A0. 1896 Vrijdag 28 Augustus N". 9119. Feuilleton. Jessie's Voogd. 6 ijft igste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag ui tg ever TT odé. Buitenlandsche Berichten. COIIRJ IT Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers f 1.85. - 2.50. - 0.10. li K K 4 «7 C«TKftSTH.t/| r 70. AnvERTENTiEPRUSvan 110 gewone regels me inbegrip van eene Courant1.1Q Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. lï E L o l E. Te Brussel loopt een gerucht dat koning Leopold met eenige mogendheden in overleg wil treden voor hervormingen in het bestuur van den Kongostaat en daarom eeilang een reis naar Londen en Berlijn zal ondernemen. Het heet, dat commandant Lothaire weer naar de Kongo zal vertrekken, om daar een commando op zich te nemen bij de troepen, die de grens tegen de invallen der Madhisten bewaken. Eenige Engelsche bladen maken veel ophef van de arrestatie van Ben Tillet te Antwer pen, waar hij was gekomen om eene rede voering te houden voor de dokwerkers. De Pall Mall Gazette o. a. dringt er op aan, dat de regeering spoedig en op krachtige wijze satisfactie zei vragen van België. Ben Tillet heeft zijn beklag gedaan bij het departement van buitenl. zaken. 1) I I S C ff L A S D. De Beichsanzeiger bevat een keizerlijk be sluit van 10 dezer, waarbij de aangelegen heden der beschermingstroepen worden opge dragen aan de koloniale afdeeling van het departement van buitenl. zaken. De Polit. Corresp. bevestigt dat de czaar op uitdrukkelijk verlangen van keizer Wil helm naar Breslau komt, zoodat van een opzettelijk vermijden van Berlijn geen sprake kan z\jn. ENGELAND. Li Hung Chang heeft Engeland vedaten, zonder van de Britsche reg ering de toe stemming tot herziening van het tegenwoor dige Chineesche toltarief verkregen te hebben. Volgens de Times zou lord Salisbury heb ben verklaard, dat er in beginsel tegen de verandering van het verdrag, volgens het welk thans Europeesche waren in China worden ingevoerd, niets zou in te brengen zijn, maar dat eenige zakelijke bijzondei heden overweging veidienden. Hij vvenschte te we ten, hoe zij n de kamers van koophandel te Shanghai en elders over deze punten dachten. Naar men vertelt, verlangen deze kamers van koophandel als schadeloosstelling voor de verhooging van het toltarief de af schaffing van de Likinrechten, hetgeen Li echter weigerde. SPANJE. De regeering moet van plan zijn alle vrij metselaars-loges in Spanje te sluiten in de overtuiging, dat zij revolulionnaire bedoelin gen hebben en de sepaiatistische beweging steunen. Te Alicante en Barcelona zijn weer ver scheidene personen, die anarchistische ge schriften verspreidden, gearresteerd. De opstandelingen op Cuba moeten in den laatsten fsjd weer een dertigtal koffieplantages vernield hebben. Generaal Ochando, die van Cuba terugge komen is, moet als zijn meening uitgesproken hebben, dat men op Cuba gedeeltelijk zal moeten toegeven, om een einde te maken aan de militaire operation. De gouvernenr-generaai der Filipijnsche eilanden seint aan zijn regeering dat hij be velen gegeven heelt om de geheele gendar merie saam te trekken te Manila. Ter hoofdplaats zijn nog verscheidene personen gearresteerd. De gouverneur verklaart in staat te zijn alle revoludonnaire bewegingen te onderdrukken. B U L G A E IJ E. In goed ingelichte kringen te Sofia acht men het zeker, dat de minister van oorlog Petrof zal aanblijven. Daarmede zou de crisis geëindigd zijn. T U R K IJ E. De minister van buitenlandsclie zaken heeft Maandagnamiddag aan baron Calice medegedeeld dat de Porte de voorstellen der gezanten betreffende Kreta aanneemt, behoudens geringe wijzingen. insdag had een vergadering van de ge zanten plaats, die door den minister bijge woond werd. Een correspondent van de Daily News deelt mede, dat de sultan verklaard zou hebben te hopen dat de Kretaansche kwestie vóór de reis des czaren naar Engeland afge daan was; hij zou namelijk bang zijn dat de czaar zich door Salisbury zou laten bewerken. In feenen wordt in officieele kringen geloofd dat de sultan Zaterdag het voorstel der mogendheden zou teekenen. In het district Herakleion dreigt het thans tot een algemeenen strijd te zullen komen. Op het platteland hebben <le christenen ver scheidene Mohamrnedaansclie dorpen ver brand, en om zich daarover te wreken, heb ben een gioot aantal Mohammedanen de hoofdstad verlaten om de provincie Malevisia te gaan verwoesten. De gouverneur heeft geen troepen genoeg om de orde te herstellen. De meer uitvoerige berichten over den opstand der Druzen luiden zeer ongunstig voor de Turksche regeering. Fakir-pacha is den 9n Augustus op zijn terugtocht door het Lesadal overvallen doer de Druzen. De helft van zijn strijdmacht, ongeveer 3000 man, sloeg op de vlucht en werd geheel uiteen gejaagd de rest bereikte onder zware ver liezen Damascus, De Turken moeten hierbij niet minder dan 1800 man aan dooden en gekwetsten hebben verloren. De Druzen hebben den spoorweg tot Seh Meskin vernield en Barada, drie mijlen ten noorden van Damascus, bezet. De Turksche onderhandelaars kregen nul op het request, daar de opstandelingen nog maar alleen willen onderhandelen over volkomen autonomie. De drie Turken die met de opstandelingen in den Hauran moeten onderhandelen zijn in het gebergte aangekomen en hebben onder handelingen met de Druzen aangeknoopt. Deze eischen de benoeming van een bepaal den Druzischen gouverneur en de afschaffing van de belastingen die hun zijn opgelegd na het mislukken van hun eersten opstand. F. G V I' T E. I it Kairo wordt gemeld dat de Engelschen een gezantschap naar den Mahdi hebben gezonden om hem uit naam van generaal Kitchener voor te stellen, een onafhankelijk rijk Soedan te stichten onder bescherming van Engeland. De onderhandelaars zijn terug gekomen met een ontwijkend antwoord van den Mahdideze schijnt het expeditiekorps zoo ver mogelijk naar het zuiden te willen lokken, om het des te beter te kunnen ver nietigen. Te Kosheh zijn ongeveer 50 Soedaneezen aangekomen, die van het leger der der- wischen, waar zij zeer slecht weiden behan deld, naar het Egyptische leger zijn overge- loopen. Het 4e bataljon is van Amara te Kosheh aangekomen. Er lieerscht thans groote bedrijvigheid in het kamp. De zieke kaïneelen zijn na hun lange rust een weinig hersteld en dagelijks komen er bij tientallen aan. Een spion, die naar Omdurman was gezonden, is door de derwischen gegrepen, maar door den Khalifa in vrijheid gesteld met de opdracht een brief van dezen aan Slatin pacha te be zorgen. In dien brief zegt de Khalifa, dat hij verzekerd is van de goede gezindheid van Slatin jegens de derwischen en dat hij hoopt, dat Slatin de Egyptische strijdmacht in 27. De kleine schrijver sliep steeds door en be speurde er niets van, toen Bob door het kantoor naar de deur sloop. In de vrij donkere gang ontmoette deze een man, dien hij meende wel eens meer gezien te hebben. Maar hij was te opgewonden en te zeer bezig met zijne eigene gedachten, dan dat hij op dien persoon bijzonder gelet zou hebben. Hij liep naar buiten en mengde zich onder de menigte, die nog immer de straten vulde. Mr. Riggs kende zijn Londen en was vertrouwd met al het genot dat de wereldstad haren bewo ners aanbod, maar kende ook de gevaren, dia hem van verschillende zijden bedreigden. Daarom rookte hij slechts twee pijpen opium, overtuigd, dat hem dit niet zou schaden. Deze waren ook toereikend om hem in een toestand te brengen, als waarin een eerste stadium den opiumrooker voertden toestand van opgewektheid, betoovering, wellust. Maar hij had zich, zooals hij tot zijn schrik bespeurde, onder dit bedrijf toch een weinig verlaattoen hij buiten kwam, sloeg het reeds tien uur. Zoo snel als zijn eenigszins onvaste gang het toeliet, begaf hij zich thans naar zijn oom in Lincoln's-inn. 't Was kwart voor elf, toen hij diens kantoor binnentrad. De klerk sliep nog altijd door. Jones, drommelsche jongen, je slaapt als een marmot," riep Riggs hem toe en ging regelrecht door naar het bureau van zijn oom. Hij kwam ecbter niet verder dan de drempel. Daar bleef hij plotseling staan. Hij werd zoo bleek als een doek en moest zich aan den deurpost steunen. Finding lag, met liet gezicht naar den grond, languit over den vloerlinnen, bovenkleeren, handen, alles was met bloed bevlekt. Roerloos lag hij daar en op zijn roepen »Oom Oompje kreeg Riggs geen antwoord. Jones schrik.e bij dat angstgeroep uit den slaap op en voegde zich bij hem, schreeuwende i Wat is dat, Mr. Riggs wat is er gebeurd 7" De kleine schrijver drong Riggs voorbij, het i vertrek van zijn principaal binnen om beter te zien. Voorzichtig naderde Riggs het lichaam, betastte het, schudde het aan den arm, keerde het met inspanning van alle krachten om, maar Finding gaf geen teeken van leven meer. Het lijk was nog warm de dood moest het laatste halfuur zijn ingetreden. De linkerhand hield nog het laatste nommer van de Times, waarin bij ver moedelijk gelezen had, omklemd. Maar ook hat blad was met bloed bevlekt en geheel verfrom meld. Uit eene wonde in den rug sijpelde nog het donkerroode bloed. Ongetwijfeld had een dolksteek, van achteren toegebracht, het hart doorboord. De dood was toen onmiddellijk gevolgd. Het bloedige schouwspel ontnuchterde Riggs geheel en al. Hij maakte terstond gerucht. Hij wist zeer goed dat bier dadelijk getuigen van noode waren om den dood en de omstandigheden, waar mede hij gepaard ging, te kunnen constateeren. Riggs was mede-erfgenaam van den kinderloozen advocaat. Hij zond Jones naar den wijkcomtnis- saris en nog voor het lijk koud was, was de politie reeds werkzaam. XIII. Op den morgen van den volgenden dag was Mr. Simon Jefferson al betrekkelijk vroeg in de weer. Hij wilde naar het Charing-Cross-station om vandaar Westhampton-Court te bereiken. Gij blijft immers niet langer dan volstrekt noodig is 7" vroeg mevrouw Jane bij het afscheid. Zeker niet, lieve. Maar wat scheelt u toch 7 Gij beeft." Ach, Simon, als gij wist wat mij zoo beangst maakt," zeide de goede vrouw. »Zeg het mij, dan weet ik het, mijn lieve." ïAch, ik heb een gevoel alsof ons elk oogen-

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 1