Korte Hoogstraat 30, HO 'ERDAM. In .iq. is ZATERDAG 18SEPTEMBER aangevangen. Inmiddels UIT DB HAND TE KOOP. EXPOSITIE. EXPOSITIE. n het Magazijn: Zooals wij voor eenige weken de eer hadden te berichten is, ten einde eene Publieke Veiling der Winterstoffen te voorkomen, het stille Zomer-Seizoen door ons benut om den geheelen voorraad dier Stoffen, bestaande in Prima Kwaliteit ESQUIMO, RATIINÉ, BEAVER enz. tot HEEREN- en KINDER-OVERJASSEN te doen vervaardigen, en zullen deze Goederen van a heden lot 1 ecember tegen spotpr zen finaal worden OP GEE MD. Orde van den itverkoop Het HUIS zal op 27 October by opbod, en den 4 November d.a.v. bij afslag Publiek worden verkoebt. ^ADVERTENTIE N. 1. Het Magazijn is geopend van 's morgens 9 tot 12 uur - van des middags 1 tot 6 en des avonds van B tot ÏO uur. 2. Geen Goederen worden opzicht gezonden. 3. 33 e verkoop is uitsluitend a contant. 4=. Definitieve sluiting 1 December a.s. W% s Gemengd Nieuws. Handel. Nadere informatiën geeft de IVotaris J. O. MOOY. Gapersteeg/ 6, JRotterdam. dat hij Emit Behrend heet en reiziger in wij- ner is. De man, die nogal eens meer gekke streken heeft uitgehaald, is de zoon van een beambte van Krupp. Blijkbaar heeft Maria Husmann zelf meege holpen haar familie te misleiden. De geheele familie Bismarck, uitgenomen de oud-kanselier zelf, woont heden te Kiel den doop van een nieuw oorlogschip bij, volgens den wensch van keizer Wilhelm zelf. Er gaan geruchten in de Fransche pers, dat Dreyfuss, die wegens landverraad naar het Duivelseiland is verbannen, of zwaar ziek èf reeds dood of ontsnapt is. Het gerucht dankt zijn ontstaan aan een telegiam uit Cayenne, dat de gouverneur der Duivelseilanden en de directeur der strafkolonie naar het Duivelseiland zijn gegaan. Officieele berichten constateeren een verlaging der graanprijzen op alle Fransche markte Figaro verklaart gemachtigd te zijn de mede- deeling van het Journal des Iiélats over de verandering van het Fransch-Siameesche trac- taat tegen te spreken. De onlusten in Kroatië duren voort. Te Perna werd een vrouw door de gendar men doodgeschoten. De rustverstoorders hebben drie ambtenaren vermoord. Uit Kaïro wordt gemeld dat alle belangrijke plaatsen in Opper-Egypte door Britsche troepen worden bezet. Men maakt haast met den veldtocht, omdat iedere vertraging Osman Digna ten goede komt en hem gelegenheid zou geven tegen Berber op te rukken. De gouverneur der Kaapkolonie, sir Alfred Milner, verklaarde in een redevoering, welke hij te Port Albert hield, dat, wanneer de meer derheid der Hollandsch sprekende bovolking kon worden overtuigd van de ware gevoelens der Engelsche regeering, de politieke moeilijk heden in het land aanzienlijk zouden worden verminderd. Madras wordt een ontzettend spoorweg ongeluk bericht. Op de lijn Bangalora-Mysore is een locomotief met vijf waggons in een rivier gestort, daar de brug door den sterk gewassen stroom was weg geslagen. Het aantal slachtoffers is nog niet met juist heid bekend, maar moet zeer aanzienlijk ziju. Naar de mes uit Ottawa verneemt, heeft de regeering van Canada, evenals die van En geland, het voorstel der Vereenigde Staten verworpen, om Rusland en Japan sit te noodi- gen gedelegeerden te zenden naar de te houden conferentie in zake de robbenvangst in de Behring-zee. Brand te Botterdam. Te 5.15 gisteren-namiddag brak een felle rand uit n pand no. 3 aan de Zijlsteeg te Rotterdam, waarin een sigarenfabriek geves tigd is voor rekening van eenige gezamenlijke sigarenmakers. De brand vond in het aanwezige hout voor pakkisten gretig voedsel en deed in de nauwe steeg het ergste vreezen voor de aangrenzende perceelen. De brandweer, die echter op het politiealarm was komen aanrukken, slaagde er in de brand te omsingelen en van uit de perceelen aan de overzijde der steeg, de waterstralen in de bran dende fabriek te richten, waartoe vier spuiten in werking werden gesteld. In één uur tijds was het gevaar geweken en bleek de eerste en tweede verdieping, waar duizenden sigaren in kisten waren opgestapeld, uitgebrand te zijn. De schade wordt gedeeltelijk door assurantie gedekt. De fabriek was een zeer onaanzienlijk perceel. Belletjes te Meppel. Te Meppel gaf de eigenaar van een paarden spel, staande op het Hoogetin, aan een ingezeten met een ijzeren voorwerp een slag op het hoofd die terdege aankwam. Voorafgegaan was een woordenwisseling tusschen hen over eigen domsrecht van een strookje terrein dat ge deeltelijk gebruikt was voor plaatsing van de tent. Den geheelen dag liep liet gerucht dat men des avonds de tent zou beschadigen en dat geen voorstelling zou kunnen worden gegeven. Dit gerucht bevestigde zich de zeilen van de tent werden stuk gesneden, met steenen werd geworpen, glasruiten, waaronder een kolossale spiegelruit, werden ingeworpen enz. De menigte, waaronder natuurlijk weer een massa nieuwsgierigen, nam steeds toe, zoodat de marechaussee te paard een einde aan den oploop maakte, waarbij enkele personen met het plat van de sabel werden geraakt Ook werd driemaal geschoten. Daarna werd alles rustig. De tent werd nog des nachts afgebroken en in den vroegen morgen was personeel met paarden reeds afgereisd. De burgemeester en de kanton rechter waren op het terrein tot de rust was hersteld. (Zw. Ct.) Brug vernield. Gisterenmiddag is de schipbrug over den Rijn te Arnhem stukgevaren door een bagger machine. Dit geeft voor Betuwsche voertuigen en het marktverkeer grooten overlast. Een meevallertje. De agenten van het posthuis aan liet Gevers Deynootplein te Scheveningen hadden een aardig buitenkansje. Op hun gezamenlijk loterijbriefje viel de f25.000.-. Tegenwoordigheid van geest. Voor eenige dagen had in de villa »Sophie" te Zandvoort eeu ernstige gasontplofliog plaats. Dank zij bet moedig optreden van den huis bediende Johann Orth, bepaalde zich de schade tot eenige gebioken spiegelruiten. Onmiddellijk na de ontploffing vloog Orth door de vlam heen om den meter te sluiten en bluschte den brand, waarbij hij vrij ernstig lichamelijk letsel bekwam en men zelfs een oogenblik voor het verlies van zijn gezicht vreesde. Hoofdhaar en snor zijn geheel weggebrand. Zijn toestand is thans beterende. De Algemeene Verzeke- riog-Maatschappi sDiligentia" te Amsterdam, bij wie de villa verzekerd is, heeft den be diende een stoffelijk bewijs aangeboden voor zijn moedig gedrag. Gevonden. Het lijk van den eigenaar der bij Urk ge zonken boot Onderneming is te Enkhuizen aan gebracht. Geplunderd. De consul-generaal van Duitschland te Kon- stantinopel vond, toen hij met zijn gezin van een verlofreis terugkeerde, zijn buis geplundeid. Al wat eenige bijzondere waarde had, schilderijen, zilver, tapijten, zeldzaamheden en sieraden, was verdwenen. Van de dieven is' nog geen spoor ontdekt. ANTWERPEN, '24 September. Tarwe pnjsli. Amcrik. fr. 20"/» a fr. La Plata fr. 20 a ft, Donau fr. 18 a fi, 22. Mais kalin Amerik. Mixed fr. 0l/H a fi La Plata fr. 9% a fr. Odessa fr 10 a fi 10 Va - Peti oleum kalm. Loco fr. 15%, Sept. fr. 15%. PARI IS, 24 September. Taiwe. Loopende maand fr 28.G5, Oct fr. 28.00, Nov./Dec. fr 28.25, 4 laatste maanden fr. 28.25, kalm Rogge. Loopende maand fr 18.Oct. fr. 18. Nov./l)ec fr 18.4 laatste maanden fr 18.25, kalm. HAMBURG, 24 September. Petroleum loco 4.85, brief, dito geld. Spiiitii» per SepL/Oct. 20l/4, Nov./Dec. 20'/2- Stemming: kalm BUDAPEST, 24 September. Tarwe zwak en 5 a 10 kr. lager. BERLIJN, 24 September. Spiritus. Loco 43.90. LONDEN, 24 Septembei. Aanvoer Eng. Tarwe 1200 qrs., vreemde 30,000 qis. Taiwe gedrukt. Eng. 1 s!»., vreemde 0 p. lager voor de week. Mats kalm. Ainerlkoanscho Goederenmarkt, NEW-YORK, 24 September. Tarwe. Sept. Oct. Nov. Dec. Jon. Mei. 24 Sept. 09% 05% 23 98% >0% 94% 93% 22 ii 98% 97% 05% M a l S. 95% 94% Sept. Oct. Nov. Dec. Jan. Mei. 24 Sept. 33% 34 35% 35% 23 34 34% 35% 50 '22 34% 34% 35% 30% De Hl Ü1TME0P Et ME8B0EDEBEI OOST3KEIJER

Schiedamsche Courant | 1897 | | pagina 7