dat de runderpest belemmerend werkt op het trans port naar Rhodesia. Uit Buluwajo wordt van gisteren gemeld: Gilford's paardenvolk is hedenochtend slaags geweest en heeft de Matabelen teruggewor-

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 5