Uit de Staatscourant. YLAARDINGrEN. U e ui e e u t e r a a d. Greineiigd Nieuws. Het beste systeem-oven voor de koek- en banketbakkerij. Prijs f 150. He meest volledig en doelmatig ingerichte keuken. Prijs f200. He tentoonstelling zal verdeeld zijn in 5 groe pen: 'lo. grondstellen, 2o. voortbrengselen, 3o. werktuigen, ondeideelen van werktuigen en ge reedschappen, 4o. hulpmiddelen, 5o. voorwerpen of artikelen, niet te brengen onder die, welke, in den udgebreidsten zin, gerekend kunnen worden te behooren tot een der 4 genoemde klassen, voor zooverre het comité zal meenen ze ter mededinging of opluistering te kunnen of mogen aannemen. De kleederilracliten-tentoonstelling'. In de groote steden, waar de bevolking thans rondloopt in de eenvormige kleeding, die door Parjjzenaars aan heel de wereld wordt opgedrongen, is toch somtijds nog een over blijfsel bewaard van de volkseigen kleeding, die er in een schilderachtiger tijd algemeen werd gedragen. Het zijn de weeshuizen, die van dat veiledene dikwijls nog overblijfselen in eere hebben gehouden, die ook voor de wetenschap vaak van niet gering belang zijn. De commissie voor de kleederdrachten-ten- toonstelling, begeerig de meest mogelijke vol ledigheid te betrachten, heeft dan ook aan de regenten van alle weeshuizen in ons land, die haar bekend zijn en die zij vermoedt dat voor het doel in aanmerking kunnen komen, een schrijven verzonden, met het verzoek haar in haar voornemen te steunen, door het verstrek ken van een opgaaf der kleeding in haar gods huis in gebruik, en, zoo deze voor haar dan vau belang blijkt te zijn, door afstand van de kleedij. Van verschillende zijden mocht de commissie reeds toezegging van de verlangde medewerking ontvangen, en ook elders zal die wel niet uit blijven. Een zoo volledig overzicht van de hier te lande gebruikelijke weezenkleeding als hier thans wordt bijeengebracht, zal op zichzelf reeds een verzameling vormen, die uit meer dan één oogpunt met belangstelling zal worden aan schouwd door landzaad en misschien wel niet het minst door de vreemdelingen. Bij Kon. Besl. is de jaarwedde van den com missaris van politie te Zaandam met f 200 ver hoogd en alzoo gebracht op f 1800. Bij de behandeling der begrooting voor 1898 werd een voorstel van B. en W., om daartoe tot H. M. de Koningin het verzoek te richten, door den Raad verworpen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland heb ben aan Provinciale Staten voorgesteld afwijzend te beschikken op het verzoek van Dijkgraaf en Hoogheemraden van het Groot Waterschap van Woerden, om subsidie voor eene vernieuwing tevens verruiming van de sluis in den Rijn te Bodegraven. Te Breda is in 67-jarigen ouderdom overleden de gepensionneerde schout-bij-nacht J. A. Greve. OVERSCHJE, 26 Februari. Gisteravond te 7 uur gaf de Christelijke Zaugvereeniging „Asaf" alhier, onder leiding van haren directeur, den heer J. van Winkoop een uitvoering, aan welke eenige dilettanten uit Rotterdam hunne medewerking verleenden. Deze uitvoering, die door een talrijk publiek werd bijge woond, slaagde uitstekend. Burgerlijke Stand van Overschie. Geboren: 18. Kornelia, z. v. P. Bijl on N. van Leeuwen, 21. Neeltje, d. v. P. Langevëid en A. v. d. Graaf. Overleden: 22. T. van Luipen, 81 j. wed. van H. Diekkerik. A. van Trigt 22 j. 23. J. Boom, 3 w. Bij Kon. Besluit zijn benoemd tot kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Amsterdam no. 1, mr. J. C. Post, en in het kanton Amsterdam no. 3. inr. G. Bijmans, beiden advocaat en procureur te Am sterdam. Bij Kon. Besluit is jhr, A. Bas Backer benoemd tot burgemeester der gemeente Elburg, met toekenning van eervol ontslag als burgemeester der gemeente Opbemert. Bij Kon. besluit is de kapt. D. C. v. d. Nagel, van het 7e reg. inf., op pensioen gesteld en het be drag van het pensioen bepaald op f1457 'sjaars. Bij Kon. Besluit is de le luit. der inf. J. P. M. Soer, thans op non activiteit, tijdelijk op pensioen gesteld en het pensioen toegekend voor den tijd van drie jaren en tot een bedrag van f450 's jaars. Bij Kon. besluit zijn benoemd bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, tot dirigeerend-officier van gezondheid der 3e kL, de off. v. gez. der le kl. L. v. Lier, van dat personeel; tot dirigeerend-militair-apotheker met rang van luit- kol., de dirigeerend-militair-apotheker met rang van maj. M. J. w: H. Mnysers, mede van gemeld personeel. Bij Kon. Besluit zijn benoemdbij het wapen der infanterie, tot kapitein, bij het Isto reg., de eerste- luitenant A. J. Groostra, van het reg. grenadiers en jagerstot eerste-luit. bij hun tegenwoordig korpa, de tweede-luits. W. N. de KoDing, van het 6de, M. D. Wiersma, van het 3de reg., B. C. Ootmar, van het instr.-bat. B. Mulder, van het 1st». B. Jasink, van het 5de, alsmede T. C. van Erp, van het 1ste reg., laatstgenoemde gedetacheerd bij het koloniaal werfdepot. Bij Kon. besluit zijn, voor den tijd van driejaren, in den raad van tucht voor do koopvaardij benoemd tot leden C. Huyser van Reenen, expert bij de Ned. Yereeniging van assuradeuren te Amsterdam, thans plaatsvervangend lid, en G. J. Boon, oud-gezagvoerder in de groote vaart, te Rotterdam, en tot plaatsver vangend lid R. J. Weber, oud-gezagvoerder in de groote vaart, te Haarlem. Bij Kon. besluit is de directeur van het post- en telegraafkantoor te Oosterbeek, J. A. van de Velde, tijdelijk werkzaam aan het hoofdbestuur der posterijen en telegraphie, eervol onthoven van het beheer van genoemd kantoor en benoemd tpt directeur van het post- en telegraafkantoor to Oosterbeek F. M. van de Velde, thans commies der posterijen van de 2e klasse. Bij Kon. Besluit zijn de bh. E. D. E. van den Bossche en Mordechaij en S. L. Jladuro benoemd tot lid van den Kolonrleu Raad in de kolonie Curasao. Zitting van Vrijdag 25 Februuii det, namiddags te half tu.ee ure. Tegenwoordig zijn 12 leden. Afwezig de beeren W. J. van Dusscldorp (met kennisgeving), van Lin den van den Heuvel en Pot. Door den heer Hoogondijk wordt aanmerking gemaakt op de notulen. Door hem is in de vorige vergadering zijn stem gemotiveerd op principieele gronden in zake de leening voor het leggen van nieuwe bestrating. Spr. vraagt daarvan opname in de notulen. Hiertoe wordt besloten, waarna de notulen, aldus gewijzigd, worden goedgekeurd. Ingekomen zijn: Van Ged. Staten, goedkeuring van bet raadsbesluit tot aankoop van een huis van Dr. J. Voogd. Idem idem, tot verhooging der gemeente-begroo ting 1898. Idem idem, tot vaststelling van hot 2e aanvnl- lingskohier van den koofdelijken omslag, dienst 1897. Idem, missive ten geleide van de regeling der rijks-bijdrage in de kosten van het lager onderwijs, in verband met dc regeling der salarissen van het onderwijzend personeel. Idem, goedkeuring van het raadsbesluit tot uit gifte van gemeentegrond in erfpacht. "Worden allen voor kennigeving aangenomen. Van den heer Commissaris der Koningin in deze provincie missive houdende een opmerking naar aan leiding van <ie ter goedkeuring toegezonden veror dening op de heffing van een Hoofdelijken omslag. In art. 1 komt n.l. voor, dat belasting zal worden geheven van inkomens te beginnen met die van f400. Voorts dat in mindering van het belastbaar inko men kan gebracht worden f 300 voor eerste behoefte voor levensonderhoud. Gewenscht wordt dat in art. 1 zal worden bepaald, dat belast zullen worden de inkomens boven f300. De Voorzitter stelt voor bet gewraakte arti kel in dien geest te wijzigen. Op de vraag of dit dan geen bezwaren zal op leveren antwoordt de Voorzitter, dat deze ver andering in de praktijk geen verschil zal maken. Het is een op vele plaatsen gevolgd gebruik, dat do inkomens tot f 100 naar beneden worden afgerond. Heeft iemand bijv. een inkomen van f 1140 of f1180, dan zal belasting geheven worden van f 1100; zoo zai dit ook bij de kleine inkomens geschieden, stelt spr. zich voor. De Eaad vereenigt zich Da deze toelichting met het voorstel. Van de plaatselijke schoolcommssie verslag over den toestand van het onderwijs in de gemeente over 1897. Idem van het bewaarschoolonderwijs. Beide verslagen v..den voor kennisgeving aange nomen, en zullen worden opgenomen in het verslag over den toestand der gemeente Voorts is ingekomen een reclame tegen den aan slag in den Hoofdelijken Omslag, die wordt gesteld in handen van B. en W. om advies. Een verzoek van J. van Dusscldorp om vergunning tot het doen afgraven van de kade langs de Haveu wordt ter afdoening gesteld iu handen van B. en W., gehoord de commissie van gemeentewerken. De Voorzitter deelde naar aanleiding van dit verzoek mede, dat reeds vroeger het voornemen be sproken was om dien grond daar af te graven en de haven ter plaatse uit te diepen met het doel om daar een geschikte losplaats te verkrijgen voor de gasfabriek. Het verzoek van W. Sterk e. a., allen erfpachters van perceelen langs de nieuwe Haven, om verlenging van erfpachtsvoorwaarden, wordt gesteld in handen van de commissie voor dc gemeentewerken om advies. Van 6 der tot leden der plaatselijke schoolcom missie benoemde heeren bericht, dat zij de benoeming aannemen. Van den heer P. J. van Hee bericht, dat hij die benoeming niet aanneemt. Worden voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde wordt gesteld de benoeming van een 7e lid in de plaatselijke schoolcommissie ten gevolge van het niet aannemen door den heer van Hee. Nadat de stembiljetten reeds waren opgehaald, deelde de voorzitter mede, dat nog op het laatste oogenblik was ingekomen een adres van de kies vereniging Nederland en Oranje houdende verzoek om, waar reeds 6 leden der plaatselijke schoolcom missie tot een zelfde richting behooren, een 7e lid te kiezen, die een andere richting is toegedaan. De Voorzitter excuseert zich voor dit verzuim. Wijzende op art. 8 der Grondwet, waarin is voor geschreven dat tot het indienen van een verzoek schrift namens een Vereeniging deze wettelijk erkend moet zijn en het verzoek moet bevatten een onderwerp behoorende tot haar werkkring, stelt voor dat de Raad besluite het adres in het archief tc deponeeren, daar noch het een noch het ander hier aanwezig is. Spr. acht zich verplicht dit voorstel te doen, hoewel hij het reeht van petitie zoo ruim mogelijk steeds wil toepassen. De heer Van der Brugge, het gedane voor stel over het hoofd ziende, betreurt het dat die missive pas is overgelegd, nadat de stembiljetten reeds waren opgehaald, daar de inhond er van mis schien invloed zou hebbeD uitgeoefend op de stem ming. De Voorzitter, den spr. onderbrekende, wijst er op dat nu slechts aan de orde is het voorstel tot deponeering in het archief op grond van incompe tentie. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aan genomen, waarna de stemopneming plaats heeft. Daaruit blijkt dat zijn uit "bracht op den heer J. van Schravendijk 6 stemmci op den heer J. Schip pers 6 stemmen. Bij de twe.. .i, vrije stemming is het rosultaat hetzelfde. Bij de herstemming moet de heer A. W. Schippers zich buiten stemming houden, waardoor de uitslag nu wordt: de heer J. van Schravendijk 6 stemmen, de heer J. Schippers 5 stemmen, zoodat de heer J. van Schravendijk is benoemd. Daarna wordt remissie verleend op den landpacht aan L. van der Ende wegens het onttrekken van een perceel aan de pacht. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten het vak aan de Westerhavenkadedat be straat zou worden met quenast-keien, te bestraten met scoriae bricks, daar eerstgenoemde kei voorloopig niet te krijgeu is. Het voorstel van B. en W. om nog dit jaar over te gaan tut bestrating eu rioleering van den Singel tussehen de Ilofivm cn Boerenlaan, wordt goedge keurd. Omtrent het voorstel tot verhooging van den erfpachtsprijs ontspint zich een langdurige discussie. Het lo gedeelte van het voorstel luidt om in het vervolg boven den erfpachtssom te berekenen fl. per strekkende meter gevelbreedte. De heer van B nu ren van Hevst acht dit een soort straatgeld, dat niet billijk treft, omdat alleen de toekomstige erfpachters daardoor zullen getroffen worden. Veel rationeeler en billijker acht spr. een eenvoudige verhooging van de erfpacht per cA. De Voorzitter echter betwist dat bier een verkapte hefling vau straatgeld wordt voorgesteld. Vooral met het oog op eveutueele latere voorstellen verklaart spr. uitdrukkelijk dat dit denkbeeld geens zins bij dit voorstel ten grondslag ligt, maar alleen eu uitsluitend tot doel heeft om de gemeeuteèigen- domrneu zoo Yoordeelig mogelijk uit de hand te geven. De heer J. van Dusscldorp wijst op hot geval van oen hoekhuis en vraagt of er dan moet betaald worden voor beide gevelmuren. De Voorzitter antwoordt hierop dat volgens de redactie van bet voorstel alleen zal berekSnd worden de voorgevel en elk buis bezit er maar één. Het voorstel staat in geen verband mot kosten van bestrating, zooals de heer Van Dusscldorp schijnt te meenen. De heer IJ z e r m a n sdie deze verhooging nog al aanmerkelijk acht, stelt voor de erfpachters vrij te stellen van de tot beden op hen rustende ver plichting om bij te dragen in den aanleg van een trottoir, dat ook berekend wordt op fl.per M', doch slechts voor éénmaal geldt. De heer van den Brugge steunt dit voorstel. De heer Schippers meent dat de gemeente niet vergeleken kan worden bij een particulier die grond verkoopt De laatste krijgt zijn geld voor den grond, dien hij verkoopt en verder niets racer, waarom jij dan ook zooveel mogelijk mag zien te krijgen; rnaar de gemeente behoudt daarvan inkomsten. Op grond van deze overweging kan hij medegaan met den heer IJzermans, om de toekomstige erfpacht tegemoet te komen. Ook voert spr. nog aan dat een trottoir niet gelegd wordt in het belang van den erfpachter, maar in dat van het publiek. Dc beer Hoogondijk gaat mede met bet voor stel en de beschouwingen van bet Dagelijksch Be stuur. Eerst wanneer blijkt dat de verhooging wer kelijk een hinderpaal is voor de ondernemers, kan men een tegemoetkoming probeeren. De erfpaebtprijs is, naar sprekers oordeel, volstrekt niet zoo hoog als men meent, terwijl de bouwers zelf door dieper bouwen het bezwaar tot een minimum knnuen terugbrengen. De heer Huinmelinck deelt de beschouwingen van den heer Schippers en waarschuwt tegen opdrij ving van den erfpachtsprijs. Spr. stemt toe, dat door de sterke uitbreiding der gemeente de financien sterk bezwaard worden, maar dit is, zegt spr., met alle ondernemingen, die zeer sterk ontwikkelen, eveneens het geval. Dc toekomst zal dit echter weer goed maken. Op grond van de eisclien tot versterking der middelen zal spr. zich tegen de voorgestelde ver hooging niet verzetten, maar steunt de tegemoet koming door den heer IJzermans voorgesteld. De Voorzitter bestrijdt het voorstel van den heer IJzermans omdat met de eene hand zou worden genomen wat met de andere weer wordt terugge geven. Immers zullen de twee eerste jaren der erf pacht nu geen voordeel voor de gemeente opleveren. Ten slofte echter wordt dit voorstel door het D. B. overgenomen en punt 1 aldus gewijzigd goedge keurd. Punt 2: de erfpachtsprijs der gronden langs het geprojecteerde plein en den geprojecteerden Singel brongen op 25 centen de centiare, verhoogd als in punt I is bepaald. De heer IJzermans meent, dat die prijs de bouwers zal afschrikken en dat door de verhooging eenvoudig niet op die gronden zal worden gebouwd. Ook hierover ontspint zich een uitvoerige discussie, waarnit echter het voornemen van den Raad duidelijk blijkt, dat bij eenige aanvraag, toch wel zal woTden overgegaan tot dien verhoogden prijs. De Raad blijkt echter voorshands niet bereid om zich aan disn prijs te binden. Door den beer van der Brugge wordt dc mcening uitgesproken, dat door deze discussies dc bouwondernemers nu toch wel weten hoe de mecning van den Raad is, zonder dat daarvoor een besluit genomen wordt. De voorzitter deze opvatting deelende trekt daarop punt 2 in, Achtereenvolgens wordt nu besloten overeenkomstig de voorstellen van B en W. Tot wijziging in de voorschriften omtrent den borgtocht des ontvangers. Tot het geven van vergunning aan het R.-K. parochiaal kerkbestuur tot wijziging van bebouwing van een perceel erfpachtsgrond. Tot het verieenen van vergunning aan Jacs. Boer om een uitweg te maken van zijn stuk land naar de z.g. Steenenkade, tegen betaling van f 0.50 per jaar. Tot uitgifte van groud in erfpacht aan G. Kortland. Idem aan Joh. v. d. Berg Dz en P. v. d. Berg Jz. Idem aan dezelfden. Idem aan O. van der Kleij. Idem aan Jac. Vogel. Idem aan denzelfden. Tot het verieenen van vergunning aan Jac. Vogel en J, van der Knaap tot het maken van een uitgang naar den loswal aan de Delftsche vaart en goedkeu ring van den aanleg van straten. Tot het verieenen van vergunning om wijziging van erfpachtsvoorwaarden. Alsnu is aan de orde het verzoek van een aantal vereenigingen om afschaffing van de kermis. De heer Kikkert kan zich met de conclusies van het voorstel van B. en W. wel vereenigen, maar acht in den considerans de uitdrukking „zijn over het algemeen een beschaafd volk onwaardig" wel wat kras. De heer Schippers heeft met genoegen dc alinea gelezen, waarin B. en W. verklaren, dat zij geen sympathie koesteren voor deze „openbare volks vermakelijkheid", maar had daarachter een andere conclusie verwacht. Spr. wensoht langs geleidelijken weg te komen tot geheele afschaffing en zou gaarne zien dat dit jaar dc kennis achterwege bleef daar het volk nu toch voor dit jaar in de kroningsfeesten een vergoeding vindt. De Voorzitter wijst er op dat dit voorstel wel verwant aan het verzoek, maar daarmede niet in verband staat. De heer van Buuren van Hcyst meent ook dat nu alleen is de vraag: Zal de kermis wor den afgeschaft. En spr. gaat mede met het voorstel van B. eu W. om ze niet af tc schaffen. De con siderans blijft van B. en "VV, Nadat nog andere heeren hun standpunt hadden verklaard en de heer Hummclinck had gewezen op het onvruchtbare van een discussie over het onder werp, wordt op het verzoek afwijzend beschikt met S tegen 4 stemmen. Daarna worden goedgekeurd 3 voorstellen tot wijziging der gemeente-begrootiug, dienst 1897. De punten der agenda zijn b'"rmede afgeloopen. De heer IJzermans vraagt nog het woord.' Volgens het reglement vau orde moet de beuoeminw van personen plaats hebben, zegt spr., met behoorlijk ingevulde briefjes en met meerderheid van het aantal aanwezige leden. De heer van Schravendijk is zoo even benoemd met 6 stemmen, terwijl er 12 leden aanwezig zijn. Dit acht spr. onwettig. Deze opmerking geeft den Voorzitter de vraag in den mond of spr. dan meent dat de briefjes met den naam van don heer Schippers niet als be hoorlijk ingevuld mogen beschouwd worden. De heer IJ z e r m a n s ziet zijn vergissing ia waarna de Voorzitter nog mededeelt, dat de erfpachtsvoorwaarden zijn aanvaard door den aan vrager aan ivien dit in de vorige vergadering was uitgegeven. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering. De equipage van de n Veen dam." Men meldt ons uit Rotterdam Ten 5.30 gisternamiddag arriveerde alhier aan de Wilhelrjir.akade het st. Spaarndam der Hol land Amerika Lijn, die aan boord had de volledige bemanning van het st. Teendam dierzelfde lijn en welk stoomschip zooals bekend door aanva ring op een wrak in den Allantischen Oceaan gezonken is. Ter ontvangst beionden zich aan de aanleg plaats der Holland Amerika lijn, de directeur de heer J. V. Wierdsma en de inspecteur voor scheepszaken, de heer F. H. de Meester, be nevens een groote aantal familieleden en be kenden van de schipbreukelingen. Er hadden enkele aandoenlijke ontmoetingen plaats. De schipbreukelingen hadden blijkbaar alle eigendommen bij de ramp verloren. In een zakdoek geknoopt hadden zij als bagage al hun hebben en houden. De meesten hunner begaven zich direct aan wal en werden door de buiten wachtende menigte toegejuicht. Van zijn bezoek aan boord zendt de corres pondent van het lllld. het volgende verslag: »Een der directeuren van de lijn, de heer Wierdsma, ontving ons met ziju gewone wel willendheid aan boord en was zoo vriendelijk ons aan den kapitein Stenger voor te stellen. Ons eerste werk was natuurlijk den wakkeren zeemau geluk te wenschen met zijn behouden tei ugkomst. Vervolgens maakten wij ons excuses voor den spoed waarmede Wij hem te lijf gingen, ons bereid verklarende hem thans aan zijn familie en vrienden te laten om bijv. morgen bij hem terug te komen op de moeilijke uren die door hem op zee zijn doorleefd. Hetgeen nu volgde was allermerkwaardigst. Kapitein Stenger richtte tot ons een speechje van ongeveer den volgenden inhoudsMijue heeren, in Amerika wordt ons schip ia den regel door weetgierige journalisten overstroomd. Na mijn ongeval met de Veendam was natuurlijk hetzelfde te verwachten en daarom maakte ik de noodige hectographische afdrukken van mijn rapport, waarmede ik eiken journalist die mij bezocht gelukkig maakte. Daar ik ook luer een visite van journalisten verwachtte, heb ik ge zorgd dat ik nog enkele exemplaren over had, die ik u bij deze aanbied. Alles wat u welen wilt, zult u daarin vinden. Meer is er absoluut niets te vertellen. Wij dankten zeer gracieuselyk voor de ons ter hand gestelde paperassen, die bij nadere inzage niets anders bleken te bevatten dan het geen we reeds lang wisten. Het eenige nieuws dat meen ik er in stond, was dat de redding met de booten in 3 uur 10 minuten werd be werkstelligd. Voor het overige als gezegd niets nieuws, zoodat we ons de moeite kunnen besparen om het in het Engelsch gestelde rap port te vertalen. We keken elkander naar huis gaande eens aan en eindigden met hartelijk te lachen s om de leuke wijze waarop kapitein Stenger zich van lastige journalisten weet te ontdoen." De correspondent van de Telegraaf, die blijk baar een van bovengenoemde hectographisehe afdrukken heeft ontvangen, at deze voor zoele koek op, althans in zyn blad somt hij alle reeds j bekende omstandigheden van de schipbreuk nog eens op. Inlichtingen verzocht. In het krankzinnigengesticht te Hanwell nabij Londen, bevindt zich eene ruim 30-jarige Neder- landsche vrouw, klaarblijkelijk van Groningsche of Friesche afkomst, zich noemende Emma de Vries, ze geeft voor gehuwd te zijn geweest met zekeren Byntsink, scheepskapitein, onge veer IV» jaar geleden te Gibraltar overleden. Zij tobt over haar 7-jarig dochtertje Dina ge naamd, die te Gibraltar zou zyn achtergebleven en aldaar zou zyn toevertrouwd aan een anderen scheepskapitein Jansen genaamd. Uit het onderzoek door den consut-genersal te Londen ingesteld, is gebleken, dat zjj vóór hare opname te Londen, is thuis geweest by een koffiehuishoudster te Leicester Square, al waar zij brieven heeft ontvangen uit Rotterdam, geadresseerd aan miss Jo Bousinkterwijl uit het onderzoek te Rotterdam is gebleken, dat den 12den Juli van het vorige jaar aldaar in

Schiedamsche Courant | 1898 | | pagina 6