Feuilleton. Jessie's Voogd. A0. 1836. 2 idag 18 en Maandag 19 October. N°. 9156 Tweede Blad Vijftigste Jaargan g. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, I T G E V Ëlt O D Buiten la n dsclie Berichten. MEDISCH Mam iihWfi. f 1.85. - 2.50. - 0.10. B I! K K I' BOTKÏtHTHAjlT TO. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10' Iedere gewone ïegel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen twei:maaj. berekend. gejaagd, maar men heeft een wandeling door het park gemaakt. De raad van eer voor het geschil tusschen Barthou en Cornudet heeft met algemeene stemmen verklaard dat Barthou's naam in het minst niet wordt aangetast door de ge ruchten die over zjjn handelingen in omloop gebracht zijn, en die allen grond missen. De land bouw-vereenigmg is nog niet te vreden over de protectionistische politiek der regeering. De exportatie-premies voor suiker moeten verhoogd worden en het geld daarvoor moet uit de invoerrechten en de verbruiks belasting geput worden. Ook gaat de ver- eeniging een comité benoemen voor de ver dediging van de belangen der werklieden. Tynan is over Parijs naar Cherbourg ver trokken, waar hij zich zal inschepen naar Amerika. De gemeenteraad van Parijs heeft 200,000 francs beschikbaar gesteld voor vacantie- kolonies der kinderen van de gemeentescholen, In 1896 bedroeg het aantal schoolkinderen voor de kolonies aangewezen 4037. De kosten waren fr. 3.10 per dag en per kind. De ont brekende gelden werden uit particuliere hulp bronnen geput. In 1895 werd door 3268 kinderen een som van fr. 217,959 uitgegeven. KEieiE. Generaal Brassine, de minister van oorlog, moet van plan zijn het genie-korps van het Belgische leger geheel te reorganiseeien. Een grooto bezuiniging zou daarvan het gevolg zijn. Naar het Journal de Liége meldt, zal in den loop van de Kamerzitting worden voor gesteld, de bepalingen door het amendement- Helleputte in de kieswet voor de gemeente raden "gebracht, er uit te lichten. Dat amen dement betrof de toegevoegde raadsleden in de groote gemeenten, gekozen door patroons en werklieden. De weikstaking onder de kolenmijn wer kers te Quarignon in de Borinage neemt steeds grooter afmetingen aan. Nog is liet overal ru«tig. DENEMARKEN. In het Fclkething zeide de minister-presi dent bij de eerste beraadslaging over de be grooting dat allen overeenstemden in den wênsch naar de neutraal verklai ing van Dene marken. De regeering had echter geen aan leiding stappen in deze richting te doen, aan gezien de algemeene loop der wereld zich naar den vrede voortbewoog. RUSLAND. Als minister van buitenlandsche zaken, ter vervanging van vorst Mobanoff, wordt nu weder genoemd prins Woromsof-Dasjkof. De onderhandelingen met Griekenland over een handelsverdrag zijn gestaakt, voorname lijk omdat men het niet eens kon worden over de invoerrechten op petroleum en krenten. De Nówosti beweert dat de minister van landbouw en domeinen in 1897 in Turkestan uitgebreide besproeiingswerken wil laten uit voeren, en dat te dien einde een krediet van 200,000 roebel zal worden aangevraagd. Onder anderen zou een groot besproeiings-kanaal worden aangelegd door de geh&ele Bek-pak- Dala of Ilongersteppe, in 't zuiden van Ak- molinsk en Semipalatinsk. In de Siberische Amurprovincie dreigt hongersnood. De oogst is door vele over stroomingen verwoest, en men is, naar het schijnt, tot dusver niet er op bedacht geweest, graan van elders te laten komen. Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per post, door het geheele Rijk Afzondei lijke nommers 39. »Te Londen, Miss?" vroeg de dokter op eigenaardigen toon. «Zekerwaar anders?" hernam zij. nMiss Jefferson," antwoordde d» dokter met een meewarigen glimlach om den mond, sgij moet ons nu niet willen foppen. Ik laat mij niet bedriegen en uw oom, naar ik meen, evenmin »Wat bedoelt gij sWat ik bedoel? Dat is dunkt mij nogal duidelijk. Gij neemt het voorstel aan zonder de voorwaarden, want eens in vrijheid, gaat gij uw eigen gang. Daarop kan natuurlijk niemand in gaan. Gij verlaat het gesticht alleen als de echtgenoot van uw neef en anders niet." Jessie begreep, dat zij op deze wijze niet vorderde, doch gaf den moed nog geenszins op. waarin het recht van agitatie erkend en op wettelijke bescherming der arbeiders aange drongen wordt. Meer bijzonder wordt daarbij verklaard, dat het een der belangrijkste plich ten van de socialistische party is door politieke agitatie en bemoeiing der syndicaten krachtig te blqven ijveren voor de invoering van den achtuurs-werkdag, teneinde een bolwerk op te werpen tegen de exploitatie door het kapi taal. Voorts werd besloten de sluiting der magazijnen 's avonds te 8 uur te eischen. Te Bonn is Donderdag de eerste steen ge legd voor de brug over den Rijn. De plech tigheid werd bijgewoond door den burge meester, den hoofingenieur voor den bouw, en deputatiën uit de werklieden en de mijn werkers. 's Avonds werd een feestmaal ge geven. E R A N K R IJ K. Zooals gisteren gemeld werd zullen de Fransche Kamers tegen het einde dezer maand weder bijeenkomen. De geregelde arbeid zal weer grootelijks worden belemmerd, naar zich laat aanzien, door allerlei interpellaties, die zijn aange kondigd, als daar zijn over den juisten stand der verhouding tusschen Frankrijk en Rusland, over de gedragingen der regeering bij de jongste feesten, over de Armenische kwestie, over het jongste verdrag met Italië en meer dergelijke, zoodat aan de buitenlandsche politiek voorshands bij de beraadslagingen het leeuwendeel zal wezen. De koning van Griekenland heeft Woens dag en Donderdag tal van bezoeken te Parijs afgelegd en heeft Donderdag bij president Faure op Rambouillet gedineerd. Er waren 35 gasten, onder wie Méline, Hanotaux, admiraal Besnard en Delyannis. Er is niet «Wel," vroeg de dokter weder, wat moet ik aan uw oom schrijven ïSclirijf dan voorloopig maar niets. Ik zal zelf schrijven, en wel aan mijn neef, mits gij beloven wilt het brievengeheim niet te schenden." »Maar Miss I" »Gij vreest, dat ik mijn neef dingen zal mee- deelen, die niemand weten mag, niet waar?" nik duld geen inbreuk op den vasten leef regel hier, en uw voorstel komt daarmee in strijd. Ik laat geen brief door, dien ik niet eerst gelezen heb. Deed ik dat, ik zou immers geen oogenblik zeker zijn van mijn goeden naam Gij hebt mij slechts mee te deelen, wat gij aan uwe familie schrijven wilt en daarmee uit." Jessie boet op de tanden en staaide moede loos door het getraliede raam over het besneeuw de veld. Zij bedacht, dat zij een arme, weer- looze gevangene en geheel in de macht van hare tegenpartij was. Wat zou zij beginnen Gelukte het haar niet aan Hugh of aan dokter Strehlen eenig vertrouwelijk schrijven te doen toekomen, dan was zij verloren. En dit scheen onmoge lijk. nik wil het voorstel van mijn oom in be raad houden," sprak zij eindelijk, en de dokter liet haar alleen. Aan een huwelijk met haren neef dacht Jessie geen oogenblik. Liever had zij zich van de rotsen van Halfsea-Castle te pletter geworpen dan in dezen echt toe te stemmen. En mocht men haar met geweld naar bet altaar willen sleepen, zij zou zoo luid zij kon protesteeren niet enkel omdat zij Hugh zijn gedrag jegens Miss Tapperday nooit vergeven kon, maar ook, en nog veel meer, omdat zij een anderen man beminde en zich ook volkomen van die liefde bewust was. Het was dus niet waar, dat zij bet voorstel van haar oom in beraad wilde houden, zooals zij gezegd had. 't Was haar te doen om tijd te winnen. Zij hoopte wie blijft niet hopen zoolang hij kan ademhalen dat er iets ge beuren zou, wat, dat wist zij niet, dat haar uit deze nieuwe moeilijkheid zou redden. Maar de tijd verliep en niets deed zich voor. En hoe zij peinsde, zij vond geen middel om zich zelve uit hare allerpijnlijkste positie te ver lossen. Eens zat zij treurig en met tranen in de oogen in lmre donkere cel, toen zij in de gang een luid gesprek, vergezeld van scheld- en schimp woorden, vernam. Dat was niets ongewoons. Zij wist, dat de vrouw van den dokter gewoon was hevig tegen hare meid, de slordige Taddy, uit te varen. rEen heele flesch kostelijk bier 1" hoorde zij de furie uitroepen »nog gisteren heb ik ze hier op de plank zien staan. En jij hebt haar leeggedronken en toen stukgegooid om de kat de schuld te kunnen geven. Wil je dat nog liegen heeten, ongolukskind «Ongelukskind schreeuwde de meid. rEn ge wilt mij de schuld geven van wat de kat heeft uitgevoerd Pas maar op, dat ik je niet als een kat de nagels in het gezicht sla!" »Wat, je durft nog dreigen ook? Ik zou je op staanden voet kunnen aanklagen van diefstal, jij uilskuiken, jij Van woorden gingen de hellevegen over tot daden, totdat de dokter zijne eerzame wederhelft te hulp kwam en de vechtenden scheidde. Toen volgden, zooals gewoonlijk, weer eenige scheld- I) U J T S C II L A N' De keizer ~n de keizerin hebben voor hun aanstaand bezoek aan Wiesbaden alle officieele huldebetoon van de hand gewezen, omdat zij daar als gewone bezoekers willen vertoeven. Te Darmstadt wordt verzekerd dat de czaar en de czaritsa voornemens zijn, tot den 29n dezer daar te blijven. De directeur der koloniale afdeeling aan het ministerie van buitenlandsche zaken, dr. Kayser, heeft ontslag gevraagd. Het ontslag is aangenomen. Over een week of vier zal hij aftreden. Als opvolgers wor den genoemd overste Von Scheele en prins Arenberg. De Nordd. Allgem. Zeitung meldt als zeker, dat Freiherr Von Richthofen, lid van de commissie der Egyptische schuldkas, tot op volger van dr. Kayser als directeur van de koloniale afdeeling bestemd is. De Bondsraad heeft besloten geen gevolg te geven aan den wensch van den Rijksdag tot heffing van een werkelijk beschermend invoerrecht van quebrachohout. Ter eere van prof. Virchow's 75sten ver jaardag werd Woensdagavond te Berlijn een feestelijke bijeenkomst gehouden, waar onder scheidene sprekers den jubilaris als vrijzinnig voorvechter huldigden. Virchow dankte in een merkwaardig frissche toespraak, waarin hij de hoofdsteden in het algemeen en Berlijn in het bijzonder huldigde als kweekplaatsen van beschaving, ontwikkeling en vooruitgang. Het socialisten-congres te Gotha heeft, na een uitvoerig debat, eene motie aangenomen,

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 5