U I T DEP E K S. BINNENLAND. Uit de Staatscourant. Kimst cu Wetenschap. Kerlt en School. Landbouw en Veeteelt. Daarom waren de bezwaren der maatschappij niet ontvankelijk. De voorzitter verklaarde hierop dat de com missie haar lastgeving handhaafde; wat van privaten aard was zou echter niet gepubli ceerd worden. De directeur der maatschappij zeide hierop het besluit der commissie te eerbiedigen en overhandigde den voorzitter een verzegeld pakket. Met behulp der coden zal de commissie nu de telegrammen ontcijferen. Alsnu werd het verhoor van Lionel Phillips door Labouchère voortgezetdat weinig be langrijks opleverdehet liep over het dynamiet- monopolie en over andere grieven, alsmede over een zinsnede in een der telegrammen be tredende het aandeel van Flora ^Shavv, de correspondente der Times. Philips beklaagde zich nog voor de commissie over de heftige aanvallen, die de Truth, La- bouclière's orgaan, tot hem richtte. Ten slotte werd gehoord de hertog van Abercorn. de voorzitter van het bestuur der Chartered Company, die verklaarde dat het bestuur niets van Jamesons plannen had ge weten. Noch Rhodes noch Harris hadden er iets van verteld, de laatste had ook over zijn ge sprek met Chamberlain niets medegedeeld. Eenige discussie tusschen getuige, Chamber lain en Labouchère ontstond over de bewering van den getuige, dat hij en de hertog van Fife door de Engelsche vegeering tot commissarissen der maatschappij waren benoemd om voor een goed beheer te zorgen. Chamberlain ontkende dit. De advocaat der Company beloofde nog zekere staten over het bestuur van Rhodesia te zullen overleggen- Gemengde Mededeellngen. Nog slechts 0 slachtoffers van de ramp te Parijs zijn niet herkend. De begrafenis der hertogin van Alencon zal Dinsdag a.s. te Dreux plaats vinden. Te Brussel wordt beweerd, dat de plechtige opening der tentoonstelling, wegens de twee sterfgevallen in de koninklijke familie, is uit gesteld. Het Congres der Argentijnsche republiek is geopend met een boodschap van den president, waarin de buitenlandsehe betrekkingen uitste kend worden genoemd en de rcgecring belooft voor verbetering van den financieelen toestand te zullen zorg dragen. Ned. Dagblad. De Standaard roept het Keil. Dagblad een har telijk welkom in het leven'' toe. Niets acht de Stand, kostelijker dan dat elke richting, elke strooming in het nationale leven zich dag aan dag uitspreke over don bcstaanden toestand. Mag het Ned. Dagblad blijven in den toon, waarin het zijn openingswoord sprak, dan zal de Stand. zich ook het voorrecht gunnen af en toe daarmee debat uit te lokken. En ten bewijze dat het ons hienuee ernst is, ver volgt de Stand., veroorloven we ons thans reeds twecérlei vraag aan de geachte redactie voor te leggen, waarop ze ons met een coneludcnt antwoord ver plichten zal. De eerste is: Wat is mv definitie van het „ge horig Protestantisme? Heeft dit begrip voor u een grens? En zoo ja, hoe trekt gij die grens? Nu niet in vage phrase, maar zóó, dat een ieder weet, wat er binnen en wat er buiten valt? Wij b. v.. belmoren wij tot het „geleovig Prote stantisme" of niet? En zoo ja, wil het blad dan ook ons orgaan zijn? En de tweede vraag, niet minder gewichtig, is deze: Heeft „hot geloovig Protestantisme" als zoo danig één eigen politiek Versta ons wel: één politiek? Naar verluidde, zou de heer Bastcrt, de heer Róell, de heer Huydecoper bij dit „geloovig protes tantisme'' hooren; maar ook do hoeren Muller, Van Leeuwen en Bronsveld Vragc: hebben nu deze beide categorieën van hecrcn één politiek die uit hun „geloovigprotestan tisme" voortvloeit? En zoo niet, van welke categorie zijt gij Jan het orgaan? Öf zijt ge het orgaan van beide politieken? De Koninginnen te Weeneu. De correspondent van de N. li. Ct. te Weenen schrijft: Over het verblijf der Koninginnen valt niet veel te vertellen. Zij leven als particulieren, maken visites bij de leden der keizeilijke familie, die gereciproceerd worden, bekijken de merk waardigheden der stad en blijven 's avonds te huis. Het weer is niet bijzonder gunstig; liet is koud en winderig, bij afwezigheid van de zon. Daarbij komt nog dat de dood der hertogin van Alenpon de Keizerin in diepen rouw hult en daardoor de nadere kennismaking tusschen de Koning innen en Keizer en Keizerin bemoeilijkt. Immers laatstgenoemde is over den gruwebjken dood van- hare zuster in een onbeschrij fel ijken toe stand van overspanning geraakt, die eik verkeer met vreemden, al zijn zij ook welkome gasten, uitsluit. Frans Jozef en zijne twee dochters Gisela en Valerie hebben moeite genoeg om hare ongelukkige moeder die sinds den dood van haren zoon Rudolf nooit meer gezond is geweest, op te beuren. Men spreekt van hartverscheurende tooneelen in de van alle verkeer afgesloten, en in een bosch vol wild staande keizerlijke villa in Lainz, welk slot even als indertijd de kasteelen van den Koning van Beieren voor eiken profanen blik gesloten is, in tegenstelling van het kasteel en park in Scliónbrunn, dat meer aan de Wee nen dan aan den Keizer behoort. Van de beleefdheden die Frans Jozef aan de Hollandsehe Koninginnen bewijzen wilde, al zouden zij ook van particulieren aard zijn, zal nu niet veel komen; een farnihe in rouw stoort men niet in haar verdriet. Alleen met aaitsheitog Reinier en diens vrouw zijn de Koninginnen in vooitdurend contact. Dit is begrijpelijk want tusschen dezen tak der llabsbuigers en de Oranjes bestaat bloedverwantschap, al i.s de parentage ook wat ver. Want aai Ishei tog Rei nier is gehuwd inet aartshertogin Marie, die een dochter is van aartshertog Karei, die Napoleon in '1S09 bij Asperen versloeg. Deze Karei was gehuwd met Henriette prinses van Nassau-Weiibuig, dus met een kleindochter van Willem V. Die aaitshertogin Henriette moet een aller liefste vrouw geweest zijn, die door haar man vergood werd en die nog niet geheel bij de Weeners vergeten is. Haar tnan, aartshertog Karei, heeft altijd vee! hart voor de Oranjes gehad, getuige de protectie die hij ook ver leende aan den in keizerlijke diensten staauden en in Paria gestorven prins Frederik, wiens stoffelijke overblijfselen een jaar geleden naar Delft zijn gebracht. De Koningin-Regentes ging gisteren met de prinses van Waldeck familiaar bij aai tshertog Reinier eten Koningin Wilhelmina bleef echter te huis, wat een groote teleurstelling was voor het publiek dat steeds zeer talrijk buiten het hotel staat vol nieuwsgierigheid voor de jonge Koningin. Een programma van hetgeen de Koninginnen dagelijks doen wordt niet uitgegeven. Iu het laat ste moment wordt dit pas bekend en dan nog wel eens veranderd. Het publiek weet dan ook nooit van te voren waarheen de Koninginnen gaan zoodat deze ongestoord door lastige nieuws gierigheid, de merkwaardigheden van Weenen bezichtigen kunnen. De minister van tuatine brengt ter kennis van be langhebbenden, dat de commissie welke in dit jaar is belast inet bet afnemen van het toelatingsexamen voor het Koninklijk Instituut voor de marine te Willemsoord, is samengesteld als volgt: lid en voor- zitteikapitein-luitenant ter zee H. Veltliuyzen leden de heer J. Poelman, leeiaar bij het Gymnasium te Groningende heer A. van Voornveld, leeraar bij liet het Koninklijk Instituut voor de marine te Willems- ootd; de lieer A. Kijlstra, leeraar bij gemeld instituut de beer A. boxman, leeiaar bij de R. II. 13. S. te Zwolle: de heer 3 F. Klembentmk, leeraar bij bet. Koninklijk Instituut voor de marine te Willemsoord da heei J. G. H. Vos, gewezen leeraar bij gemeld instituut; de heer A Kamp, leeraar bij gemeid insti tuut; de heer E. M, van Soest, leeraar bij de R. II. G. S te Alkmaarde beer 11. Dijksterhui-, leeraar bij de R II."B. S. te Tilburg; de beer A. van der Voort, leeraar bij de II. B S. te ilaai lomplaatsvervangende leden: de heer dr. G. A. Oskamp hoogVeeraar-titulair, bij liet Kon. Instituut voor de marine te Willemsoord de heer L. M Baale, leeraar bij de 2e II. B. S. te Amsterdam; de beer dr. W. F. van Vliet jr.. leeraar bij het gymnasium te Delft; secretaris (aan de com- missie toegevoegd), de luit. ter zee 2e kl, P. teVe!- trup. Bij beschikking van den minister van binnen- landsche zaken is bepaald, dat do commissie, belast mot het afnemen der examens B, volgens de art. 6165 der wet van 2 Mei 1863 {Staatsblad no. 50), voor het jaar 1897 zal zitting houden to Delft; en zijn benoemd tot lid en voorzitter dier com missie J. Cardinanl, hoogleoraar aan do Polytech nische School tot leden dr. J. C. Klnyver, hoogleeraar aan de Rijks-univer siteit te Leiden; dr. P. H. Schoutc, hoogleeraar aan de Rijks-univer siteit te Groningen dr. L. Aronatein, H. Cop, G. J. Morre, J. A. Snij ders C.Jzn., J. M. Telders en dr. P. Zeeman Gzn., hoogloeraren aan de Polytechnische schoolA. F. Gips, ,J. A. van der Kloes, dr. R Sissingh endr. J. de Vries, leeraien aan do polytechnische school dr. G. J. W. Bremer, lseraar aan de hoogere burgerschool met 5-jarigcn cursus te Rotterdam; M. A. G. Hartman, gemeente-architect te Delft; C. Krediet, leeraar aan de Koninklijke Academie te Breda; J. N. van Ruyren, ingenieur bij de gemeente werken te Arnhem; dr. G. Schouten, leeraar aan de hoogere burger school met 5-jarigen cursus te Amsterdam; dr. J. L. C. Schroeder van der Kolk, tijdelijk rector aan de gemeentelijke Universiteit te Amster dam die zich te Delft zullen verceniging op zoodani- gen tijd, als hun nader door den voorzitter zal wor den medegedeeld. Bij besch. van den minister van binnenl. zaken is bepaald, dat de commissie, belast met het afnemen der examens B, volgens art. 60, en C. volgens de artt. 6165 der wet van 2 Mei 1863 (Stil. no. 50), voor het jaar 1897 zal zitting houden te Delftzijn benoemd tot lid en voorzitter dier commissie, J. F. 17. Conrad, oud-hoofdinspecteur van den waterstaat te 's-Gravenhagetot ledenE. Gugel, N. H. Henket inr. B. H. Pekelharing, .T. A. Snijders C.Jzn., H, A. Ravenek, P. van der Burg, J. M. Telders, dr. S. HoogeweriT, dr. C. A. Scheltcma, dr. P. Zeeman Gzn., H. Cop, J. Cardinaal, dr. L. Aronstein, A. Iluet, G. J. Morrc en J. Grundel, hoogleeraren aan de Poiyt. Schooldr. R. Sissingh, dr. J. de Vries, T. K. L, Sluytermau en J. A. van der Kloes, leeraren aan de Polyt. SchoolC. Lely, oud-minister van W., H. en N. te 's-GravenhageP. H. Kempcr, hoofdingenieur van den waterstaat te Maastricht; A C. Broekman, hoofdingenieur bij de Maatsch. tot Expl. van Staats spoorwegen te ArnhemJ. S. van Veen, ingenieur der le kl. der marine te Den HelderG. J, v. Thic- nen, inspecteur van den arbeid in de 6e inspectie te GroningenG. L. Schim van der Loeff, werktuig kundig ingenieur te Gouda; J. J. Weve, gemeente- architect te NijmegenA. C. C. G van Hemert, leeraar aan de K. M. A. te Breda; dr. "VV, Storten beker, leeraar aan het gymnasium te Delft; die zich te Delft zullen vereenigen op zoodanigen tijd, als hun nader door den voorzitter zal worden mede gedeeld. St.-Ct De 48e algemcene vergadering derNederlandsche maatschappij tot bevordering der geneeskunst zal op 5 en 6 Juli te Leeuwarden gehouden worden. Aan de orde komen o. a., op Maandag: de verslagen van de commissie in zake prisons-asilesvan die voor de schoolhygiene, van de commissie tot hot verkrijgen van een jaarlijksche statistiek der doods oorzaken welke bij lijkopeningen zijn vastgesteld gewordenvan de commissie benoemd om een onder zoek in te stellen naar de wijze waarop door genees kundigen verbetering kan prfliicbt worden in het gehalte en de positie der vrojpfrouwen in Nederland; van die welke onderzoek doét naar de regelen die de behandelende arts tc volgen heeft bij het afgeven van attesten omtrent ziekte en overlijden zijner patiënten. Op Dinsdag o. a. de volgende voorstellen van de afdeclingcn Van de afdceling Rotterdam en O: 1°. De algemeeno vergadering spreke als haar oordeel uit, dat de uitoefening der geneeskunst volgens boinoeopatisehen grondslag, niet samen kan gaan met de opvatting van art. 1 en de eerste zinsnede van art. 2 onzer statuten, cn dat dus zij, die zich openlijk aan het publick als homoeopaath kenbaar maken, niet als lid van de Ned. Maatsch. tot bevordering der Geneeskunst behooren te worden toegelaten. 2°. De algemecne vergadering der Ned. Maat schappij tot bevordering der Geneeskunst, spreke als baar oordeel uit, dat de wijze van afnemen der examina voor heilgymnastiek en massage, zooals dit tot nu toe geschied is door sommige geneeskun digen, die zich hebben laten inschrijven als buiten gewone leden van het Genootschap ter beoefening der Heilgymnastiek in Nederland, afkeuring ver dient. Van de afdeeliug Leiden en O: De afdceling „Leiden en O," stelt der algemecne vergadering voor, om op kosten der Maatschappij een gouden medaille uit te loven voor hem of haar die het beste en op zich zelf voldoende werk, indeNeder- landsche taal samenstelt over medische gedragsleer. Van de afdeeliug Utrecht: De algemeene vergadering drage aan het hoofd bestuur op een commissie te benoemen om, gebruik makende van de door het Ncderlandsch Tijdschrift voor Geneeskunde, omtrent de geneeskundige armen zorg in verschillende steden van Nederland medege deelde gegevens, aan de volgende algemeene verga dering een verslag uit te brengen aangaande de wijze waarop in de grootere middelpunten van be volking in ons vaderland van overheidswege voor geneeskundige hulp aan behoeftigen wordt eu behoort te worden gezorgd. Van do afdceling Dordrecht en O De algemeene vergadering spreke de wcnscbelijk- hcid uit, dat geneeskundigen, die geen studie der medicina forensis gemaakt hebben, steeds, zoo vaak de justitie hun hulp in een forensisch geval inroept, officieel aan haar en ook schriftelijk in hun visum repertum verklaren, dat zij zich onbevoegd rekenen als deskundigen op te treden. Van do afdceling Arnhem: De algemcene vergadering drage aan het hoofdbe stuur op bij de verkiezingen voor het lidmaatschap der Tweede Kamer, zooveel in zijn vermogen is de keuze te bevorderen van een of meer geneeskundigen. De wijze waarop het hoofdbestuur meent het best aan deze opdracht te kunnen voldoen wordt geheel aan zijn prudentie overgelaten, Van de afdeeling Breda en O. Do Ned. Maatschappij tot bevordering der genees kunst benoeme een nieuwe commissie, welke onder zoek doet naar de regelen, die de behandelende arts te volgen heeft bij het afgeven van attesten, omtrent ziekte of overlijden zijner patiënten. Aan de orde is voorts: 1". Dc benoeming van bet hoofdbestuur in de plaats van de hoeren prof. R. H. Saltet en dr. J. A. M. T. Sannes, die op 31 Dec. a.s. aftreden en van wie do eerste niet, dc tweede dadelijk herkiesbaar is. Voor deze twee vacatures in het hoofdbetuurzijn door 30 afdeelingcu voorloopig stemmen uitgebracht op de volgende heeren: ar. J. A. M. T. Sannes, te Rotterdam, 56; dr. Jae. Baart de la Faille, tc Leeu warden, 49prof. dr. B. J. Stokvis, 45, cn eenige andere stemmen. 2°. Definitieve vervulling van de vacature ontstaan door het overlijden van dr. S. K. Hulshoff 3°. De benoeming van een Hoofdbestuurder-Secre taris, waartoe wordon voorgedragendr. Jb. vaD Geuns en dr. C, F. J. Blooker; de benoeming van een hoofdbestuurder penningmeester, waartoe worden voorgedragendr. M. Ju da en dr. N. van Rijnberk de benoeming van ceu hoofdbestuurder-bibliothecaris, waartoe worden voorgedrageudr. C. E. Daniels en dr. H. Pinkhof. Te 2 ure wetenschappelijke voordrachten waartoe zich op uituoodiging van het hoofdbestuur bereid verklaard hebben de heeren prof. A. P. Fokker en prof. J. Rotgans. Te Bayrcuth zullen in de opvoeringen, die van 19 Juli tot 19 Augustus a. s. gegeven worden. Hans Richter en Siegfried Wagner de leiding hebben bij Der Ring des Nibeliingen, Felix Mottl en Anton Seidl bij Parsifal. De bezetting der solopartijen is als volgt vastge steld. Ring Brunnhiide, GulbransonSieglinde, Su- cher; Fricka, Brema; Eida cn Waltraute, Schumann- HeinkGutrune, RcuszFreia, WeedSiegfried, Burgstaller en GriiningWotan, Perron en Anton van Kooy (uit Rotterdam)Siegmund, Grüning en Vogl; Loge, Vogl, Alberieh, Friedrichs; Mime, Breucr; Hagen, Greeif; Fafner, Elmblad Fasolt, Wachter Gunther, SturyHunding, Greeff; Donner, Bucksath; Froh, Burgstaller en AnkenbrankRbeintoehter, Nornen, Walkuren Von Artner, Geller-Wolter, Gleisz, Schumann, Heintz, Iluscr, Jo Kcmpees (uit Amster dam) Materna, Pazowsky, Plaicbinger cn Weed. Parsifal: Kundry, Brema en Von MildenburgPar sifal, Van Dijck on Grüning; Gurnemanz, Grenggen Wachter; Amfortos, Perron cn Anton van Rooy; Klingsor, Friedrichs en Stury; Titurel, WillyFentcn Soloknappen: Louise Mulder (uit Utrecht), Hoefer, Scheuten, FroneckSoloritter: Ankenbrank, Bucksath; Solo-blumenmadchen Gleisz, Kcmpees, Materna, Mulder, Pazowsky, Plaicbinger en Ritter. De Tabaksplant, Ncderlandsch orgaan gewijd aan de belangen van Tabaksbandel en tabaksteelt (uit- gave Blom en Olivierse te Kuilenburg), bestond dezer dagen 25 jaar. In een artikel in dat blad wordt dit feest herdacht. Bij de uitgevers W. J. Thieme en Co teZutphen is verschenen: Leiddraad voor stcmburcanx opge nomen in de voor de practijk bewerkte handlcidin» tot uitvoering van de kieswet door P. Kalbfleisch commies-chef van do afdeeling onderwijs en verkie zingen ter gemeente-secretarie te Haarlem, onder toezicht van Mr. H. Goeman Borgesius. Het is een uiterst handig werkje, waarin de voor zitter en dc leden der stembureau;.; op alle vragen die zich kunnen voordoen, een antwoord vinden. Slechts cene aanmerking hebben wijdc prijs, 40 cents voor 20 bladzijden druks, komt ons veel te hoog voor. Wij ontvingen van het bekende annoneen-bureau Haasenstein en Vogler cene Notiz Kalender und Zeitungs-Katalog, een boek bevattende de namen van alle ter wereld verschijnende couranten met opgave van aantal abonné's, prijs van advertentie per regel enz. Dat het boek niet nauwkeuriger kan zijn ais het nu is, ligt zeker grootendeels aan de bladen zelf. Men ziet b.v. van sommige bier te lande verschij nende bladen een oplaag soms genoteerd, die blijk baar alleen in het brein van den uitgever bestaat. Nu, adverteerders loopen daar gelukkig niet zoo gauw in, die weten wol waar zij zijn moeten. Ned. Hckv. Keek. Beroepen: te Wonterswoude c. a. N. Warmolts Jr., te Tornaard. Bedankt: voor Oudelande, door T. H. van Dol- der, te Oude Tonge; voor Eersel en Hoogeloon c. a. door W. G. van Doorne, te legen; voor Nes op Ameland, door J. Offerhaus, te Blya. Toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederl. Ilerv. Kerk door bet provinciaal kerbestunr van Zuid-Holland de heeren J. C. van Ronkel uit Leiden en H. K. Wolfensberberger, theol. cand. te Groningen! Het prov. kerkbestuur vau Zuid-Holland heeft aan den heer nenricus Lukas Oort, predikant bij dc Ned, hervormde gemeente te 's-Gravenhage, na ruim 63-jarigen diensttijd op zijn verzoek eervol emeritaat verleend, in te gaan den len Juli Den 27eri Mei (Hemelvaartsdag) zal het Nederl. Jongel. Verbond zijn 44e jaarvergadering houden te s-Gravenbagc, in de zaal van den Dierentnin. Daar na avond-vergadering in de Groote Kerk. Als feest redenaars zullen ontreden ds. Joh. W. Pont, uit Utrecht, en ds, J. Vermeer, uit 's-Gravenhage. Geuef. Kerken. Beroepen: te Oversehie en Eiland Marken. C Oranje, cand. a/d V, te M;ddelburg; te Mole! naarsgraaf en Brandwijk, R. P. Haan. theol. cand. te Sclioemda. Bedankt: voor Vcere (cl. Middelburg), door H. Kuik, te Putten. IIooger Onderwijs. Amsterdam. Bevorderd tot doctor in de rechten, op stellingen, de heer J. Morgan de Groot geboren te Sliedrecht. Leiden. Bevorderd tot doctor in de rechtsweten schap de heer C. Schuit, geb. te Beverwijk, met „Stellingen"'. UtrechtTot semi-arts bevorderd; P. M. Mol. Tot arts bevorderd: A. G. Sedee. Tot tandmeester bevorderdJ. N. Joosten. GroningmPropaedeutisch-theologisch examen B. Bolt. Leiden Candidaats-examen in de Nederl. letteren mej. E. C. van Dorp eandidaat in de rechten V. van Peski. Het Christelijk gymnasium te Utrecht zal zoo mogelijk met 1 Sept. a. s. geopend worden en wel alleen do le en de 2e klasse. Directeur-secretaris is de heer K. Malcomesius, te Rotterdam. Lager Onderwijs. De 44e algemecne vergadering der vereeniging van ehristel. onderwijzers en onderwijzeressen in Nederland zal dit jaar op Dinsdag 8 en Woensdag 9 Juni in Bniteulust in de Maliebaan te Utrecht ge houden worden. Dinsdag 8 Juni, des middags ten 2 ure, opening van de algemeene vergadering, die ten 5 uur ge sloten wordt. Des avonds ten 8 ure optreden van prof. dr, H. Bavink, van Kampen, om te spreken over do leer der zielsvermogens. Woesdag 9 Juni, des voormiddags ten 8 ure, zal de 26e vergadering worden gehouden van de verce niging Barnabas (onderafdeeling.) Ten 10 ure opening van do algemeene vergadering, die ten 5 ure zal worden gehouden. Door den heer W. Jansen, van Utrecht, zal het volgende vraagpunt ingeleid worden„Volgens welke grondbeginselen behoort het leerplan "der christelijke volksschool te worden ingericht?" terwijl door den heer II. Bijleveld ingeleid zal worden „De positie van den onderwijzer aan de christelijke school in de tegenwoordige maatschappij." Het officieele programma der Landbouw-tentoon- stelling te Steenwijk is verschenen. Wij ontleenen daaraan het volgende De feestelijke opening zal plaats hebben Maandag 2 Augustus, door den Commissaris der Koningin in Overijsel. Eere-voorzitter is de heer J. Meesters, lid van dc Tweede Kamer voor Steenwijk. Het uitvoerend comité bestaat uit dc heeren: Joh. v. d. Have, voorzitter te Frederiksoord, mr. H. Hait- zema Vietor, penningmeester te Steenwijk, jhr. O.v. Suchtelen v. d. Haare, le secretaris te Giethoorn en mr. A. Brants, 2e secretaris te Steenwijk, De tentoonstelling omvat de volgende afdeelingen A paarden, rundvee, varkens, schapen en geiten. B. pluimgedierte, konijnen en bijenteelt. C. planten, bloemen, bouquetten, vruchten, groenten, landbouw- -voortbrengselen, houtteelt, riet en biezen. D leer middelen betrekking hebbende op land-, tuin-, boscb- bouw, op zuivelbereiding en hoefbeslag. Werktuigen en artikelen betrekking hebbende op landbouw, tuin bouw en zuivelbereiding, nis knipwerk, verpakking voor boter en vruchten, zadelmakerswerk, rijtuigen, rijwielen, vrachtwagens, gierkarren, sproeiwagens enz. F. Werktuigen op het gebied vaii tnrf-industrie, turf, turfstrooisel, voorwerpen en artikelen uit turf vervaardigd. G. Krachtvoermiddelen, hnlpmcststoffen, kaas- en boterkleursel, waschmiddelen voor vee, enz. H. Nijverheid. De afd. A tot en met F tellen samen reeds bijna 400 nrs., zoodat de tentoonstelling zeer belangrijk belooft te worden. Aan de tentoonstelling zal, onder meer, worden verbonden ceu handboterfabriek

Schiedamsche Courant | 1897 | | pagina 6