De strijd om het bestaan. ,A„. 1896; Zaterdag 11 April. N9021» KENNISGEVING. KENNISGEVING. KENNISGEVING. F e u 11 e t o n. KENNISGEVING. - V ij ft get© Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, Tl IT (t KV ODÉ. BORB1D: B O T il K STIIA AT TO. Buideiil au dsche lï er iel» ten. SGHIEDAISGH f 1.85. - 2.50. - 0.10. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courantƒ1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Chineesch-Japansche kwestie is tot stand gekomen. De ministerraad heeft zich gisteren ook beziggehouden met de builenlandsche aange legenheden. Onjuist is het dat de onderhan delingen ten aanzien van Egypte geschorst zijn; zij hebben echter nog geen doel ge troffen. Het is evenzeer onjuist dat Frankrijk en Rusland den eersten stap gedaan zouden hebben om een congres over Egypte te doen bijeenkomen. De minister van koloniën heeft verschil lende stukken medegedeeld die hij uit Mada gaskar ontvangen had, o. a. den tekst van het wetsontwerp op de mijneoncessiën. Er hebben eenige ongeregeldheden op Madagaskar plaats gehad. Maar de resident-genei aal ziet de toekomst gunstig in, en verzekert dat de inlandsche bevolking en de vreemdelingen vertrouwen in elkaar stellen. Het schijnt dat de nieuwe minister van binnenlandsche zaken Sarrien, een van de voor 20 millioen voor 10 millioen rente garantie aan de Kongo-spoorweg-tnaalschappij te verleenen. Nu het regeeringsvoorstel om voor 20 millioen in te staan wel verworpen zal worden, verwacht men, dat liet voorstel- Ilelleputte aangenomen zal worden. De socialistische gemeenteraad van het fabrieksstadje Seraing heeft nieuwe belastin gen uitgevaardigd, b.v. een van 10 fr. op elke paardek racht, een van 5 fr. op eenen werk man in de werkplaatsen, van 10 fr. op piano's, enz., enz. De gemeentelijke inspecteur van het onderwijs wordt ontslagen en het daardoor vrijgekomen geld wordt besteed voor de bezoldiging van stenografen voor de gemeen teraadsverslagen. Minister Schollaert heeft intusschen het be sluit omtrent den inspecteur gecasseerd en ook de andere besluiten zullen door de bestendige deputatie der provincie wel niet goedgekeurd worden. EïdlLiSB. Abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers Burgemeester en wethouders van Schiedam, Doen te weten Dat op heden is afgekondigd het door den raad dier gemeenie, in zijne openbare vergade ring van den lSden Februari vastgestelde BESLUIT tot heffing eener belasting onder den naam van Havengeld ie Schiedam, met de daarbij beboerende Verordening op de invordering dier belasting. Schiedam, den lOn April 1896. Burgemeester en wethoudms voornoemd, VERSTEEG. l)e secretaris, VERNÈDE. Kleinhandel In sterken drank. Burgemeester en wethouders van Schiedam brengen, ingevolge art. 5 der wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap, (staatsblad n°. 118 van 1885), ter openbare kennis, dat bij hen een verzoekschrift is ingekomen var I. MUNNIK, omvergunning tot verkoop van sterken drank in hetklein, voer het huis, staande aan den Singel no. 148. Schiedam, den lOn April 1896. Burgemeester en wethouders voornoemd, VERSTEEG. De secretaris, VERNÈDE. Inrichtingen -welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Schiedam Gelet op art. 8 der wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no, 95); Geven kennis aan de ingezetenen dat op lieden de navolgende vergunningen zrjn ver leend lo. aan J. A. M. JANSEN en zqne recht verkrijgenden, tol uitbreiding zijner torn n- derlj aan den Buitenhaveniceg, no. 136, kadaster sectie L no. 144pmet een stoom- Roman van Reinhol» Ortmann, (Slot.) Geheel verslagen was Artois in zijn stoel terug gevallen. Hij wilde spreken, maar kon geen enkel woord uitbrengen; hij nam met bevende vingeren de pen weder op en schreef, hoeveel moeite het hem kostte, de vernietigende zelfbeschuldiging op, die de professor hem in de pen gaf. Wallrolh nam het door Artois onderteekende geschrift, las het woord voor woord over en zeide toen: ketel, waarvan het verwarmingsoppervlak 9.50 MJ bedraagt. 2o. aan de firma GEBRs. MEIJER en hare rechtverkrijgenden, tot uitbreiding barer stoon>brandcr(| aan de Willemskade no. 23, kadaster sectie L no. 597, door plaatsing daarin van een eest. Schiedam, den 9den April 1896. Burgemeester en wethouders voornoemd, VERSTEEG. Be secretaris, VERNÈDE. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester 'en wethouders van Schiedam, Gelet op art. 8 der wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no. 95) Geven kennis aan de ingezetenen dat op het verzoek van C. A. KOOLS te Rot terdam, om vergunning tot oprichting van een fabriek ter bereiding van mest stoffen uit bloed, in een pand staande alhier aan de Bakkerstraat no. 17, kadaster sectie L no. 195, afwijzend is beschikt. Schiedam, den 9den April 1896. Burgemeester en wethouders voornoemd, VERSTEEG. Be secretaris, VERNÈDE. f 1U S E It IJ K. Prins Hohenlohe is Maandag te Parijs aan gekomen zijn reis wordt in verband ge bracht met een mogelijke nieuwe wending van de politiek van Duitschland in zake Egypte. Men veronderstelt, dat Duitschland, de expeditie naar Dongola verder beschou wende als van geen belang voor Italië omdat Kassala zal worden ontruimd het plan zou koesteren om met Rusland en Frank rijk een overeenkomst aan te gaan, zooals die welke verleden jaar tot regeling van de GoedNu zijn wij vooreerst in het reine. Het toeval is u gunstig geweest. Het lieeft uw misdadig opzet verhinderd; 't is enkel bedrog, geen moord, wat men u ten laste kan leggen. Ik wil u, zoolang het gerecht builen de zaak blijft, om den wille van mijn kind, genadig zijn. Gij trekt u terug uit uwe zaken en leeft op mijne kosten totdat eene scheiding is uitge sproken. Daarna gaat gij naar Amerika. Ziedaar mijne beschikkingen. Wilt gij er u niet naar voegen, dan wacht u het tuchthuis. Wat is uw antwoord 1" Door een zwijgend hoofdknikken gaf Artois zijne inwilliging te kennen en de professor ver trok. Met een kreet van vertwijfeling wierp de be drieger, die met al zijne plannen ten slotte zoo bedrogen uitkwam, het hoofd op de schrijftafel. .meest gematigde leden van liet kabinet,van meening is, dat het conflict met den Senaat niet geöutreerd moed worden. Indien dit waar is, is het van groot belang omdat deze minis ter een geheele groep kamerleden achter zicli heeft. Men vertelt echter, dat ook Bourgeois gaarne een modus vivendi met den Senaat zou vinden en zelfs niet ongeneigd zou zijn, daarvoor een paar erge roode leden van zijn kabinet op te offeren. Het schijnt dat de Russische regeering te Parijs intrigeert om het radicale ministerie Bourgeois omver te werpen en weer met den heer Hanotaux als minister van buitenland- sclie zaken te kunnen onderhandelen. Graaf Montebello, de Fransche gezant te Petersburg, zou opweg zijn naar Parijs, om dezen wensch van Rusland aldaar kenbaar te maken. Het bericht komt uit Duitsche bron. O E L G 1 I. In de centrale sectie van de Kamer heeft nu Helleputte voorgesteld om in plaats van Een paar uur later kwam het dienstmeisje van den doctor met een gezicht als een doode bij den portier inloopen en vertelde, dat haar mijnbeer met vreeselijk vertrokken gelaat en glazige oogen over den vloer van zijn schrijfver trek lag uitgestrekt. Men ijlde naar de naastbij- wonend* artsen em hulp en een half uur later traden twee gelijk het huis binnen. Uit bedoeld vertrek sloeg hun een benauwen de lucht als van bittere amandelen tegen uit de krampachtig ineengeklerode vingers der rechterhand van het lijk haalden zij een klein flescbje te voorschijn, waarop, na den inhoud onderzocht te hebben, de een tut den ander sprak Wij komen vee! te laat, collega't Is blauw zuur. De man heeft zich vergiftigd." In liet. Lagerhuis verklaarde de onder secretaris van buitenlandsclie zaken Curzon gisteren, dat tegenover geen enkele mogend heid, welke ook, eene verbintenis is aange gaan dat de Egyptische troepen niet verder dan Dongola zouden oprukken. De minister van oorlog heeft aan verschei dene officieren verlof gegeven om de expeditie in Soedan mede te maken. K U S L A N I). Door de regeering is het plan gevormd, het schoolwezen in Russisch Polen nieuw te rege len en daarbij rekening te houden met het Pcoische element. Prins Radziwili, graaf Gstrowski en Potocki zullen in den schoolraad zitting nemen. ITALIË. Koning Oskar van Zweden is incognito te Genua aangekomen. Koningin Margaretha van Italië bracht Woensdag een bezoek aan prinses Adeliieid van Sleeswijk-Holstein,de moeder der keizerin van Duitschland. Het gezang der vogels in het woud was ver stomd en het loof der beuken had een bruine tint aangenomen. De herfst was ingetreden met zijne heerlijk zonnige dagen en frissclie ver sterkende luchten, die zoo weldadig op lichaam en geest der menscben werken. In da schaduw van een der groote boomen, daar waar liet bosch van Lindow aan den straat weg paalt en een slanke kerktoren in de verte met zijne spits als een gedenknaald ten hemel wijst, daar zat Ingeborg Wallroth op een boom stam, het hoofd in peinzende houding geleund tegen een met mos begroeiden grooten sieen, die achter haar tusschen de boomen lag. Geen somber rouwgewaad omhulde haar lenige, slanke gestalte, noch een vveduwensluier haar schoon gelaat. Zij had een afkeer van een tooi, die maar al te vaak het tceken is van gehuichelde

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 1