Uit de Staatscourant. YL AARDINGEN. Gemeenteraad. Kunst en Wetenschap. Kerk en School. SPORT. Gemengd Nieuws. InhnMlglngsfeesten. Btj eenige belangstellenden in tie Sport in ons land is het denkbeeld gerezen, de beoefe naars van de verschillende takken van Sport saam te roepen tot eene huldebetooging aan de Koningin na Hr. Ms. inhuldiging. In eene te 's-Gravenhage gehouden bijeen komst van hoofden van Bonden en Vereenigin- gen is aan dit denkbeeld vaster vorm gegeven, en in een volgende vergadering kon meege deeld worden, dat H. M. de Koningin en H. M. de Koningin-Regentes zich bereid verklaard hadden op een nader te bepalen dag in de tweede helft van September voor dit huldebewijs eeni- gen tijd beschikbaar te stellen. De betooging zal bestaan in uitvoeringen van verschillende takken van Sport, voor zoover op het terrein mogelijk, en plaats hebben op het bekende terrein van Clingendaal. Voor alle deel nemers wordt overigens een défilé voorbij de Koninginnen georganiseerd. De inrichting van den geschiksten vorm van deelneming aan de betooging is opgedragen aan commissies uit den boezem der verschil lende sportlichamen, waarvan nader mededee- ling zal gedaan worden. De leiding van het geheel berust bij een Eere-Comité en een Bestuur, als volgt saam- gesteld Eere-Comité. Z. D. H. de Prins ton Wied, Eere-voorzitter Baron van Pallandt van Oud-Beijerland, Opperjagermeester Baron Van Nagell van xVmpsen, Opperstal meester; Baron Van Brienen van de Groote Lindt,Voor zitter der Ned. Harddraverij- en Renvereeniging; C. J. van der Oudermeulen, Jagermeester van het St.-IIuberutsgilde. Luit.-kolonel J. G. Blauw, Voorzitter der Militaire Sport-Vereenigiug Mr. II. Baron van Zuylen van Nijevelt, burge meester der gemeente Wassenaar. Bestuur: E. Graaf van Limburg Stirum, 2e Voorzitter Nederl. Jacbtvoreenignig „Nimrod", 's-GravenhageP. J. Appel, Voorzitter Nederl. Zwembond, Amsterdam; Luit. F. J. Bakker, id. Officiers-Sehemibond, 134 Denncwcg, 's-Gra- venhagcdhr. E. Barnaart, id. Nederl. Ijsbond, Vogelenzang; Edo Bergsina, id. Algem. Nederl. Wielrijdersbond, Enschedé; Th. A. van den Broek, Ponningm, Ned. Harddraverij- en Ren vereeniging, Wiesbaden; L. Brosck, Voorz. Alg, Nederl. Kegelbond, 's-Gravenhage; Ritm. O. D. van Diepenbrugge, Voorzitter Veluwsclie Jacht- ver., Velp; H. S. Isbrücker, id. Ned. Cricket bond, 's-GravenhageH. de Jong, id. Rotter- damscho Manége, Rotterdam; A. Koolhoven, Penningm. Alg. Ned. Wielrijdersbond, Bloemen- daal; W. Muiier, eere-Voorzitter Ned. Voetbal bond, 's-Gravenhage; Vincent von. Peski, Voor zitter Ned. Weerbaarbeidsbond, Leiden; J. Schroder, id. Ned. Atkletiekbond, Velp; Jkr. - W. Six, id. Kon. Ned. Roei- en Zeilver., Am sterdam; J. van Stolk, Secretaris Ned. Hard- draverij-Vereeniging, Heemstede; Jasper War ner, Voorz. Ned. Voetbalbond, Zwolle; W. Wes- tra, id. Ned. Kaatsbond, Franeker; D, L. Wolfson, id. Ned. Schermbond, 's-Gravenhage. Volgens mededeeling in »La Presse Inter nationale" zal op Woensdag 7 September, den dag van den historischen optocht, het ge meentebestuur van Amsterdam aan de buiten- landsche journalisten een feestmaal aanbieden en zullen deze daarna een stoomboot te hunner beschikking vinden tot bezichtiging van het vuurwerk. Op Donderdag 8 September zal een stoom- boottocht vanwege de gemeente plaats hebben voor de bezichtiging der havenwerken enz., met een dejeuner aan boord. Boven op het Commandantshuis wordt eer. tribune ingericht voor de journalisten, die van daar op 6 September vóór de inhuldiging den stoet naar de Nieuwe Keik zuliert zien trekken. Wegens de beperkte plaatsruimte zal tot de officieele plechtigheden enkel toegang kunnen worden verschaft aan de directeuren van bui- tenlandsche bladen of aan de personen door dezen aangewezen om hen te vervangen en aan speciaal aangewezen redacteurs. Met Comité voor de buitenlandsche pers heeft zich beijverd, voor de buitenlandsche collega's zooveel mogelijk 't zjj in hotels, T zij in bymndere woningen kamers te bespreken. Na afloop der feestweek te Amsterdam wacht den journalisten nog een ontvangst in Den Haag en in Rotterdam. In de residentie wordt voor hen een afzon derlijke tribune ingericht, waar zij den intocht van H. M. kunnen zien. Op Maandag 12 September ontvangt het Haagsche gemeentebestuur hen ten stadhuize, en in den namiddag de schilder Mesdag in zyn atelier voor de afternoon-tea. 's Avonds ontvangst bij den oud-miuister Roëtl, eerë-president van het comité. Den volgenden dag, 13 September biedt het comité een feestmaal aan in de Kur- zaal te Scheveningen. Woensdag 14 September neemt de Rotter- damsche handel de journalisten iu beslag voor een boottocht door de stad en langs den Water weg en voor een diner in den Dierentuin. De feestelijkheden eindigen Donderdag 15 September met een uitstapje naar Arnhem en omstreken en een lunch op Beekhuizen ook. Notarieel Stnatsexnmen. Bij het notarieel staatsexamen zijn van 18 dezer geslaagd van de 1*4 candidaten, die voor het eerste gedeelte zyn geëxamineerd, de heeren I M. J. Telchuijs en F. W. Riod, van's-Graven hage L. Volkers, van Steenwijk A. van Riel, van ZaandamJ. 13. A. Dericks, van 's-Iier- togenboschTh. C. L. Smit, van Koog a/J. Zaan; l'. J. A. Adriani, van Almelo; II. C. Labberton, van 's-Gravenhage, en A. L. H. Bingen, van Roermond. Voor het tweede gedeelte zijn van de 14 can didaten, die geëxamineerd worden, geslaagd dc heeren mr.F. II. Gerritsen, van 's-Gravenhage; C. E. de Jonge, van Harderwijk J. W. E. Duys, van Grave; Ph. J. van der Werf, van Utrecht M. W. A. van Traa, van Rotterdam P. van de Steeg, van Deventer; W. E. "Vos, van Amster dam; W, Smits, van Harderwijk, en G. J. Lijsen, van Vinnen a'd Lek. Van de tentoonstelling van vrouwenarbeid. Mejuffrouw de wed. De Jong, uit Warga (Friesland) is in de groote tentoonstellingszaal aan de Stadhouderslaan bezig netten te vlechten en zal daarmede gedurende den geheelen duur der tentoonstelling voortgaan. Om die speciaal-Friesche industrie te doen uitkomen op de wijze zooals zij in practyk wordt gebracht, heeft mej. De Jong haar kleinen inboedel meegebracht, zoodat het hoekje van de zaal waar zij aan 't werk is, er geheel uitziet als het intérieur van een Warga'sch huisje. Bakkerij-tentoonstelling. Op de tentoonstelling komt een oud-Hol- landsch aangerechte tafel met oud-Hollandsche pronkkeuken die zeer mooi beloven te worden. Zoolang de tentoonstelling duurt zal de sBakkcrsbondscourarrt" het orgaan zelf schrijft heden nBakersbondscourant" twee maal per week verschijnen, en wel des Dinsdags en Vrijdags. Het Dinsdag no. zal hoofdzakelijk aan de Tentoonstelling gewijd zijn. Het Vrijdagsnum mer zal ongeveer zijn gewoon karakter behouden. Bij de officieele candidaatstelling voor de Prov. Staten in het district Brielle zijn als candidaten opgegeven de heeren mr. G. J. Goe- koop (lib.), dr. T. Breesnee (lib.) en A. R. van Beekum Maurisse (antir.). De Bond van Klerken, werkzaam bij de re gistratie en domeinen in Nederland, houdt op Zondag 17 Juli des namiddags te 1 uur in de bovenzaal van de sociëteit n Harmonie" te Zwolle zijne jaariyksche algemeene vergadering. De jaarlijksche algemeene vergadering der Ned. Gustaaf-Adolf-vereenrging zal gehouden worden te Zutphen in de eerste helft van October. Voor het eerste gedeelte van het surnume rairs-examen voor de directe belastingen, invoer en accijnzen dat op 18 Juli te 's-Gravenhage aanvangt, hebben zich 56 sollicitanten voor de 25 plaatsen aangemeld. Burgerlijke Stand van Overschie. Geboren: 4 Juli. .Johannes Wilhelmus, z. van J. AV. van Baarle en J. Bijl. 7. Jannetje, d. v. A. v. d. Kooij en A. Voorwinden. Overleden: 6 Juli. F. de Neef 75 j. wedn. van P. "Winterswijk. 7. J. Jacobsen 29 j. Bij Kon. Besluit is benoemd tot directeur van en leeraar aan de Rijks hoogere burgerschool te AYarf- fum, dr. J. M. Smit, thans leeraar aan genoemde school. Bij Kon. Besluit is benoemd tot leeraar aan de Rijks hoogere burgerschool te Winterswijk, J. van der Breggen, civiel-ingenieur te 's-Gravenhage. Bij Kon. Besluit is, op verzoek van den benoemde, het Kon. Besluit waarbij dr. H, C. Los, te 's-Gra venhage, is benoemd tot leeraar aan de Rijks hoogere burgerschool te Tilburg, ingetrokken. Bij Kon. besluit is aan H. L. Ellerman, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan do Rijkslandbouwwinterscbool, te Dordrecht. Bij Kon. besluit is goedgekeurd, dat aan P. G. Gallée, burgemeester der gemeente Vorden, op zijn verzoek, eervol ontslag is verleend als secretaris dier gemeente. Bij Kon. besluit is toestemming verleend aan jhr. U. E. Lewe van Nijensteia, burgemeester der ge meente 's Heer-Arendskcrke, om tot 28 December 1903 te Goes te wonen. Bij Kon. Besluit is aan F. E. Eykens, geboren te Turnhout (Belgio), vergunning verleend tot het geven van lager onderwijs, mits hij overigens aan de daar toe bij de wet gevorderde vereischten voldoet. Bij Kon. Besluit is de beer mr. R- M. J. M. Beguia benoemd tot adjunct-commies bij bet Departement van Koloniën. De heer A. Millar, ingevolge Koninklijke mach tiging benoemd tot vice-consul te Auckland, in die hoedanigheid door de Britsche autoriteiten erkend. Vergadering op Vrijdag S Julias namiddags 2 uur. Tegenwoordig zijn 10 leden, afwezig de heeren v. Linden van den Heuvel, Moerman, van Buuren van Heijst, J. Dnsseldorp en W. J. Dusseldorp. Do notulen der vorige vergadering worden goed gekeurd. De heer v. d. B r u g g e verzocht aanteekening dat in de notulen der voorgaande vergadering zijn woorden niet volkomen juist zijn weergegevenspr. was bij de vorige vergadering afwezig en kon dus toen zijn rectificatie niet voorstellen. De raad ver- eenigt zich daarmede. Ingekomen zijn: Yan Ged. Staten goedkeuring van het kohier van den floofdelijken omslag. Idem tot verhooging der gemeente-begrooting 1897. Idem tot het doen Van af- en overschrijving op de gemeento-begrooting dienst 1897. Idem tot uitgifte van grond in erfpacht aan Jac. Vogel. Worden allen voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde wordt daariu gesteld het voorstel van B. en AY. totoninvorderbaar verklaring van ecnigo posten der gemeente-belasting, waaraan de Raad zijn goedkeuring hecht. Eveneens wordt goedgekeurd het voorstel van B. en AY. tot wijziging der crfpachts-voorwaarden der firma Joost Pot. Overeenkomstig het rapport van B. en AY. wordt afwijzend beschikt op het verzoek van mej. Fockens tot nadere regeling harer jaarwedde. Eveneens wordt afwijzend beschikt op bet verzoek van W. vanWit- senbnrg, vroeger buitengewoon politie-agent om toe kenning van een pensioen uit de gemeentekas. De heer v. d. Brugge zou gaarne hebben ge zien dat iets voor den man gedaan werd, daar hij gedurende 20 jaar zijn betrekking heeft vervuld naar genoegen zijner superieuren en hij nn op 66-jarigen leeftijd niet zoo gemakkelijk meer in zijn levensonder houd zal kunnen voorzien. Spr. doet daaromtrent geen voorstel maar hoopt dat het denkbeeld om iets voor den man tc doen steun zal vinden. De Aroorzitter wijst er op dat in deze een antecedent bestaat; een gewezen politieagent ver keerde in dc zelfde omstandigheid en ontving even min pensioen. De heer Schippers meent dat er verschil bestaat tusseben de zaak-Witsenburg en de zaak- Dijkshoorn. De eerste toch heeft zijn ontslagaanvrage ingediend op grond dat de diensturen waren gewijzigd. De Voorzitter deelde daarop mede dat bij de verandering van den dienst der politie adressant was aangebleven om dienst te doen, wanneer een der andere agenten vrij van dienst waswel waren dus voor adressant de diensturen per nacht meer gewor den, maar vroeger deed hij eiken nacht dienst en later slechts 3 maal per week. De heeren Schippers en v. d. Brugge verklaren zich na deze toelichting bevredigd waarna het be sluit tot afwijzende beschikking met algemeene stem men wordt genomen. Hierna wordt overeenkomstig het desbetreffende rapport besloten tot uitgifte in erfpacht van een perceel gemeentegrond aan de Emmastraat aan A. van der Valk. Idem van een perceel gemeentegrond aan de Maas- bosehstraat aan A. Baggus AVz. Idem van een perceel gemeentegrond aan doWil- helnrinastraat aan J. Roelofs Jr. q q. Zonder discussie wordt daarna bij acclamatie be sloten tot verhooging der gemeente-begrooting dienst 1898 mot een bedrag van f50.000. Voorts wordt goedgekeurd het ontwerp-bcsluit tot het doen van af- en overschrijving op de bcgrooting 1897 tot een bedrag van f79.80Va- Hierna wordt aan de orde gesteld het voorstel der publiciteit in zake den hoofdelijken omslag. De heer Schippers meent dat het kohier met de meest mogelijke discretie dient behandeld te worden; aan den belastingschuldige wordt het ver trouwen gevraagd en in ruil daarvoor moet men aan hetgeen hij mededeelt, zoo weinig mogelijk publiciteit geven. Spr. acht het daarom "het best dit kohier alleen ter visie te leggen. De heer Kikkert merkt op dat de Raad aan B. en AY. de opdracht had gegeven deze zaak te regelen. De Voorzitter antwoordt hierop dat bij, na overlezing der discussion aangaande dit onderwerp, het best heeft geacht den Raad omtrent de regeling zelf to doen beslissen daar geen bepaalde wensch van den Raad was gebleken, De heer Hoogendijk erkennende het teereder kwestie meent dat bij de beslissing omtrent publi citeit niet mag gelden de vraag of dit aangenaam of onaangenaam zal zijn voor de aangeslagenen. De overweging dat alle belastingplichtigen er belang bij hebben dat elke aanslag juist zij, daar de percentage afhangt van de opbrengst heeft bij spr. de overtui ging gevestigd dat het algemeen belang wordt gebaat met publiciteit. De heer Kikkert wijst op de geheimhouding bij de vermogensbelasting. De heer v. d. B r u g g o acht do publiciteit een uitstekend middel tot controle der aangiften. De heer Hummelinck meent dat, waar het rijk voorgaat in geheimhouding, de gemeente dat voet spoor dienst te volgen. Spr. meent dat de aangiften bij geheimhouding ook meer juist zullen zijn en voegt hierbij dat buiten den Raad niemand de aanslagen behoeft te bennen. De heer Hoogendijk meent daarentegen, en daarop is juist zijn wensch tot publiccering geba seerd, dat het publiek er zeer veel belang bij heeft de aanslagen te kennen daar door te lagen aanslag van eenigen een hooger percentage zal moeten ge heven worden om tot het benoodigde bedrag te geraken. De heer IJzermans deelt dc meening des hee ren Hummelinck dat geheime kohieren een eerlijker aangifte zullen bevorderen cn wenseht de publiciteit zooveel mogelijk te beperken. De heer Kikkert is van oordeel dat do nieuws gierigheid der raadsleden misschien invloed heeft op den wensch om een gedrukt kohier te bezitten. De heer Hoogendijk vreest dat het bepalen der aanslagen niet zeer coneientieus geschiedt, wan neer beslist wordt over cijfers op bet eerste gezicht. Hiertegen verzet zich dc beer Schippers ver wijzende naar het college van zetters die ook geen lijsten bezitten. Hierna ontspint zich nog een dispuut over de weuschelijkheid om eenige exemplaren te laten druk ken voor de beide college's die den aanslag bepalen, maar de vrees dat uit de drukkerij de geheimhouding zal verbroken worden, doet ten slotte het besluit nemen om enkel de namen der belastingplichtigen te doen drukken, terwijl dan later zullen worden inge vuld de bedragen der aanslagen. Dit besluit wordt genomen met 6 tegen 4 stem men; tegen stemden de heeren van Dam, Hoogendijk, van der Brugge en Figee. Alsnu korut aan de orde het voorstel tot verhooging van den erfpachtsprijs met 5 cents. Do heer Kikkert vraagt uitstel van behandeling tot bij de begrooting. Do voorzitter acht dit niet gewenscht en ook niet noodig, daar er ruimschoots tijd is geweest voor voor bereiding voor de leden. De heer Schippers kan zich ook niet vereenigen met het denkbeeld tot uitstel tot de begrooting maar berust in een uitstel tot dc eerstvolgende aan vrage om grond in erfpacht. Hiertoe wordt na eenige discussie besloten. Hierna werd aan de orde gesteld het voorstel van B. en AV. tot aankoop van een perceel grond achter en terzijde van de kosteiooze school tot uitbreiding dier school. Aangezien de verschillende tot deze zaak behoorende stukken en tcekeningan te laat zijn ge reed gekomen is het rapport van B. en AY. daarom trent niet opgenomen onder dc gedrukte ingekomen Stukken. De* vergadering wordt daarom geschorst en den leden gelegenheid gegeven tot hot nazien der teekeningen, enz. Na heropening besluit dc Raad met algemeene stemmen tot aankoop van dien grond groot 1000 cA tegen den prijs van f4.25 per cA. Dc te behandelde onderwerpen zijn hiermede afge- loopen. De Voorzitter deelt nog mede dat door Jac. Vogel de crfpachtsvoorwaarden voor den aan hem het laatst toegewezen grond zijn aangenomen. Ten slotte zegt de heer van der Bruggedat hij de oproeping heeft gezien van sollicitanten naar de betrekking van inspceteur van politie te Vlaar- dingen met ingang van 1 Augustus. AVijzende op den ongelukkigen toestand van den met dien datum heengaande, vraagt hij of van B. cnAY. een voorstel te wachten is tot ondersteuning van den man. De Voorzitter antwoordt dat dit nog geen punt van bespreking in het college van B. en AV. heeft uitgemaakt.' De vergadering wordt hierna gesloten. Met toestemming en machtiging van de moeder van den onlangs overleden auteur Frits Roosdorp, zal door den heer Frans Netscher do uitgave in boekvorm bezorgd worden van eenige zijner nagelaten schetsen en artikelen. Door den heer Netscher zal tevens een inleiding aan deze uitgave worden toe gevoegd. Ned. Herv. Kebk. Beroepen: Te AVarns, Hoeksema, te Achlum, en Hitsum, Te Heerenvecn, J. W. de Kanter, to Zooien (bij Tiel.) Te Ingen, AV. Posthumus Meijjes, te Hall. Bedankt: Voor Harderwijk, door E AV. J. Posthumus Meijjes, te Heinenoord. Voor Klundert, door K. Havinga, te Andel. Voor AVoudsend c.a., door AV. Hulsbergen, te Slocbteren. Ger. Kerken. Beroepen: Te AVilsum (Gr. Bcnth.) en Zuid- AVoldc, S. Veldman, to Goes (Dr.) Te Berlicum (Fr.), D. Stecnhuïs, te Blija. -TeNieuwolda, II. T. Hoeksema, te Zevenhuizen. To Amstelveen, J. H. Donner Jr., to Nieuwdorp. Hooöeb Onderwijs. Door curatoren der gemeentelijke universiteit te Amsterdam worden ter vervulling der vacature voor gewoon boogleeraar in de Grieksehe taal- en letter kunde, ontstaan door het eervol ontslag, verleend aan dr. S, A. Naber, voorgedragen de heeren dr. Koenraad Kuiper, leeraar aan het gymnasium to Haarlem, dr. J. C. Volgraff, hoogleeraar aan de vrije universiteit te Brussel, cn dr. D. C. Hesscling, privaat docent aan de hoogoschool te Leiden. Amsterdam. Candidaats examen in de scheikunde A. Stoffel, AV. J. van Heteren en A. C. de Koek; candidaats examen in de wis- en natuurkunde AV. L. Nolko; propaedeutisch examen in de geneeskunde M. H. Cohen en B. Hendrix. Leiden. Bevorderd tot doctor in de Nederlandsche Ietterknnde de heer J. Prinsen, geb, te 's-Herte.-on- bosch, met acad. proefschrift, get. „Gerardus Celden- hauer Noviomagus. Bijdrage tot de kennis van zijn leven en werken"; tot doctor in do rechtsweten schap de heeren J. AY. Belinfante, geb, te's-Graven hage, met acad. proefschrift, get. „De Staat tegen over het alkoholisme"J. J. Belinfante, geboren to 's-Gravenhage, met acad. proefschrift, get. „Opmer kingen over het beheer van gemeentc-ODdornemingen"; en D. EU is van Raaltc, geb. te Rotterdam, met acad. proefschrift, get. „Rechtskarakter van het ovcrlig- geld". Doctoraal examen plant- en dierkunde P. M. Keer voorbereidend kerkelijk examen E. Klaassen Dzn. doctoraal examen rechten F. C. van Deinse en J. Jonker; candidaats-examen rechten S. J. R.deMonchy. Utrecht. Bevorderd tot doctor in de rechtsweten schap, de beer J. E. Millard, (doctor in de letteren), op proefschrift: „Het vraagstuk der verplichte Pen- sioen-vorzekcring van onbemiddelden, ingeval van invaliditeit en ouderdom". Cand. ex. Rechtsw.J. J. van den Dries. Bevor derd tot semi-artsA. H. van den Berg. Bevorderd tot artsA. v. d. Minne en M. G. Hooiboom. De promotie tot doctor in de rechtswetenschap van den heer J. E. Millard geschiedde met lof. Groningen. Candidaats in de rechtsgeleerdheid A. L. Scholtens, J. V. vnnDijck (metlof) en J.Leopold; candidaats in de geneeskunde J. A. A. Menaldavan Schouwenburg en theoretisch geneeskundig J. Hanue- macandidaats in do wis- en natuurkunde J. A. Prins en H. J. Verhagendoctoraal in de wis- en natuur kunde J?. Middeldoctoraal in do Nederl. letteren A. D. Raadgeep. Middelbaar Onderwijs. Te Rotterdam is benoemd tot leeraar voor geschie denis aan do H. B. S. met ó-j. c. voor j. de heer dr. C. te Lintum, te Enschede; tot leeraar in do Fransche taal aan de H. B. S. met 5-j, e. do heer F. AV. Leeman. Gisterenavond zijn de deelnemers aan den auto- mobilcnwedstrijd Parijs—Amsterdam te Nijmegen eenigszins feestelijk omvangen. Vandaag vertrokken ze naar Amsterdam. Insulornatie. Een matroos, schildwacht voor het wachtschip B u 1 g i a te Vlissingen, pleegde Donderdagavond tegen een bootsman insubordinatie met geweld pleging. Te ruim elf uur begaf de bootsman zich aau boord, doch werd door de schildwacht aan gevallen. De bootsman pareerde met de hand den slag van de sabel, bestemd voer zijn hoofd, doch bekwam kwetsuren aan hand eu hals. Daarna ontving hij nog een houw in den rug en vluchtte in een hotel. De matroos achter volgde hem, doch werd gearresteerd. De bootsman is naar het hospitaal vervoerd. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. Misbruik van sterken drank moet de oorzaak zijn. Volgens een andere lezing zou de schildwacht op zijn post hebben gerookt en toen hij daarover door den bootsman werd berispt, boos geworden zijn en daarop het feit hebben gepleegd.

Schiedamsche Courant | 1898 | | pagina 2