Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. Kerk en Scliool. Landbouw en Veeteelt. SPORT. Gemengd Nieuws. INGEZONDEN. Laatste Nieuws. stelt daarom voor het keurloon te brengen op de helft. De voorzitter betoogt de noodzakelijkheid om vast te houden aan het stelsel in het rapport ontwikkeld. De heer v. d. Brugge vreest dat deze belasting op het vleesch zal worden gemaakt tot een bron van inkomsten, die dan misschien nog neer zal ge volgd worden door een belasting op brood enz. De voorzitter stelt hem hieromtrent echter gerust. De heer Van Dain tracht aan te tooncn met een schrijven van B. en "vV. dat dit keurloon is inge steld bij wijze van maatregel der saniteitspolitie De lieer Van Buuren van Heyst meent dat men veel te diepzinnig discussieert over een doodeen voudige zaak. De slagers betalen keurloon, slechts weinig, 40 cent voor eer. koe, welnu, »pr. meent, dat zullen de vlceschverbruikers toch wel betalen. Tegen deze uitspraak verzet zich de heer Iloogendijk. De heer Schippers meent dat er wel meer takken van dienst_ zijn in het gemeentelijk belastingstelsel waarin do inkomsten grooter zijn dan de kosten die tot de heffing aanleiding gaf. Ten slotte wordt het voorstel—Hoogendijk tot ver mindering van het keurloon tot op de helft, ver worpen met 7 tegen 6 stemmen. Het voorstel om het keurloon met ongeveer 25 te verminderen, door den heer Ifzerinans gedaan, wordt aangenomen met 10 tegen 3 stemmen. Het le aanvullingskohier van den hoofdelijkcn omslag wordt goedgekeurd. Verschillende remissiën worden verleend op de landpacht overeenkomstig het voorstel van B. en W. De agenda is hiermede afgeloopen. De voorzitter deelt mede dat het bericht is inge komen van aanneming van erfpachtsvoorwaarden en van de aanneming der benoeming van onderwijzend personeel. Voorts deelt de Voorzitter mede dat de tooneel- verceniging „Varia" op 10 Januari a. s. haar 25- jarig bestaan wil vieren met een wedstrijd in uiter lijke welsprekendheid. Daarvoor is gevraagd om van gemeentewege een medaille beschikbaar te stellen, waartoe hij verzoekt een crediet te willen toestaan. Dit crediet wordt verleend. De zitting van den raad wordt hierna gesloten. Door den tegenwoordigen minister van binnen- landsche zaken is, volgens do N. R. C. de aankoop goedgekeurd van de manstudie van dr. Adr. Brouwer, die door dr. Bredius uit Engeland medegebracht, door do vorige Begeering niet geaccepteerd was. Het Jaarboekje der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, is verschenen. Het bevat behalve een verslag van het behandelde ter laatste algemcene vergadering en een lijst van de departementen der maatschappij met hunne instellingen, onder het hoofd memorabilia een behartigenswaarde beschouwing van jjnkvrouwe Jcltje De Bosch Kemper, over cur sussen in koken en huishoudkunde. Ter aanvulling van ecu vorig bericht, doelen wij mede, dat het bestuur van „Arti et Amieitiae" te Amsterdam, thans is samengesteld uit de heereu Bart van Hove, voorzitterH. W. .Jansen, 2e voor zitter John P. Hulk, secretarisC. G. 't Hooft Jr. penningmeester en S. Witkamp, 2e-secretaris, allen te Amsterdam. August Striudberg, de schrijver van T'ader, Schuld- ciseheriSpelat met tuur enz. is katholiek geworden Deze overgang wordt door sommigen beschouwd als een verklaarbare reactie na dc ultra-realistische pe riode, die Strindberg heeft doorgemaakt. Vonnissen van het Kantongerecht te Schiedam. Zitting van 8 September 1897. Wegens straatschenderij J. L.. W. B., X. P., O. B. en P. v. G., allen te Schiedam, tot f 1 boete subs. 1 dag hechtenis. II. S. te Schiedam, tot f3 boete subs. 2 dagen hechtenis. J. F. M., W. A. H. cn Th. II. v. G., allen te Schie dam, tot f2 boete subs. 2 dagen hechtenis. Wegens geen voldoende zorg dragen voor het onschadelijk houden van eea ouder zijne hoede staand gevaarlijk dier; II. M. te Schiedam, tot f4 boete subs. 2 dagen hechtenis. Wegens op den openbaren weg eea trekdier laten staan zonder dc noodige voorzorgsmaatregelen tegen het aanrichten van schade te hebben genomen P. B B. te Schiedam, tot f2 boete subs. 2 dagen hechtenis. Wegens het verwekken van rumoer, waardoor de nachtrust kon worden verstoord: C. v. B. te Vlaardingen, tot f2 boete subs. 2 dagen hechtenis. Wegens openbare dronkenschap D. V. te Schiedam, tot f 1 boete subs. 1 dag hechtenis. X. in 't H. te Schiedam, tot f 2 boete subs. 2 dagen hechtenis. J. 0. te Schiedam, tot f 5 boete subs. 3 dagen hechtenis. Wegens visseheiij-ovcrtreding X. W. te Schiedam, tot f3 boete subs. 2 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van het niet in beslag genomen vischtuig, bevel tot uitlevering of betaling van fO.50 subs. 1 dag hechtenis. H. F. te Schiedam, tot f 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. Verklaart verbeurd do in beslag genomen schakel. Wegens overtreding der spoorwegwet: C. v. L. te Overschio en Th. J. X. te Schiedam, ieder tot f 3 boete subs. 3 dagen hechtenis Wegens lc. Vee opzettelijk in verdachten toestand doen brengen; 2e. Vee, verdacht van cenc besmettelijke ziekte doen vervoeren: A. L. te Kethel en Spaland, tot tweemaal f 10 boete. subs, tweemaal 5 dagen hechtenis. Verklaart verbeurd het niet iu beslaggenomen vee. Beveelt de uitlevering ervan of betaling van f 100 subs. 20 dagen hechtenis. Wegens overtreding der arbeidswet W. J. M. V., weduwe van J. v. d. H., te Schie dam, tot f 4 boete subs. 2 dagen hechtenis. D. S. te Schiedam tot f4 boete subs. 2 dagen hechtenis. J. H. V. te Schiedam tot 2 maal f3 boete subs. 2 maal 1 dag hechtenis. Wegens overtreding van het provinciaal reglement: G. J. v. L. te Kethel tot fl boete subs. 1 dag hechtenis. A. J, v. W. te Kethel en Spaland tot f3 boete subs. 3 dagen hechtenis. A. K. te Schiedam tot 2 maal f 1 boete subs. 2 maal 1 dag hechtenis. Wegens politie-overtreding W. P. G. en W. R., beiden te Schiedam, ieder tot fl boete subs. 1 dag hechtenis. J. V. te Schiedam tot fl boete subs. 1 dag hechtenis. G. A. d. L. te Schiedam tot f0.50 boete subs. 1 dag hechtenis. M. B,, W. P. v. d. S., J. A. v. V.. aller: te Schiedam, ieder tot fl boete subs. 1 dag hechtenis. C'. M K. te Schiedam tot f 4 boete subs. 2 dagen hechtenis. W. X. te Vlaardingen tot fl boete subs. 1 dag hechtenis. ,T. A. te Vlaardingen tot f 1 boete subs. 2 dagen hechtenis. P. D., B. v. d. II., beiden te Vlaardingen. ieder tot f2 boete subs. 1 dag hechte nis. J. G. V. te Vlaardingen tot f3 boete subs. 2 dagen hechtenis. K. M. tc Vlaardingen tot f 5 boete subs. 3 dagen hechtenis. J. G. v. dlW. te Overschio tot fl boete subs. 1 das? hechtenis. Voor de arrondissernents-rechtbank te Rotterdam stond gisteren terecht J. S., 38 jaar oud, kastelein te Schiedam. Hem werd ten laste gelegd, dat hij op den 14n Juli jl. te Schiedam op den openbaren weg een hond had mishandeld, door dien hond met beide handen aan de huid op te trekken en tot boven zijn hoofd omhoog tc heften cn daarna opzettelijk met kracht tegen de straatstecnen te werpen, tengevolge waarvan de hond blijkbaar veel pijn leed. Volgens de getuigenverklaringen had beklaagde zonder eenige aanleiding de mishandeling gepleegd. Wel was door beklaagde in het vooronderzoek ver klaard, dat de hond naar hem gebeten had, wat echter door de getuigen positief tegengesproken werd. De eisch was f 30 boete, subs. 20 dagen hechtenis. Daarop stond terecht H. D. veedrijver te Schiedam, die den 19den Juli 11. op den openbaren weg, alwaar hij versch varkensvleesch ventte, den agent van politie W. Ducbenue, toen deze hem verzocht met hem met het vleesch naar den keurmeester te gaan, daar het vleesch hem niet deugdelijk voorkwam opzettelijk grove bcleedigingen te hebben toege voegd. De eisch voor dezen beklaagde was f10 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Voor het gerechtshof tc Leeuwarden heeft in hoo- ger beroep terechtgestaan een landbouwer uit Op- einde, ter zake dat hij aan zijnen dienstmeid f500 heeft beloofd, indien zij voor dc rechtbank te Hee renveen waar hij moest terechtstaan wegens het slachten van een kalf zonder aangifte te doen voor den accijns of dezen te betalen in strijd met do waarheid eene valsche verklaring te zijnen gunste aflegde. Xa behandeling van die belastingzaak hebben de meid en de knecht van beklaagde als verdacht van meineed terechtgestaan en later zijn zij veroordeeld, ieder tot 6 maanden gevangenisstraf. In do instructie dezer zaak bleek echter van die belofte van föOO, en toen de knecht daarover ge hoord werd, bevestigde die het. Bij de behandeling van die zaak voor de rechtbank, werden de meid en de knecht wel gehoord, maar niet onder cede, en werd bekl. vrijgesproken. De officier van justutie appelleerde en voor het hof zijn beide getuigen onder cede gehoord. De boer had hen beiden meermalen aangezocht, te zijnen gunste eene valsche verklaring af te leggen, de meid slingerde tusschen medelijden cn vrees, cn toen haar vader haar raadde de waarheid te zeggen en zij in die omstandigheden bedrukt thuis kwam, belootde de boer baar f500. Dat verklaarden de meid en de knecht beiden. Het O. M. eischte tegen den boer 2 jaren gevan genisstraf. Bij sententie van het Hoog-Militair Gerechtshof, is een wachtmeester hij het 3c-regiment huzaren ver oordeeld tot een maand gevangenisstraf met terug brenging tot den stand van soldaat, wegens mishan deling van een minderen in rang. Bedoelde wacht meester werd destijds door den krijgsraad vrijge sproken, alhoewel de auditeur-militair tot vcroor- deeling had geconcludeerd. Xed. Herv. Kerk. 5 Beroepen: te Peperga en Wildervank H. Pli Eogaar, cand. te Midwolde; te Tjerkgaast X. de Jong, te Engvvieruin bij Dokkum; te Parraga W. Magedans, te Oosterzee en Echtente Grootschermer J. E. W. van Loon, te Obdam; te Leeuwen bij Tiel, tot hulp prediker, II. van dor Mey, te Diereu; te Mijushee- renland P. J. Komsigt Jz., te Scherpenissete Weer den, J. P. Eringa, te Oostwolde Aangenomen: naar Hardingsveld, door D. J. van Brummen, te Ilaskerhornc. Bedankt: voor Hindeloopen door H. Schokking, eand. te Amsterdam; voor Eenigenburgh door II. Pb. Kogaar, cand. tc Midwolde; voor Oosterhaulen door H. Limbers, te Akkrum; voor Koedijk door G. A. Kniphuijzen, te Xicuw-Helvoct; voor Oldenhove door J. Homan, cand. Gcref. Kerken. Aangenomen: naar Monster, doorT.Kramer, te Rottevalle (Pr.)naar Elburg, G. J. D. Aaldcrs, te Gouda A. Bedankt: voor Tzummarum c.a., door Hecres, cand. aan de V. Doopsgezinde Gemeente. B e r o e pen te Terschelling de heer R. Scbuursma, prop. te Meppen; te St. Anna-Pnrochie dc heer R. v. d. Vccd, prop. te Mcppel; te Holwerd en Blija de heer A. H. van Drooge, prop. te Bakkeveen. Aangenomen het beroep te Meppol door ds. A. Binnerts te IJtens. Xed. Protestantenbond, Voor dc akte van bekwaamheid als godsdienst onderwijzer van den „Xederl. Protestantenbond" zijn geslaagd de hh. A. Spreen, te Nieuwe Pckela en D. Rook, te Dordrecht. R.-K. Kebk. Benoemd: door den bisschop van Haarlem tot reetor van het pensionaat Bijdorp, te Voorschoten, B. J. Corstenstot kapelaan te Amsterdam (H. Wil- lobrord binnen do veste) J. L. Th. Waterreus; tot kapelaan te Voorschoten, J. M. C. Xuijen. 15 Aug. 11. priester gewijd; tot kapelaan te Xoordwijkerhout, P. J. H. Sprengers; tot kapelaan te Zocterwoude, .1. W. H. van der Born; tot kapelaan te Berkenrode, J. J. Mes; tot kapelaan te Pijnakker, J. G. Onel, 15 Aug. 11. priester gewijdtot kapelaan te Wccsp, L. van den Berg; tot kapelaan te Groenendijk, A. G. llhee; tot kapelaan te Amsterdam (H. Bonifacius), Th. J. F. Bergansius; tot kapelaan te Ocgstgecst, II. A. Th. van Dam, 15 Aug. 11. priester gewijd; tot kapelaan te Nes en Zwaluwebuurt, H. J. Kriek; tot kapelaan te Schoonhoven, J. F. van der Meer; tot kapelaan te Vlissingen, C. A. J. ten Hagen: tot kapelaan te Quintskeul, J. van der Driestot kape laan te Naaldwijk, J. Nieuwendijk; tot kapelaan te Uitgeest, J. B. van Rooijtot kapelaan te Noordzijpe, H. J. G- van Baarem, laatstgenoemde vijf 15 Aug. 11. tot priester gewijd, tot kapelaan te Rotterdam (O. L. Vr, Ontv,), pater A, W. Schrader; tot kape laan te 's Gravenbnge (O. L. Vr. ünbevl. Ontv.), pater E. J. M. de Haas; tot kapelaan te Amsterdam (H. Ignatius), pater J. M. H. Heydenrijck; tot ka pelaan ce Amsterdam (H. Ignatius), pater P. F. van Vclscn; tot kspelaan in Den Haag (II. Theresia). pater J. W. P. M. van der Kun: tot kapelaan te Rotterdam (St. Dominicus), pater W. A. M. Peeters; tot kapelaans te Rotterdam (allerh. Hart), paters A. Uitcrwaal en L. J. Jansen. Door den generaal der paters Jezuitcn te Rome is pater Fr. Visser van het gymnasium te Katwijk met ultimo September overgeplaatst naar Rome. Lager Onderwijs. Door B. en W. van Zutphen wordt voorgesteld, de verordening op het lager onderwijs aan te vullen met een artikel, waarin den hoofden van scholen de verplichting wordt opgelegd, om jaarlijks minsten» 3 vergaderingen te houden met het onderwijzend personeel, om de aangelegenheden van het ouderwijs te bespreken. De Raad der gemeente Hengeloo (O.) beeft aan genomen een voorstel van den heer De Monchv om op de school voor M. U. L. O een evenredige school- geldopheffing in te voeren. In eene gisteren te Rotterdam gehouden verga dering van beetwortclsuikcrfabrikanten werden de statuten van het syndicaat van Xederlandsche sui kerfabrieken definitief goedgekeurd. De voorloopige akte van oprichting is geteekeud door 19 fabrieken. Thans zal de goedkeuring der aandeelhouders worden gevraagd. Tot hoofddirecteuren werden benoemd de hecren X. de Caritat, S. C. .J. Hccrma vau Voss, J. Verhoefi, S. J. de Vries en H. Vrins tot commissarissen de hoeren E. Laane, -J. Maas, Aug. Meeus, L. Mecus, A. O. Grampré Molière. Aug. Peeters, L. do Ram, J. van Rossum, J. C. Vecnhuizen tn Paul Wittouek. De zetel der nieuwe Maatschappij zal ziju te Bre da cn haar naam„Xederlandsche Maatschappij van Beetwortelsuikerindustrie." Den 24u October a.s. zal in Café Briukmann te Haarlem de jaarlijksche wedstrijd van den Algc- meenen Xederlandschen Kegelbond cn tevens de jaarvergadering worden gehouden. Ons lluis". Aangezien liet tegenwoordig gebouw van bovengenoemde vereeniging te Middelburg te klein is geblekeu, ziet men naar een verbetering der financiën uit om een grooter gebouw te kunnen krijgen. Een out slag-aanvrage. Door een politieagent te Rotterdam is bij den hoofdcommis-aris eervol ontslag aangevraagd wegens krenking in zijn eer, doordien eene vervolging, door hem ingesteld tegen iemand, die hem in zijne functie bemedigd had, niet is gehandhaafd door zijne superieuren. Treurig ongeluïc. Op de tramlijn Heerenveen Joure had Zater dagmiddag een ongeval plaats. De heer A. Polman uit Apeldoorn was met nog drie lieeren een predikant te Joure gaan hooren. Ver keerdelijk meenden zij dat de tram op den 4 uur-trein te Heerenveen niet reed en be- slo en zij te wandelen. Door den harden wind en regen hoorde de heer P., die tusschen de boomen en de buitenrails liep, de tram te laat; hij stak nog de rails over, doch werd door de treeplank gegrepen en circa 5 Meter mee gesleurd. De machinist stopte direct en oogen- schijnlijk zonder letsel nam P. iu de tram plaats. Tijdeus den rit werd hij echter meer en meer onwel en te Ileerenveen aangekomen kon dr. Riukes niet anders dan den dood constateeren. De heer P. was 70 jaren oud. Onze muntbiljetten. Te Zevenaar werd dezer dagen een munt biljet in betaling aangeboden, dat uit '16 aati- eengeplakte stukjes bestond. liet ergste was nog, dat die stukjes niet bij eikoink behoorden, zoodat het biljet ongeldig was. ü.r <iit te ver bergen waren inktv akkeu op de nummers on letters gemaakt. Mishandeling met doadeïijïce afloop. De herbergier Jongen, wonende in de onmid dellijke nabijheid van het station Keikrade- Rolduc, kwam op zeer treurige wijze aan zijn einde. Maandag j.l. drongen de gebroeders K. en zekere B. van Haaniade, aan wie Jongen tevoren drank geweigerd had, zijn hetberglokaal binnen en sloegen en trapten hem zoo vreeseljjk, dat hij het bewustzijn verloor. Zondag werd hij uit zijn lijden door den dood verlost. De politie van Kerkrade heeft twee der daders gearres- teeid. Twee zijn er nog zoek. ZwaleTce geestvermogens. Nabij het Zeebad Sclieveningen is door de politie op een uur waarop van het nemen van een bad geen sprake kon zijn eene vrouw geheel ontkleed gevonden. Daar het dezelfde vrouw was, die verleden week voorgaf door een stoomtram van den Staatsspoorweg overreden te zijn en er dus reden is te denken aan eene verstandsverbijstering, is zij voorloopig in bewa ring gehouden en zal een deskundig onderzoek worden ingesteld. Ho leeftijd van den mensch. t Lady Alice Glenesk is de naam van de schrijfster van een artikel in de Nineteenth Oenturij, waarin de resultaten vvord'ui mee gedeeld van eea jarenlang ondeizoek naar den uitersten leeftijd van den mensch. De schrijfster verdedigt de stelling, dat de mensch vijfmaal zoo lang behoort te leven als hij noodig heeft om tot volkomen ontwik keling te komen. Wanneer men dus aanneemt dat op 24-jarigen leeftijd dit laatste het geval is, belmoren wij 120 jaar oud te worden, wat ook volkomen overeenstemt met wat ons in Gen. VI 3 wordt veikondigd, namelijk dat de dagen van deu men *cli 120 ja ren zullen zijn. De hoop dat wij dan ook kans hebben dien leeftijd te bei-eiken, wordt aanzienlijk vermin den! wanneer de schrijfster er bijvoegt dat deze leeftijd door bijkans niemand bereikt wordt, wat veroorzaakt wordt door ziekten, onmatigheid, ei felijkheid. en slechte gewoonten, behalve nog door de vele ongelukken die den mensch vaak overkomen. Toch zijn er nog velen die het zoo ver bi engen en om na te gaan hoevelen heeft lady Glenesk de exemplaren van de Mornino Post van 18871S9G nagezien en den leeftijd van alle menschen wier dood daarin geadver teerd wordt genoteerd. Er waien 70,892 overledenen geadverteerd. Hiervan waren 10,800 ouder geworden dan 80 j..ar, wat ongeveer 14.6 procent is; 32 hadden tiet tot 100 jaar of ouder gebiacht. De oudste 2 waren 105 geworden. Verder heeft zij berichten in dat zelfde nieuwsblad nagegaan, waarin melding werd gemaakt van bet overlijden van zeer oude men schen Die gaven een totaal van 233 personen van 100 jaar of ouder. De oudste 12 hadden den leeftijd van 110 jaar bereikf. Geen dezer namen kwam ook onder de advertentièn voor. Het iecord van alle oude menschen uit den laatsten tijd slaat een oude dame van Aube- rive-en-Royans in het departement Rère. Deze vierde in 1884 den honderdsten gedenkdag van haar huwelijk. Zij had een leven vol avonturen achter den rug, had zeven jaar in manskieeren ter zee gevai en en was marketentster geweest gedurennde de oorlogen aan Napoleon, waarin zij haar drie zoons bad verloren. Zij was zeer matig geweest zoo iri hot eten als in liet drinken. Geduiende de 125 jaren van haar bestaan heeft zij in Frankrijk ouder 11 verschillende regeeringen geleefd, die van Lodevvijk XV, Lodevvijk XVI, onder de le Republiek, het Consulaat, het Eerste keizerrijk, onder Lode vvijk XVIII, Karei X, Louis Philippe, de 2e Republiek, het 2e Keizerrijk, on de 3de Repu bliek. De verdere conclusies waartoe de schrijfster komt, zijn dat zeelucht zoowel als een koud klimaat bevorderlijk zijn voor het bereiken van een hoogen leeftijdal te hooge berglucht en de nabijheid van stilstaand water daaren tegen is nadeelig. Men uoidt beleefd verzocht de copy steeds slechts aan ééne zijde tc beschrijven. Mijnheer de Redacteur, Vergun mij s. v. p. een plaatsje in uw veelge lezen blad. Op den avond van den 31sten Augustus hebben ondergcteekendcu, bewoners van het Oude Kerkhof, met eenige kinderen een optochtje gehouden ter core van onze geëerbiedigde Koningin, hetwelk, naar later bleek, erg in den geest is gevallen, zoodat verscheidene moeders ons hebben gevraagd, zoo het doenlijk was, ook een kinderoptocht te houden ter core van het kroningsfeest in 1898, waarop wij ge antwoord hebben zulks gaarne te doen, wanneer er genoegzaam deelneming was. Ons doel zou dan wezen een mooien optocht tc organisceren en de kinderen na den optocht op versnaperingen te onthalen; om zulks te kunnen doen hebben wij financieelen steun noodig. Daarom noodigen wij de moeders uit, om de kinderen dat te laten genieten, eene contributie van minstens 1 cent of meer per weck te betalen. Kinderen kunnen worden ingeschreven tusschen den leeftijd van 8 tot 14 jaar; wij stellen de inteekening van af beden open en laten deze een maand geopend. Do contributie's en giften worden door bet bestuur behoorlijk gecontroleerd, en tot het noodig is op de Spaarbank geplaatst. Mochten er kindervrienden zijn, die hun steun wil len vcrleeucn door cenc gift of wekelijksche bijdrage, dan zullen wij voor de kleinste gift dankbaar zijn, terwijl wij bereid zijn die ook per week te komen halen. U hartelijk dankzeggende voor de verleende plaats ruimte noemen wij ons: Het Bestuur G. ROBBEREGT, Pres., t Oude Kerkhof. De Koning van Sinm. Men seint ons uit Amsterdam Hedenmorgen te 11.28 arriveerde Z. M. de koning van Siam en de prinsen met hun ge volg aan het Centraalstation alhier. Toen de trein Amsterdam binnenstoomde, werden door daartoe in den omtrek der Hout haven opgesteld geschut saluutschoten gelost. Aan het station werd Z. M. ontvangen door de wethouders dr. Blooker en mr, van Hall, de kolonels Ilouwing en De Bock, vice-admi- raal Ten Bosch, den kolonel der d.d. schutterij, en de heeren Vau Hasselt en Nierstrasz, resp. gedelegeerd lid van den raad van adr linistratie en chef der afiL vervoer der H. S. M. Een eerewacht van het 7de reg. inf. stond aan het station opgesteld. De muziek speelde het Siameesche volkslied. De Koning was gekleed in donkergrijze demi- saison en hoogen hoed en had een wandelstok in de hand. Na de begroeting en voorstelling der autori teiten, reed de stoet langs het IJ en tal van straten naar het Ainstel-Hotel. Op de Wamenaer, het aan de Prins-Hendrik- kade liggende wachtschip, paradeerden de jon gens in het want. De Evertsen en de Piet Hein losten bij liet passeeren van den vorsteljjken stoet 33 saluut schoten. Aan liet dejeuner in liet Amslel-holel zaten aan Z. M, met gevolg, de ministers, de burge-

Schiedamsche Courant | 1897 | | pagina 3