A0. 1896. Woensdag 9 September. N J. 9127, KENNISGEVING. jEerste Blad. i Scliieto ©f©ning-en. Buiten la ii dsche Berichten. V ijf tigs t e aargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag üitgeverTT odé. i GOURA i Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers De burgemeester van Schiedam vestigt op verzoek van den heer Commissaris der Koningin in deze provincie de aandacht van belanghebbenden het navolgende bericht aan zeevarenden KEDEBLMD. Schietoefeningen van het fort Oost oever, den IIELDEB, 3de District. Volgens mededeeling van den Minister van Oorlog, do. 1 September j.l., zullen op den 9n September 1896 en zoo noodig op volgende dagen schietoefeningen plaats hebben van het fort Oostoever, den Helder, 3e district, op schijven, die op het Balgzand ten 2.0. van het fort zijn geplaatst. Zeevarenden worden geacht zich aan gevaar bloot te stellen, wanneer zij zich gedurende de oefeningen bevinden binnen een afstand van '3000 M van het fort in den sector, begrensd door de richting en van bet fort naar O, en naar Z.O. Op de dagen waarop gevuurd wordt zal een roode vlag, en eene andere gekleurde vlag, aan gevende de richting waarin gevuurd wordt, van •het fort geheschen worden, van minstens éen -uur vóór den aanvang tot aan het einde der -oefeningen. Op die dagen zullen groote waarschuwings borden aan den ingang der haven en op het bnitentalud der batterij Yischmarkl opgesteld zijn, waarop vermeld staat van waar en in welke richting dien dag gevuurd zal wordenterwijl nabij de batterij Witrhoofd en nabij het torpedo magazijn borden zullen worden geplaatst waarop is aangegeven de beteekems der gekleurde vlag gen als volgtrood en witte vlag beteekent N., zwarte vlag O., wit en roode vlag Z., witte vlag W., wit en zwarte vlag N.O., rood en zwarte vlag Z.O., zwart en witte vlag Z.W., zwart en joode vlag N.W. (Zie Ned. krt. nos. 201, 212). Schiedam, 7 September 1896. De burgemeester voornoemd, VERSTEEG. DUITSCHLAND. Zooals de telegraaf reeds kortelyk gemeld heeft, zijn de keizer en de keizerin van Rus land met hun eenig dochtertje, grootvorstin «Olga, Zaterdagochtend even vóór 9 uur te Breslau aangekomen, waar zij door keizer Wilhelm en diens gemalin benevens een schit terend gevolg werden verwelkomd. In open rijtuigen, met 6 paarden bespannen endoor huzaren en dragonders geëscorteerd, reden -de vorstelijke personen te midden ec-ner geestdriftige menigte naar het iLandeshaus", waar het Russische keizerlijk paar zijn intrek nam. Na daar het ontbijt te hebben gebruikt, brachten de czaai* en zijne gemalin een be zoek aan het Duitsche keizerlijk paar, om zich vervolgens naar het paradeveld te begeven. Het 6e legerkorps onder bevel van den erf- jprins van Saksen-Meiningen stond daar opge- f 1.85. - 2.50. - 0.10. BUK ït A SU r SOTHK«?KAJLT 70. Advertentieprijs van 110 gewone regels me inbegrip van eene Courant- 1.10 Iedere gewone regel meer-0.lt Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. steld. De beide keizers, in Pruisische uniform gekleed en versierd met het gele lint der orde van den Zwarten Adelaar, stegen te paard en reden, gevolgd door de prinsen, de beide kei zerinnen in een open rijtuig en een schitterend gevolg, langs het front der troepen, terwijl alle regiments-muziekkorpsen beurtelings het Rus sische volkslied aanhieven. Een donderend hoera van alle manschappen besloot dit ge deelte van het schouwspel. Thans volgde het défilé, waarbij keizer Wilhelm zich aan het hoofd stelde van het 11e regiment grenadiers en de czaar aan zijnen gastheer het Alexan- dergarderegiment presenteerde. Na afloop hiervan betuigde czaar zijne groote tevreden heid over de houding der troepen, waarmede hij, evenals ook keizer Wilhelm, den erfprins hartelijk gelukwenschte. De beide keizerinnen reden vervolgens naar het »Landeshaus" terug, terwijl de czaar volgens zijn eigen verlangen met keizer Wilhelm aan het hoofd van de vaandel-compagnie en het standaard-escorte naar de stad terugkeerde, om de vaandels en standaards in het koninklijk slot te bren gen, behalve die van het Alexander-regiment, welke naar het nLandeshaus" werden ge bracht. Hier gebruikten de beide keizers en hunne vrouwen in particulieren kring het tweede ontbijt. Langs den feestelijk versier den weg van het paradeveld naar de stad stonden 14,000 oud-strijders uit alle oorden van Sileziè met vaandels en muziekkorpsen opgesteld, die de beide keizers hartelijk toe juichten. 's Avonds had in het koninklijk slot een gala-diner plaats van 325 couverts. Keizer Wilhelm bracht daar in het Duitsch een dronk uit op den czaar en de czaritsa, zijn doorluchte gasten en dankte hen voor hun bezoek, ook namens de provincie Silezïë en het geheele volk. De keizer begroette den czaar als den vertegenwoordiger der oude traditie, den verdediger des vredes, op den bodem waar eenmaal een der voorvaderen des czaren met 's keizers overgrootvader in de innigste vriendschap verbonden tezamen hadden gestaan. »God moge Uwe Majesteit beschermen en behoeden tot welzijn van Europa. Ik drinkt op het welzijn van Z. M. den Keizer van Rusland en keizerin Alexandra I" De czaar antwoordde hierop in de Fransche taal: sik dank Uwe Majesteit voor de vrien delijke woorden, welke zij heeft gesproken, zoowel als voor de ontvangst, die mij te Breslau is bereid. Ik kan U verzekeren, dat ik bezield ben met dezelfde traditioneele ge voelens als Uwe Majesteit. Ik drink op de gezondheid van Uwe Majesteit en op die van Hare Majesteit de keizerin. Hoera 1" Na afloop van het diner had een fakkel optocht plaats, welken de keizers van het balkon van het slot aanschouwden. Alle muziekkorpsen speelden het Russische volks lied, I ruisische militaire marschen, waarvan twee gecomponeerd door 's keizers zuster, de erfprinses van Meiningen, en ten slotte de •eobrejenski-marsch van Peter den Groote. De stad was schitterend geïllumineerd. ondagmiddag gaven de czaar en de czaritsa ui het 5>Landeshaus" een dejeuner, waarbij •ieizer, de keizerin en alle prinsen en prinsessen aanzaten. Vervolgens hadden de beide keizers een onderhoud van een uur, na afloop waarvan de czaar zich geruimen tijd onderhield met den Duitschen rijkskanselier. Later in den middag ontving de czaar de officieren van zijn huzaren-regiment en de czaritsa die van haar dragonder-regiment. Te uur was er gala-diner en daarna eene voorstelling in den schouwburg. Woensdagochtend wordt de czaar te Ko penhagen verwacht. Zijn jacht Poolster is reeds naar Kiel vertrokken om hem en zyne gemalin over te brengen. Den 20sten gaan zij met het jacht Standard naar Engeland. Het dochtertje van den czaar is reeds naar hviel vertrokken, waar zij gedurende de reis barer ouders blijft bij hare tante, prinses rene, de gemalin van 's keizers broeder prins Hendrik van Pruisen. De keizer heeft den czaar tot admiraal a la suite der Duitsche marine benoemd en daarvan per telegraaf kennis gegeven aan den minister van marine, met bevel dat door middel van signalen aan de vloot bekend te maken, opdat deze de Russische vlag hijsche en haar met 21 kanonschoten begroete. Gebruikelykerwijze hebben de czaar en keizer Wilhelm eenige hooge ridderorden uitgedeeld. ondag had Hohenlohe een onderhoud van een uur met den czaar. Deze schonk o. a. aan den rijkskanselier de Andreas-orde, aan den minister v. Marschali de Alexander-Nefski keizer Wilhelm verleende onderscheidingen aan Sjisjkin en den gezant v. Osten-Sacken. De czaar en de czaritsa zijn gister avond te zes uur uit Breslau vertrokken. Voor het station was een eerecompagnie op gesteld benevens het cadettencorps uit Wahl- statt. De twee keizers zaten in het eerste, de keizerinnen in het tweede rijtuig. Aan het station waren alle vorstelijke personen by het afscheid tegenwoordigde muziek speelde het Russische volkslied. De czaar kuste de keizerin de hand en omhelsde haar, keizer W ilhelm nam op dezelfde wijze afscheid van de czaritsade keizerinnen omhelsden elkaar zichtbaar ontroerddaarna omarmden en kusten de keizers elkander. Bij het vertrek van den trein wuifden de keizerlijke personen elkaar ten afscheid toe. Het bericht dat de Pruisische minister van financiën Miquel wegens ziekte zijn verlof moest verlengen, blijkt onjuist te zijn. De heer Miquel bevindt zich in goeden welstand te Wiesbaden en is voornemens, dezer dagen naar Berlijn terug te keeren. ENGELAND. Koningin ictoria zal een monster-petitie in ontvangst nemen, waarin 7 millioen vrou wen uit alle deelen van het gebied waarover de koningin regeert, in 44 talen hare be scherming inroepen tegen het verderf van het diank- en opiummisbruik. Sedeit Maart 1895 is de staatsschuld met 7,620,502 p. st. verminderd; zij bedraagt thans nog 652,540,105 p. st. Zondag is te Londen, in Westminster- bridgeroad een bom ontploft, zonder dat iemand daardoor verwond werd. De dader heeft weten te ontkomen. De politie heeft een onderzoek ingesteld. De dokwerkers te Londen zullen a.s. Vrijdag bij het bestuur der dokken een voorstel indie nen tot verhooging der luonen. Bij weigering daarvan za in het begin van October tot eene algemeene werkstaking worden overgegaan. ,n een te Glasgow gehouden vergadering van Schotsche mijnwerkers is besloten een beweging uit te lokken om een onmiddellijk ingaande loonsverhooging te verkrijgen van 6 pence daags. )e groote partijdag der vertegenwoordigers van het lersche volk te Dublin is geëindigd met een kloppartij. De vergadering, wier doel het zou zijn de vijandelijke groepen van het lersche volk te vereenigen tot een groote algemeene nationale party, is door de politie gesloten, omdat de leden elkaar lieten kennis maken met de kracht hunner vuisten. Te Bombay loopt het gerucht dat de Britsche regeering voornemens zou zijn, de Engelsch-Indische troepen, die te Soeakim in garnizoen liggen, uit Soedan terug te roepen en de bestryding der Mahdisten aan den ICongostaat over te laten. De Byron-vereeniging te Londen wil «en nationale protestmeeting organiseeren tegen de gruwelen in Konstantinopel, en de Engel- sche regeering overtuigen dat zij bij elke poging om een einde te maken aan het schrikbewind in Turkije, kan rekenen op den steun van het Engelschè volk. De hertog van Argyle zal als voorzitter optreden. OOSTENRIJ K-H O N G A It IJ E. In het Hongaarsche Huis van afgevaardïs- den interpelleerde de aanvoerder der oppositie, de heer Ugron, saterdag de regeering over het bezoek van den czaar aan Weenen. Met een gevoel van innige dankbaarheid wees hij op de schenking door den czaar aan Hongarije an de sabel, welke de ongelukkige prins Rakoczy gedragen heeft, maar niet minder helang stelde hy in den uitslag van het be zoek van den czaar, wanneer dat werkelijk een politieke beteekenis heeft gehad. Het drievoudig verbond is indertyd gesloten tot afwering van een eventueelen aanval van de zijde van Ruslandwanneer nu de betrek gen met Rusland verbeterd ziju, dan dringt

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 1