A°. 1896 Zaterdag 11 Juli, N°. 9085. KENNISGEVING. KENNISGEVING. "Vijftigste J aargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, Bui tenia nd sell e Berichte] UITGEVER; JT ODÉ. Burgemeester en wethouders van Schiedam, GOUMIIT. Abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door het geheele Eijk Afzonderlijke nommers f 1.85. - 2.50. - 0.10. BDHEAVi BOTEBIIBAAT 70. AnvERTENTiEPRiJSvan 110 gewone regels met inbegrip van eene CourantJ 1.10. Iedere gewone i egel meer - 0,10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Gelet op de artt. 18 en 19 der wet van den 14deu September 1866 (staatsblad, no. 138;, gewijzigd bij de wetten van 29 Maart 1877 (staatsblad no. 53), 15 April 1886 staatsblad no. 64) en 10 Mei 1890 ■{staatsblad no. 83) brengen ter openbare kennis, dat de bij art. 17 dier wet bedoelde lijst, bevattende de namen van inwoners, die voor het verleenen van inkwartiering er. onder houd in aanmerking komen, met aanduiding van de snate, waarin ieder hunner, naar gelang van de be schikbare ruimte zijner woning en van de gebouwen en getimmerten voor stalling bruikbaar, geacht wordt daarin te kunnen voorzien, hederi is aangeplakt; dat die lijst van heden tot en met den 24sten dezer maand ter secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is aedergelegd, alsmede dat de bezwaren tegen die lijst schriftelijk an hen moeten worden ingediend tusschen ten 25sten Juli en den 7den Augustus e.k. Zij achten het tevens niet ongepast, de inwoners bekend te maken met den inhoud var. de artt. 13, 14 en 16 der hierboven aangehaalde wet, luidende als volgt Art 13. De vordering van inkwartiering en onder houd geschiedt- oor het krijgsvolk, bij bewoners van huizen of van gedeelten van huizen, ter zake waarvan aanslag m de personeele belasting plaats heeft, naar eene huurwaarde welker bedrag, volgens de wet op het middel geen aanspraak geeft op verminderde belasting; voor de dienstpaarden, bij alle personerdie over „ebouwen of getimmerten beschikken, bruikbaar tot «tailing van paarden en waarin onbezette plaatsen zijn. Art. 14. Huisgezinnen, waarin zich een kraamvrouw <jf een lijk bevindt, of waarin personen aan ernstige ziekten lijden, worden tijdelijk van inkwartiering vrij gesteld. In huizen, waarin eene besmettelijke ziekte heerscht, mag geene inkwartiering geschieden Deze omstandigheden worden vóór het uitreiken der biljetten aan de kwartiermakers, of bij detachementen aan de manschappen, medegedeeld aan den burge meester. De inwoner, die deswege in gebreke blijft, is gehou den de ingekwartierde» voorloopig in zijne wouing(mits daarin geene besmettelijke ziekte heersche) op te nemen en ten spoedigste, voor eigen rekening, in hunne be hoorlijke huisvesting en onderhoud elders in de ge meente te voorzien. Deze laatste verplichting vervalt, wanneer het gemis der bedoelde opgaaf buiten de schuld ligt van jen inwoner, in welk geval, op diens latere mededeeling der reden van vrijstelling, de burgemeester een ander kwartier aanwijst. Huisgezinnen, zonder mannelijke personen boven -Ü0 jaar, worden niet met inkwartiering belast. Ontstaat eene reden van vrijstelling tijdens de inkwartiering, dan wordt door den burgemeester, na kennisneming daarvan, een ander kwartier aan gewezen. Art 16. De inkwartiering en het onderhoud wor den zij gelijke beurten onder de inwoners verdeeld, met dien verstande evenwel dat de krijgslieden, tot dezelfde compagnie of hetzelfde eskadron behoorende, aooveel doenlijk in de nabijheid van elkander en van hunne paarden worden ingekwartierd. En is hiervan afkondiging geschied, waar jhet behoort, den iOden Juli 1896. Burqemeester en wethouders van Schiedam, VERSTEEG. De secretaris, VERNÉDE. DE OBUBGEMEiESTER 'VAN SCHIEDAM brengt bij dezen ter kennis van de ingezetenen Dat de kohieren voor de belasting op het personeel nos. 5 en 6 dezer gemeente, over het dienstjaar 1896/97, door denheer directeur der directe belastingen te Rotterdam op den 6den en Bsten Juli 1896 executoir verklaard, op heden aan den ontvanger der directe belastingen ter invordering zijn overgemaakt. Voorts wordt bij dezen herinnerd, dat een ieder verplicht is, zijnen aanslag op den bij 'de wet bepaalden voet te voldoenalsmede dat heden de termijn van driemaanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag behooren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den IOden Juli 1895. De burgemeester voornoemd VERSTEEG. F K A X K It IJ K. In de Kamerzitting van gisteren is het wetsontwerp op de directe belastingen aan de orde gekomen. De Kamer heeft besloten te beginnen met artikel twee. Het eerste lid van dit artikel is aangenomen met 333 tegen 216 stemmen. Het tweede is verwor pen met 268 tegen 258 stemmen. Kranlz heeft verwijzing van het ontwerp naar de begrootingscommissie voorgesteld, die de regeering zal hooren en daarna rapport uit brengen. Dit voorstel is aangenomen en de vergadering mitsdien geschorst. Toen de vergadering heropend was, werd het voorstel gedaan de beraadslaging eerst in de volgende buitengewone zitting te her vatten. Méline stelde de socialisten verant woordelijk voor het mislukken der pogingen tot belastinghervorming. Toejuichingen van het centrum. Bourgeois meende dat de regee- ring de kwestie van vertrouwen had moeten stellen, indien ze artikel 2 onmisbaar achtte. Méline antwoordde dat de regeering een nieuw ontwerp zal maken zonder den raad van Bourgeois en de zijnen. Na diens inter ventie toch behoeft de regeering niet meer te twijfelen aan de beteekenis van den tegen stand dien zjj ontmoet. De Kamer werd erg woelig. Méline nam de hierboven genoemde motie aan. Onder veel rumoer werd er ge stemd over de vraag of deze motie het eerst aan de orde moest komen. De uitslag was, met 327 tegen 242 stemmenja. Een tegen voorstel om de beraadslaging nog vóór de vacantie te hervatten, werd met 340 tegen 236 stemmen verworpen; en de motie aan genomen met 323 tegen 147. Cochery diende daarop het voorstel in, enkel de vier directe belastingen betreffende. Volgens de met de Donderdag te Mar seille aangekomen Pei-Ho overgezonden be richten, moet de toestand op Madagaskar veel te wenschen overlaten. De weg van Tamatave naar Tananarive zou slechts veilig zijn voor troepenafdeelingen van eenige sterkte. Verder wordt melding gemaakt van hoog- loopende oneenigheden tusschen Laroche en geaeraal Voyron. Berichten uit Tonkin melden, dat tenge volge van mislukking van den rijstoogst in vele districten hongersnood heerscht. Het vorige jaar is er weinig regen gevallen, zoo dat de rijstvelden uitgedroogd zijn. De Chi- neesclie handelaren in de kustplaatsen heb ben nog wel voorraden, maar houden die op hoogen prijs. De regeeriDg doet al het moge lijke om den nood der bevolking te ver zachten. DUITSCHLAND. De koloniale partij heeft reeds lang aan gedrongen op het bouwen van spoorwegen in Duitsch Oost- en Zuidwest-Afrika, Tot dusver heeft zij weinig succes van hare pro paganda gehad, maar nu wordt bericht dat in de herfstzitting bij den Rijksdag wetsont werpen zullen worden ingediend voor bet aanleggen van spoorwegen in beide koloniën. In het noordelijk en zuidelijk deel van Duitsch Zuidwest-Afrika zal de constructie worden opgedragen aan »maatschappijen met En- gelsche namen", maar voor Oost-Afrika zal men trachten een syndicaat van Duitsche kapitalisten met het werk te belastende regeering zou dan de rente waarborgen. „De geheeie lengte van den ontworpen spoor weg is 1775 kilometer. De lijn zal twee uit gangspunten hebben, te Bagamoyo en te Dar-es-Salnamhet vereenigingspunt dezo- beide lijnen is 30 kilometer landwaarts in, en van daar loopt de spoorweg naar de meren Tanganyika en Nyassa, via Tabora de kosten worden geraamd op 30 millioen mark. Het plan is voorloopig slechts 296 kilometer te leggen, en de som, die daarvoor terstond noodig is, zou niet hooger zijn dan 12 mil lioen mark. In Sleeswijk-Holstein en zelfs in de vrije 'steden Hamburg en Bremen is aan een aantal daar gevestigde Denen en Zweden door de Pruisische regeering het verblijf ontzegd. Ook in het groothertogdom Mecklenburg- Schwerin is thans de voorwaardelijke veroor deeling ingevoerd. B E I e I E. De Chineesche onderkoning Li Hung Chang is Woensdagmiddag te 4 uur te Brussel aange komen. Aan het Noorder-station werd hij met vorstelijke eer ontvangen, waarna hij met zijn gevolg in 5 gala-rijtuigen van het hof naar het d Hotel de Bellevue" werd ge bracht, begeleid door twee eskadrons guides. Gisteravond werd hem een diner ten paleize aangeboden, maar Li volgt daar zyne vast aangenomen gewoontenhij wordt geheel op zijn Chineesch bediend van de zwaluwnest- tjes, ham en geconserveerd vleesch, die hijzelf uit China heeft meegebracht, hij wil nu eenmaal zijn maag niet bederven metEuro- peesche gerechten. Gisteren bracht hjj een bezoek aan het ministerie van buitenland- sche zaken en het stadhuiste 2 uur werd hij door den koning en te 3 uur door den graaf van Vlaanderen ontvangen. Het correctioneel gerechtshot van Ter- monde heeft de vereenigingen te Aalst, be schuldigd van kwade praktijken in den ver kiezingsstrijd, vrijgespioken op grond van het private karakter dezer vereenigingen, ten gevolge waarvan de aangevoerde westsartike- len niet toepasselijk zjjn. ENGELAND. De parlementaire commissie, belast met het onderzoek van het ontwerp tegen de vervalsching van levensmiddelen, heeft bjj meerderheid vaD stemmen, in strijd met het rapport van haren voorzitter, besloten het verbod van kleuring van margarine en van den verkoop van mengsels van boter en margarine te handhaven. Het schijnt thans zeker dat met het onder zoek naar de medeplichtigheid der Chartered Company aan den inval in de Zuidafrikaan- sche republiek zal worden belast een com missie uit het Lagerhuis, bestaande uit negen unionisten en vijf liberalen, waaronder sir W. Harcourt, sir C. W. Dilke en de radicale afgevaardigde Labouchère. De minister Cham berlain zal de vergaderingen van deze com missie leiden. Het onderzoek zal eerst beginnen in Januari, wanneer liet parlement weder bijeenkomt, stegen welken tijd voegt de regeerings- gezinde Standard er ondeugend bij het waarschijnlijk wordt geacht, dat alle belang stelling van het publiek in deze zaak ten einde zal zijn." Woensdag zijn 1200 man troepen naar Malta vertrokken, tot vervanging der troepen die naar Kaapstad zijn gezonden. Is de Manchester Guardian goed ingelicht, dan zal de Duitsche regeering de Engelsche in dezen een les toedienen. De heer Beit, die met Rhodes in de Transvaal tegen de regee ring samenzweerde, is n.l. Duitscher gebleven en het Duitsche wetboek geeft de regeering recht de uitlevering te eischen van Duitsche onderdanen, die in het buitenland daden ge pleegd hebben, welke vijandig zijn tegen een staat, waarmede Duitschland in vriendschappe lijke betrekking staat. SPANJE. Het reeds gemelde besluit der Karnor werd voorafgegaan door een debat, in den loop waarvan de regeering het amendement der Carlisten onaannemelijk had verklaard. In antwoord op Silvela's critiek ten aanzien van Cuba en van Spanje's isolement, zeide de minister-president dat Cuba, als het zich van het moederland losrukte, een prooi zou wor den van een andere mogendheid. Wat een bondgenootschap van Spanje met andere staten aangaat, daarbij moet het rijk niet alleen rekening houden met sympathieën voor andere natiën, maar ook met gemeenschappe lijke belangen. De Senaat heeft het handelsverdrag met Duitschland aangenomen, alsmede het ont werp tot hervorming der recruteeriog bij het leger.

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 1