,A°. 1896 Vri dag 2 October, N°. 9144, KENNISGEVING. KENNISGEVING. F e u IS e t o n. Jessie's Voogd. B ijftig-st© Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGEVER: J. ODÉ. BDKRAC: BOTJS!tlTBAAT 70. Buiten la li dsclie lier ie li ten. gom ut Abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers f 1.85. - 2.50. - 0.10. Advertentieprijs van 110 gewoner regels met inbegrip van eene Courantj 1.10' Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst woidt tegen tweemaal berekend. Bij dit nummer worden aan onze geabonneerde*! ln de stad gratis •ver zonden Wlnterdlensten van liet Postkantoor, den llollandsehen IJze ren-Spoorweg, den locaalspoorweg SclilcdamlIoek-van-Holland en de Stoomtram van hier op Rotterdam. Inrichtingen welke gevaar, schade ol hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Gelet op art. 8 der wet van den 2den Jun 1875 Staatsblad no. 95); Geven kennis aan de ingezetenen dat op heden de navolgende vergunningen zijn ver leend lo. aan H. VAN DER HEIJDEN en zijne rechtverkrijgenden tot oprichting van een loodgieterij, in het pand aar de Markt no. 31, kadaster sectie no. 1313; 2o. aan N. SCHEFFER en zijne recht verkrijgenden tot oprichting van een her- «telplaats van lood- en zinkwerk, in het pand aan den Singel, no. 126, kadaster sectie I no. 1527. Schiedam, den In October 1896. Burgemeester en wethouders voornoemd, VERSTEEG. Be secretari" VERNËDE. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgeheester en wethouders van Schiedam, Gezien het verzoek van Th. JANSE om vergunning tot oprichting van een slacht plaats, in het pand aan de Lange llaven no. 112, kadaster sectie C no. 567. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den 2den Juni 1875 staatsblad n°. 95) Doen te weten Dat voormeld verzoek met de bijlagen op de secretarie der gemeente is ter visie gelegd; dat op Donderdag den löden October a.s., des namiddags ten 2 ure, ten raadhuize gelegenheid zal worden gegeven om bezwa ren tegen het toestaan van dat verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichtenen dat gedurende drie dagen voor het tijd stip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den lsten October 1896. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VERSTEEG. Be Secretaris VERNEDE. I - F HANK U IJ K. De minister van buitenlandsche zaken zal morgen een groot feestmaal geven ter eere van Sjiskin, waarnemend Russisch minister van buitenlandsche zaken. De ceremoniemeester bij het Russische hof, prins Mestsjerski, is te Parijs aangekomen. Het Noorder eskader is Dinsdagavond te Cheibourg aangekomen om zicli gereed te maken voor de groote dingen die komen zullen. Het agentschap Havas publiceert een be richt, dat het handelsverdrag tusschen Italië en Tunis gisteren definitief tot stand is geko men. Het nieuwe handelsverdrag tusschen Italië en unis is gesloten voor negen jaar. Het verzekert voor 't vervolg aan de Italiaansche consuls en de overige in Tunis gevestigde Italianen dezelfde behandeling als zij in de verschillende Europeesche landen genieten; de ingezetenen van Tunis zullen iri Italië door de Fransche diplomatie en consulaire agenten vertegenwoordigd worden. Tunis krijgt ten aanzien van Italië zijn vrijheid in douane zaken terug binnen de grenzen van het Fran sche minimum-tarief, en de bepaling van meest begunstigde natie kan niet langer tegen Frankrijk aangewend worden. Den din Oct. wordt te Reims liet eeuwfeest herdacht van het doopen van Clovis. 3 kardi nalen, 4 aartsbisschoppen en 29 bisschoppen hebben de uitnoodiging aangenomen om de feesten bij die gelegenheid "bij te wonen. De aartsbisschop van Reims heeft aan den minister van eeredienst medegedee'd dat de feestviering niet het karakter eener beraad slagende vergadering zou dragen en dat daar TiietsJ zou gebeuren, waarover de regeering zich ook maar eenigszius bezorgd behoefde te maken. BUITSCIILAND. Keizerin Frederik heeft Dinsdag, ter ge legenheid van den verjaardag barer verloving, den grondsteen gelegd voor een lands-zieken- huis te Cronberg. Zondag is te Mannheim, in tegenwoordig heid van den groothertog en de groothertogin van Baden, het gedenkteeken voor de oud- strijders van 1870/71 onthuld. Volgens de Post zal bij den Bondsraad, die heden weer bijeenkomt, ook een ontwerp worden ingediend, békoMMhk het houden der beursregisters en de opmaking der notee ringen. Te Hamburg hebben vier- a vijfhonderd werklieden op de graanbooten liet werk ge staakt. Zij verlangen een verhoogingder loo- nen van 45 tot 50 en 55 pfennig pin- ton. De stuwadoors hebben besloten een vast loon van 30 mark aan de werklieden uit te betalen, maar de weikstakers nemen daar mede geen genoegen. De staking duurt voort. RUSLAND. De waarnemende minister van buitenland sche zaken, Sjiskin, is Zondagavond naar Parijs vertrokken. Gedurende zjjne afwezig heid worden de zaken aan het departement geleid door graaf Lambsdorlï. Om de Transkaspische provinciën te ï'ussi- fieeren heeft de regeering bepaald dat op de voornaamste plaatsen de scholen moeten in gericht worden zooals dat in Turkestan reeds geschied is er wordt daar bij het onderwas gebruik gemaakt van de Russische zoowel als van de landstaal. OOSTENRIJ K-II ONÖAUIJE, Het huwelijk van hertog Philips van Orle ans met de oudste dochter van aartshertog O Jozef zal den 5n November a.s. in den Hof- burg te Weenen worden voltrokken. De Neue Freie Presse en het Fremden- hlatt melden dat de Oostenrijksche minister van financiën heden een wet zal indienen tot autorisatie vari een leening, voorloopig van vijftig millioen florijnen, ter afdoening van goedgekeurde en voorgestelde uitgaven. In het Hongaarsche Huis der Magnaten heeft de minister-president Banffy gisteren, naar aanleiding van een gr Jane vraag, mede gedeeld, dat de regeering van plan is bin nenkort het parlement te ontbinden. Deze verklaring verwekte beweging in het Huis. De vergadering der Jong-Czechische afge- 35. Ja, het werd Jessie nu duidelijker dan ooit, dat dokter Strehien volkomen gelijk gehad had. Doch zij had hem onrecht gedaan tot hare eigene schade. Hij had gedaan wat in zijne omstandigheden mogelijk was. zij had niet naar hem willen luisteren. 't Was tegen negen uur, toen men in Half- sea-Castle aankwam. Een lompe dienstmeid opende de zware eikenhouten poort en sloot Immf dadelijk toen het gezelschap bêenen was weder dicht. Men kwam op eene kale, boom- looze voorplaats, die wel een klein exercitieveld geleekvervolgens door morsige gangen en langs even morsige trappen in een slecht onderhou den vertrek, waar men nog een vrouwspersoon aantrof, die den gasten als mevrouw Commins werd voorgesteld. Zoodanig was de intrede op Halfsea-Castle. Bij de denr van bet laatste vertrek stond een klein meisje met bleeke wangen, maar schoone groote oogen. iDat is er alweer een," sprak ze halfluid, toen het gezelschap haar voorbijging. Dokter Commins hoorde het en weed hoos op het kind. »Ben jij weer beneden, klein nest duwde hij haar toe. Heeft Sam je niet gezegd, dat je boven zoudt blijven op je kamer 7 Ik zal je leeren, hier rond te snuffelen, jij Hij sloeg naar baar, maar de kleine ontweek den slag en viel Jessie in de armen. Deze stond ontzet, doch hield het kind omklemd en vroeg op vasten toon ïMoet gij dat schaap slaan, mijnheer «Laat o door ka&r niet ophouden, Miss. Kosa maar mee." ïGeen schrede ga ik verder 1riep Jessie met al de kracht, die haar ten dienste stond. Geen enkelen stap. Dit huis lijkt wel een tucht huis. Ik wil dadelijk terugkeeren. Wanneer gaat de eerste trein naar Londen 7 »Sam riep dokter Commins. sWaar voor den duivel hangt de kerel nu weer uit 7 Sam, Sam 1 De eerste trein naar Londen 7 O, gij hebt den tijd, Miss. Een klein ombijt zult gij wel niet versmaden. Sam Waar blijft de ke rel nu 7 Een man in zijne hemdsmouwen en morsig als al de anderan, Vvmmi 4b gang doorsloffen, 't Was een soort huisknecht met een brutaal gezicht en harde vereelte handen. »Sam, breng deze dame naar de kleedka mer," beval de dokter. Ontzet keek Jessie eerst dokter Commins en toen haren oom aan. Nu eerst bespeuide zij, dat Jefferson druk in gesprek was met Mary en deze haar door heimelijke t°ekens trachtte aan te moedigen. Wat had men met haar voor 7 Een vreasshjk vermoeden F~B feij Jeatie sp. Was dit werkelijk een gevangenis en zij eene gevangene 7 »Ik wil begon zij, trillende van toorn, doch de huisknecht viel haar in de rede met de woorden »Wat gij wilt, is hier do vraag niet, mejuf frouw," en dit zeggende tilde hij haar op, droeg haar weg en eer Jessie wist wat haar overkwam, stond zij in eene kamer met ruwe witgekalkte muren, twee getraliede ramen, een paar stoelen, een tafel en een bed, alles zoo primitief mogelijk, benevens een bidstoel, waar boven een Christus-beeld. »Daar ligt uw gestichtspakje, Miss, zooals gij ziet kant en klaar. Als 't niet precies past, dan ligt er in dat kastje naaigereedschap, waarvan gij gebruik kunt maken. En nu," voegde de kerel er luid en bijna dreigend bij, ïgedraag u nu verstandig en maak geen ge weld. Als gij dat doet, zullen wij u aan 't verstand moeten brengen, dat hier orde en ge hoorzaamheid boven alles gaat. Begrepen 7" "Verbijsterd van schrik en geheel verslagen hoorde Jessie nauwelijks wat de man zei. Als een gevallen, uit den hemel gebannen engel stond zij daar. Bleek en sidderend staarde zij den kerel aan, die het gewaagd had de handen aan haar te slaan en haar zoo aan le spreken. Zij zag hem onverschillig nog eenige schikkingen maken en toen heengaan, alsof er niets bijzon-

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 1