BINNENLAND. Uit de Staatscourant. STADSNIEÜ W S. d e m e e n I e r a a d. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. Gemengde KledecSeeïlngen. Omtrent de imperalistische belooging, die te Parijs heeft plaats gehad, kunnen wij nog nader melden, dat de vergadering geleid werd door baron Jules Lagoux men besprak de politieke en sociale vraagstukken van den lantsten tijd. Verscheiden keizerlijk gezinden namen aan de discussies deel. Gisterenmiddag is er te Parijs een man opge pakt, die bij het voorbijkomen der oi'licieien (loot. Als de politie alle Zoia- uittluilers eveneens wilde oppakken, zou ze vrij wat werk krijgen. Naar aanleiding van het incident Picquard- Ilenry heeft eerstgenoemde aan zijn collega zijne getuigen gezonden. De meeningen echter loopen uiteen over de vraag of reeds gedurende het proces-Zola het duel zal plaats vinden. Zelfs beweert de Echo do Paris, dat er van geen duel sprake zal zijn. ï)c officieuse Norddcutschc Algaucine Zeitung deelt mede, dat de keizer van China den Duit- sehen prins Ileinrich zal ontvangen met de eerbewijzen aan diens rang verschuldigd. Ju het Engelsche Lagerhuis verklaarde gisteren de heer Curzon, dat de regeering voornemens is een Indisch officier te benoemen als vertegen woordiger der koningin bij negus Menelik, ten einde met dezen de zaken te bespreken, wan neer de gelegenheid zulks noodig mocht maken. Graaf Gustaaf Sigismund Kalnoky, de bekende Oostenrijksehe staatsman en oud-minister van buitenlandsche zaken, is op CG-jarigen leeftijd te Weenen overleden. I)e heer Steen, voorzitter van de Noorsche Storthing heeft de opdracht tot het vormen van een niemv kabinet aangenomen. De Grieksdie Kamers zullen vermoedelijk Donderdag bijeenkomen. Dan zal behandeld worden bet plan om de oorlogsleening te garandeeren. Bij Kon. besluit is de eere-meduilF, ir. goud, der orde van Oranje-Nassau, toegekend aan den gewezen agent der Koninklijke Paketvaart- maatschappij te Singaradja tïoddeng) de- Angst. De gewone audiënties van de ministers van Financiën en van Oorlog zullen Donderdag 17 Februari a. s. niet plaats hebben. Naar wij vernemen, zal het oudste lid van Gedeputeerde Staten van Fiieshmd, de heer M. Kingma flzu., staatsraad, met 1 Juli zijn functie als zoodanig m-derleggen. De Ned. duist. Geh. Onth. Bond heeft in haar jongste hoofdbestuursverg wies ing weer eene commissie benoemd tot bet organiseeren van een grooten Geheel Ontlioudersvelddag op den a. s. 2en Pinksterdag. Te Groningen is gisteren de oud-hoogleeraar Silnger overleden. De Petit Bleudie ook wat vernomen heeft van eene oversttoomit.g op Java meldt, dal de resident van Dom en verschillende ïnlandsche inspecteurs zijn omgekomen. Bedoeld is de assistent van Dom en een ïidandsch opzichter, maar dan klopte het op schrift uTernble innodation dans I' ile de Su matra" niet goed. Bij Kon. besluit is de gezantsehapsattaebé W. L. F. C. ridder van Rappard bevorderd tot gezantschaps secretaris der tweede klasse bij het Departement van Buitenlandsche Zaken. Bij Kon. besluit is mr. L. Nijsingh Kijmroell be noemd tot burgemeester der gemeente Westerbork. Bij Kon. besluit is de dirigeeread officier van ge zondheid 3e kl. F. v. Leeuwen, van het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, op pensioen gesteld en het bedrag van het pensioen bepaald op f 1438 's jaars. Bij Kon. besluit zijn bevorderd: o. tot commies der posterijen lo kl. II. J. C. Jan sen, thans commies '2e kl. b. tot commies 2e kl. J. Warnaars Jz. cn A. J. F. Wouters, beiden thans commies 3e kl. c. tot commies 3e kl. J. Greshof en C. v. d. Toorn, beiden thans commies 4e kl. Donderdag a.s. zal de heer D. Lamers, rijks- comrnies alhier den dag herdenken, waarop hij voor 40 jaren in Rijks dienst trad. De voorstelling der Hollandsche Tooneeüsten heeft niet Vrijdag, maar Donderdag avond a, s. plaats. Wij vernamen van den troep, die speelt, nog veel goeds. BURGERLIJKE STAND. Geboren 12 Febr. Adrmna, dochter van D. Hamerslag en M. Verberk, Houtstraat. Margaretha Johanna Francisca, dochter van T. J. M. Schaap en A. M. E. J. van der Hooger/, Lange Singel straat. Geeitruida Lidu'ina, docluer van P. J. Eikmans en G. Willebrand, Broersveld. 13 Febr. Hyionimus, zoon van H. van Dijke en II. C, Gunneweg, Polderstraat, 14 Febr. Adrian», dochter van K. Maltha eu J, C. van der Most, Hoogstraat. Overleden s 13 Febr. Maria de Ib-y, oud 05 jaren en 11 maande», wed. van J. Nij-., Niemodrvat. 14 Febr. Cornelia Rutgers, oud 11 jaar en 8 maanden, Schie. Zitting van Dinsdag ld Februari des namiddags te twee ure. Voorzitter de Burgemeester, de heer II. J. Versteeg. Tegenwoordig 19 ledenafwezig de hcereu Maas eu dr. de Bruijn. De notulen van do vorige vergadering van 25 Januari jl. worden gelezen en goedgekeurd, ingekomen zijn de volgende stukken Van den Minister van Rinncnlandsehe Zaken, Mis sive houdende goedkeuring van het besluit van den Raad dd. 25 Januari 11. betreffende de verhooging van dc jaarwedde van den Concierge van het Gym nasium alhier; Van de Gedeputeerde Staten dezer provincie, Mis sive ten geleide van de door hen goedgekeurde raadsbesluiten dd. 25 Januari II. betreffende onder- handschc verhuring van weiland aan M. van den Berg en II. van der Most cn van een strookje grond aan H. P. S. EDgcring; Idem, Missive ten geleide van het door hen goed gekeurde 2e suppletoir-kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1897. Idem, Missive ten geleide van het door hen goed gekeurde raadsbesluit tot betaling van een bedrag ad. f50.uil den post voor onvoorziene uitgaven der gemeente-begrooting voor 1897. Idem, Missive ten geleide van do door hen goed gekeurde raadsbesluiten d.d. 25 Januari jl. tot af- en overschrijving op de gemeente-bcgrootingcn dienst 1897 en 1898 allen aangenomen voor kennisgeving. Van Burgemeester en Wethouders, Missive hun voorstel bevattende tot wijziging van de instructie van den Directeur der gemeentewerken, in verband met het in eigen beheer nemen vau de gemeente reiniging; ter visie gelegd tor behandeling in eene volgende vergadering. Idem, Missive ten geleide van het door hen. onder dagteekening van 11 dezer, no. 422' Aid. O, vau den Minister van Binncnlandseho Zaken ontvangen afwijzend antwoord op hun verzoek om verhooging van het Rijkssubsidie ten behoeve der Iloogere Bur gerschool alhier; aangenomen voor kennisgeving. Idem, Missive daarbij inzendende de door hen van Regenten van bet Oudè-Mnnnenhuis ontvangen reke ning ou verantwoording van het door dezen gehou den beheer over 1897. Naar aanleiding van het door Regenten tot hen gerichte verzoek, stellen Burge meester en Wethouders in die missive den Raad tevens voor lo. Regenten voornoemd te machtigen tot oen uitgaaf van hoogstens honderd gulden, te voldoen uit de renten van het fonds, ter bestrijding der kosten wegens schrijf- en drukloon enz., voor het geven van publiciteit aan al de stukken uitmakende het zoogenaamde archief van het Oude Mannenhuis; 2o. Te besluiten het verhandelde in de besloten raadszitting van 28 April 1896, betrekking hebbende op het Oude Mannenhuis, te doen opnemen iu de bijlagen tot het gedrukt verslag der Inndelingcn van den Gemeenteraad. Do rekeniDg met daarbij hchooronde bescheiden werdeu ter visie gelegd ten einde deze zaak te be handelen in de volgende vergadering. Do heer mr. Jansen vraagt welke zekerheid of er bestaat dat een complete lijst zal worden gegeven. De Voorzitter antwoordt dat zal worden op de lijst gebracht wat de regeuten bezitten uit het archief. De beide bovengenoemde voorstellen worden daarop goedgAmtrd. Van de Gezondheidscommissie het verslag over hare werkzaamheden in het afgeloopen jaar; ter visie gelegd tot de eerstvolgende vergadering, terwijl het zal worden opgenomen in het jaarverslag van den toestand der gemeente. Van de Commissie van beheer der fondsen her komstig van de vernietigde gilden, Missive ton geleide vau hare rekening over 1897ter vide gelegd ter behandeling in eene volgende vergadering. Van mej. J. M. E. de Kroes, adres om eervol ont slag als onderwijzeres aan do 2e openbare kostelooze school met ingang van 1 April a.s. Het gevraagde ontslag met ingang van gezegden datum eervol ver leend. Van het bestuur der '-erceniging „Vergunning" alhier, adres om verlaging van het vergunningsrecht, om advies in handen gesteld van Burgemeester en Wethouders. Van H. Bogacrts, kunstschilder te Boxtel, adres oin een portret te mogen leveren van II. M. de Koningin, ter versiering van de raadszaal; ter zijde gelegd als zijnde ongezegeld. Aan de orde is de adressen van H. L. Oostewceghcl e.a. om restitutie van plaatselijke directe belasting dienst 1897. Op voorstel van B. en W. werd resti tutie verleend aan II. L. Oosteweegbelgebr. van der Velden, Voogd Co., M. van den Bos Sr. en H. de Vringer Hz. Tot Curator van het Gymnasium werd benoemd dc heer dr. W. A. Lehman de Lehnsfeldtot onder wijzeres in handwerken aan de le en 2e openhire kostelooze scholen werd benoemd mej. A. C. Mak, tijdelijk onderwijzeres in dat leervak aan gemelde scholen. De rekening der Kamer van Koophandel en Fa brieken over 1897, iu ontvangst f 651.24, in uitgaaf f 539.53, sluitende dus met een batig saldo van f 111.71 werd overeenkomstig bet adTies der Finan- ciecle Commissie goedgekeurd; de leden dier Kamer (dc hoeren Nolet, Jansen, Van Genten Prins) hadden tijdens de behandeling dezer rekening de vergader- zaai verlaten. Praeadvies van Burgemeester eu Wethouders op het adres der „Verceniging tegen Bedelarij" alhier, om cenc toelage uit de gemeentekas tot geheele of gedeel telijke bestrijding van de kosten verbonden aan eene alhier in te voeren wijkverpleging. Van de „Verceniging tegen Bedelarij" is oen tweede adres ingekomen, waarin zij mededeelt dat zij zich niet acht de aangewezen verceniging om de wijk verpleging in het leven te roepen, maar dat het initiatief is genomen op grond van een besluit der algemeens vergadering. Zij treedt gaarne terug wan neer de Raad een andere corporatie daarmede wil belasten. Het doel is slechts om een wijkverpleging te verkrijgen. Voorts wijst zij op de talrijke zieken die buiten het Ziekenhuis worden verpleegd. De heer Elzevier Dom stelt voor in verhand met dit nader adres de zaak uit te stellen. De heer Westendorp vult dit voorstel aan door bijvoeging van het verzoek aan B. en W. om ook het advies der andere geneesheetcn in te winnen. De heer Nolet meent dat uitstel geen invloed kan hebben op de overweging of het een zaak is die de steun mag vragen van de gemeente. Spr acht dat die niet het geval is. De wetgever van 1853 heeft aangegeven dat de armenzorg moet rusten op particulier initiatief. Om nu op den weg, die sedert is bewandeld, terug te keeren, aebt spr. niet wen- schelijk. De zaak zelve verdient overigens allen lof en steun, maar niet van gemeentewege. De heer L o o p u y t merkt op dat de gemeente ook aan andere instellingen (doofstommen, ooglijders enz.) subsidien geeft. Spr. acht daarom het voorstel Westendorp aanbevelenswaard. De Voorzitter is niet tegen uitsteL wanneer nog niet genoeg licht is ontstoken. Een ander be zwaar is of de opdracht wel aan B. en W. behoort ie worden gegeven en spr. vraagt of de mogelijkheid niet bestaat dat de stadsgeneesheeren minder aange naam zullen getroffen worden, wanneer bun advies voor den Raad niet voldoende is. De heer Van Westendorp wijst er op dat dc adviezen nog al uit elkaar loopen cn acht het daarom wenschelijk meerdere voorlichting te vragen. In geen geval is ziju bedoeling om eenig wantrouwen daarmede uit te drukken. De heer De Groot vraagt tweeledige stemming, waartegen de heer Westendorp zich niet verzet. Het voorstel „uitstel" wordt aangenomen met 11 togen 8 stemmen. Het voorstel „nader advies" wordt aangenomen met 10 tegen 9 stemmen. Praeadvies van Burgemeester cn Wethouders op het adres van J. A. van Velzeu c.s., huurders van de gemeentepcrceelcn weiland, gelegen in Zuidergors, Galgoord en de Keilen, om gedeeltelijke kwijtschel ding van pacht over-1897 als tegemoetkoming in de schade door hen geleden tengevolge van deu storm vloed op 19 Juni j.l. Dc heer Mr. Jansen weuscht -deze beslissing aan te houden totdat de pachters aau hunne ver plichting zullen hebben voldaan. De Voorzitter wijst cr op dat uiet alle aau- vragers in hun verplichting nalatig zijn gebleven. De heer Mr. Jansen meent dat eerst de plichten moeten vervuld worden die op hen rusten om eerst daarna hun verzoek in overweging tc geven. De heer Do Groot wil een beslissing nemen voor hen die hunne verplichtingen hebben vervuld cn aanbonden de beslissing voor de andoren. De hoer Mr. Jansen verzet zich daartegen omdat daarmede de zedelijke verplichting wordt opgelegd om een gunstige beelissing te nemen zoo dra zij hun verzaakte plichten zullen hebben ver vuld. Dc heer Visser meent dat de tijd voor greppclen niet daar is, een meeniug, die wordt bestreden door den heer Loopuyt. Do Voorzitter ontraadt het voorstel-Jansen, waarna het wordt verworpen met 17 tegen 2 stemmen. Het voorstel van R. en W. wordt daarop met algetueeue stemmen aangenomen. Voorstel van Burgemeester cn Wethouder» om bet niet verkochte gedeelte van het Balkcngnt, hetwelk de finna II. J. Plant Co. alhier van de gemeente iu huur had, aan die firma tot wederopzegging, doch ten langste voor één jaar, gerekend te zijn ingegaan den len Jnuuari j.l., opnieuw onderbands in huur at te staan, tegen den prijs vau f300 per jaar. Voorstel van het raadslid, den heer D. F. W. Prins om art. 8 van het vigcerend reglement vau orde voor den Raad weder tc vervangen door art. 8 van het vorige reglement van orde, vastgesteld door deu Raad den 17n October 1892. De heer Prins meent dat met het uiet-lezen der notulen een dienst wordt bewezen aan deu secretaris en aan de leden. De heer Elzevier Dom acht het voor de raads leden een ondienst omdat bij het lezen gelegenheid wordt gegeven te hooren wat de notulen bevatten. De heer Westendorp meent dat bij het ter visie leggen der notulen dit voordeel is dat men a tête reposée kan overwegen wat de notulen be vallen of moeten bevatten. Dc Voorzitter wijst cr op dat bij de vast stelling van het art. 8 in het vorig reglement de overweging heeft gegolden van den tijd. Do heer Nolet meent dat de moeste leden geen tijd altijd zullen hebben om de notulen te gaan lezen. De heer de Groot meent dat in 90 uren ieder do gelegenheid zal hebben gehad om de notulen te gaan lezen. Het voorstel-Prins wordt aangenomen met 12 tegen 7 stemmen. Voortzetting der behandeling van hot voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan cener overeenkomst met de Hollandscke IJzeren Spoor- wegmaatichappij. De Raad gaat hierbij over in comite-generaal. Do Voorzitter heropent de vergadering en stelt voor B. en W. te machtigen tot het aangaan van een contract met dc II. IJ. S. M. De heer Elzevier Dom zal tegen het voorstel stemmen omdat zijns inziens de enorme kosten znlko zware lasten zullen opleggen dat die niet zullen worden opgebracht. De heer Brillenburg onderschrijft dit. Ook de beer Benkers deelt die meening. De beer Van der Vlies zal eveneens tegen het voorstel stemmen. De hoer Nolet acht het goed tc vragen of deze verbinding werkelijk do resultaten zal opleveren die men cr van verwacht. De heer mr. Jansen zou met zeer veel genoegen zien dat die spoorwegverbinding tot stand kwam, maar acht de kosten te bezwarend. Spr. acht de ge meente niet in staat de kosten te dragen. De heer Smit vreest dat zonder dio werken de stad ten gronde zal gaan en wil dit laatste middel toepassen. Wij sterren dan ten minste met de wapens in de hand. Ook de heer Van Westendorp verklaart zich in dien geest. De heer Loopuyt voorziet dat wanneer deze gelegenheid niet wordt aangegrepen, zij in jaren niet meer zal voorkomen. Hij zal dus vóór stemmen. De heer De Groot acht do behoefte niet zoo groot en wijst op het bestaan van reeds twee ver bindingen tusschen Maas en spoorbaan, terwijl een derde weldra zal tot stand zijn gebracht. De Voorzitter verklaart dat dit voorstel niet is om de gemeente op kosten te jagen, maarB.en W. zijn eenstemmig van oordeel dat dit middel tot ont wikkeling moet worden aangegrepen. Evenals in Januari zegt spr.laten wij gebruik maken van de gelegenheid die de natuur"aanbiedt. Hoewel deze verbinding groote lasten zal opleggen, acht spr. die toch noodzakelijk. Bij het achteruitgaan van de industrio is het noodig te trachten een wisse duistere toekomst te ontgaan. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht icordt aangenomen met 13 tegen 6 stemmen. Vóór do heerenWestendorp, Nolet, Loopuyt, P. C. SI. Jansen, G. Visser, den Breems, van Gent, Dienske, Smit, Klein, van Buysen, Prins en Kranen. Tegen de heeren: Beukers, de Groot, van der Vlies, mr. Jansen, Elzevier Dom cn Brillenburg. Niets meer aau de orde zijnde sloot de voorzitter de vergadering. Men schrijft ons uit Utrecht Een buitenkansje voor do aanstaande April-ten- toonstelling van Kunstliefde, dat wij wel even ver klappen mogen. De groote schilderij van Breitner, urn hier in het land nog niet in het publiek werd bezien, het stuk dat op de laatste tentoonstelling te Miinchen hing en er de gonden medaille verwierf, zal door den eigenaar, den heer K. K. van Hoffen hier, met goed vinden van den schilder, daar worden geëxposeerd Een AmsterJamscIi stadsgezicht weer. De hoek van dc Keizers- en Reguliersgracht van over het water gezien, de grachtwal aan dezen kant is op dea voorgrond met een paar doDkere boomstammen.'t Is herfst. De boomen langs de grachten zijn goudgeel er hangt een zware omveerslucht, maar even dq» rossig, vreemd, angstig licht, de zon over de huken en gloedroode daken - een helsch zonnetje voorde bui losbarst. 't Is zeldzaam rijk-kleurig werk, mooi in zijn ge heel en zijn enkele dingen. De breedo reflex in het groezele grachtwater, het .ritte sieeperspaardje dat de brug afstrompelt met stijve pooten, de huizen die zoo hoog-gaan, dc najaarskleur der stadsboomen. En alf es zoo hoog opgevoerd, zóó Jicht, zoo dreigend licht.— Buitengewoon krachtig werk, dat de jaarlijksche tentoonstelling van Kunstliefde belangrijk maken zal.(V. li. Ct.) Z.iak-Korpel. Voor de arr.-rechtbank te Rotterdam diende heden iu lioogT beroep de zaak van Jan Korpel, oud 49 jaar, koienrijdcr, wonende Hagastraat 71, geboren to Brielle, beschuldigd ter zake dat hij den 30sten October 1897, 's middags omstreeks 12 unr, te Schie dam, ia zijn woning aldaar in do Hagastraat, zijn buisvrouw Picternc-lla Gommel, wier kleuren in brand waren geraakt, en die daardoor in oogenblikkolijk levensgevaar verkeerde, geen knip heeft pogen te verschaffen, die hij door een deken om haar heen te slaan of water over haar uit te storten zonder gevaar voor zich zeiven of anderen had kunnen vcrleeneo, terwijl de vrouw later ten gevolge der bekomen brandwonden is overleden. Door den kantonrechter te Schiedam was bekl. veroordeeld tot het maximum straf, bepaald bij art. -150 S.r., nl. 3 maanden hechtenis. Do rechtbank is samengesteld als volgt; Mr. E, Feith, presidentG. W. baron van der Feltz, rap- porteur, en mr. J. W. Mulder, rechtersmr. P. deJos- sdin de Jong, subst.-officicr van justitie; mr. P. Polvliet, griffier. Rekl. wordt voor de rechtbank bijgestaan door mr. Jos. van Iia.Ute. advocaat te Rotterdam. Na de gebruikelijke formaliteiten wordt allereerst bekl. gehoord over de toedracht der zaak. Hij geeft dezelfde lezing als voor den kantonrechter. Daarna wordt overgegaan tot het hooren der ge tuigen, nl. 6 charge en 3 a décharge. Get. A. G. Toren ent, huisvrouw van H. J.W. Betimer, legt dezelfde verklaring af als voor den eersten rechter. Zij verklaart voorts, dat bekl. water h.wl kunnen krijgen uit een kraan in haar schuur, waar een emmer onder stond. Bekl. was heel kalm geweest. Toen wen hem kwam roepen, omdat de dokter overbrenging naar het ziekenhuis noodig oor- doelde, had beki. gezegd: „Ik moet eerst mijn paard uitspannen." Bekl.'s vrouw had dikwijls aan get. haar nood geklaagd had, omdat haar man zich met een andere vrouw bemoeide. Got. had voorts van de oppasseres in het Ziekenhuis gehoord, dat bekl. zoo koel was, terwijl bekl.'s dochter haar had gezegd„Hoe durft do smeerlap nog aan mijn moeders bed komen". Uit een nadere ondervraging van get. door mr. Mulder, biijkt dat op get.'s hulpgeroep allereerst vrouw Dasenbroek aankwam, die bekl. tweemaal vroeg haar het kind te geven. Toen bekl. dit had gedaan, ging hij naar Mak. De jas was toen reeds over vrouw Korpel geworpen en een kit water tegen knar aangegooid. Het vuur was daardoor gebluscht; maar het smeulde nog. Bekl. wist dat cr in get.'s schuur een kraan was. Onder die kraan staat altijd een emmer. Op een vraag van het O. M. antwoordt get. dat het kind, dat Korpel op den arm dreeg, 2 4 3 jaar washij had het kunnen neerzetten. Bekl.'s verdediger, mr. Van Raalte, vraagt hoe oud het kind was, dat get. op de arm had. Het antwoord is: 18 maanden. Verder blijkt dat een 15-jarige dochter van bekl. naar beneden was gevlucht, uit vrees voor het vnur. Het was niet de dochter, die zich zoo afkeurend over haar vader uitliet. Gehoord wordt Neeltjo Diugenouts, huis vrouw vau G. EL Dasenbroek. Zij legt dezelfde ver klaring af als voor don kantonrechter. Bekl. merkt op, dat hij mede had willen gaan naar het Ziekenhuis. Zijn kinderen hadden hem weer houden. Hij zou zich te druk maken. Uit een nader verhoor van get. blijkt dat zij dadelijk wet bekl.'s kind is weggegaan. Bekl. keerde zicb om naar Mak. Of er tusschen het oogenblik, waarop zij het kind overnam en wegging, en waarop bekl. naar Mak ging, al of niet een jas over de brandende vronvv is geworpen, kan bekl. niet zeggen. De volgende getuige, J. Mak, zijn vroegere ge tuigenis herhalende, verklaart nog dat hij, na met Korpel boven met matjes en kleedjes den brand te hebben gedoofd, naar de vrouw is gaan kijken; bekl. echter was naar zijn pakhuis gegaan. Bekl. ontkent dat er in zijn keuken ooit matjes en kleedjes zijn geweest. De vorige getuigen worden teruggeroepen. Er waren wel matjes eu kleedjes, zeggen zij. Bekl. blijft bij zijn ontkenning. Get. Mak verldaart nog, gezien te hebben dat er water over de brandende vrouw werd uitgestort. Bekl. kon dit, toen hij naar get. toekwam, niet zien maar wel dat er iemand met een kit water aankwam. Get. J. Wolthuis heeft de kit water over do vrouw uitgeworpen. Hij zegt van vrouw Dasenbroek gehoord te hebben, dat bekl. zijn kind was gaan wegbrengen Got. vrouw Dasenbroek spreekt dit tegen. Wolthuis vergist zichzij heeft het kind weggebracht. Do verdediger, mr. van Raalte, vraagt of niet deze en ook de vorige getuigen een ingezonden stuk in de Schied. Ct. hebben onderteekend. De getuigen bevestigen dit. Het was geschied om dat bekl. „ben in de krant had gezet", dat zij zijn vrouw niet geholpen hadden. Get. M. de Voogd, huisvrouw van J. T. Meijer,

Schiedamsche Courant | 1898 | | pagina 2