A". 1896 Zondag 24 en Maandag 25 Me N°. 9051. Eerste Blad. KENNISGEVING. JAARMARKT of KERMIS. Vijftigste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGEVER T. ODÉ. BuitenhuidschBerichten. Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per post, door liet geheele Kijk Afzonderlijke nommers f 1.85. - 2.50. - 0.10. BCBEilli: BOTZR8TBAAT ;0. AnvEHTENTiEPRiJSvan i10 gewone regels met inbegrip van eene Courant. 1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Burgemeester en wethouders •van Schiedam doen te weten dat, indien bijzondere omstandigheden dit niet beletten, de Jaarmarkt of Kermis aldaar zal aanvangen, op MAANDAG den Uden JULI e.k. dat de loting tot regeling der plaatsen voor hen, die zich overeenkomstig art. 47 der ver ordening van 29 Juli 1881, binnen den \astgestelden tijd hebben aangemeld en -wier toelating door hun college kan worden vergundzal geschieden ten overstaan van den daartoe aangewezen ge meente-ambtenaar, in tegenwoordigheid der aanvragers, wanneer die zich Jaartoe aan melderaan het kantoor hij de buitensluis, Hoofdstraat no. 2, op Vrijdag den 20sten Juni a. s., des voormiddags ten 1® «re, of zooveel later op dien dag, als voor sommige categoriën zal worden noodig geacht dat de voorloopige betaling van het ver schuldigde voor de plaatsruimte, op den open baren emeentegrond, gedurende de jaar markt ot kermis, in te nemen, geschieden moet ten kantore van den gemeente-ontvan ger, Hoogstraat no. 189, vóór ol op den 23n Juni e.k., uiterlijk tot des namiddags ten 2 ure, na welken tijd niemand meer tot de otmg wordt toegelaten, tei wijl de teruggaaf ezer gelden alleen wordt verleend, indien burgemeester en wethouders is gebleken, dat de elanghebbende, door omstandigheden on afhankelijk van zijn wil, van de plaats geen gebruik heeft gemaakt, of dat aan hem geen plaats woidt toegestaan. Tot toepassing van het verschuldigde markt geld, bedoeld bij art. 2, liet. B der verordening op d e h e f f i n g van marktgeld, van den 30 April 4895, zullen belanghebbenden zich moeten onderwerpen aan de bepaling, dat vanwege de ge meente wordt beslist tot welke categorie de inrichtingen be- hooreu te worden gerangschikt; dat met het opzetten der kramen, spellen, tenten enz. -kan worden aangevangen op "Woensdag, den ln Juli e.k., terwijl de dooi de velschillende aanvragers bestemde stand plaatsen niet langer voor hen zullen worden opengehouden dan tot den Cn Juli e.k., des middags ten 12 ure; dat over de plaat sen, welke op dat tijdstip naar het oordeel var burgemeester en wethouders nog niet op voldoende wijze zijn in gebruik genomen, ten behoeve van anderen kan worden be schikt, en dat zij, die voor die ruimte plaats geld hebben betaald, in dat geval genoegen moeten nemen met de plaats die hun nog zal kunnen worden aangewezen; dat de kramen, spellen, tenten enz. zullen moeten zijn afgebroken en weggeruimd uiter lijk op Woensdag den lSden Juli ibS)(5; ;n lat zij voorts belanghebbenden herin neren aan de bepalingen, voorkomende in de bovengemelde verordening van 29JuIrl881, in het bijzonder aan art. 48, luidende -. x> Het wordt aan burgemeester en wethouders over gelaten, om, ook op tijdig gedane aanvragen, al dan niet eene toelating te verleenen, in elk geval niet anders dan tot wedei opzegging, ook gedurende den tijd der Kermis." Schiedam, den 23sten Mei 1896. Burgemeester en wethouders voornoemd, VERSTEEG. De secretaris, VERNÈDE. see nil1' TO—MMMB—gBE—BCZ» 1 AJI FRANK K IJ K. In den ministerraad heeft de minister van financien Cochery de begrooling voor 1897 in groote trekken weergegeven en daarbij ook zijn wetsontwerp tot hervorming van de directe belasting ter tafel gebracht. De begrootingscommissie uit de Kamer, wier vroegere president Cochéry thans minis ter van financiën is, heeft tot president ge kozen Delombre. De minister van financiën, de heer Cochéry, heeft het inkomstenbelasting-ontwerp van Doumer onmiddellijk ingetrokken, en is nu bezig een nieuw ontwerp uit te werken, dat meer in overeenstemming zal zijn met de denkbeelden, door hem als rapporteur der Kamercommissie ontwikkeld. De minister gaat daarbij van het denk beeld uit, dat alle bronnen van inkomsten in Frankrijk meer dan genoeg belast zijn, behalve de Fransche rente. En daarom wil hij een ontwerp indienen, waarin de rente belast wordt met 4 pCt. Jaarlijks betaalt Frankrijk 870 rnillioen francs aan staatsrente, zoodat de opbrengst dier belasting geraamd wordt op 35 rnillioen francs. De aanslag zal niet geschieden op eigen aangifte, noch op schattingde belasting zal eenvoudig worden afgetrokken van de coupon. Het nieuwe ministerie wil vereenvoudiging van de verschillende takken van staatsdienst en opheffing van overbodige ambten. Welke ambten zijn nu overbodig? Hoe daarachter te komen, zonder zich tot de ambtenaren zeiven te wenden, die van eigen oveibodig- heid gewoonlijk wel niet overtuigd zullen zijn? De minister Meline heeft er het vol gende op bedacht. Hij heeft bevordering be loofd aan die ambtenaren, die de beste en tevens de meest practische denkbeelden in zonden over vereenvoudiging van den dienst. Tevens heeft hij liun aangeschreven, dat geen onmiddellijke opheffing van overbodige amb ten in zijn voornemen ligt, maar alleen niet vervulling bij vacatures, en dat dan de be zoldigingen die vrijvallen slechts voor de helft zullen komen ten voordeele der schatkist en voor de andere helft zullen worden gebezigd om de bestaande jaarwedden te verhoogen. Hij wil zoo ambtenaren krijgen die volop werk hebben, maar tevens behooriijk worden bezoldigd. De advocaat Fritz Friedmann zal waar schijnlijk reeds heden aan de Duitsche justitie uitgeleverd worden. Een lievige ontploffing heeft Donderdag in de pyrotechnische weikplaatsen van de ma rine te Toulon plaats gehad, waardoor een der werkplaatsen geheel vernield werd. Twee werklieden zijn daarbij gedood en verschei dene gewond. D U I T S C II L A N D. De Bondsraad heeft het suikerbelasting- ontwerp, alsmede het ontwerp tot beteugeling van oneerlijke concurrentie, in den zin als die door den Rijksdag werden gewijzigd, goedgekeurd. Volgens de Bordd. Allg. Zeitg. is de regee- ring bereid, uit beweegredenen van finan- cieelen en algemeen staathuishoudkundigen aard, zoo spoedig mogelijk over te gaan tot de algeheele afschaffing der suiker-uitvoer- premiën. Mocht het niet vereenigbaar zijn met de voorwaarden van productie in andere landen bet premiestelsel terstond geheel op te heffen, dan zou de regeering toch geneigd zijn toe te stemmen in eene overeenkomst tot gelijktijdige trapsgewijze afschaffing der premiën. Daarby zou dan op den voorgrond moeten staan dat binnen een te overzien tijdsverloop zou woiden toegestemd in de algeheele afschaffing en dat van de zijde der indirect premiën betalende staten de ver zekering wordt gegeven dat de restitutie van belasting van uitgevoerde suiker gelijk zal zijn aan de vroeger daarvan geheven belasting. Het. Pruisische Huis van afgevaardigden o O heeft de regeering uitgenoodigd een wets ontwerp voor te dragen, houdende waarbor gen bij het bouwen. De grondslagen, welke daarbij behooren te worden aangenomen, zijn dat de plaatselijke overheid zich zal verge wissen van de soliditeit der bouwondernemers en dat de werklieden enz., die tot den bouw hebben medegewerkt, voor hun loon bevoor recht zijn. Te Berlijn wordt geen geloof gehecht aan het aan Engelsche bron ontleende bericht over nieuwe gevechten in de Zuidwest-Afii- kaansche kolonie. ENGELAND. De zitting van het Lagerhuis Donderdag- namiddag te 3 uur begonnen, heeft geduurd tot gistermiddag 4 uur. Behandeld werd het wetsontwerp tot vermindering van plaatselijke belastingen op landerijen in Engeland, waar van alle artikelen werden aangenomen. Ge durende de vergadering werden vijf leden, George Lloyd, Herbert Lewis, Dillon, dr. Tanner en Donald Sullivan, geschorst wegens ongehoorzaamheid aan den speaker. Het Huis is tot den ln Juni uiteengegaan. ZWEDEN en NOORWEGEN. Verleden week is te Stockholm de tweede Zweedsche Volksrijksdag bijeengekomen. De 446 leden, gekozen bij uitgebreid stemrecht, vertegenwoordigen alle beroepen. Tot presi dent werd gekozen de afgevaardigde Bergsti ón. Den dag voor de opening hebben de ver schillende vertegenwoordigde partijen ver gaderd. De sociaal-democraten besloten zich n den Volksrijksdng te verklaren voor een algemeene weikstaking door liet geheele land, als uiterste middel om bet algemeen stemrecht af te dwingen. OÜSïESKlJ K-H O N G A R IJ E. Lueger en Demeyer zijn tot onder-burge meester van Weenen gekozen. Te Reichenberg in Bohemen hebben de fabriekswerkers de gendarmes met steenen geworpen. Deze vuurden, met het gevolg dat er een persoon gedood en vijf gewond wer den, waarvan er later nog twee stierven. ITALIË. In de Kamer is Donderdag de herziene begrooting voor 1895/1896 ter sprake ge bracht. De rapporteur deelde mede, dat ten gevolge van grootere inkomsten en geringere uitgaven in de laatste twee jaren een batig saldo van meer dan 150 rnillioen lire ver kregen was. Zoo sterk zijn thans de finan ciën, dat men op den loopenden dienst 20 rnillioen voor uitgaven in Afrika heeft kunnen afschrijven zonder dat men den post sonvoor- ziene uitgaven" behoefde aan te spreken. In de Kamerzitting van gisteren heeft de minister van oorlog, generaal Ricotti, beves tigd, dat majoor Salsa in het Italiaansclie kamp teiuggekeerd is. Dat de Italiaansche vlag van het fort te Adigrat neergehaald is, was een natuurlijk gevolg van de ontruiming der plaats, zeide de minister. Bjj de behandeling van de begrooting van oorlog deelde de minister mede, dat liet aan tal compagnieën per bataljon zou worden ver minderd. De door het parlement goedgekeurde kredieten voor Afrika zullen toereikend zijn tot Januari, De soldaten komen uit Afrika terug, omdat de campagne geëindigd is. De algemeene beraadslaging werd hierna gesloten. De minister van oorlog moet van plan zijn de tegenwooi dige 12 legerkorpsen in 4 leger korpsen te vervormen. De commandanten van deze legerkorpsen zouden dan een hoogen raad van oorlog vormen, die dan in de plaats zou komen van generalen staf, die in Italië weinig gehoord wordt. De Corrütre della Sera verneemt, dat Menelik den onderhandelaar majoor Salsa niet zoo lang bij zich heeft gehouden, omdat de negus zjjn brieven terug wilde hebben. Dit was slechts een voorwendsel. De eigenlijke reden was, dat Menelik niet wilde, dat Salsa aan de Italianen ging vertellen, dat de Abes- syniërs klop hadden gekregen in hun gevech ten tegen de Galla's en de Amhara's. Volgens de Italia zouden er geen onder handelingen tusschen Engeland en Italië over Kassala gevoerd zijn. Volgens de Beue Freic Br esse zou Rus-

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 1