Uit de Staatscourant. <x e m e n g d Nieuws. INGEZON»EN. Finantiëel. Visseher ij. Handel. Ma a. de volledigheid van den Gids meewerken door aan een der samenstellers rp te geven wat hun van de armenzorg op eenig gebied bekend is. Wij herinneren daarom dat de nainen der bewerkers zijn: J. F. L. Blankenberg, Vondelstraat 108, Amsterdam; jhr. mr, H. Smissaert, Vijzelstraat 78, Amsterdam; <ir. H. J. Jp Dompierre de Chaufepié, Javastraat '20c, Ben Haag. Propacdensis onzer Gymnasiasten. In een vlugsclnift brengt dr. II, G. A. Leignes Bakhoven, rector van liet gyrnna-ium te Deventer, hulde aan bet optreden van den oud-rector Kan, die zich verklaard heelt tegen de inkrimping van het gymnasiaal onderwijs. De heer L. B. spreekt de hoop uit dat door den Minister niet te veel haast zal gemaakt worden met de topgezegde wijzi ging der wet op het llooger Onderwij-., en dat van de zijde der deskundigen en belangstel lenden het laatste woord in deze nog niet ge sproken zij. Het is zijne vaste overtuiging, dat elke wijziging achteruitgang zal brengen, indien men niet eerst tot een helder inzicht is gekomen, wat eigenlijk propaedeuris zijn kan en zijn moet. Uit het vlugschrift blijkt dat de heer L. B, aan de propaedeusis een dubbel doel toekent Ten eerste moet zij voorzien in datgene, wat hij km theidsimlve met een modewoord wil aan duiden als training. Verder kan zij, door den leerling van de 5de en Ode klasse een tijd in de oude wereld rond te leiden, eene voorbe reiding zijn, die het gemakkelijker maakt zich later te orienteeren ii: bet meer gecompliceerde samenstel onzer tegenwoordige samenleving. Om dit dubbel doel te bei eiken is het noodig, dat het gymnasiaal onderwijs zijn eigenaardig karakter blijft behouden. Door het zwaartepunt te leggen in Grieksch-Latijn Wi-kurrde hand haaft men een heilzame eenzijdigheid, tegelijk veelzijdig in den goeden zin van liet woord, als leggende een soiiden giondslag voor elke super structie. Trouwens, z.i. zal de opheffing van 't Griek'ch, als verplicht leervak voor allen, nog niet zoo gemakkelijk gaan. Over de verdeeling van den buit zal een strijd ontbranden tusscben hen, die ons brengen willen tot een soort Iloogere Burgerschool met wat Latijn en hen, die een Latijnsche school verlangen zonder Grieksch. De schrijver hoopt, dat voor geen dier uitersten eene meerderheid zal te vinden zijn. Dierenbescherming'. Te 's-Grayenhage is gehouden de eerste jaarvergadering van de Neder l Vereeniging tot Bescherming van Dieren. Daarin werd het eindrapport uitgebracht over de belooning der houders van trekhonden, In 40 gemeenten kwamen belooningen voor, tezamen 72 t. w. 8 eerste, 54 tweede en 9 derde prijzen, bonevens 1 premie, tezameu tot een bedrag van f 305.50. Uit Ede was een reglement ingekomen, waarbij in die gemeente liet rijden met trek honden is geregeld. Dit regiement is hoofd zakelijk gebaseerd op de provinciale bepalingen in Zd.-Holland. Evenals vroeger uit Meersen, kwamen thans uit Heerlen (prov. Limburg) klachten in, over gevechten tusscben dassen en honden, waartegen door het hoofdbestuur zooveel mogeljjk maat regelen zijn genomen. In antwoord op het rekest aan B. en W. beti ellende de verpleging en het afmaken van honden aan de aschstaal, die wegens overtreding van het politie-ieglement tusscben 12 uur 's nachts en 6 uur voormiddaps zijn opgevangen, werd als antwoord ontvangen, dat voortaan die dieren afzonderlijk, één voor één zullen worden verdronken in de daaivoor bestemde waterput, en niet meer zooals vroeger alle tezamen. Naar aanleiding van de klacht over de slechte behandeling der jaagpaarden langs de Zd. Wii- lemsYaait werd geschreven aan de vereeniging te Luik, omdat de toestand in België zoovee! erger zou zijn. En betreffende het postpaard, dat volgens bericht te Halfweg werd uilgespannen en ver vangen, omdat het toen niét verder kon, was bericht, dat die paarden door rijks-paardenartsen gekeurd worden en na lederen rit 24 uren, somwijlen 2 x 24 uren rust genieten. Betreffende het uitladen van varkens, werd door het hoofdbestuur aan het hoofd der politie een uitvoerig rapport uitgebracht en voorgesteld de daarin bedoelde kraan aan te schaffen, waar mede tevens ook paarden uit het water kunnen worden gehaald. Door den veldwachter was te Haarlem een proef genomen met het slachtrnaskerSiegmund, die volkomen gelukte. Ook daar evenwel aar zelen de slachtersbazen dit toestel in gebruik te nemen, omdat, naar zij beweerden, de knechts bjj het slachten gewoonlijk dronken zouden zijn. Arme dieren 1 Bij hel departement van justitie werd door het hoofdbestrur een rekest ingediend om in de slachterij der strafkolonie te Veenhuizen het slachtmasker Siegmund in te voeren. Het aantal leden der nog pas eenige jaren geleden opgericht afdeeling Gooi- en Eemland is reeds gestegen tot 237. opgezegd, of wel vooraf op nieuw door de wet zijn bekrachtigd, en dit laatste heeft niet plaats gehad. Het JIdbl. uit den wenscli, dat, zoodra de Tweede Kamer weder bijeenkomt, de Minister van Koloniën over zijn voornemen zal worden geinteipelleeid. Naar aanleiding biervan zegt iet Tad.: 'tis ongetwijfeld vo«r den handel van niet gering belang, spoedig te weten, of de Regeering al dan niet voornemens is de »Xed, Handelmaatschappij" als haar commissionair voor de gouvernementsproducten nok na 1899 te behouden, maar we schrijven Februari 1898 en de oveieenkomst bij üe wet van 23 Juni 1893 voor vijf jaar gesloten, begon eerst I Jan. 1895 te werken en loopt dus tot 1 Jan. 1900. Zoo'n haast is er dus waarlijk niet bij. De gewone audiënties van de Ministers van Buitenlandsche Zaken, van Marine en van Koloniën op Vrijdag 11 Februari en die van den Minister van binnenland-chc Zaken op Zaterdag 12 Februari, zullen niet plaats hebben. Tot directeur van de gemeentelijke gasfa brieken te Amsterdam is gisteren door den gemeenteraad benoemd de beer D. van der Horst, thans in gelijke betrekking te Utrecht. Bij Kon. Besluit is aan mr. P. D. Kijmmcll, op ziju daartoe gedaan verzoek, eervol ontslag verleend als lid van het college van regenten over de ge vangenissen te Leeuwarden, onder dankbetuiging voor de in die betrekking bewezen diensten en is benoemd tot lid van gemeld college van regenton J. A. Rijmer, geneesheer aldaar. Bij Kon. Besluit is benoemd tot commissaris van politie te Nijmegen, J. de Fouw, thans commissaris van politie te Zalt-Bommel. Bij Kon. Besluit zijn in het college v*n curatoren der Rijks-universiteit te Utrecht benoemdtot voor zitter, het lid jhr. mr. J. Roelltot lid, mr. J. F. Bacrt, to Utrecht. Bij Kon. Besluit is aan C. J. Gerrits. te Amsterdam, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van onderdirecteur der telegrafie. Bij Kon Besluit is do heer jhr. L. C. van Panhuys, districtsklerk in de kolonie Suriname, thans met verlof hier te lande, benoemd tot adj.-commies bij het Dep. van Koloniën. De Ned, Handelmaatschappij. In de Amsterdamsche bladen is in den laat- sten tijd gesproken over de overeenkomst met de »Ned. Handelmaatschappij", voor het ver voer en den verkoop der Indische gouverne- ments-producten gesloten. Die overeenkomst moest uiterlijk 31 Dec. 1897 door den Minister van Koloniën worden De Gouden Koets Het bestuur der Vereeniging van het Amster damsche volk tot het aaubiederi van een hulde blijk aan H. M. Koningin YVilhelmina deelt ons mede, dat de Gouden Koets van Augustus af zal verblijven in het Paleis voor Volksvlijt aldaar en ter bezichtiging zal worden gesteld van hen die in de kosten er van hebben bijge dragen. De Vereeniging beeft bericht ontvangen dat de Koningin de koets in de gr'oote zaal van het P. v. V. zai komen in oogenschouw nemen, \óor dat deze aan Hare Majesteit wordt over gedragen en liet tijdstip daarvoor wordt vast gesteld. Een huisdief gesnapt. Door do politie te Delft is de hand gelegd op een gevaarlijk persoon; deze, zekere v. T., knecht bij de behangen-firma Paerels Sc Zn., sloop na het vertrek van het personeel door een achterpoort het magazijn binnen en nrnakte zich dan meester van tapijten enz. Het bedrag der verschillende diefstallen te zamen is nog niet met zekerheid bekenddaal de dader echter reeds 4 jaren in die betrekking was, zal liet wel niet gering zijn. Alen wordt beleefd verzocht da copy steeds slechts aan écii° zijde te beschrijven. Mijnheer de Redacteur! Verleen mij s. v. p. eenige ruimte in Uw blad, om nog een en ander in 'i midden te brengen, over de woorden, de Kroningfeesten betreffende, die op de Alg. Verg. van den B. v. N. O. werden geuit. Die van den heer Severijn zijn reeds geciteerd, doch, naar 'k meen, dient ook onder de oogen van Uw lezers gebracht te worden, wat de heer Ketelaar mededeelde. Het verslag in de Bode luidt KRONINGSFEESTEN. „In de voorvergadering is deze zaak ter sprake gebracht. Het H. B, heeft reeds zijn aandacht er aan gewijd en meent het best te docD, in het begin van 1898 een circulaire te pnblieeercn, waarin op 't hooge belang gewezen wordt, dat men gedurende dien tijd elkander geen ergernis geve. Daar zijn een groot aantal onderwijzers en ouders, die uit volle overtuiging met de feesten instemmen en dus ook hun kinderen er gaarne aan zullen laten deelnemen. Daar zijn er andere, die uit hun politieke overtuiging zich niet verheugen over het feest der kroning. Daar zijn er nog andere, die, hoe ook hun poli tieke gevoelens zijn, het onpaedagogiscb achten de school te mengen in zulk een feest, omdat de be- teekenis er van toch boven de bevatting der meeste kinderen ligt. Welnu, die allen moeten elkanders gevoelens eer biedigen. Noch van de eene, noch van de andere zijde moet dwang tot deelneming of dwang tot onthouding uitgaan. De individueele vrijheid van den onder wijzer en het kind d. i. dus feitelijk van de ouders moet geëerbiedigd worden. En mocht het voorkomen, dat onze raadgevingen in den wind ge slagen worden en er gemeentebesturen zijn, die een onbillijken drang willen uitoefenen, zooals't bekende geval te Den Helder voor eenige jaren, dan zal het H. B. steeds op zijn post staan en tooncn, dat we 'n machtigen Bond vormen, die in staat is zijn leden tegen onredelijken dwang te behoeden. Behalve dat enkele bladen, o. a. de Tijd, de N. Sprokkelaar, de Amsterd. Cour. over deze woorden spraken, werd ook in de Eerste Kamer door sommige leden de aandacht er op gevestigd. 'tVoorloopig Terdag zegt dienaangaande: „Enkele leden ia eene aldccling hadden met leed wezen kennis genomen van het verslag van de ver gadering van den Bond van onderwijzers voorkomende in De Bode van 1 Jan. 1898. Zij vertrouwden, dat men van den kant der over heid maatregelen zou weten te nemen, om demon stration tegen de idee der inhuldiging-feesten, of weigering van ambtelijke medewerking, waar zulke medewerking van den ouderwijzer mocht worden verlangd, te voorkomen. Door de gronte meerderheid icertl da-trop geant- u-ooiddnt gezegd verslag alle/minst aan1 tiding gaf ctn de bedoelde demons! ra lie tc vencaehU n, u-aarde strekking van (lil verslag veeleer teas, om ie zorgen, dat er geen strijd zich zou vertoonen (cursiveering van mij). En 't antu oord van de Kcgeeriug was „Ook de Begecring vindt in 't verslag vau de ver gadering van den Bond van Nederlandsche Onder wijzers, geen aanleiding om demonstration te vrcezen tegen de inhuld' .ngsteesten. Zij dfelt in de mea ning, dat de ovY.heid, zeker van de gevoelens van het overgroot gedeelte van de bevolking, Diet noo dig heeft pressie op do onderwijzers te oefenen tot ambtelijke medewerking aan de feesten, u-narvan de u-aarde en de beteikenis zeker niet door de uitoefe ning van pressie zouden u-orden verhoogd. (Cursivee ring vau mij). Over uw manier van bestrijden hier geen woord. Den onbevooroordeclden. kaJmcn lezer zij dit met gerustheid overgelaten. Wel had ik U éen vraag te doen, gedachtig aan de wijze spreuk: „Wie niet uit alles leereu wil, wil in 't geheel niet loeren." Wat bedoelt U met de slotzin van Uw betoog: Mcj kan met de Kroningsfeesten anders wel inpakken. Met hoogachting teeken ik Namens de Propaganda-Corn missie van de» Bond van Ned. Onderwijzers, Jan de Wit. Rotterdam, tCïSTiT9 Febr. 1898. Delftshaven, De afd. SehixUm van den Bon I van Ned. Ouder wijzers heett hare reserve doen aanrukken. De. heer Jan de Wit rot mruchtor gedachtenisse komt ons van wege de gewestelijke propaganda-commissie bestoken, straks trekt het hoofdbestuur zijn zwaard. Reeds zien wij Severijn en Ketelaar, de lansen geveld, dc Boterstrnac in stormen. Een cause n-lèbre. Eerst een antwoord op het slotzinnetje iu boven staand ingezoudeu stuk. „Men kr.n met ds Kronings feesten anders wel inpakken". Wat beduidt dat, zegt de heer Jan de Wit. 't Spijt ons voor den heer .Jan de Wit, dat hij dit niet vat misschien wordt het hem duidelijker, wanneer wij hem nog eens in herinnering brengen, wat wij zeiden omtrent het dreigement, dat niet gerugsteund wordt door een „gepantserde vuist." Begrijpt hij het ook dan niet, zoo zien wij er van af h«t uit te leggen. En nu nog ten slotte iets over de zaak zelve en daarna moeten wij het debat sluiten, want toujour» perdrix is voor onze lezers wat eentonig. En dan dunkt ons, dat de inzender zijn zaak niet beter maakt. Enkele leden der Eerste Kamer wenschten cven- tueele demonstration van de zijde der onderwijzers tegen te gaan. „Er zijn geen deinonstratiën te vree- zon" zeiden andere leden, do meerderheid. Natuurlijk niet, willen wij er bijvoegen, het hoofd bestuur had dit immers ontraden. Maar dat is de quaestie ook niet, en of hier b.v. te Schiedam zes of zeven onderwijzers op de Markt staan „uit te tarten" of niet, dat zal we' weinig afdoen, maar do vraag was ia ons betoog, of de Bond zich niet belachelijk of ergerlijk had gedragen door aldus preventief op te treden. Het antwoord van de Regcering komt dan ook niet den Bond, maar ons in het gevlei, waar het zegt„Zij deelt in de meening, dat de overheid, zeker van de gevoelens van de bevolkingniet noodig heeft pressie op de onderwijzers te oefenen tot ambtelijke medewerking aan de feesten." Juist ons idee, of dacht de Bond, dat wij ioei pressie zouden willen. Neen hoor, ieder zijn vrijheid. Maar als die aangerand werd, dan zou het nog tijd genoeg zijn. Ten slotte willen wij hier nog even afdrukken wat een man als van der Zwaag, wh zeker geen volbloed royalist in do Tweede Kamer tijdens de jongste begrootingsdebatten zeide en uit welk ferm woord menig onderwijzer eenige leering zal kunnen putten. In de zitting van 16 December zeide deze, onder luide bravo's zijner medeleden: ,,Ik beweer, dat een socialist, die om den broode in Staatsdienst moet gaan, zeer goed als zoodanig zijn plicht kan en moet vervullen." Mutatis mutandis willen de becren ouderwijzers zeiven hun conclusie wel trekken. Nadat wij het bovenstaande hadden geschreven komt de volgende brief in ons bezit. Wij verzoeken wel zeer dringend om, wenscht men een ingezonden stuk in het blad van denzelfden dag opgenomen te zien, dit tijdig in te zenden, vooral als men een ant woord van do zijde der redactie verwacht. Het stuk luidt Weled. Heer Redacteur! Met aandacht hebben wij de polemiek gevolgd, tusschen U en het Afdeelingsbestuur van den B. v. N. O. in de nummers van dit blad van 8 en 9 Februari j.l. gevoerd. Naar aanleiding dsarvan zouden we gaarne enkele opmerkingen willen maken daarvoor verzoeken we U beleefd de noodige plaatsruimte. In haar eerste antwoord geeft de Redactie het bestuur verschillende goede wenken op taalkundig gebied. Toch willen we haar in overweging geven bedoeld antwoord nog eens over te lezen. Zonder twijfel zal zij dan niet alleen eene taal-, maar ook eene stijlfont ontdokken. Ook wordt er beweerd, dat de „grootc-Bondsman Severijn" zich „onsterfelijk belachelijk" (is dat eene goede combinatie heeft gemankt. Ieder bondslid zal wel weten, dat de heer S. zich noch onsterfelijk, noch belachelijk wil maken. Wat we echter zeker weten is, dat de Schiedamsche Cou rant niet onsterfelijk is en dat zij bet waarschijnlijk nooit zal worden. Wat de Redactie zegt over „het jammerlijke stilceren" vinden we wel wat overdreven. Het gaat niet aan, iemands stijl te verooidcelen, omdat bij foutief citeert. Mocht evenwel het afdeelingsbestuur zich in het stellen willen bekwamen, dan weten we wel geschikte personen aan te wijzen om er les in te geven. De Redactie van dit blad zullen we echter nim mer aanbevelen. Tot zoover Uw eerste antwoord. Uit Uw tweede blijkt o. i. duidelijk, dat Gjj U de uitlating over den Bond in het Zondagsuummer niet haat mogen veroorloven. Immers in de motie, die Gij daar afdrukt, knnnea we lezen, dat slechts eene „zeer kleine minderheid zich van alle deelneming aan die feesten zal wen- schen te onthouden". Daarom vinden we het op zijn zachtst genomen niet wellevend, dat Gij de geheele vereeniging aan sprakelijk stelt voor hetgeen enkelen zeggen of schrijven. Omdat de voorzitter aan sommige leden eener zeer gemoedelijken raad geeft maakt Gij den geheelea Bond op de schandelijkste wijze verdacht. Dat is niet: „een weinig belachelijk", ook niet- „volkomen ongepast", neen, dat is verregaand brutaal' Ontvang den welgemeenden dank, Mijnheer de re dacteur, voor de verleende ruimte van ..Enkele bondsleden." Daar hebben nu „Enkele Bondsleden" hun geest als een citroen uitgeperst en het weinige sap vindt men hier boven. Wij vinden geen vrijheid om de heeren tc sparen door hun stukje te weigeren. Welk een geest, welk een vernuft! Wij zeidenUwe stijl deugt niet. Repliek Maar de Uwe dan. Wij zeidenDe Bond zai zich onsterfelijk be lachelijk maken. RepliekDe Sehiedamsche Courant is niet onsterfe lijk en wordt dit waarschijnlijk nooit. O, arme onderwijzers, povere Sires, Gij kunt no» niet eens lezen. Zeg ons nu nietGij ook niet, Want heusch onze zenuwen zijn niet van staal, cn Gij zoudt al te grappig zijnwij zouden het met ons lachen te kwaad krijgen. Neen, lezenalweer, dat kunt Gij niet - Wij zeiden nietoe groot-Bondsman Severijn heeft zich onsterfe lijk belachelijk gemaakt; wij zeiden: de Bond zal dat doen. Wij bidden U, Mijne Heeren, wees toch niet zoo geweldig slordig in Uwe aanhalingen. Gij weet niet wat „onsterfelijk belachelijk" is. Wij gevoelen zoo iets van medelijden met U. Wij zeiden: de Bond zal zich onsterfelijk belache lijk maken. Uw antwoord luidt: „Ieder bondslidzal wel weten, dat de heer S. zich noch onsterfelijk noch belachelijk wil (Iet op dat voorzichtige wil!) maken. Gij ken", Mijne Heeren, zeker wel de uit drukking: „dat slaat als een tang op een varken". Wij nemen Uw geschrijf dan ook niet auserieux. Komt, verzoeken wij U, eens even op ons bureau om te onderzoeken of de handteekeningen iu het briefje, dat bij bovenstaand ingezonden stuk ging, wel echt zijn. Wij gelooven, dat men misbruik van Uwe namen heeft gemaakt. In deze Dreyfus-dagen is alles mogelijk. Faillissementen. Uitgesproken: Utrecht, 4 Februari. Albertus Johannes Schamper, pensionhouder, te Woudenbergrechter-commissans mr. ft. Melvil baron van Lynden, cutator mr. W. van Son, te Zeist. 's-Hertogenbosch, 4 Februari. A. Willemse, visseher te Yelp. Rechter-commissaris inr. Wessel-ng, curator mr. II. A. Sassen. Leeuwarden, 7 Februari. F. W. W'iersma, kastelein en koopman te llarlingeii. Rechtercommissaris mr. L, D. W. Losecaat Y'ermeer, curator mr. C. Beekhuis. Amsterdam, 7 Februari C. F. Eibink, broodbakker. Rechtercommissaris rar. Th. J. Hoppe, curator mr,0, A Evert«z. A. Vestdijk, rijwielhandelaar. Rechter-cornmissaris mr. Hoppe, curator C. A. J. Haitzfeld. Arnhem, 7 Februari. II. Th. van Rijsewijk, bakker en kruidenier te Wehl, Rechter-commissaiis mr. G. Wttewaal, curator mr. F II. Losecaat Vermeer, te Torborg. Opgeheven: De faillissementen van Gerrit Wijnbergen, te Apel doorn en H. van Dipte, te Ilillegersberg. (Stel.) SC1IEVENINGEN, 9 Februari, Hedenochtend kwam alhier een logger voor den wal, die aan versche visch f 140 besorade. Tongen golden 75 tot 90 ckabeljauw doode f 1.50 tot 2 90 per stuk; schol f 10 tot 13, braad f6 tot 8, bolk f 2.50 en bot 4 per mand. Ij'MUIDEN, 9 Februari. Heden waren aan de markt vijf loggers inet 115 a 190 tongen, een weinig tarbot, griet en wat rog, 15 a 50 kabeljauwen en 5 a 15 manejes schol. De stoomtrawler Betsy met een partij tong, tarbot, griet, kabeljauw en schelvisch Er werd betaald voor groote tongen fl a 1.15, middel 50 a 05 c, kleine 15 a 25 c., groote tarbot f9 a 9.50, kleine en middel f3.25 a 4.75, rog 50 a 75 c., doode kabeljauw f2 a 2.75, alles per stuk; groote scheltisch f 6 25 a 7.50, middel f4.50 a 4.75, kleine {3.25 a 3.75, gioote schol f 10,50 a 13, middel f 4 50 a 5.75 en kleine f3.25 a 3,75 per mandje. BRUSSEL, 9 Februari. Tarwe vast. Kansas fr. 2t r/s, Mais vast. PARIJS, 9 Febiuari. Tarwe. Loopende maand fr 29.10, Maart fr. 28.75, Maart/April fr 28.75, 4 mnd. v. Maart fr. 28.55, 4mnd. van Mei fr. 27.75, kalm. Rogge mankeert. BERLIJN, 9 Februari. Spiritus. Loco 43. HAMBURG, 9 Februari. Petroleum loco 4.80. brief, dito -.geld. Spiritus per Febr. 22, Mrt/Apr. 21%. Stemming: prijsh BUDAPEST, 9 Februari. Tarwe vol prijsh. LONDEN, 9 Februari. A a.: voer van Eng.Tarwe 1600 qrs., vreemde 28,500qrs., Eng. Gerst 900 qrs., vreemde 13,600 qrs Granen kalm maar prijshoudend. Amerikaansche Goederenmarkt. NEW-YORK, 9 Februari. Tarwe. Juli. 89V, 89% Juli. 35% 35% 34% Febr. Ms&j t April, Mei. Juni. 9 Febr. 101% 101% 97% 8 101% 101% 97% 7 101% 101% 957% Febr. Maart, April. Mei. Juni. 9 Febr. 347% 34% 8 347% 34% 7 34% 34

Schiedamsche Courant | 1898 | | pagina 6