naai handelskantoor gesproken. Hij zal dit plan eerstdaags aan vertegenwoordigers der voornaamste Fransche Kamers van koophan del en der groote Parijsche nijveriieidsliclm- men ter beoordeeling overleggen. De radicale linkerzijde der Kamer zou gisteren vergaderen om de inlichtingen te onderzoeken die verscheiden liarer leden heb ben opgedaan betreffende de processies op Sacramentsdag, en dan uit te maken of er aanleiding is de regeering te interpelleeren. Toen de pelgrims Rlieims verlieten, zijn zij nog eens door de menigte uitgejouwd, doch schei mutselnigen werden door de politie tegen gegaan. Twee pelgrims zijn reeds veroordeeld, een tot 8 dagen gevangenis en 5u Ir. boete wegens het slaan van een politie-commissaris, en de ander tot G dagen en 25 fr. wegens weerspannigheid tegen de politie. De hertog van Nemours w gisteren te Versailles overleden. De hertog van Nemours was de 2e zoon van Louis Philippe en geboren 25 Oct. 1814 Hij ■was de prins, in 1831 door liet nationaal con gres tot koning der Belgen verkozen, welke keus echter door zijn vader niet werd goed gekeurd, waarna deze op Leopold van Saksen- Coburg viel. Met zijn broeder den hertog van Orleans woonde hij het beleg van Antwerpen bij, en in '48 stoiul hij, hoewel hij bij het volk lang niet bemind was, zijn schoonzuster de hertogin van Orleans manmoedig ter zijde, toen zij na het vertrek van Louis Philippe met haar 2 zoontjes Parijs en Chartres haar moeilijken gang naar de Kamer van Gedepu teerden in liet paleis Bourbon deed. in de hoop de kioon nog voor haren oudsten te redden. Zijn oudste zoon, de graaf van Eu, huwde de kroonprinses van Brazilië, en zijn klein zoon, de hertog van Yendünie, onlangs de Belgische prinses Henrietta. It E L K I De Kamer heeft de begrooting van oorlog met 5G tegen 7 stemmen aangenomen- Bij de wet op schadevergoeding voor mili ciens, die met 59 tegen 1 stem is aange nomen, hebben de lieeren Picard en "Van Put nog eene schermutseling gehouden over het al of niet nuttige voor jongelui om hun 'dienstplicht persoonlijk te vervullen. ENGELAND. De aanvang van het Jameson-proces is definitief vastgesteld op 20 Jul De raad van bestuurders der Chartered Company heeft het ontslag van Rhodes en Beit als mede-directeuren en van Harris als secretaris aangenomen. In het daartoe strek kend besluit spreekt de raad zijn hooge inge nomenheid uit met de groote diensten, door Rhodes aan het rijk bewezen en betreurt het dat de gebeurtenissen van December in de Transvaal, van welke de Company onkundig landvrouw, nu zakt je de moed in de schoenen. Man, wat val je mij tegen!" Maiy Wimpleton rees verschrikt uit haar zoete sluimering op, wreef zich de oogen uit en riep tWat is hier te doen Laat men hier Jan- en alleman maar in het park om hier alles in rep en roer te brengen Een bediende, die op het terras stond, kwam een weinig nader en zeide vliet zijn twee gentlemen, Mrs. Wimpleton." «Twee gentlemen? Dat moet ik eerst zien," antwoordde Mary en sloeg een onderzoekenden blik op de naderenden. Bob Dryful met zijne breeds, krachtige ge stalte en zijn rond, goedhartig uitzicht vond spoedig genade in haar oogen daarentegen scheen zij Tapperday, die volgens zijne gewoonte zijne •woorden van vrij krachtige uitroepen en levendige gebaren vergezeld deed gaan, voor een dronken- naan en schooier te houden. Toen beiden het terras bereikt hadden, be groetten zij Mrs. Wimjdeton ongewoon deftig en eerbiedig, 't Was of zij haar voor de gebied ster van Westhamptun-Court aanzagen. Dit ont was, het aannemen van het ontslag nood zakelijk maken. Tegelijk kondigt tie Company aan dat Rhodes in Rhodesia zal blijven en haar zijn steun zal verleenen bij het bestuur van dat land. Blijkens liet rapport der commissie, ver leden jaar door de regoering belast met het nagaan der firiancieele betrekkingen van Ierland tot de overige deelen des rijks, is Ierland, welks bevolking slechts 5 millioen zielen bedraagt, met 714 millioen p. st. be lasting bezwaard. liet is dan ook niet ten onrechte dat de Teren over dien last klagen. Het parlementslid Stanley, de groote Afrika- reiziger, ligt zwaar ziek aan eene acute maag ontsteking. RUSLAND. De keizer heeft op het kasteel Iljinskoje geelzucht gekregen. Dat 'al wel de voor naamste reden zijn van het afgelasten van zijn feestelijken intocht in Petersburg en het uitstel van zijn rondreis. Over 't algemeen schijnen de drie kroningsweken Item ernstig te hebben aangepakt. De Timen verneemt uit Petersburg, dat Rusland, om Frankrijk te behagen, op het punt staat voor te stellen de Egyptische kwestie te regelen, door Egypte onder Euro- peesche controle neutraal te verklaren. Te Petersburg is een groot deel der werk stakers weder aan liet werk gegaan. Deels is dit toe te schrijven aan het ontbreken van weerstandkassen, anderdeels aan een procla matie van den prefect van politie, verklarende dat hun beweringen en eischen niet zouden onderzocht worden, zoolang zij het werk niet hervat hadden, maar dat, zoodia zij weer aan het werk waren gegaan, der inspecteurs der fabrieken een onderzoek zouden instellen. ZWITSERLAND. De beide raden der bondsvergadering hebben bet rapport van den Bondsraad over de doorboring van den Simplon goedgekeurd. De vice-president van den Bondsraad, de lieer Lachen»!* verklaarde dat de bekrach tiging zoo spoedig mogelijk zal geschieden. Te betreuren zou liet zijn, ging hij voort, wanneer Italië, gelijk wordt gemeld, de be krachtiging zou uitstellen tot na goedkeuring subsidies door de kantons en de Italiaansche provincies en steden. Zwitserland, dat liet werk moet ni'voeren, kan evenwel niet over gaan tot bekrachtiging van het plan, zoolang niet de benoodigde gelden zijn toegestaan. I T A L 1 E. De ingenieur lig, de vertrouwde raadsman van koning Menelik van Abessyriië, is te Dji bouti aangekomen. Hij reist spoedig naar Choa door en zal den negus ontmoeten in diens nieuwe residentie Addis Abeba om aan dezen de vredesvoorstellen der Italiaansche regee ring voor te leggen. wapende de voor zulke plichtplegingen niet ongevoelige en op eerbied gestelde dame geheel. Tapperday stelde zich en zijn vriend aan haar voor, waarop Mrs. Wimpleton vriendelijk vroeg waarmee zij de heerst) van dienst kon zijn en nat zij hier kwamen doen. De eerbiedige wijze, waarop zij door Tapperday werd toegesproken, streelde het nog altijd voor edele indrukken vatbare gemoed der weduwe nog meer. Dat een blijkbaar nog ongetrouwd man, zoo levendig van aard als deze, haar zooveel eer bewees, dat nam haar al dadelijk voor hem in. »U moet weten, juffrouw," verklaarde Tap perday, »dat mijn vriend 3ob de eerlijkste jongen uit geheel Engeland en de beste boer van de wereld is «Maar je overdrijft, Will," viel Bob zijnen vriend in de rede, doch deze liet hem niet aan het woord komen. Nog ijveriger vervolgde hij sBob Üiyful, mijn beste vriend, is in handen gevallen van lage zwendelaars, die hem uit huis en hof willen zetten, waarop hij een halven roenschanlecftijd gearbeid heeft. Daarom, om zich en zijne oude moeder voor ondergang te Onder grooten toeloop heeft Donderdag het plechtig consistorium te Rome plaats gehad, waarbij een aantal bisschoppen den kardi naalshoed is uitgereikt. De eerste plechtigheid had plaats in de koningszaal van het Yatikaan. Een talrijke menigte woonde ook in de herto gelijke zaal den voorbijgang van den pause lijken stoet bij. De paus, die zeer welvarend is, volbracht alle consistoriale behandelingen met opgewektheid. De Standard verneemt uit Rome dat dr. paus het voornemen heeft een prelaat it. wietj hij groot vertrouwen stelt, naar Engeland te zenden om de middelen te bestudeeren tot eene vereeniging met de Anglicaanschegeeste lijkheid. S I' A N J E. De regeering en de oppositie zijn het eens geworden over de wijzigingen, te brengen n het wetsontwerp betreffende de uitgaven voor Cuba. De regeering zal aan de waar borgen voor de nieuwe Cubaansehe leening de opbrengst van een der thans bestaande monopoliën kunnen toevoegen of een nieuwe belasting in hot leven roepen. Het incident Borrero-Canipos Is nu uit. De Kamer heeft het wetsontwerp aange nomen waarbij de regeering gemachtigd wordt tot liet vernieuwen van de vlottende schuld. Ook de Senaat heeft het wetsontwerp tot herziening van de vlottende schuld en de kredieten ten behoeve der ministerieele de partementen goedgekeurd. Uit Madrid wordt bericht, dat in verschil lende kringen het voornemen bestaat om een betooging van sympathie met Frankrijk te houden, waaraan alle senatoren en afge vaardigden zouden meedoen. Het Fransche eskader, te Fenol aange komen, is met evenveel opgewondenheid be groet als te Corunna; men riep »leve het Fransch-Spaansch-verbond I" Het muziekkorps van liet Fransche genie regiment, te Montpellier in garnizoen, is in Barcelona 'met evenveel opgewondenheid ont vangen als de marine in Le Ferrol. Uit Havanna wordt gemeld Een bende opstandelingen, aangevoerd door Maceo, is op de vlucht gedreven met ver lies van GO man aan dooden en 10 krijgs gevangenen, terwijl zijn kampement verbrand is. De Spaanscbe troepen kregen slechts 30 gewonden. De Duitscher Walter Zandt werd gedood, terwijl hij bezig was met de ver vaardiging van bommen in zijne plantage. T U R K IJ E. De sultan heeft thans den Griek Jovanaki effendi, een christen dus, tot Kaimakam van Zeitoen benoemd. De Turksche troepen op Kreta zetten, on danks het aan Abdullali-pacha gezonden bevel om de vijandelijkheden te staken, hun moor denaarswerk voort. De voornaamste oorzaak behoeden, is hij naar hier gekomen om aan zijne landvrouw den waren toestand mede te deelen lAch God riep Mrs. Wimpleton be wogen uit. Mee te deelen," vervolgde Tapperday, »en Miss Jefferson te smeeken, het beslissend woord te willen spreken, dal de zwendelaars te schande zal maken en Bob in zijn goed recht zal herstellen." Mi s. Wimpleton was door deze woorden wer kelijk geroerd, 't Beviel haar ook, dat Tapperday zoo ijverig voor een vriend in het krijt trad daarin herkende zij haar eigen ik, want' ook zij had een warm hart voor hen, die onrecht moesten lijden. En eindelijk werd hare eigenliefde niet weinig gestreeld door het vertrouwen, dat men blijkbaar in hare tusschenkomst stelde. Daarom antwoordde zij ook s't Is goed. Vertrouw maar op mij, mijne lieeren. Ik wil een goed woord voor u doen bij Miss Jessie en haar alles zeggen. Ja, ja, eeilijk duurt het langst en wie oneerlijk is Doch laat ik u alvast aandienen." Het duurde een geruimen tijd eer Marie terug- dezer ongehoorzaamheid schijnt te zijn dat die troepen al sedert maanden geen soldij- hebben ontvangen en zij zich thans door roof en plundering trachten schadeloos te stellen. Op verschillende punten van het eiland hebben dan ook in de laatste dagen bloedige schermutselingen plaats gehad, zoo wordt uit Konstantinopel gemeld, met de bijvoeging dat zich een verwoede guerilla- ooGog schijnt te ontwikkelen, waarbij de opstandefingen de lijdende partij zijn. Ab dullah heeft daarom nog vier bataljons in fanterie eri bergartillerie aangevraagd. De opstandelingen verschansen zich te Kakodiki eu te Madaros in liet Spliakitisch gebergte. EGYPTE. Uit verdere berichten uit Soedan blijkt dat daar Inderdaad een lievige paniek ontstaan is tengevolge van den slag bij Firket. Een stoombootje door Gordon gebouwd tijdens het beleg van Chartoem was uit Dongola naar den derden waterval gezonden orn drie booten met gewonde derwi.-clien af te balen, maar toen de kapitein vernam dat de Egyptische ruiterij te Kaibar was, liet hij zijn boot in den steek en keerde naar Dongola terug. D O Men twijfelt er nu aan, of Dongola wel ver dedigd zal worden. AMERIKA. Uit Washington! wordt gemeld De Venezuelaansche gezant Audrade heeft een telegram van zijn regeering ontvangen, behelzende lat Harrison op bevel van de Venezuelaansche overheid in vrijheid is gesteld. Volgens een telegram aan de New-York Herald uit Catacas heeft men daar uit Guyana vernomen, dat met Harrison negentien Engel- schen zijn gearresteerd en gevangen gehou den worden aan de Cuyuni-rivier. De onderhandelingen tusschen sir Julian Pauncefote, den Engelsehen gezant, en gene raal Andrade, den Venezuelaanschen gezant te Washington, zijn begonnen over de Uruari- kwestie, als inleiding van een overeenkomst betreffende de grensregeling. Sir Julian heeft op last der Brilsche regee ring den Venezuelaanschen gezant uitgenoo- digd een voorstel in te dienen, dat als grond slag kan gelden voor een toenadering dei- beide regeeringen; doch generaal Andrade meent, dat de Britsche regeering zelf een voorstel moet doen, want Venezuela kau alleen op een scheidsrechterlijke uitspraak aan dringen. Het gevolg hiervan is een diploma tiek schijngevecht over de vraag: wie met een voorstel voor den dag zal komen. AFRIKA. De Pretoria Press teekent verzet aan tegen de aanvallen, die sedert de jongste telegram men der Transvaaische regeering op dr. Leyds worden gericht. De bedoelde documenten zijn, zegt de Press, door Leyds alleen in zijn hoe- kwam en Tapperday deed al dien tijd zijn best om zijn vriend een hart onder den riem te steken. Eindelijk bracht Marie de boodschap, dat hare meesteres den bezoeker wilde ontvangen. Bob schrikte er van. Hij wilde wat zeggen, maar de woorden bleven hem in de keel steken. t> Vooruit nu,. Bob, en denk aan uwe moeder fluisterde Will en dreef hem voort. Werktuiglijk volgde deze zijne geleidster. »Je wacht toch op mij ?T vroeg hij aan Tapperday voor hij ging en deze beloofde dit. Hij ging zitten op de bank, waarop kort te voren Mrs. Wimpleton haar middagdutje had gedaan. Hij was moe van de wandeling en strekte zich recht behaaglijk in zijn volle lengte op da bank uit. Zoo kon hij heerlijk uitrusten, zoo zoo En langzaam gleed de arm, dien hij over de borst geslagen had, naar be neden, bleef hangen en Tapperday sliep. Wordt vervolgd

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 6