A°. 1896 Zondag 21 en Maandag 22 Juni. N'. 9071. Tweecle Blad. Feu 11 e t o n Jessie's Voogd. V ij f t i g s t e a a r g a n g. uitgevëbTI odé. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, Buitenland sell e lie richten xsxass Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers f 1.85. - 2.50. - 0.10. B r «5. K A. P s B OTKStSTK A A. T ÏO. AnvERTENTtEPRlJSvan 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. DUITSCHLANI). Keizer Wilhelm en de keizerin zijn te Kiel aangekomen. In antwoord op eene interpellatie van het centrumlid Rintelen in den Rijksdag, ver klaarde de staatssecretai is Von Bötticher gisteren dat de verbonden regeeringen hopen dat in de tegenwoordige zitting het burger lijk wetboek zal worden afgehandeld; de rijkskanselier zou daarna de verdaging van den Rijksdag voorstellen. Na een langdurig debat werd een voorstel 'van den heer Richter om het burgerlijk wet boek van de agenda af te voeren, verworpen. De vergadering ging daarna tot de beraad slaging over het ontwerp over. De behandeling van het eerste boek van het burgerlijk wetboek werd ten einde ge bracht, rakende bet algemeene recht: van personen, van vereenigiogen, van zaken, van verbintenissen en van de verjaring van over eenkomsten. Heden voortzetting der discussie. De Bondsraad beeft liet beurswet-ontwerp overeenkomstig de besluiten van den Rijks dag goedgekeurd. In een onderhoud dat gisteren gevoerd werd door den Chineeschen gezant Li-Hung- Chang met den staatssecretaris Von Marschall, zijn de belangen van Duitschland en China op uitvoerige wijze besproken, en werden de grondslagen gelegd voor een verstandhouding ten aanzien der vermoedelijke ontwikkeling van de internationale staatkunde in Oost- Azië. Li-IIung-Chang bracht gisteren een be zoek aan het Pruisische Heerenhuis en aan den Rijksdag, terwijl er vergaderingen ge houden werdenin beide parlementen werd hij door den voorzitter in de hofloge begroet. Li Hung Chang zal den 24n dezer als gast des keizers den grooten zeilwedstrijd te Kiel bijwonen, bij welke gelegenheid hij tevens zal kunnen kennis maken met het gansche ter reede verzamelde eskader en gevolg geven aan de uitnoodiging tot bezichtiging der werf sGermania". Blijkens een bij bet ministerie van buitenl. zaken ingekomen telegram van majoor Von Leutwein van 20 Mei is Kahamena en de gansche stam der Khauas gevangengenomen, zoodat de oorlog in Duitsch pest-Afrika voorloopig geëindigd is. B E L G I E. De Kamer behandelde gisteren opnieuw art. 50 van de begrooting van landbouw, be trekking hebbend op het loonminimum bij rijkswerken, dat door den Senaat verworpen is. De vergadering was zeer woeligherhaal delijk werden de socialisten tot de orde geroepen. Na een langdurig debat, waarbij de regeering voorstelde de begrooting zooals die door den Senaat gewijzigd werd, aan te nemen, erx een proef te nemen met het loon minimum zonder dit in de bestekken voor rijkswerken op te nemen, werd met 87 tegen 27 stemmen een motie van vertrouwen in de regeering aangenomen. De Japansche maarschalk Yamagata is Don derdag te Biussel aangekomen. Gisteren zou hij door den koning worden ontvangen. Den 5n Juli a.s. moet de helft der Kamer worden vernieuwd: 77 afgevaardigden (06 clericalen, 10 liberalen en 1 socialist), ver tegenwoordigers van 22 kiesdistricten in de provinciën Brabant, Antwerpen, Wast-Vlaan deren, Luxemburg en Namen zijn aan de beurt van aftreding. Alle candidaten voor de vaceerende zetels hebben zich den 20en en 21en dezer maand moeten voorstellen aan den voorzitter van liet hoofdstembureau van het district; elk hunner moest door 50 tot 100 kiezers worden voorgesteld. In de distrieten, waar het aantal candidaten gelijk is aan het aantal zetels, worden zij zonder verkiezing onmiddellijk tol afgevaar digde geproclameerd. De herstemmingen zul len, zoo noodig, den 12n Juli plaats ltebben. In de provinciën Brabant, Luxemburg en Namen wordt een verbitterde verkiezingsstrijd gestreden. De liberalen en de socialisten be twisten eiken zetel aan de clericalen. In Ant werpen zullen waarschijnlijk de clericalen zegevieren, daar de liberalen oneenig zijn en de meeste landelijke districten voor de cleri calen stemmen. Het hevigst zal de strijd wor den te Brussel, dat 18 afgevaardigden moet kiezen. De liberalen (doctrinaires), de cleri calen en de verbonden radicalen en socialisten hebben ieder achttien candidaten gesteld 'i.iCn ver.vacht de beslissing van dien snijd eerst bij herstemming. In den loop van Juli zal de Kongo-spoor- weg ingewijd worden. De Kongo-staat beeft als speciaal afgevaardigde den ingenieur Fpaneken aangewezen, die met majoor Thys over Lissabon derwaarts vertrekt. De Fransche minister van koloniën zal door den commandant Klofï van de marine-artil lerie vertegenwoordigd worden. liet Journal ie Bruxelles, dat Donderdag het bericht in de wereld zond van het liooger beroep, door de Engelsche regeering aange- teekend tegen de uitspraak in de zaak-Lothaire, spreekt dit bericht nu zelf tegen. F li A S K li IJ K. De president der republiek gaat den Ion Juli naar Reims, ter bijwoning van de ont hulling van liet standbeeld var: Jeanne d'Arc. Door de regeering is een wetsontwerp in gediend tot wijziging der bepalingen betref fende het opperbevel van het Fransche leger. Daarin wordt voorgesteld een nieuwen rang te vormen van generaal, zonder toevoegsel, welke titel zou gegeven worden aan de com mandanten der "19 legerkorpsen, aan den opperbevelhebber en aan de inspecteurs. De hoogste ouderdi A, voor divisiegeneraals wordt op 64 jaar, die oor brigadegeneraals op 61 jaar gezet. De oi domsgrens van 65 jaar blijft alleen voor;df^i commandeerenden generaal bestaan. De minister van buitenl. zaken, Hanotaux, heeft in den ministerraad medegedeeld dat met Rumeni;* een verdrag is gesloten, waarbij voor een aantal over zee daar te lande inge voerde Fransche artikelen eene belangrijke verlaging van inkomende rechten wordt toe gestaan. In Parijs zit men er over in hoe men den Chineeschen Li-IIung-Char.g ontvangen zal: men wilde hem dit gaarne even vorstelijk doen als te Moskou en Berlijn doch er is geen geld en geen krediet daarvoor te krijgen met het oog op den toestand derschatkist; zelfs zou men hem niet prachtiger kunnen huisvesten dan men dit den vorst van Bulgarije gedaan heeft, ulntusschen Li-Hung-Chang is een verstandig diplomaat, en hij zal, hoewel niet verblind door een prachtvolle ontvangst, toch na zijn bezoeken aan onze nijverheids-instel lingen den indruk medenemen dat Frankrijk desniettemin een rijk, machtig en gastvrij land is: dit zegt de directie van liet protocole." De Japansche stoomboot Idzumi-Maric is van Japan, Hongkong, Singapore en Columbo te Marseille aangekomen met 1000 ton goede- 10. Nu was de beurt aan Simon Jefferson om «net zijn koelen, loerenden blik den dokter ver baasd aan te kijken en een oogenblik zijne hou ding van welwillende deftigheid te laten varen. Dat er bet leven van zijne nicht mee gemoeid kon zijn, daaraan had hij tot nu toe niet ge dacht, misschien alleen niet, omdat haar overlijden voor zij aan zijn zoon was uitgehuwelijkt slecht in zijne berekeningen voegde. Als Jessie ongehuwd kwam te sterven, had bij wel recht op een deel der erfenis, maar Simon was met een gedeelte niet tevredenliij wilde alles hebben. Alles moest door een huwelijk aan zijne familie ten deel vallen. En beter dan voorheen nog wist hij Ahans dat het een bijna vorstelijk vermogen betrof, meer dan hij ooit had gedroomd. Zijne nicht, de tengere, bleekzuchtige Jessie, die zelve nauwelijks 100 pond woog, kon rekenen opeen inkomen van 30,000 pd. st. jaarlijks. En nu zou Simon, die dit vei mogen als 't ware voor het grijpen had, zich door een domkop van een dokter, die niet het minste begrip van zaken had, zzich van zijn voornemen laten afbren gen Zijne weifeling duurde slechts een oogenblik. Na een paar minuten reeds namen zijne trekken weder de oude, welwillende, deftige plooi aan, die er gewoonlijk op lag. sik stel er veel, zeer veel prijs op, dok ter," begon hij op zoetsappigen toon, »uwe overtuiging in dezen te hebben leeren kennen. Houd u verzekerd, mijn waarde, dat ik die zal weten te eerbiedigen." Dokter Strehlen antwoordde met eene koele buiging. Hij had op de laatste woorden weinig acht geslagen. Het wilde hem toeschijnen, dat zijne dagen als huisarts op Westhampton-Court geteld waren, als tenminste In elk geval, hij had zijn plicht gedaan, er mocht dan van komen wat er van komen wildo. Enkele minuten later hield de trein bij het station Westhampton stil, de heeren stapten uit en gingen den naasten weg op door het park naar Westhampton-Court. Geen van beiden sprak een wooid. Ieder was te zeer met zijne eigene gedachten bezig. Onder de veranda kwam Marie Wiinpleton op hen toe en zeide sMiss Jessie verwacht de heeren in het blauwe salon." Het blauwe salon was een groote ontvangzaal gelijkvloers met een fiaai uitzicht op een goed deel van het park, dat zich thans in herfstdos tooide, en op een met waterplanten bewassen vijver, waarop zich zwanen en eenden bewogen. Miss Jessie stond in een elegant en kostbaar rouwgewaad aan het raam. Haar oom wenschte nu eenmaal dat zij ook in haar toilet de waar dige vertegenwoordigster zou zijn van West hampton-Court en meer ten gevalle van hem dan om haar zelve stak zij zich in een passend gewaad. Hare tengeie maar bevallige leest en hare bleeke, nog eenigszins matte, maar niet meer zoo wezenlooze tiekken kwamen gunstig uit in dit smaakvol kleed. Nevpns haar stond Hugh, ook in den rouw, maar met vroohjk uit zicht, blijkbaar er op beiekend om zijne nicht op te monteren, waar hij echter riiet veel slag van scheen te hebben, tenminste hij had weinig succes. Toen dokter Strehlen het vertrek binnen trad, was het of in de schoone oogen van het meisje wat meer glans en leven kwam. Zij reikte hem dadelijk de fijne, smalle hand ten groet en zeide op vrij opgewekter! toon »Dag dokter, hoe gaat het? Het doet mij ge noegen u eens weer te zien." De doktor nam de kleine hand in de zijne en drukte er vluchtig een kus op. Op luimigen toon sprak dokter Strehlen sik kwam om naar uwen welstand te ver nemen, mejuffrouw. Hoe gaat het met den slaap sGoed, rustig," sprak zij en zag hem vrij moedig n de oogen. 't Was of oom en neef voor haar niet bestonden.

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 5