A\ 1896 Vrijdag 10 April. N°. 9020. KENNISGEVING. ijftigst© J" aargang. Verschijnt dagelijks, uit^zonderd Dinsdag, ÜITGËVEI~C ODÉ. Buitenlalidsclie Itericli ten. rusland. üOiim Abonnementsprijs, per kwartaalf Franco per post, door het geheele Rijk2.50. Afzonderlijke nommers- Q.IO. B V R E A IIBOTBRkTRAAT SO. AnvERTENTiEPRUs van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone i egel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Burgemeester en wethouders van Schiedam biengen ter kennis van de ingezetenen, dat het 2de suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting voor den dienst 1895, den 24sten Maart j.l. door den gemeentel aad vastgesteld en den 30sten Maart daaraanvolgende door heeren gedeputeerde staten dezer provincie goedgekeurd, aan den ontvanger der gemeente ter invordering is uitgereikt en in afschrift gedurende vijf maan den, te lekenen van heden, op de serietarie der gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Woidende voorts een ieder aangemaand zijnen aanslag op de bepaalde termijnen te voldoen, op straffe van vervolging volgens de wet. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behooit, den 8sten April 1896. Burgemeester en wethouders voornoemd, VERSTEEG. De secretaris, VERNÉDE 1) I) 1 T S t' II L A S D. De keizer en zijne gemalin keeren in het midden van deze maand via Weenen naar Berlijn terug. Te Weenen zullen zij met veel praal ont vangen worden. Op den avond na hun aan komst wordt ten paleize een gala-diner ge geven, gevolgd door een feestvoorstelling in de hofopera. De keizerin en de prinsen ver trekken nog denzelfden avond naar Berlijn. Den volgenden dag 15 April woont keizer Wilhelm de voorjaarsparade bij die, gelijk reeds bericht is, door keizer Frans Jozef persoonlijk zal worden afgenomen zijn gast zal het huzaren-regiment aanvoeren, dat onder zijn eere-commando gesteld is. Een feestmaal, waartoe de opper-officieren uïtge- noodigd worden, zal den dag besluiten. Naar aanleiding van de bestijging van detj Vesuvius door keizer Wilhelm, zegt de Daily News o. a.De Vesuvius heeft, naar het schijnt, op den keizer een grooten indruk gemaakt. Hierover zal zich wel niemand ver wonderen de vulkaan en zijn bezoeker zijn elkaar zeer sympathiek gestemd. Er gebeuren groote dingen, zegt een dichter, wanneer mensclien en bergen elkaar ontmoeten. Waar en wanneer zal binnen korten tijd de keizer uitbarsten De eerste secretaris van het gezantschap te Londen, graaf Wolff Metternich, is door den keizer benoemd tot Duitsch consul- generaal voor Egypte met den titel en rang van buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister. Een der Poolsche Men van den Rijksdag had in de vergadering van 17 Februari j.l. geklaagd over beleediging van Poolsche sol daten door een officier. De minister van oorlog beloofde de zaak te zullen onderzoeken en heeft nu dien afgevaardigde doen weten, dat inderdaad een kapitein soldaten zijner com pagnie voor «Poolsche honden" had uitge maakt. De minister verklaait zulks te he men en den kapitein zoodanige straf op- gelegd te hebben, dat dergelijke beleedigingen wel niet weder zullen voorkomen. bij iet Pruisische Huis van afgevaar digden ingediende ontwerpen tot aanleg van spoorwegen en den bouw van staats-graan- pak aizen vorderen een gezamenlijke uitgaaf van 69,321,000 mark. De zaak-Hammerstein zal deze week voor de Berlijnsche rechtbank komen. Gelijk men weet, woidt de oude hoofdredacteur vab d£\ Kreuzzeiiung beschuldigd van afpersing «ih. 70,000 mark door middel van valsehe wissels, geteekend «graaf 1 inkenstein" en van ver duistering van een bedrag van 10.000 mark, dat hem in bewaring was gegeven. Dan wordt hem nog ten laste gelegd dat hij voor papier aan de Kreuzzeiiung geleverd, het dubbele van den werkelijken prijs heeft laten betalen. Von Hammerstein zal worden verdedigd door de advocaten Rützel en Schvvindt. De keizer moet voornemens zijn, te breken met het bestaande stelsel, waarbij uit de landeigenaren wordt gekozen een bestuurder, die als vertegenwoordiger van de centrale regeering niet alleen volledige administra tieve, maar ook rechterlijke bevoegdheid heeft, en voor die regeling, welke zeer groote ontevredenheid heeft verwekt, in plaats te stellen de rechtspraak door vrederechter, gelijk tot dusver in de steden rechtspraken. Het aantal dier rechters zal dan worden uitgebreid. Een nota uit Petersburg aan Reut&rs Ofilce meldt, dat Rusland zich in de Egyptische kwestie aan de zijde van Frankrijk heeft ge schaard, niet alleen om Frankrijk ter wille te zijn, maar meer nogomdatde Russische staats lieden overtuigd zijn, dat de tegenwoordige positie van Engeland in Egypte de belangen van Rusland schaadt en de veiligheid der scheepvaartverbinding met het uiterste Oos- ten in gevaar brengt. ITALIË. De koning heeft opnieuw geweigerd om den hertog van Aosta toe te staan naar Afrika te vertrekken om daar te gaan strijden tegen de Abessyniërs, Intusschen heeft hij verklaard, dat hij zijn toestemming zal geven, als de vrede in September nog niet gesloten is. Volgens de Italia zou de regeering door den gezaut te Petersburg aan de Russische regeering inlichtingen hebben gevraagd be treflende de samenstelling der afdeeling van het Roode Kruis, die door Rusland naar Abes- synië gezonden wordt. Keizer Wilhelm en de keizerin zijn te Syracuse zeer hartelijk door de bevolking ont vangen, Zij brachten ook een bezoek aan den Griekschen schouwburg. Het stede!yk muziek- kr -ps speelde onder de toejuichingen van het p.Liliek liet Duitsche volkslied. Admiraal lalteiio werd door den keizer uitgenoodigd tot een bezoek aan de Hohenzollern. J:t Massowah wordt gemeld dat kolonel tevani den 3n dezer nog een aanval op de de.-wischen gedaan heeft, bij Toekroef, in den ornrek van Kassala, zonder dat hij er echter in slaagde, den vijand te verdrijven. Deltalianen tiekken zich in goede orde binnen Kassala terug. Genei aal Baldissera heeft toen aan kolonel Stevaiii bevel gezonden, naar Agoi da te reti- reeren. a het gevecht bij Toekroef verloren de alianen 4 officieren, waaronder luitenant Partini, die aaa de verdediging van Makalle en den slag bij Adoua had deelgenomen. Een kapitein en 5 luitenants werden gekwetst. De buitenlandsche bladen maken met eenigen ophef gewag van een audiëntie, welke prins en prinses Hendrik van Pruisen j.l. 'irwdag bij paus Leo XIII gehad hebben. De prins heeft in Italië overwinterd en bij zijn bezoek aan Rome enkele maanden ge leden geen audiëntie op het Vaticaan ge vraagd. Toen keizer Wilhelm II voor het eerst den paus bezocht, heeft prins Hendrik door zijn ontijdig binnentreden het gesprek tusschen keizer en kerkvorst gestoord. Dit heeft destijds ontstemming veroorzaakt. Dat de priris nu met zijn gemalin te Rome deze audiëntie gevraagd heeft, nadat hij met zijn broeder te Napels vertoefde, die aldaar den kardinaal-aartsbisschop San Felice met groote onderscheiding bejegende, trekt natuurlijk de aandacht. Het blijkt daaruit dat de keizer zyn best doet de goede betrekkingen met het Vaticaan zooveel mogelijk te bevestigen. Volgens de berichten outving de paus zijn vorselijke bezoekers met groote hoffelijkheid, 1 - ei duurde de audiëntie slechts kort, maar van zijn ontstemming van vroeger was geen spoor over, SPANJE. Dinsdag vergaderde de ministerraad. De ministers lieten zich niet uit over de Ameri- kaansche kwestie en verzekerden dat de be richten uit Washington van gunstigen aard zijn. Daarmede in tegenspraak is echter het feit dat de regeering aanzienlijke kredieten wil vragen voor leger en vloot. Een officieel telegram uit Havanna, gisteren te Madrid ontvangen, bevestigt den aanval op Palma door de bende van Maceo deze werd teruggedreven en liet 39 dooden en 80 gewonden achter. De kanonneerboot Qavista heeft een schip van de opstandelingen genomen. Drie com pagnieën genie-troepen zijn van hier naar Cuba vertrokken. Een groote menigte bege leidde de vertrekkenden met geestdriftig ge juich. Volgens het Marineblad zou een Ameri- kaansch syndicaat de kosten dragen die de opstandelingen op Cuba maken. Dit syndicaat zou daartegenover eenige voonleelen bedon gen hebben wanneer de opstand slaagde. B U L G A R IJ E. Voist Feidinand zal den 12n dezer 'savonds te 9 uur, over aischau te Petersburg aan komen. Hij zal in het Winteipaleis vertoeven, terwijl hem tijdens zijn verblijf in Rusland 's keizers vleugel-adjudant kolonel Rautern is toegevoegd. T U R K IJ E. Uit Konstantinopel komen zeer zonderlinge berichten betreffende het bestuur der Armeni sche provinciën. Volgens een mededeeling van de Voss. Ztg. zou Rusland aan de Porte heb ben voorgesteld, dat het voor liet herstel der orde in Klein-Azië en voor de persoonlijke veiligheid van den sultan het beste was, als het beheer der provincies Van, Erzeroem en Trebizonde aan Rusland werd opgedragen. Het blad zelf acht dit. bericht onjuist. liet herinnert dat sultan Abdul-Azis werd afgezet en vermoord door softas en ulemas, toen het gerucht ging, dat hij de Russen te hulp wilde roepen ter bescherming zijner persoonlijke veiligheid. Ook ditmaal schijnt het gerucht geen ander doel te hebben dan den volksgeest in te nemen tegen den sultan. GRIEKENLAND. De koning van Servië is gisterochtend te Athene aangekomen, waar hij door koning George verwelkomd werd. e Athene hebben Maandag de Olympische spelen een aanvang genomen, 's Middags te drie uur begaf de koninklijke familie zich naar het Stadium, waar zij door den kroon prins en de leden der commissie ontvangen werd. Nadat de kroonprins een toespraak gehouden had, verklaarde de koning onder groot gejuich, het feest voor geopend en toen nog een koraalgezang met begeleiding van muziekinstrumenten was uitgevoerd, vingen de wedstrijden aan. Bij het hardloopen, vér- springen en het schijhverpen, werden in bijna elk nummer de voornaamste prijzen behaald door de Amerikanen, 's Avonds was de stad schitterend verlicht en werd een fakkeloptocht gehouden. EGYPTE. De derwischen zijn, volgens een bericht uit Kaïro, begonnen met het heffen van een oorlogsschatting. De troepen uit Fasjoda en Darfoer worden naar Omdoerman teruggeroe pen, waar de kalief in September 50,000 man hoopt te kunnen bijeenbrengen. Hg moet aan den sheick van Assoean geschreven heb ben dat hg zich wel wil onderwerpen aan den vertegenwoordiger van het gezag van den sultan, maar een Engelsche expeditie tot het uiterste zal weerstaan. AMERIKA. Uit Caracas wordt aan de New-York World

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 1