A°. 1896. Zaterdag 4 Juli. N°. 9080. KENNISGEVING. Feuilleton. Jessie's Voogd. ijftig-st© Jaargang". g Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, IJ I T tl K V E IIjf O D K. Bit enI«indsclie lier iel» ten Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per post, door het gelieele Kijk Afzonderlijke nommeis f 1.85. - 2.50. - 0.10. B 8 Si K A S' T !K 8 T ïi A A T ÏO. AnvERTCNTiEPRus van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal, geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. De burgemeester van Schiedam brengt bij dezen ter kennis van de ingezetenen Dat liet kohier voor de belasting op liet personeel «o. 3 dezer gemeente, over liet dienstjaar 1890/7, door den heer directeur der directe, belastingen te Rotterdam op den 'iden Juli 1890 executoir vei Waard, op heden aan den ontvanger der directe belastingen, ter invordering is overgemaakt. Voorts wordt bij dezen herinnerd, dat een ieder verplicht is, zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voe te voldoen; alsmede dat heden de termijn van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag behooren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 3den Juli 1890. De burgemeester voornoemd, VERSTEEG. E N G E L A N D. In de gisteren gehouden zitting van hel Hoogerhuis klaagde lord Herschell over den modus van het proces tegen Jameson: als zich kwestiën van recht daarbij voordoen, zullen deze door de meerderheid der rechters worden uitgemaakt. Lord Halsbury verdedigde den modus, die als zeer bruikbaar is aangenomen. Dit is overigens een zaak, welke geheel en al van den procureur-generaal afhangtde regeeririg heeft er niets mede te maken. Lord Herschell kon de meening van lord Halsbury niet aanvaarden, dat deze zaak vol komen den procureur-generaal blijft aangaan, aangezien deze toch een rechtsgeleerde van de kroon en dus een raadsman van de regee- ïing is. De regeering kan zich niet van zijn handelingen losmaken. Lord Salisbury protesteerde tegen de nieuwe 'leer dat de procureur-generaal aan de regee- ring voor al zijn beslissingen verantwoording verschuldigd zou zijn. Hij hoopte dat de onaf hankelijkheid van dien staatsdienaar behou den zal blijven. Hiermede is het incident afgeloopen. Het wetsvoorstel, waarbij hei huwelijk met de zuster der overleden echtgenoot wordt toegestaan, is bij derde lezing dooi het Hoo gerhuis zoodanig geamendeerd, dat er feitelijk niet veel van overblijft. Aan de geestelijken is nl. verboden, op straffe, om de zuster eener overleden vrouw met den weduwnaar in het huwelijk te verbinden. En degenen die aldus, burgerlijk, getrouwd zijn, zullen het recht ran communie missen, alsook dat om hunne kinderen te laten doopen. Bij tweede lezing werd aangenomen het ontwerp om plaatselijke overlieden in staat te stellen onder zekere beperkende voorwaar den geld voor te schieten aan vvetklieden. teneinde eigenaars te worden van hunne woonhuizen. Het Lagerhuis heeft gisteren met 275 tegen 55 stemmen een resolutie aangenomen waarbij de regeering. op haar verzoek, tot jaaiiijksche uitgiften gemachtigd wordt van gedeelten eener leening tot een totaal bedrag van drie millioen pond sterling ten behoeve van den aanleg van een spoorweg in Uganda. De politieke beraadslaging over deze aangelegen heid is uitgesteld tot de behandeling bij tweede lezing van het wetsontwerp dat naar aanlei ding van deze resolutie moet worden ingediend. Het Huis nam vervolgens een resolutie aan, volgens welke cacao-boter aan dezelfde invoerrechten als bereide cacao en chocolade zal worden onderworpen. Het Lagerhuis heeft het wetsontwerp tot vermindering der grondlasten van landerijen, in gebruik bij den landbouw, bij derde lezing met 292 tegen 140 stemmen aangenomen. De pauselijke encycliek uSatis cognitum" heeft de Anglikaansche partij, die de vereeni- ging der kerken wil, teleurgesteld zij beschul digt zelfs aartsbisschop Vaughan dat hij den tekst der encycliek onvolledig heeft over gebracht. Men houdt 't er nu voor, dat de kansen voor een reünie der Roomsche en Anglikaansctte kerken voorshands hopeloos staan. De werkstaking in de bouwvakken te Lon den is nu geheel geëindigd, tengevolge van liet tot stand komen eener schikking tusschen de patroons en de werklieden dezen krijgen ioonsverhooging met een halve penny per urn en hebben in een nieuwe regeling van het werk toegestemd. i) I T S C II E A Jï I). De Rijksdag heeft gisteren liet margarine- ontwerp overeenkomstig de bij de tweede lezing genomen besluiten, met verwerping van alle ingediende amendementen, definitief aangenomen. Het vei bod om de margarine te kleuren, bij de tweede lezing vastgesteld, alsook de bepaling dat boter en margarine .niet. in dezelfde verkooplokalen mag worden verkrijgbaar gesteld, werden behouden, on danks de verklaringen van de ministers Von Hammerstein en Bütticher dat het behoud van deze beide voorschriften het ontwerp voor den Bondsraad onaannemelijk zou ma ken. Het centrum stemde met de conserva tieven voor de handhaving van de beslissin gen, bij de tweede lezing genomen. Het in werking treden der wet werd op 1 Januari 1897 bepaald. De daarna aan de orde zijnde interpellatie van Arnim betreffende de plaatselijke graan prijzen werd ingetrokken. De rijkskanselier kondigde daarop de ver daging van den Rijksdag tot 10 November aan. Uit naam des keizers en van de regee ringen betuigde hij den Rijksdag erkentelijk heid voor de buitengewone bereidwilligheid en toewijding waarmede de behandeling van het. Burgerlijk Wetboek ten einde gebracht is. Eenheid van recht omsluit de natie met een nieuwen hand en verhoogt ons aanzien naar buiten. Het bewustzijn dat er gelijk recht voor allen is. zal ook het gevoel leven diger maken dat alle gelijke plichten hebben tegenover het vaderland. De Rijksdag heeft zich door dit werk in hooge mate verdienstelijk jegens het vaderland gemaakt. Aigemeene toejuichingen. De sociaal-deinocraten hadden op een enkelen na de zaal verlaten. De voorzitter Von Buol sprak zijn dank voor deze woorden uit. Hij dankte de leden van den Rijksdag voor den steun, bij de leiding der werkzaamheden door hem ondervonden. De vergadering betuigde den voorzitter dank doordien de leden zich van hun zetels verhieven. Von Buol besloot met een hocli 1 op den keizer. De éene sociaal-democraat bleef zitten. Stormachtig geroep Er uitVon Buol sloot de vergadering. De bNordd. Alle/. Zeitg. schrijft van gisteren In ons laatste morgenblad deelden wij een telegram mede van Wolffs Telegraafbureau over de gisteren gehouden zitting der Italiaansche Kamer, volgens hetwelk de minister-president Di Rudini bij de bespreking van verschillende aan de orde zijnde onder werpen zou hebben gewaagd van het voor nemen, de bepalingen van het Drievoudig Verbond te verbeteren. "Wij moeten aannemen dat hier aan eene verkeerde overbrenging der woorden van den Italiaanschen staatsman te denken valtalthans van een voornemen om het onlangs verlengde verdrag van het Drievoudig Vei boud te wijzigen iu dezerzijds niets bekend." Zondag is te Berlijn eene vergadering ge- 13. Een kwartiertje had hij zoo gelegen, toen Hugh Jefferson uit het slot naar buiten kwam en naar het terras stajite. Angst en onrust stonden np zijn gezicht te lezen en toen bij den slaper gewaarwerd, mompelde hij Wat wil die hier 7 Zou hij willen babbelen en mij in ongelegenheid brengen 7" Toen hij echter bespeurde dal Tapperday vast ingeslapen was, stelde hij zich weer gerust. Ilij stond een oognnblik in beraad wat te doen en ijlde toen plotseling weer naar liet slot terug. Er scheen binnenshuis meer voor hem te ver richten dan hier bij dien slapenden man. Kort daarop kwam ook Mis. Wimpleton weer buiten, liep op Tapperday toe en begon uAlzoo, mijnheer Doch eensklaps hield zij op en was bijna van plan een lichten kreet van verrassing te uiten. Zij bezon zich echter, ofschoon zij zoo rood werd als een kraal en de handen voor het gezicht sloeg om tusschen de vingers door te gluren en zich te overtuigen of Tupperday werkelijk sliep of zich maar zoo hield. Toen zij zag dat het ernst was, werd zij vrijer in haar doen, keek den slaper met welgevallen in liet gezicht en mompelde sMijn hemel, hoe rustig en gezond is de slaap van een eerlijk man En toen oude jongejuffrouwen hebben soms vreemde ingevingen trok zij een ring mot agaatsteenlje van haren vinger en stak hem heel voorzichtig aan den ringvinger der hand, die den slapende langs de zijde hing. liet ronde, eerlijke gezicht van Mrs. Wimpleton werd onder dit bedrijf zoo rood als een hanekam, en toen liet stuk was uitgevoerd, draafde zij grinnikend het park in, zoo hard alsof de grond haar onder de voeten brandde. Tapperday sliep nog eenigen tijd rustig door, tot eindelijk Bob uit het slot terugkwam en niet weinig stond te kijken, dat hij zijn vriend slopende vond. Dit scheen hem zoo weinig te strooken met den eerbied, dien een goed pachter aan zijnen landheer schuldig is, dat hij Will vrij onzacht uil zijne zoete rust wakker schudde en hem verwijtend toevoegde: »Leg je hier te slapen, vent 7 Sta haastig op Ais Will op de maan of op een der planeten ontwaakt was, had hij niet maller kunnen kijken. Hij sprong haastig overeind, keek zijn vriend geheel verbluft aan en zei eindelijk, toen hij weer goed wakker was »Bob, ik heb gedroomd, gedroomd van je kunt nooit raden, wat ik gedroomd heb!" ï't Kan mij ook niet schelen, Will," hernam Bob bedaaid. »Laten wij nu maar heengaan; 't is al laat." Nog vervuld van zijn droom, keek Will toe vallig naar zijne hand. En toen li j daaraan den ring bemerkte, werd hij geheel verrukking. Bob I" riep hij «neen, het was peen droom Kijk hier de ring van Miss Jessie't Is werkelijkheid, pure werkelijkheid! 't Is om gek te worden I" dJo bent het al half," merkte Bob droogjes op. sWat bazel je daar van Miss Jessie en haar ring 7 Ik kom immers zoo pas bij haar vandaan. Er is geen woord over een ring gesproken, wel over een vijfpondsbanknoot." i>Praatjes hier stond ze, hier op deze plek, zij zelf met haar kastanjebruin haar en ïJe bent een ezel, Will. Miss Jessie heeft niet eens bruin haarbeur haar is blond." »En zij is schoon ais een engel uit den hemel* Bob," ging Tapperday voort, »en heeft groote, schitterend zwarte oogen sDomoor Hare oogen zijn heider blauw «Ja," vervolgde Tapperday zonder zich door zijns vriends tegenspraak van zijn stuk te laten brengen, sen toen schreed zij op mij toe, Bob, de engel, en vatte mijn lta.id en zei: Welkom op Westtiampton-Court, mijn lieve Will. Ik wist wel, dat ge komen zoudt. Het stond in het boek

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 1