STADSNIEUWS. Gemeenteraad. te kunnen maken om geplaatst te worden op de kiezerslijst, liebben uit te noodigen daarvan voor zooteel roodig vóór den 15den Februari aangifte te doen. L)e burgemeester zal bij genoemde kennis geving de gevallen, waarin hernieuwde aangifte noodig is en die waarin zij onnoodig is, uitdruk kelijk hebben te vermelden. Voor hen, die krachtens vroeger gedane aan gifte op de loopetule kiezerslijst voorkomen, is hernieuwde aangifte onnoodig, indien de plaat sing op die lijst berustte op: lo. bewoning van een huis of een gedeelte van een huis of van een vaartuig, mits zij op 31 Januari alsnog hetzelfde huis of een gedeelte van hetzelfde huis of hetzelfde vaartuig bewonen 2o. genot Tan pensioen 3o, bezit van eene inschrijving in de Groot- boekeu der Nationale Schuld of van één inleg in de rijkspostspaarbank; 4o. aflegging van een examen Daarentegen is hernieuwde aangifte wel noodig voor beu wier plaatsing op de lijst be rustte op 10. bewoning van een huis of gedeelte van een huis of van een vaartuig, indien zij niet meer op 31 Jan. hetzelfde huis of een gedeelte van hetzelfde huis of hetzelfde vaartuig be wonen of 2o. op genot van inkomsten in dienstbetrek king of inwonen le zoon. in het bedtijf of be roep der ouders werkzaam, hetzij met ot zonder genot van pensioen 11. Aan hen, die verkereen in het laatste on der no. 2 vermelde geval, zal de burgemeester naar luid van ai t 20 der kieswet een aangifte biljet ter invulling hebben toe te zenden. Dit biljet zal naar gslang van de vroeger gedane aangifte, moeten worden ingericht over eenkomstig model V. mo.lpl VI of model VIII, behoorende bij het kon. besluit tan 28 Nov. 189G Stblno. 17G). Aan liet hoofd van het toe te zenden biljet zijn de woorden Kiesrecht, Aangifte-biljet ter invulling" te plaatsen. Tevens is op het biljet te vermeiden, dat formulieren voor de aangifte ook ter gemeente-secretarie verkrijgbaar zijn. Wordt in oveieenstemming met de laatstelijk gedane aangifte een biljet overeenkomstig model V ingericht, den kiezer toegezonden, zoo N daarop bovendien de volgende aanteekening te stellen slndien het in dienstbetrekking genoten in komen over het la,rtst»er!oopen jaar' is vervallen of beneden het volgens de wet vereFclile bedrag is gebleven, doch de kiezer op 1 Febr. in het genot was *an een door eene openbare instel ling verleend pen-ioeri, hetwelk afzonderlijk of te zamen met het in dienstbetrekking genoten inkomen bovenbedoeld bedrag bereikt, gelieve hij een der voor deze gevallen vastgestelde for mulieren ter gemeen te-secretarie aan le vragen". Mocht r.iot meer door raadpleging van de ten vorigen jaie ingeleverde biljetten of van des betreffende aanteekeningen zijn na te gaan of de kiezer laatstelijk eeneaangiite volgens model V, VI, dan wel VUL bovengemeld, heeft ge daan, zoo heeft de burgemeester, alvorens het aangiftebiljet toe te zenden, zoo noodig bij den kiezer zelf inlichting omtrent den grond, waar op diens kiesrecht berust, te doen inwinnen. De Pers en de Kroningsfeesten. De Nederlandsche Jour nalistenkring heeft een comité benoemd voor de ontvangst tan de btritenlandsclre pers bij de plechtige inhuldiging van H. M. de Koningin. In dat comité hebben zitting de heeren dr. A. Kuyper, hoogleeraar, hoofdredacteur van de Standaardlid der Staten-Generaal, eerste voor zitter D. A. var. Waalwijk, directeur van het Nieuwsblad voor Nederlandtweede voorzitter; Jacques Deen, redacteur van de Deli-Courant, eerste secretaris, welke drie heeren het dagelijkscb bestuur uitmaken; W. M. der Kinderen, N. Algemeen Effectenblad, penning meester, en C. K, Elout, redacteur Algem. Handelsblad, tweede secretaris. Als eeie-comité voor deze aangelegenheid zijn opgetreden de heer jhr. mr. J. Roëll, oud-minister van buiteniandsche zaken, eere voorzitter, en voorts de heeren mr. C. Pj, ker Hordijk, oud-gouverneur-generaal van Aed.- Indië, lid der Staten-Generaaljhr. mr. T. A. J. van Asch van Wijck, oud gouverneur van Ned. West-Indië, lid der Staten-Generaal; mr. S. A. Vening Meines, burgemeester van Amsterdam, lid der Staten-Generaalmr. N. P. van den Berg, president van de Nederland.-che Bank B. Heldring, directeur van de Nederlandsche Handel maatschappij Aug. M. J. Hendricks, president van de Kamer van Koophandel te AmsterdamM. M. de Monchy, president van de Kamer van Koophandel te Rotterdam; mr. L. P. M. H. baron Michiels van Verduynen, regeerings-comririssaris bij de Parijsche ten toonstelling in 1900, lid der Staten-Generaal I. F. W. Conrad, oud-hoofdinspecteur van den Waterstaat, lid der Staten-Generaal dr. H. J. A. M. Schaepman, letterkundige, lid der Staten- GeneraalJoseph Israels, kunstschilder; II. W. Mesdag, kunstschilder; dr. P. J. H. Cuypers, architectmgr. L. C. L. Eygenraam, hoofd redacteur van De Tijd', mr. R. Macalester Loup, hoofdredacteur van Het Vaderland, en dr. J. Zaaijer, hoofdredacteur van de Nieuwe liotter- damsche Courant. H. M. de Koningin-Regentps, van een en ander in kennis gesteld, heeft goedgnnstiglijk verklaard, de pogingen die wonlerr aange wend om bjj gelegenheid van de Inhuldigings plechtigheid van B. M. de Koningin aan de Buiteniandsche Pers een waardige ontvangst te bereiden, zeer te waardeeren en toe te juichen aPmede dat het Hare Majesteit aangenaam zal zijn de werkzaamheden voor dit doel, die van den Nederlnndschen Journalistenkring zullen uitgaan, voor zooveel als zich daar toe de ge legenheid aanbiedt te kunnen doen bevorderen. Eerie aanvrage om subsidie van Regeerings- wege voor deze aangelegenheid is aan den Minister van Binnenlandsche Zaken opgezonden. Haasrselie bakkers. De firma Lensvelt Nicola te 's Gravenhage heeft een knecht ontslagen, omdat hij zich h. i. op voor de belangen van den patroon schadelijke wijze aan de woningen van de clien- teele zou hebben uitgelaten in verband met de tegen 17 Januari e. k, vastgestelde staking van den nachtarbeid in de bakkerijen. Dientenhevolge hebben 17 gezellen den arbeid neergelegd. De minister van financiën maakt bekend, dat het saldo van 's rijks schatkist op 20 dezer bedroeg bij de Nederlandsche Bank f 7,345,393 59i/2 hij de betaalmeesters - 3,139,486.99 Te zamen f 10,484.880.58Vz De antirevolutionaire Nederlander deelt het voorloopig vastgestelde program van beginselen der Christelijk-Historische of Vrij-Antiievolu- tionaire Partij mede. Het bestaat uit 14arlikelen. Door den directeur-generaal der posterijen zijn bevorderd met 1 December a. s. tot commies der posterijen 2e k'. de commies 3e ld. J. A. Janssen te 's-Gravenhage, met verplaatsing naar Leeuwarden tot commies der posterijen 3e kl. de commies 4e ld. J. van Tonderc-n te Leiden. De toestand van prof. van Hamel le Amsterdam was gisteravond bevredigend. De operatie heeft nog niet p'aats gevonden. OVERSCHIE, 22 November. Toen gisterenavond om half tien W. Voogd uit deze gemeente van de Heulbrag nabij Rotterdam op het laatste bootje van den 's-Gravenhaagschen Stoombootdienst wilde sprin gen, had hij het ongeluk in do Sehie te geraken. Gedeeltelijk door te zwemmen, gedeeltelijk met behulp van een dreg kwam hij op het drogo, waarna hij de reis naar Ovcrschie weer kon aanvaarden. OVERSCHIE, 23 November. De viering van het 25-jarig bestaan der werkliedenvereeniging „De wederzijdsche hulp" alhier belooft voor de leden dier verceniging heden een gezelligcn avond in het Lokaal van den Heer J. Braat. Eenige dilettanten nit Rotterdam zullen looneelvoorsteliingen geven, terwijl ook eenige muzikanten zijn nitgenoodigd om de vreugde to verhoogen. DELFT, 22 Nov. Het afbreken van dc Noord-Oos telijke spits van den ouden kerkstoren alhier is thans geëindigd. Bij het afbreken is gebleken, dat de spits nog jaren had kunnen staanvele gedeelten waren zoo vast dat zo met den moker moesten worden losgeslagen. De commissie van openbare werken zal een voor stel doen aan den Gemeenteraad om do andere drie spitsen om te omsteigeren en den architect met de twee te benoemen deskundigen op to dragen naar den toestand een grondig onderzoek in te Btellen en daarover rapport uit te brengen. Naar ons gemeld wordt zal Woensdag 8 December des avonds in »Mu3is Sacrum" een openbare vergadering gehouden worden ten gunste van staatspensiorrneering voor oude arbei ders. Als sprekers zullen daarin optreden de heeren F. van der Goes, den Haag; P. van Helsdingen, Rotterdam; Mr. Tioelstra, lid der Tweede Kamer, 's Gravenhage. Deze openbare vergadering zal worden opge roepen namens het plaatselijk conrité te 's Gra venhage. Van den sedert Donderdag 11. vermisten 7-jarigen knaap is tot nu toe geen spoor nog gevonden. De zonderlingste geruchten alleen geschikt om de smart der ouders nog te verhoogen doen intus--chen de ronde. Gezegd werd, dat uit Grimsby telegrafisch bericht was gekomen, dat de knaap zich aan boord van een kotter had ver-borgen en eerst in volle zee ontdekt was. Anderen wisten er nog bij te voegen, dat de knaap hedenmorgen per Harwich-boot was teruggebracht. Van al die geruchten is helaas! niets waar. Noch de politie, noch de ouders van den knaap hebben eenige tijding ontvangen. Waarschijnlijk hebben die geruchten hun ontstaan te danken aan het feit, dat het knaapje het laatst gezien is aan boord van een kotter, waar hij met kameraadjes om cakes vroeg. De jongens werden van boord gejaagd, maar de kleins Weber is nog eens aan boord teruggegaan. Toen later zijn makkertjes, huiswaarts kee- rende, hem riepen, kregen zij geerr antwoord. Eerst den volgenden morgen deelde een der knapen dit aan zijn moeder mede. De klompjes van den Yermisten knaap zijn nabij de sluis aan het Hoofd gevonden. Reeds Donderdagavond II. is door de politie alhier van de verdwijning van den jongen kennis gegeven aan de politie van naburige plaatsen. Hedenmorgen waren aan de vischmar kt aan gevoerd 2 partijen schol en voornde prijzen waren voor schol vair f 0.30 tot f 0.75, voorn van f 0.15 tot f 0.45, alles per koop. BURGERLIJ K E STAND Geboren 20 Nov. Gtrr Ntinnus Antonius, zoon van J. J. Meure en H. van der Stap, Polderstraat. 22 Nov. Jan, zoon van J. Kloos en C. J. Pronk, Leliestraat. Adrians, dochter van II. Slavenburg en A. Erkelens, Qrofbnan. Overleden 19 Nov. Martinus Jo-ephus Marks, oud I janr en 8 maanden, Ereupehtraat. Jacobus Hus, oud 2 maanden, 's-Cravel. polder. 21 Nov. Wilhelmus Gerardus Buijtendorp, oud 69 jaar, Nieuwstraat. 22 Nov. Helena Cornelia Kleijweg, oud 91 jaar, wed. van W. Walbeek, Nieuwe Haven. Zitting van Dinsdag 23 November 1S97, des namid dags te twee ure. Voorzitter de Burgemeester, de beer H. J. Versteeg. Tegenwoerdig 20 leden. Afwezig de hoer Dr. de Bruijn'met kennisgeving. De notulen van bot verhandelde in de vorige ver gadering van 12 en 13 November jl. worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen zijn de volgende stukken: Missive van B. en W., bet voorstel bevattende tot onderhandscbe verhuring van een strookje ge meentegrond, naast bet brandspuithuisje no. 4 aan de Broersvcst, aan J. Flobil alhier, overeenkomstig bet daarvan door hem overgelegde ontwerp-besluit. Idem, Missive een voorstel bevattende omtrent eene vernieuwde regeling der bediening van de Varkenssluis en van de Hoofd- en Willemsbruggen. Idem, Ontwerp-besluit tot het doen van af- en overschrijvingen op de gemeentcbegrooting van 1897, tot een bedrag van f 2GOO. Idem, Ontwcrp-bcsluiten tot verhooging van- en toevoeging aan dc gemeentcbegrooting, dienst 1897 a. tot een bedrag van f4500.cn b. tot een be drag van f57000.-—. Van de Coinmissio voor do plaatselijke belastingen: Rapporten no. 84, 8">, 86 cn 87 op de in handen gestelde adressen van J. A. de Heer e. a., houdende bezwaren tegen hunnen aanslag in de plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1897/8. Van de Commissie van toezicht op het Middelbaar OnderwijsMissive eene aanbeveling bevattende ter benoeming van een lid in die Commissie, ter ver vulling der vacature wegens periodieke aftreding, met 1 Januari a. s. van den heer J. Leehner C Sz. Aanbevolen worden de heeren1. J. Leehner C.Sz. en 2. mr. H. M. G. Kloppenburg. Van het bestuur der Verceniging togen bedelarij adres houdende verzoek om eene toelage tot gcheele of gedeeltelijke bestrijding van de kosten der wijk verpleging in gemeld adres nader omschrevenallen ter visie gelegd, ter behandeling in eene volgende vergadering. Van Jhr. Mr. Tj. A, M. A. Humalda van Eijsinga, bericht dat hij wegens het bekleeden der betrekking van commies-redacteur ter gemeente-secretarie, welke functie niet wel vcrccnigbaar is to achten met die van curator van het gymnasium alhier, voor eene benoeming tot laatstgemelde betrekking niet in aan merking wenscht te komenaangenomen voor ken nisgeving, zullende de aanbeveling aan curatoren worden teruggezonden, ter nadere aanvulling. Van J. C. ran Wassenaar, adres om eervol ontslag als onderwijzeres in nuttige handwerken aan de 1c en 2e openbare kostelooze school met ingang van 1 Januari a s,; ter visie gelegd ter behandeling in eene volgende vergadering. Van J, M. van der Schalk Jr., namens Mevr. de Wed. C. J. P. van der Schalk geb. Maas, verzoek om gedeeltelijke restitutie van betaalde plaatsolijke directe belasting, dienst 1897, wegens het verlaten der gemeente; in banden gesteld van Burgemeester en Wethouder» ter afdoening overeenkomstig art. 245 der gemeentewet. Van H. Hille, de Wed. Van der Most geb. Verhoeff, J. H. Wrrxel, P. van Groningen, L. van der Tas en M. J. Wouterlood, bezwaarschriften tegen hunnen aanslag in de plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1897 8om onderzoek en rapport in handen gesteld der Commissie voor de plaatselijke belastingen. Tot lid der Commissie ran toezicht op het Lager Onderwijs werd herbenoemd de heer Dr. B. de Bruijn. Den heeren J. Hoefman en P. van Groningen werd, op hun verzoek ontheffing verleend op hun aanslag in de plaatselijke directe belasting naar het inkomen drenst 1896/97; terwijl afwijzend werd beschikt op het verzoek van M. J. Nont. Overeenkomstig het advies der Commissie voor de plaatselijke belastingen werd, mede op hun verzoek, ontheffing verleend op hun aanslag in de plaatselijke directe belastingen naar het inkomen, dienst 1897/8, en wel aan: C. J. van Wijk, G. den Otter, E.Brum- melnran, W. Bijl, K. Visser, W. Kuling, J. Buijs, SI. Tak. J. Karreman, H. P. Wijntjes, L, Lngten- burg, W. J. J. Schuppers, H. L. Heinrici, C. de Hoog, N. A. Middelburg, J Schippers en E. Jongman. Afwijzend werd beschikt op het verzoek van J. G. •Sandker om vrijstelling der betaling van zijn aanslag in de plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1897/8, en wel op grond van art. 14 der Verordening op dc invordering dier belasting. Wegens het verlaten der gemeente werd, op grond van art. 245 der gemeentwet, aan J. S. van Oosten tot een bedrag van f8.10 en aan A. H. Steonmeijcr ten bedrage van f5.25 ontheffing verleend op hun aanslag in do inkomstenbelasting, dienst 1897/98. Thans kwam in behandeling het in de vorige ver gadering op voorstel van den heer J. J. G, Nolet aangehouden bezwaarschrift van J. A. M Jansen tegen zijn aanslag in de plaatselijke directe belasting, dienst 1897, naar grondslag D met het daarop door Burgemeester en Wethouders uitgebrachte praeadvies. Dc Voorzitter deelt mede dat hij dit voorstel heeft op de agenda gebracht overeenkomstig het besluit van don Raad. Het D. B. zal echter geen bezwaar hebben tegen uitstel. Hiertoe wordt het voorstel gedaan door den heer van B u y s e n, die voorstelt tot een volgende ver gadering. De heer Elzevier Dom echter acht dit wat onbepaald. De heeren Nolet en v. Buijsen ochter wijzen op de mogelijkheid eenerspoedeisehende vergadering binnen enkele dagen. De hoer Visser zal voor dit voorstel stemmen, hoewel hij er geen heil in ziet. Het voorstel wordt aangenomen met 18stem men. De heer Elzevier Dom stemt tegen, terwijl de beer mr. Jansen zich buiten stemming houdt. De rekening der d.d. schutterij over 1896, bedra gende in ontvangst f5710.57, in uitgaaf f5297.00®, sluitende dus met een goed slot var f413.565, werd, overeenkomstig het rapport der Finaneieele Com missie, voorloopig vastgesteld, evenals de begrooting der schutterij voor 1898, bedragende in ontvangst en uitgaaf een gelijke som van f5541.565; zullende beide ter definitieve goedkeuring worden gezonden aan de Gedeputeerde Staten dezer provincie. De heer G. Visser Bz., majoor-commandant der schutterij, had bij de behandeling der rekening de vergaderzaal verlaten. Het voorstel van het raadslid, den heer v. Westen dorp, om Burgemeester en Wethouders uit te noo digen tot het indienen van voorstellen tot wijziging van de heffing der schoolgelden in verband met de draagkracht van de ouders der leerlingen, wordt aan do orde gesteld. De heer Van Westendorp acht een toelich ting in den breede niet noodig. Het is eenvoudig de uitvoering der theoriebetalen naar draagkracht Het beginsel is reeds neergelegd hij de scholen Kim- mijser en Tijl. De voorsteller heeft hiertoe aanleiding gevonden, toen hij als tijdelijk wethouder de rangschikking dc betaling van schoolgeld onder de oogen kreeg. B. en W. znllen dit uit de praetijk natuurlijk volkomen goed keuren en spr. twijfelt er niet aan of het D. B. zal gaarne de moeilijkheden zich getroosten die bij de uitvoering zich zullen voordoen. De heer Elzevier Dom wijst er op dat de Inkomstenbelasting waarschijnlijk zal worden opge heven en bovendien dat het een moeilijke vraag is wat de maatstaf van draagkracht zal zijn. De heer van Westendorp wijst er op dat thans uitsluitend moet worden beslist over vermogend of onvermogend cn het komt spr. zeer veel beter voor wanneer er verschillende klassen waren. Dc heer Nolet daarentegen meent dat hoe meer nuances er in do classificatie worden gemaakt hoe moeielijker de beslissing zal zijn. Spr. kan er daarom niet met medegaan om dc taak op te dragen aan B. en W. De heer Mr. Jansen meent dat het wenschelijk is, wanneer de heer Westendorp een ontwerp aanbood aan B. en W. die dan hun opini» daaromtrent kun nen blootleggen. De heer den Brecms geeft den Raad in over weging het voorstel-Westendorp aan te nemen. Hij voor zich wil gaarne trachten dit ontwerp gereed te maken dat zoo geheel berust op billijkheid. De heer Visser bestrijdt dit stelsel en wijst er op dat bij de invoering van een stelsel dat op bil lijkheid berust juist het meest aanleiding geeft tot klachten over onbillijkheden. De heer v a n W e s t e n d o r p noemt het zeer eigen aardig dat vroeger zijn voorstel viel op grond dat de inkomstenbelasting bestond; nu zal het waarschijnlijk vallen op grond dat die belasting niet meer bestaat. De Voorzitter had liever aan dc vergadering willen overlaten de beslissing omtrent de uitnoodi- ginfï- Tegen het door den laatsten spr. aangevoerde wil hij alleen aanvoeren dat nu alleen worden besproken de personen die aanvragen om minder of geen school geld te betalen. In het stelsel-Westendorp daarentegen moeten allen geclassificeerd worden. Op de scholen van Tijl en Kimmijser kunnen leerlingen geplaatst worden Tan on- en minvermogenden en vermogenden. 6. en W. zullen er zich niet tegen verzeLen, wanneer hun een schema voor zulk een ontwerp wordt aangeboden. De heer Westendorp wijst er op dat het voor hem moeilijker is een ontwerp te maken dan voor B. en W. die over veel meer gegevens te beschikken hebben. Do Voorzitter antwoordde hierop volkomen bevestigend, maar hij wil alléén het schema aan gevende het juiste stelsel, zuiver proportioneel schoolgeld of niet. De heer W estendorp ziet het groote verschil daartusscbcn niet in. De Voorzitter antwoordt hierop dat bij pro portioneel schoolgeld door den raad vaste regelen worden gesteld voor de classificatie en dit acht spr. veel verkieselijker. Dit voorstel-Westendorp in stemming gebracht, wordt verworpen niet 13 tegen 7 stemmen. Het voorstel door het raadslid den heer P. Loopuyt bij de behandeling der hegrooting ingediend, met betrekking tot de waterverversching dezer gemeente, kwam nu aan de orde, luidendeDat door het Col lege van Burgemeester en Wethouders worde beproefd tot overeenstemming te komen met do autoriteiten en met dc Heemraadschappen omtrent het geamen deerde „plan Beijerman" tot waterverversching dezer gemeente. De heer L o o p u ij t sluit zich aan bij de woorden van den Voorzitter in de laatste zittingdo opdracht der commissie over te brengen aan het Dag. Bestuur. Het voorstel is feitelijk niet anders dan het besluit van 3 Januari 1893. De heer Mr. Jansen waardeert volkomen do goede bedoeling van den beer Loopuijt, echter wil dc heer Jansen niet die opdracht bepalen tot bet plan-Beijerman. Spr. hoopt ook door uitbreiding dc kans tot slagen te verhoogen. Ook gelooft spr. dat het zeer moeielijk zal zijn het bestuur van de water schappen te overtuienMet onwillige honden is het slecht hazen vangen. Zoodra met het gewijzigd plan wordt aangekomen moeten wij eerst werken uitvoeren om te toonen dat het geen schade zal opleveren. Maar daartoe zullen wij geen verlof krijgen. Dc gelegenheid tot het leveren van bewijs zal" ons niet gegeven worden. Met hot ongewijzigde is het anders; dan kunnen wij zeggen, ziet hier het bewijs en krijgen wij dau geen vergunning dan kunnen wij ons wenden tot hoogere autoriteiten. Het ongewijzigde zal voorts f 10 a 12000 minder kosten. Ook eenige technische bezwaren worden door spr. geopperd tegen het ge wijzigde plan, waarop hij ton slotte in overweging geeft het voorstel-Loopuyt uit te breiden. De heer Loopuyt vraagt of de heer Jansen dan zijn amendement wil mededcelen. Het voorstel-Jansen strekt alleen om de woorden „het geamendeerde plan Beycrman" uit het voorstel- Loopuyt te lichten. Aangezien nu evenwel het besluit van 3 Januari 1893 nog bestaat dient dit, naar des heeren Loopuyt's meening, te worden ingetrokken De heer Elzevier Dom wijst er op dat ook nog bestaat het besluit van hot groote plan. De heer Nolet meent dat het zaak is om zich te houden bij het geamendeerde plan-Beijerman waarmede men bijna gereed was gekomen. Hem is medegedeeld, hoewel hij dit niet bewijzen kan, dat het toenmaals wel zou zijn klaargekomen, wan neer het toenmalige D. B. beter had doorgetast. De heer Elzevier Dom meent dat het zeer moeielijk zal zijn om de hoogheemraadschappen te overtuigen dat het water in den polder kan loopen zonder groot nadeel. Het amendement-Jansen in stemming gebracht wordt aangenomen met 16 tegen 4 stemmen.

Schiedamsche Courant | 1897 | | pagina 2