A0. 1896 Woensdag 13 Mei. IN0. 9043 Eerste Blad. KENNISGEVING. Verschijnt dagelijks, 'utgezonderd Dinsdag, I T G EYËrT JT ODÉ. BIBGAV: BOTERSTBA AT ÏO. SCHOUW W a a i' s c h n w i n g. Buiten laiidsellc Berichten. f 1.35. - 2.50. - 0.10. Advertentieprijsvan 1—10 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone tegel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per post, door het geheele Rijk Afzondei lijke nommers De burgemeester van Schiedam brengt bij dezen ter kennis van de ingezetenen dat bet kohier voor de belasting op het per soneel no. 13 dezer gemeente, over het dienst jaar 1895/96door den heer directeur der directe belastingen te Rotterdam op den 8sten Mei 1896 executoir verklaard, op heden aan den ontvanger der directe belastingen ter in vordering is overgemaakt. Voorts wordt bij dezen herinnerd, dat een ieder 'verplicht is, zijnen aanslag op den bi: de wet bepaalden vost te voldoen alsmede dat heden de termijn van drie maanden ingaat, binnen welken do reclames tegen dezen aanslag beboeren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 11 den Mei 1896. De burgemeester voornoemd. "VERSTEEG. over de wateringen en heinslooten In het Oud- cn Nleuw-wcst- frankeland. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezien art. 8 der verordening op het reinigen en op de gevorderde breedte en diepte houden van de wateringen en heinslooten in het Oud- en Nieuw- west-fi ankeland binnen genoemde gemeente, van den 19den Mei 1881; Brengen ter kennis van de eigenaars der lande rijen, huizen en erven in genoemd Frankelaiuï, dat op Woensdag den 27sten Mei 1895, des voormiddags ten negen ureeene SCHOUW zal gedreven worden over bovenbedoelde wateringen en heinslooten- Wordende bij dezen ieder, dien zulks mocht aan gaan, gewaarschuwd, te zoigen, dat aan het bij de bovenaangehaalde verordening voorgeschrevene alsdan behoorlijk voldaan zij. En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kannen voorwenden, zal deze worden afgekondigd waar het behoort. Schiedam, den llden Mei 189G. Burgemeester en wethouders van Schiedam VERSTEEG. Dc secretaris VERNÈDE DUITSCHLAND. Naar aanleiding van den 25sten verjaar dag van den Frankforter vrede, zijn de kei zer en de keizerin Zondag te Frankfort aan gekomen. Zij werden ontvangen door de burgerlijke en de militaire overheid en door de bevolking met geestdrift begroet. Kort na hunne aankomst begaven de vorstelijke per sonen zich ter godsdienstoefening naar de Cathrynekerk. De keizer zond het volgende telegram aan vorst Bismarck: »Door den Frankforter vrede, waarvan de 25ste verjaardag zooeven door de onthulling van het ruiterstandbeeld van keizer "Wilhelm op grootsche en plechtige wijze is gevierd, werd het gedenkwaardige tijdvak afgesloten, waarin Duitschland tot eenheid en grootheid geraakte en in den raad der volkeren de stelling herwon die het toekomt. Het is mij een behoefte en een plicht, de onvergetelijke diensten in herinnering, welke gij, mijn waarde vorst, hierbij hebt bewezen, en u daarvoor opnieuw mijne dankbare vereering uit te spreken. Nevens den naam van den grooten keizer Wilhelm zal de naam van den grooten kanselier in de geschiedenis ten allen tijde helder uitblinken en in mijn hart zal steeds een gevoel van onuitsprekelijke dank baarheid jegens u voortleven. Wilhelm." In antwoord op den toost van den opper burgemeester zeide de keizer o. a. het vol gende Zelden was liet een volk vergund zulk een feest te vieren. Frankfort heeft het feest ngeleid door de onthulling van het gedenkteeken van mijn grootvader, dienaar den vrede streefde en een voorbeeld is voor de nakomelingen. Hij gaf het bewijs, dat slechts door God en met God iets goeds kan tot stand worden gebracht. Wat mijn groot vader in het leven riep, waar hij voor zorgde, bracht Europa en der wereld 25 jaar vrede. Laat ons hopen dat het gansche volk in een nog langdurig tijdperk van vrede zich moge ontwikkelen en laat ons het leger danken, hetwelk er voor waakt dat geen vijand in staat is, den vrede van het land te verstoren. Ik drink op de welvaart van Frankfort I Eene buitengewone uitgave van de Beichs- anseiger bevat een keizerlijk besluit, waarin, naar aanleiding van den 25sten verjaardag van den Frankforter vrede, dank wordt betuigd aan allen, die thans nog in burgerlijken dienst verkeeren of vroeger tot den burgerlijken dienst behoorden, ea die door hunne onver moeide en met goed gevolg bekroonde pogin gen hebben bijgedragen tot verwezenlijking van het groote werk van dien gedenkwaar- digen tijd, namelijk het tot stand brengen der eenheid onder de Duitsche staten. De keizer vertrouwt, dat bij gelijke gebeurte nissen ook gelijke aan hun plicht getrouwe en offervaardige mannen zullen gevonden worden. De oud-kanselier Von Bismarck heeft als volgt geantwoord op het elegram, hem Zon dag ter gelegenheid van den 25n verjaardag van den vrede van Frankfurt door keizer Wilhelm gezonden. »De vriendelijke groet van Uwe Majesteit, die in mij zoovele herinneringen heeft wakker gemaakt, heeft mij zeer vereerd en bij uit stek gelukkig gemnakL. Ik verzoek Uwe Majesteit mij te vergunnen mijn eerbiedigen dank aan hare voeten neder te leggen." De Rijksdag heeft gisteren bij tweede lezing van het suikerbelastingontwerp, bij hoofdelijke stemmingen met 122 tegen 110 stemmen een door den minister Von Posa- dowsky aannemelijk verklaard voorstel van het centrumlid Pinge aangenomen, waarbij de door de commissie geschrapte bedrijfsbe lasting met andere bewoordingen als in liet regeeringsontwerp wordt hersteld. Het voorstel van de commissie om de ge heele contingenteering voor het fabrieksjaar 1S96/1897 op zeventien rniilioen dubbele centenaars (100 kilo) in plaats van, zooals liet regeeringsvoorstel wil, op veertien rnii lioen vast te stellen, werd bij hoofdelijke stemming met 153 tegen 107 stemmen aan genomen. Met liet oog op de onlusten in Duitsch Zuid-Afrika is de kruiser Seeadler derwaarts vertrokken. FRANK It IJ K. In den ongslen ministerraad is door den minister van binnenlandsche zaken als totaal uitslag der gemeenteraadsverkiezingen gemeld, dat gekozen zijn 13 raden met socialistische meerderheid, 29 met radicaal-socialistische, 265 met radicale eri 1369 met republikeinsche. De gerallieerden of tot de republiek bekeerde conservatieven overheerschen in 82, de monar chisten in 33 gemeenteraden. Aan den oud-senator en redacteur van VÉvénement Edmond Magnier, wegens oplich terij veroordeeld, is voorwaardelijk ontheffing verleend van zijne verdere gevangenisstraf. Een trein, van Mostaganem op weg naar Algiers, met troepen voor Madagascar be stemd, is tusscheii Abelia en Vesoul Benian verongelukt. Vijf of.Icieren, onder wie com mandant Lagard», zijn gedood, hoeveel soldaten, is nog onbekend. Er zijn reeds der tig gekwetsten gevonden. ENGELAND. De iStandard deelt mede, dat de Britsche regeering niet geneigd is, den eersten stap te doen tot bijeenroeping van een internationale conferentie, ter beraadslaging over de suiker- premiën, doch wel vertegenwoordigers zou willen zenden naar een door Duitschland voor dat doel bijeengeroepen congres. De regeering is door belanghebbenden bjj den suikerhandel uitgenoodigd met Frankrijk onderhandelin gen aan te knoopen omtrent de afschaffing van het premiënstelsel. Wanneer Frankrijk daartoe kan besluiten, zullen andere landen dat voorbeeld volgen, verklaart het Londen- sche blad. Naar aanleiding van de kindermoorden te Reading heeft de lord-kanselier bij hetHoo- gerhuis een wetsontwerp ingediend, voor schrijvende, dat ieder die voor geld een kind beneden de twaalf jaar ter verzorging en opvoeding aanneemt, binnen uiterlijk zeven dagen zoodanig kind bij de bevoegde overheid moet doen inschrijven. Tevens wordt een toezicht van geneeskundigen over die kinderen ingesteld, benevens straffen op tekortkomin gen der belanghebbenden. ZWEDEN en NOORWEGEN. De Zweedsche Rijksdag besloot Zaterdag bij gemeenschappelijke stemming van beide Iluizen met 220 tegen 140 stemmen de zoogenaamde oorlogskredieten op de tegen woordige hoogte van 1 inillioen kronen te handhaven. De minderheid stemde voor ver laging tot G'/j of 4Vs- ITALIË. De Duitsche keizer heeft aan den graaf van Turijn de orde van den zwarten adelaar ge geven. Di Riduni heeft 1.1. Zaterdag in de Kamer genoegen genomen met de eenvoudige orde van den dag en daarbij verklaard, dat zijn gedragslijn zou zijnopgeven van Adrigat, terugtrekken van de troepen aan deze zijde van de Mareb en de Belesa, met éen woord een politiek van inwendige versterking, niet van uitbreiding. Met 278 tegen 133 stemmen heeft toen de Kamer de door Sicardi Gianforti voorge stelde motie van den dag, waarin de Kanier acte neemt van de verklaring de*' regeering, aangenomen. Volgens de Don Marziodie te Napels verschijnt, heeft de regeering bevolen dat Adrigat ontruimd moet worden en de twaalf bataljons naar Italië moeten terugkeeren. Generaal Baldissera heeft de rasen Man- gaseia, Sebat en Agostafari uitgenoodigd, de Italiaansehe krijgsgevangenen uit te leveren, en aan die uitnoodiging klem bijgezet door te dreigen met weerwraak. Ras Agostafari heeft daarop een vijftiental gevangenen uit geleverd, maar de beide anderen maakten er geen haast medekolonel Stevani is toen tegen ras Sebat opgei ukt en heeft hem een dozijn zijner mannen gedood en 300 stuks vee buitgemaakt. Adrigat wordt ontruimd; generaal Baldis sera zal er slechts enkele dagen blijven. SPANJE. Ter opening van de Cortes hield de ko ningin-regentes een troonrede, waarin zij onder anderen het volgende medeelde. On danks het aannemenvan een wet van her vormingen is op Cuba een opstand uitge barsten de oproerlingen zijn niet tevreden met plaatselijke autonomie, maar willen on afhankelijk zjjn. Het Spaansche volk kan echter zijn beschavende taak niet opgeven, en Spanje zal voor geen offer terugdeinzen waar het geldt zijn gezag over Cuba te hand haven. De gouverneur-generaal van het eiland is overtuigd dat het invoeten van hervor mingen thans geen vrede zou brengen, maar het vredewerk zou belemmeren. Evenwel laat de regeering niet na, een stelsel van nieuwe wetten te bèstudeeren die ten slotte op de Antillen zouden kunnen worden ingevoerd, als het tijdstip daarvooor is aangebroken. De opstand neemt af, en zou reed gedempt zijn, als de opstandelingen niet va buitenaf krachtig werden gesteund En ook die steun

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 1