1 Vrijdag 4 September A0. 1896. N°. 9124. KENNISGEVING. KENNISGEVING. Feuilleton. Jessie's Voogd. Vijftigste a ar gang. Verschijnt dagel ks, uitgezonderd Dinsdag, üitgevb'bTX odé. Buiten landsche He rich ten. COU Ij I Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per post, door het geheele Kijk Afzonderlijke nommers f 1.85. - 2.50. - 0.10. B D K K A 1) BOTBRSTBHT ?Q. Advertentieprijs: van 110 gewone regels me inbegrip van eene Courant1.10 Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. nrlchtlugen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van -Schiedam, Gezien het verzoek lo. van II. VAN DER HEIJDEN om ver gunning tot oprichting van een lood gieterij, in het pand aan de Markt no. 31, Kadaster sectie B 10 3 2o. van N. SCHEFFER om vergunning tot oprichting van een herstelplaats van lood- en zinkwerk, in het pand aan den Singelno. 126, kadaster sectie I no. 1527. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den 2den Juni 1875 staatsblad n°. 95) Doen te weten: Dat voormelde verzoeken met de bijlagen op de secretarie der gemeente zijn ter visie gelegd; dat op Donderdag den lïden September a.s., des namiddags ten 2 ure, ten raadhuize gelegenheid zal worden gegeven om bezwa ren tegen het toestaan van die verzoeken in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichtenen dat gedurende drie dagen vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied vvaar het behoort, den 3den September 1896. Burgemeester en Wethouders voornoemd VERSTEEG. "De Secretaris VERNEDE. Kleinhandel In sterken drank. Burgemeester en wethouders van Schiedam brengen, ingevolge art. 5 der wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap, staatsblad n°. 118 van 1885), ter openbare kennis, dat bij hen een verzoekschrift is ingekomen van H. VRIJENHOEK Dz., omver gunning tot verkoop van sterken drank in het klein voor het huis aan de Eoterstraat no. 19, alhier. Schiedam, den 3den September 1896. Burgemeester en wethouders voornoemd VERSTEEG. De secretaris, VERNÈDE. e e t G 1 E. De Engelsche dokwerkers, die naar Ant werpen komen om propaganda te maken onder hun vakgenooten aldaar, vinden er geen gunstig onthaal. Eerst is Ben Tilett gevangen genomen en over de grenzen gezet; nu is Sexton, secretaris der Nationale Unie van Dokwerkers te Antwerpen aangehouden en onder politiegeleide naar de tot vertrek naar Glasgow gereed liggende Harwichboot ge bracht. Met Sexton werd tegelijk een andere Engelsche dokwerker, Pils, die reeds eenigen tijd te Antwerpen had vertoefd, ingescheept. Men zegt, dat Sexton van plan is van Glasgow naar Holland te vertrekken en van daar via Rotterdam wederom naar Antwerpen terug te keeren. De advocaat Pankhurst, de metgezel van Sexton, is naar Brussel vertrokken om een audiëntie bij den minister van justitie aan te vragen. Eenige groote timmermansbazen schijnen geneigd te zijn om aan de eischen der werk stakers gedeeltelijk toe te geven. Een bemid delingsvoorstel is door hen gedaan, waarover gisteren door de stakers zou worden beraad slaagd. U I T S C II L A N D. De keizer en de keizerin hebben voor de nagelaten betrekkingen der bij de ramp van de Ut is omgekomenen 3000 mark geschonken. De jongste volkstelling geeft het cijfer van 51,770,284 voor de bevolking van het ge heele rijk. Daarvan bestaan 18,501,307 van landbouw, 20,253,241 van mijnbouw, metaal bewerking, fabrieksnijverheid en bouwen, 5,966,845 van handel en vervoer, 886,807 ver richten huisdienst, 2,835,222 zjjn in dienst van den staat of hebben onafhankelijke posities, terwijl 3,326,862 geen beroep hebben. EHKEtlSD. De Times verneemt uit Hongkong d.d. 1 September, dat de Britsche consul te Manilla uaar Hongkong om assistentie heeft geseind. De kanonneerboot Bedpole is er heen ge zonden. Te Manilla zijn honderden personen ge arresteerd. Dinsdag is een Britsch eskader, bestaande Aiit 14 oorlogsschepen, van Malta naar den Levant vertrokken tot het houden van een kruistocht. Een bericht uit Akassa meldt dat de troe pen der Britsche Niger-compagnie het ver sterkte kamp der slavenhandelaars aan de Benne na een verwoeden strijd hebben ver nield. Tal van slaven werden in vrijheid ge steld 14 soldaten werden gedood, velen ge wond. De aanvoerder Katscheila is gevangen genomen en op staanden voet doodgeschoten. Blijkens de nieuwste statistiek telde de bevolking van Londen, die der voorsteden er onder begrepen, op 29 Maart 1.1. 4,433,012 zielen. RUSLAND. Het lijk van den minister prins Lobanofl :s met den keizerlijken trein naar Kiew gebracht, waar in het station een lijkdienst werd gehouden, die door den keizer en de keizerin, de grootvorsten en de leden van het keizerlijk gevolg werd bijgewoond. De keizer en de keizerin legden twee fraaie kransen, bestaande uit orchideeën, theerozen en palm bladen, op de kist. De illuminatie, welke te Kiew zou plaats hebben ter eere van den czaar, werd af- gecommandeerd. Den 13n dezer wordt het rechtstreeksch verkeer voor reizigers en goederen tussehen den Westsiberischen spoorweg, met den zy- tak Jekaterinburg—Tsjeljabinsk, en denOeral- spoorweg geopend, zoodat van dien dag af aan westelijk Siberië in geregelde verbinding is met het spoorwegnet van Europeesch Rusland. OOSTENBIJ K-H OKGAUIJE. De vice-burgemeester van Weenen, dr. Lueger, is Zondag naar Budweis gegaan om zich te laten huldigen. Deze tocht was een erge misrekening. By zijn aankomst werd hij ontvangen met de uitroepensWeg met Lueger! Volksverrader!" en dergelijke. Aan een feestmaal te zijner eere gegeven zaten 14 personen aan. Bij zijn vertrek moest de anti-semitische leider door de politie worden beschermd. Volgens het Fremdenllait zal de Rijksraad tegen 1 October a.s. worden bijeengeroepen. De Hongaarsche regeering moet besloten hebben, met het oog op de obstructionistische pogingen der oppositie, bij den Rijksdag een voorstel ir^ te dienen tot tijdelijke verlenging van het gansche vergelijk met Oostenrijk. Naar het heet, is het geschil tussehen de regeering en de Oostenrijksch-Hoogaarsche bank bijgelegd. Daar de oppositie van plan is, de beraad slagingen over het Vergelijk met alle middelen te bemoeilijken, zegt de Pester Lloydzal 29. ïMen heeft u wat voorgelogen, Jessie," sprak Simon Jefferson. »Ik heb geen penning van u in huis. Het geld ligt bij Finding. Ik meen ook te weten, wie die lasteraar is. Het is dokter Streblen geweest, die liet mij niet vergeven kan, dat ik zijne plannen tan opzichte van u heb trachten te verijdelen. Deze aantijgingen zijn een soort van weerwraak, omdat ik u in uw eigen belang tegen hem heb moeten waarschuwen. Doch ik wil er mij niet boos over maken, Jessie. Een man als ik, die dagelijks de mcnschen van hun slechtste zijde leer kennen, is te zeer aan zulke zaken gewoon. Doch dat gij een vreemde, -die zijne bijzondere inzichten beeft, meer ver trouwen schenkt dan uw ouden oom, dat hin dert mij. Dat spijt mij om u, Jessie!" Miss Jessie begon blijkbaar reeds in haro overtuiging te wankelen bij die welgekozen rede neering en wist niet meer Wat en wien te moeten gelooven. sMaar oombegon zij op veel minder vasten toon, doch Simon liet haar niet aan het woord komen. Hij ging op vertrou wel ijken doch ernsti- gen, ja, scherpen toon voort: ïGij moet niet vergeten, Jessie, dat gij het waart, die mij met de voogdijschap over uw per soon en bezitting belast hebt, en dat ik die zware taak op mijne schouders nam, omdat ik meende dit aan mijn dierbaren broeder verschuldigd te zijn. Ik verzeker u, dat het geen lichte taak is en wel een geheelen man vereischt. Wanneer gij mij nu die taak dubbel zwaar maakt, door gehoor te geven aan de inblazingen van vreem den, wat meent gij wel, Jessie, dat ik dan van u moet denken nik ik weet het niet." sDan denk ik, dat gij nog een lichtgeloovig kind zijt en de zorg van iemand, dia het wel met u meent, dubbel noodig hebt; dat ik mij niet terugtrekken mag, integendeel met dubbele zorg voor u en uwe belangen moet blijven waken. Maar gij moet mij mijne taak niet zwaarder maken dan zij is, Jessie, dat zou in uw eigen nadeel zijn en ondankbaar ook." En toen haar oom zoo met de hem bij zulke gelegenheden ten dienste staande waardigheid en vaderlijke welwillendheid sprak, toen begon Jessie werkelijk te gelooven, dat zij een ondank baar, een lichtgeloovig, een dwaas kind was, dat zich alles had laten wijsmaken. Met een hartgrondigen zucht en zich over den kalen schedel strijkend viel Simon Jefferson terug in zijn zetel. »En gesteld al eens," vervolgde hij, na zoo een oogenblik gezeten te hebben, vdat ik eenige honderden ponden uit uwe kas ten eigen behoeve aangewend had ik 2eg, dit eens ondersteld - was dat wel zoo erg, wan neer ik dat geld in mijne boeken verantwoord heb 1" nEenige honderden ponden zijn mij onverschil lig, oom." Welnu, waarom dan dit wantrouwen, dien eisch?" i?Maar dan is daar ook geen gevaar bij." »Er kan gevaar uit ontstaan. Als Finding nog leefde, dan zou het eene kleinigheid zijn een nauwkeurig onderzoek in te stellen. Hij moest de rekeningen overleggen. Dit kon ik niet." nNu, dan trekken wij den eisch in, oom, en daarmee uit," zeide Jessie, blijde een uitweg gevonden te hebben, Lieve Jessie, gij stelt u altijd de zaken zoo vreeselijk eenvoudig voor. Ik verzeker u, dat die dingen veel ingewikkelder zijn, dan gij denkt. Gij stelt een gerechtelijken eisch in en neemt dien eenige dagen later terug; gij gaat eene verloving aan en trekt uwe gelofte vijf dagen later weder in gij .Eu met recht, oom. Hugh is een valschaard, vraag het aan Miss Tapperday," viel Jessie hem met vuur in de rede.

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 1