Stateii-Generaal. Uit de Staatscourant. YLAARDINGEN. Gemeenteraad. Ko 1 oni 'én. INGEZONDEN. Fïnantiëel. V i s s c h e r ij. Scheepvaart. Handel. 1 Het is ons gebleken, dat het bericht van een onzer correspondenten, dat bij de departementen van marine en oorlog eene herziening van de vvetten betreffende de militaire pensioenen van zee- en landmacht in bewerking zou zijn, onjuist is. (W. R. Ct.) Te Arnhem is ovei leden mr. W. F. Triebeis, oud-president van de arrondissements-rechtbank aldaar. OVERSOHIE, 29 Maart. Gelukkig voor velen wordt er eenigc verbetering aangebracht in den onhoud- baren toestand, waarin de Rotterdamsche rijweg dezen winter heeft verkeerd, daar hij door de vele holen cn gaten, die zich óf met waterplassen öf met slijk vulden, meer op een modderpoel dan op een straatweg geleek. Gisteren is men namelijk aan dc Heul begonnen niet het herstellen van den weg. KETHEL EN SPAEAND, 29 Maart. De landbou wer J. v. M. ging heden morgen tijdens de markt in een herberg om een koe tc betalen, juist was hij daarmede bezig toen hij door een beroerte getroffen werd. Per rijtuig werd hij naar zijn woning alhier vervoerd en geneeskundige hulp ingeroepen. EERSTE KAMER. Zitting van 28 Maartte 8)4 uur 's avonds. Ingekomen zijn de geloofsbrieven van de nieuw- gekozen leden, de hoeren jhr. Roëll en jhr. van der Does de Willebois. Zij werden in handen gesteld van eene commissie, bestaande nit do heeren Van Lier, Merkelbaeh en Nebbens Sterling. Do commissie concludeert bij monde van den heer Van Lier tot toelating. Dienovereenkomstig wordt besloten. Ingekomen is een Kon. Besluit, houdende machti ging van den voorzitter tot beëediging van do heeren Van der Does de Willebois en Roëll. Dezen, door den griffier de vergaderzaal binnengeleid, leggen in handen van den voorzitter dc gevorderde ecden af en nemen zitting. De heer Roell neemt de plaats in van den heer Sickesz, de heer Van der Does de Willebois die van den heer Verheijen, De voorzitter benoemd den heer Roëll tot lid van de commissie voor de verzoekschriften in plaats van den heer Sickesz. Na trekkiug van de afdeclingen werd derd de ver gadering gesloten. Bij Kon. besluit zijn bij 'b Rijks archief te 's-Gra- venhage benoemdtot commies, W. G. Ross en Th. Morren, thans adjunct-commiezen bij die instelling, en tot adjunct-commies, W. G. van Öyen, thans klerk hij die instelling, J. C. Beth, te 's-Gravenhage, cn P. Berends, thans beambte bij het oud-provineiaal archief in Overijsel, te Zwolle. Bij Kon. besluit is bepaald, dat de commissie voor het eindesamen van de adelborsten der 2do klasse bij het Koninklijk Instituut voor de Marine te Wil lemsoord, in dit jaar zal zijn samengesteld als volgt voorzitter, tevens lid, de gepensioneerde vice-admi- raal titulair W. L. A. Gerickc, voorzitter der com missie tot het esamineeren van zeeofficieren en adel borsten ledende kapiteins ter zee W. G. van Nes en J. Wentholt, de kapitein-luitenant ter zee J. H. L. J. baron Sweerts dc Landas Wyborgh en de lui tenant ter zee der lste klasse It. Reinders, permanent lid der commissie tot het esamineeren van zeeofficieren en adelborsten: ndviseerend liddo kapitein ter zee D. Stolp, Commandant van bet Koninklijk Instituut voor de marine, directeur van het onderwijs aldaar; secretarisdc luitenant ter zee der 2e kl. J. C. Bentz van den Berg, uitsluitend met hot secretari aat belast; en dat als plaatsvervangende leden worden aan gewezen de kapitein ter zee J. L. Hordijk en dc kapitein-luitenant ter zeo H. G. J. Wolterbtok. Bij Kon. besluit is in zijnen rang overgeplaatst bij het reg. gren. en jagers, de kapitein P. W. Bos boom, van het 4e reg. inf. Spoedeischmde vergadering op Maandag 28 Maart, nam. 3 uur. Tegenwoordig zijn 9 leden. Afwezig do heeren Kikkert en Figee inet kennisgeving, cn de heeren J. Dusseldorp, Hoogendijk, Hurainelinck en Van Linden van den Heuvel. De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen zijn Van Ged. Staten bericht dat het voorschot in do bijdrage van het Rijk in de kosten voor het lager onderwijs voor 1898 is vastgesteld op f7150. Van het zelfde college goedkeuring van het Raads besluit tot tijdelijke inrichting van de school op de hoek van de Schoolstraat tot het voorzien in behoefte naar ruimte. Van het zelfde eollege medcdeeling dat bij K. Besluit is goedgekeurd de regeling der traktementen van den burgemeester eu secretaris welke beide zijn vastgesteld op f2500, terwijl in mindering van het traktement des burgemeesters zal worden in rekening gebracht vrije woning tot een bedrag van f 700. Wordt voor kennisgeving aangenomen. In verband met deze kennisgeving worden de des betreffende posten op de begrooting gewijzigd. Voorts van het zelfde college mededeeling dat het bedrag als vergoeding voor huishuur van het hoofd der Burgerschool is vastgesteld op f850. De Voorzitter wijst in verband hiermede er op dat door den Raad een bedrag van f300 was verzocht vast te stellen. De beer Schippers vraagt of er een bijzondere aanleiding bestaat waarom Ged. Staten hebben goedgevonden van het door den Raad gesteido be drag af te wijken. Dé Voorzitter zegt dat Ged. Staten daarvoor wel hunne redenen zullen hebben, maar die zijn hem niet medegedeeld. De heer van der Brugge vraagt of do Baad verplicht is zich aan die uitspraak te onderwerpen. De heer Schippers vraagt nog of het niet goed zon zijn aan Ged. Staten te vragen wat hen aanleiding heeft gegeven om dat hoogerc bedrag vast te stellen. De Voorzitter antwoordt aan den heer van der Brugge dat de Raad zich daartegen wel kan ver zetten maar dat hij dit toch zou ontraden; aan den heer Schippers antwoordt hij dat het antwoord waar schijnlijk zou zijn, dat de vaststelling van die ver goeding behoort aan Ged. Staten. Een dergelijk ant woord is reeds voor ecnige jaren op een dergelijke informatie gegeven. Bovendien hebben Ged. Staten in hunne missive medegedeeld dat het bedrag aldus is vastgesteld op grond van billijkheid en dit is een zeer rekbaar iets. De mededeeling wordt daarna voor kennisgeving aangenomen. Van H. K. F. Vosbergen, hoofd der burgerschool, dankbetuiging voor de gunstige beschikking op zijn adres om vergoeding voor het gemis van vrije woning. Van Ged. Staten zijn voorts nog ingekomen goed keuring van het raadsbesluit tot lo. uitgifte van grond in erfpacht, 2o. het doen van uitgaven uit de post voor onvoor ziene uitgaven, 3o. tot het doen van af- en overschrijving, 4o. tot verhooging der bcgrooting dienst 1897. Voorts is ingekomen Verslag over 1897 van de „Vereeniging voor Ziekenverpleging" met rekening en verantwoording en Verslag van het Burgerlijk Arm bestuur over 1897. Deze verslagen zullen in druk aan do leden worden rondgezonden. Vac C. van der Bnrg verzoek om grond in erfpacht aan zijn perceel grenzende en uitkomende aan den Spoorsingel. Van wed. J. A. van Pinxteren verzoek om schade vergoeding voor de waardevermindering harcr wo ningen tengevolge van den bouw van het stoom gemaal. Van Joh. van der Kooij verzoek om vergunning tot het maken van een paar bergplaatsen met houten wanden en zinken bedekking. Worden gesteld in handen van de Commissie voor de gemeentewerken om advies. Van het Burgerlijk Armbestuur wijziging barer begrooting (af- en overschrijving over 1897. Rekening en verantwoording van dat college over 1897- De rekening sluit met een te kort van f 84.871/2. Als oorzaak daarvan is in de toelichting vermeld een mindere ontvaDgst op een der posten van de be grooting tot een bedrag van f 350, welke gedeeltelijk gedekt is door buitengewone ontvangsten op een anderen post tot een bedrag van f259.18. Deze stukken worden ten fine van onderzoek in handen gesteld van een commissie van 3 leden, waartoe worden aangewezen do heeren v. d. Brugge, Figee en Hoogendijk. Van Johs. de Lange verzoek otu wijziging van erfpacht voorwaarden voor een perceel grond door hem overgenomen van P. Keuzekamp. De wijziging betreft den datum waarop de bouw zal moeten ge reed zijn. Wordt gesteld in handen van dc commissie voor de gemeente-werken. Van L. van der Ende verzoek om vermindering van pacht voor het weiland bij de Hoflaan. Wordt gesteld in handen van de commissie voor de gemeente landerijen. Hierna is aan de orde de benoeming van 3 leden in de commissie voor de schatting der lokalen be stemd tot denverkoop van sterken drank in bet klein. Bij eerste stemming worden gekozen J. J. van Heijst en A. Bagchus en bij 3e stemming de heer F. Binnendijk. Ten slotte komt aan de orde het onderwerp waar voor deze spoedeischmde vergadering is belegd. Aan den burgemeester is namens mr. D. C. J. Lodcr te Rotterdam beteekend een exploit om als vertegenwoordiger in rechten van de gemeente te verschijnen voor de arrondissements-rechtbank te Rotterdam, op 4 April a.s. 'svoorm. Huur,inzake een eisch tot schadevergoeding tegen de gemeente ingesteld door de firma Giani en Muller te Antwerpen, naar aanleiding van het volgendeOp den 18den October 1897 was het vaartuig Agnes dier firma beladen met kolen in de haven van Vlaardingen gearriveerd; op den 21stcn October d.a.r, was het schip verhaald en gelegd op een plaats die zooals de schipper gemeten had voldoende diepte had voor zijn schuit. Bij het afloopen van het water was toen het schip gekomen op een verborgen paal die in het schip was gedrongen en een lek had veroorzaakt waardoor het water naar binnen liep en met spoed moest worden gelost. Voor de sehado, daaruit ontstaan, stelt de firma de gemeente verantwoordelijk en vraagt haar schade vergoeding op grond dat de paai niet zichtbaar was eu ook niet aangeduid; de paal behoort aan de ge meente Vlaardingen all zich bevindende in de haven der gemeente. Door den Burgemeester is dienaangaande advies ingewonnen van Mr. Knottenbelt te Rotterdam die adviseert om zich tegen dezen cisch te verweren. Deze grondt zijn advies op het feit dat de haven meester aan de Agnes tot ligplaats had aangewezen een plaats nabij de kraandat dc schipper eigen dunkelijk een ligplaats had ingenomen nabij J. van der Spek; dat do gemeente niet verplicht is alle wateren onder haar beheer of in haar eigendom te brengen of te onderhouden in een toestand die een veilige ligplaats oplevert aan bevrachte schepen; dat bovendien volstrekt niet bewezen is dat de paal het eigendom is der gemeente, aangezien dc mogelijk heid niet is uitgesloten dat die afkomstig is van de sohoeiing behoorende aan van der Spek. Deze laatste vraag behoeft echter voor deze zaak niet te worden opgelost met het oog op de dagvaarding. Bovendien past deze civiele actie hier niet op grond dnt het hier geldt een publiekrechterlijke kwestie. Door hem zullen inmiddels dc noodige stappen gedaan worden om de behandeling dezer zaak uit te stellen. De Baad besluit daarna op grond van dit advies zonder discussie tot verweer in rechten tegen deze actie tot schadevergoeding. De vergadering wordt hierna gesloten. Atjeh. Aan een uit Kotaradja ontvangen telegram wordt door de Java Cl. het volgende ontleend De colonne, die den 21en Februari uit Daja naar de XXII moekims is vertrokken, kwam den 23en over het gebergte, vormende de waterscheiding tusschen genoemde landstreken, volgde den 24en den weg, door T. Qemar op 16 Januari jl. afgelegd, toen hij naar Djantoi trok, bivouaqueerde in den nacht van den 25en in kampong Siron, aan de rivier Kemiroe gelegen, en keerde den 26en, 's na middags 1 uur, te Kotaradja terug. De colonne ontmoette twee malen vijanden, die verdreven werden, telkens met achterlating van twee dooden, terwijl een Beaumont- en voorlaad- geweer met eenige blanke wapenen in onze handen kwamen. In kampong Lam Noh wordt de bouw van het kampement voor de mobiele colonne van Lepong voortgezet; de landingsdivisie keerde wegens op heffing van het strandbivak naar boord terug. 5 Van Atjeh zijn te Batavia aanklachten ingediend tegen twee olficieien, reeds vanduar vertrokken, en die zich daarop voor een uwd van eer zullen hebben te verantwoorden. De een heeft zich in het openbaar zoodanig vergrepen aan de plichten, die het huwelijk een fatsoenlijk man oplegt, dit zijne kameraden van oordei-1 zijn dat hij in het leger niet langer ge luid kan worden de ander moet onregelmatigheden hebben gepleegd met de lietu toevertrouwde compagniesgelden, dte den toets der eeihjkheid niet kunnen doorstaan. J.-B De ramp ep Ainboina. Van Ambon bericht men aan de Makass. Ct. dat de aardschokken nog steeds aanhouden, hoewel zij allengs'ieiis minder en zachter worden. De aard- hevingscommissie hooft bij een ieder da beloopon schaiie getaxeerd en komt tut een totaal bedrag van ruim een nnlhoen guldon. Daar er tot nog too slechts f 10000 is overgemaakt, behoeft men geen vrees te koestoren dat er te veel gezonden zal worden, schrijft de J -B. BESLUITEN EN BENOEMINGEN. Civiel Departement. Benoemdbij de algern. rekenk. tot hoofdcomm., de le comm. W. H. Bisschof; tot len comm., de 2e id. J. C. de Bietot 2en comm., de 3e id. J H. G. Termijtelen; tot 3en comm.. de klerk J. H. Kunze; tot 3en cotntit. ter algen, secretarie, de le klerken bij dat bureau, C. A. Jacobs en J. A. Belletot 3en subst.-griff. bij het hoog-gereebtshof mr. J. P. G. Wcsthoff. tot onderw. le kl. de hoofdonderw. te Am boina, J. P. Beuz. bij de S. S. tot hüüfuijjg. de ing. le ki. A. E. Wijss en R. P. 0. D. Wijnmalen; tot tijdel. onderopz., le kl., de idem 2de kl. B. F. 31. Hartmantot tijd. onderopz. 2e kl., de idem 3e kl. S. R. Berkholst; tot tijd. tcekenaar bij den dienst ter Sumatra's West kust, H. Bentfort van Valkenburg, thans tijdelijk machinist 3e kl. bij dien dienst bij den waterstaat: tot opzichter 2e kl., de id.3e kl. A. L. F. J. van den Dungen Gronovius tot idem 3e kl., dc tijd. opz. S. van Slootcn tot adjunet-houtv. 2c kl. E. K. Plasschaart, Ch. L. Zaal en H. G. Praasterink, allen particuliertot werktuigkundige bij den dienst der opiumregie, de chef der werkplaatsen bij de S. S. op Java .1. J. B. Baat. Ontslagen: Op 'vera, wegens ziekte, eerv. de leerares in de beginselen der wisk. en deaardrijksk. aan de H. B. S. '-oor meisjes te Batavia, D. Onneu wegens ziekte, eery, de contr. 2e kl., F. II. Dumas op verz. eerv. do klerk ter Algern. Secretarie P. J. Floreutinus; wegens volbr. dienstt, eerv. de le comm. bij 's lands kas te Batavia. H. Hollop verz. wegens volbr. diensttijd, eerv. de le klerk op het parket van den pr.-gon. hij het Hoog Gerechtshof J. F. B. Kuhn. Verleend: weg. langd. dienst, een jaar verlof aan den verificateur 3e kl. bij do in- en uitvoerrechten onz. te Batavia, P. Brandenburg. Militair Departement. Bevorderd: bij het wapen der inf., tot le luit.de 2e luits. J. F. E. Willemsz, F. M. L. Harsting, A. Ilartevelt en H. J. van Zijll do Jong; tot le luit.- kwartierm. de 2e id. A. H. J. G. P. Scheepens. f'erlecndwegens ziekte, een tweejarig verlof, aan den off. v. gez. le kl. dr. T. J. v. Hettinga Tromp wegens langd. dienst, een jaar verlof aan den len luit. dor inf. L. G. v. d. Haas. Departement van Marine. Verleend: wegens langd. dienst een jaar verlof a/d ond. direct, van het magn. eu meteorol. observ. te Batavia, dr. S. Figee, en aan denbnas-timmerm., tevens modehn. bij het marine-etabliss. te Soerabaja, J. Jnngbacker. De schatting van de „Nederland"» Schiedam, 28 Maart 1898. Mijnheer de Redacteur. In uw blad van Zondag 27 en Maandag 28 dezer no. 9587, komt voor een ingezonden stuk van heeren schatters van den Stooinmolen Nederland, waarhij die heeren na meer dan 3 maanden stilzwijgens op eens behoefte schijnen te gevoelen den volke te ver kondigen dat de Gemeenteraad in zijne bestrijding hunner schatting zich aan onjuistheden heeft schul dig gemaakt. Aangezien alleen mijn naam in dezen wordt ge noemd cn ik mij destijds hoofdzakelijk met de be strijding hunner taxatie cn nn hun rapport aan B, en W. heb bemoeid, vind ik mij verplicht dien heeren met een enkel woord van antwoord te dienen. Waarop volgens die hoeren vooral de aandacht moet vallen, (en dit punt alléén wil ik voor ditmaal beantwoorden) is, dat zij in bun rapport aan B, cn W. melding makende van eene Westinghouse machine, zij iets anders bedoelden dan wat zij schreven. Dat dit in staat was de groote massa in den war te brengen erkennen zij, maar de heer Nolct, als (altijd volgens de schatters) der zake kundige, moest ook de kunst verstaan om bij lezing van een Tapport te begrijpen dat de schrijvers iets anders bedoelden dan zij schrevendaarin hebben zij mij echter over schat. Gaarne erken ik geen gedachtelezer te zijn. Bovendien vraag ik: weiken zin kan de vermelding van die Westinghouse machine hebben als zij geen dienst moest doen om hunne boogo taxatie te recht vaardigen Gaarne neem ik de goede trouw van genoemde schatters aan en na hunne herhaalde verklaring dat zij in hunfiapport zaken beschreven anders dan zij die bedoelden, wil ik zelfs de mogelijkheid aanne men dat er veel meer zaken van dien aard in voor komen; wellicht was ook dit het geval met de zoo zorgvuldig beschreven stoomketel in de branderij welke ketel daar niet bestond, en wie weet of men geen veel lager cijfer bedoelde toen men de taxatie van 95 en 25 mille neerschreef. Zoolang zij, die dergelijke rapporten te lezen en to beoordeelen hebben, niet de kunst verstaan van Cumberland, zal het wonschelijk zijn dat do juiste bedoeling door verklarende noten daarbij wordt kenbaar gemaakt. Onder dankzegging voor de mij verleende plaats ruimte verblijf ik Hoogachtend, Jac. J. G. Nolbt. i Gemeentearchief. f Mijnheelde Redacteur Mag ik u verzoeken een klein ingezonden stukje te plaatsen in de Schiedamsche Courant, waarvoor ik n mijn dank betuig. Ik las Maandag 28 dezer iets over Gemeente- Archief en Gemeente-Museum in de Schiedamsche Courant, waarover u het denkbeeld sehreeft of voor stelt om het oude gymnasium te verkoopen; maar zou u het met mij niet veel beter vinden als het gemeentebestuur den ingang van de straat, waar het gebouw aan grenst, verbreedde, nu zij toch het gebouw ia eigendom heeft, in plaats van het te ver koopen, want het is een straat! Als des morgen0de vuilnisman komt, dan moet de man daar met paard en wagen zien te koeren, en als er sneeuw ligt dan staat men alle angsten uit wil hij niet door de glazen gaan met kar en paardis er in de buurt een begrafenis, het lijk moet gedragen worden tot het Oude Kerkhof, zoo ook met trouwplechtigheden; dus u ziet dat het een schoone verbetering zou wezen als het gemeentebestuur zijn aandacht hier eens schonk. Dan kon men de heele straat rondrijden en was er een schoone verbetering geschapen. Een bewoner der buurt, P. van der Sloot. Faillissementen. Uitgesproken: 25 Maart. Amsterdam. E. D. Baarda, koopman. Rechter-comm. Mr P. Coninck Westenberg; curator Mr. L. Pi ine. 's-Gravenhage. J. 'J. de Gelder. Rechter-comm. Jhr. Mr. J. J de la Bassecour Caan curator Mr. S. J. Hogerzcil. Opgeheven: 18 Maart, Utrecht. .1. Kistenmaker, tapper en slijter te Mijdrecht. Cuiator Mr. W. tl. N. Werker. S'/rf.) IJ MUI DEN, 28 Maart, lieden kwamen hier aan de markt 7 sloepen en een stoornbeuger met GO170 kabeljauwen, 2080 lengen, 5 - "15 ijibotteri, 80200 loggtn, 1040 vleeterr. Stoomtrawler Holland I met 12 stuks tarbot, 22 tongen, wat grieten, poontjes, 60 kabeljauwen, 10 manden schol, 40 manden schelvisch, wat gul, ijlbot, schar en rog. Vier kotters met 2035 mandjes schol, schar, enkele tongen, tarbot, griet. De prijzen svaren heden: lev. kabelj. f 80 a 1,95. doode id G5 a 90 c,, rog 50 a GO c., vleet ft. 10 a f2, gr. tong f I a 1.20, tnidd. en kl. id. 25 a 60 c, gr. tarbot f7 a 9.50, kl. tnidd. id. griet f2 a 4.50, ijlbot f2 50 a 49, alles per stnk; gr. doode schelvisch f48 a 20. kl, id f4.25 a 490, gr. lev. id. f24 af 20, kl. id. id f9 a 40 per mand 40 stuks, gr. schol f40 a f 11, middel id. f3 a 4.25, kl. id. f2 a 2.90, schar f 1 80 a 4.95, poontjes f3.25 a 3.50, wieting IrO a 80 c per rnand. Hoogwater te Schiedam. Mrt. 80 v.rn, 9.05 n.rn. 9 41 v 31 b 40.44 10.58 Xon »n Maan. /.Qr,«apgaiig Jlrt. 30: 5.39 v.m. ondergang G.33 non. b a 3! 5 37 n 034» Eerste kwartier 30 Maart. Volle Maan 0 April. ANTWERPEN, 28 Maart. Tarwe vast. Amerik. fr. 217/g a fr. 221/4, La Plata fr 22 a fr. 225/g; Dsnau fr. 48 a fr. 2U/2- Mais vast. Amerik. Mixed fr. 9% a fr.La Plata fr. 40% a fr. 40'/a Odessa fr 101/4 a fr. 10t/s- Petroleum flauw. Loco fr. 15%- 3 eerste mud. fr. 13Vs» PARIJS, 28 Maart Tarwe. Loopende maand fr 28.90, April fr. 28.85, Mei/Juni fr. 28.05, 4 mnd. v. Mei fr. 27.95, Juli/Aug. fr. prijsh. Rogge. Loopende maand fr 18.April fr. 18. Mei/Juni fr. 18.4 mnd. v. Mei fr. 17.40, Juli/Aug. fr. kalm, HAMBURG, 28 Maart. Petroleum loco 5.brief, dito -.geld. Spiritus per Maart 231/», April/Mei 23%- Stemmingva«t. BUDAPEST, 28 Maart. Tarwe goed. BERLIJN, 28 Maart. Spiritus. Loco 40 30. Amerikaansche Goederenmarkt. NEW-YORK, 28 Maart. Tarwe Maart. Mei. Juni. Juli. Sept. Dec. 28 Maart. 99 99 87 81% 82% 20 B 4 01 99857/a 80 25 IOOI/4 98 847/4 M a 'i 8. 73% Maart. April. Mei. Juni. Juli. Sept 28 Maart. 337/, 34% 26 331/5 34% 25 331/4 347/s Aanbestedingen. Door de II. II. S.-M. werd gisteren aanbesteed het leggen van den bovenbouw met de levering van bal'ast en het maken van afsluitingswerken enz. voor do verbindingsbaan tusschen den spoorweg Amsterdam Rotterdam en de Scbie te Rotterdam. Begroot, f39,000. Ingekomen 4 biljetten. Minste inschrijver de heer O. L. Buve, Rotterdam, f33,333. A K D A. Mrt. 29. Gr. Schouwb., De Stem van het Hart Do man van de Weduwe, 8 uur. t> 29. Kon. Holl. Schouwburg,'s-Gravenhage, Voorstelling voor de leden van liet tooneelverbond. 30. Gemeenteraad van Kethel, 10K uur. t 30.. Gr. Schouwb., Rotterdam, Ned. Opera, Traviata, 8 uur. d 30. Geb. Kunst en Wetenseh., 's-Hage, Diligentiaconcert, ll/n uur. 31. Zaal Harmonie, Rotterdam, Tableaux vivants door het Aestetisch Genootschap, 8 uur. Te Rotterdameiken avond Circus Variété, Stationsplein, 8 uurFlora, Coolsingei, 8 uur.

Schiedamsche Courant | 1898 | | pagina 6