Kerk en Sch oo 1. SP O RT. Gemengd Nieuws. Koloniën. Finantieel. Yisschery. Scheepvaart. Handel. tot werken, was uitgescholden en had, driftig ge worden, K. een duw of stoot gegeven, waardoor deze in een raaehinekanaal viel, met het hoofd op een bard voorwerp, zoodat hij weldra door hersenbloeding met daarop gevolgde hersendrukking den laatsten adem uitblies. Tegen Van II. was onder aanneming van ver zachtende omstandigheden geeischt 1 maand gevan genisstraf. De rechtbank veroordeelde hem gisteren tot 14 dagen. Hooöek O.xdeswijs. Voor eenigen tijd werd gemeld dat als professor in de gynaecologie aan de Rijks-universiteit te Utrecht benoemd zou worden mej. dr. Catharina van Tusseben- broek; de.„Berliner Lokal-Anzeiger" meldde het nu reeds als een voldongen feit. Deze benoeming is echter nog niet geschied en zal, is het „Ned. Dgbl." wel ingelicht, niet geschieden. Het moet waar zijn, dat mejuffrouw Van Tussehcn- broek op de voordracht staat, die door curatoren is opgemaakt ter vervulling van den door prof. Hftl- bertsma's dood opengekomen leerstoel, maar op deze voordracht komen ook voor de namen van dr. Timmer mans en van dr. Rosthorn. En reeds moet de minister van binnenlandschc zaken hebben te kennen gegeven, dat dr. Rosthorn, te Praag, benoemd zal worden. Jaap Eden is van New-York naar Frankrijk ver trokken, maar maakt do reis met een Engelsche boot. Verstandig! Op „de Bataaf' to 's-Gravenhage zullen van 24 tot en met 29 Augustus internationale lawntcnnis- wedstrijden gehouden worden. Casino- Variété. Wie den ouden sKleine Schouwburg" aan den Coolsingel te Rotterdam heeft gekend, zal verbaasd staan wanneer hij thans het gebouw betreedt dat onder den naam van sCasino- Variété" staat heropend te woiden, ook al be hoeft hij zich niet langs ongebaande wegen, over planken en binten onder het geklop van hamers en het snerpen van zagen, toegang te verschaffen, zooals nu nog het geval is, nu, de laatste dagen vóór de herleving, waarin de hand van den arbeider nog veel te doen vindt. Het Casino binnentredende door den hoofd ingang aan den Coolsingel vindt men links de bureau's en de koffiekamer, en aan het eind van den couloir de trappen die naar de hoogere rangen leiden. De toegang voor de galerij is aan de achterzijde in de Lange Kerkstraat, Is men de trap opgegaan en betreedt men de schouwburgzaal, die 1100 a 1200 personen kan bevatten, dan treft het al dadelijk, dat het toonee! verplaatst is. Waar dit zich vroeger bevond aan de zijde der Lange Kerkstraat, neemt het thans de naar de Aert van Nes straat gekeerde zijde in beslag, waardoor een EÏet te groote, huiselijke zaal is verkregen. De inrichting der zaal is eenvoudig, maar doel matig, zoodat van alle plaatsen het tooneel goed zichtbaar is, vooral ook omdat het tooneel vrij sterk naar voren uit is gebouwd. Rechts en links omknellen de loges stalles ea parterre; boven de loges de tribune; aan de dwarszijde tegenover het tooneel de galerij. De verlichting der zaal, die ruim 600 MJ oppervlakte heeft, zal geschieden door 4 elec- trische booglampen, terwyl het voetlicht uit drie rijen gekleurde voetlampjes bestaat. Het tooneel zal eveneens verlicht worden door een viertal booglampen, zooals trouwens het geheele gebouw electriseh licht heelt. In de zaal voorzien twee groote gaskronen in de mogelijkheid van in-gebreken-blijven van het electriseh licht. Bijzoader goed zijn de nooduitgangen. Breede, gemakkelijke trappen loopen ter zijde van het tooneel naar beneden, langs de kleedkamers der artisten en de stemkamer naar de uitgangen in de Lange Kerkstraat. Daardoor zal in geval van brand de zaal spoedig en zonder moeite ontruimd kunnen worden. De verbouwing is geschied onder leiding van den architect E. Fol; de waailijke verdienste lijke décors en het voordoek zijn uit het atelier van den heerMiedema, te Rotterdam, herkomstig. De heer C, A. J. Blazer zal het orkest diri- geeren. Maandag a.s. zet de directeur, de heer Soes man, die deze nieuwe onderneming flink heeft aangepakt, de deuren van het Casino-Variété wagewijd open voor het uitgaand publiek. Hij belooft een schitterend program, de «grootste en nieuwste specialiteiten", en hoopt naluui l'yk op druk, zeer druk bezoek. De openingsavond zal een eenigszins feestelijk karakter dragen, waarbij de welbekende Abr. de Winter de feestrede zal uitspreken. Illuminatie te Rotterdam. Naar wij vernemen, worden op 31 Augustus van gemeentewege- geïllumineerd, hetzij met veb- potjes, gas of electriseh lichthet raadhuis, de Delftsche poort, het gymnasium, de Willems brug en de balustrade aan de Oudehavenkade. („N.R. Ct.") Ren instorting. Terwijl men Woensdagmorgen bezig was een lading turf te brengen op de zolders van het nieuw-gebouwde Boven-Gasthuis te Kampen en men tot p. m. 50,000 stuks turven gevorderd was, hoorde men in eens een vreeselijk geraas. Door het breken eener balklaag stortte de zolder ia en kwam de heele voorraad turf neer in de prachtige regentenkamer, die daardoor met haar schoon eikenhouten plafond, dito lambrizeerin- gen enz. geheel vernield werd. Achter- en zijgevel zijn geheel gescheurd en den voorgevel is met ramen en deuren er groo- tendeels uitgeslagen. De schade is nogal van belang. Van persuoniijke ongelukken werd ge lukkig niets vernomen. Ren lagatel. Een echtpaar te Kopenhagen zou zijn zilveren bruiloft vieren. De man, die thans 60 jaar telt, is een bekend musicus en. zijn 45-jarige vrouw moet vroeger een gevierde schoonheid zijn ge weest. Alle toebereidselen voor het feest waren gemaakt; de bloedverwanten waren in. grooten getale opgekomen- De gasten waren aanwezig, maar tot aller verbazing schitterde de vrouw door afwezigheid. De jubilaris was blijkbaar zeer opgewonden en verklaarde eindelijk, dat hij zoo pas van zijn vrouw bericht had ontvangen, dat zij er met een 23-jarigen schilder, een vi^-nd van zijn oudsten zoon, van door was gegaan. T -r be vestiging van zijn woorden lief hij het vozende schrijven rondgaan: Lieve man! Wees niet boos op mij, als ik heden niet op het feest ver schijn. Ik kan de gelofte, u trouw te zullen zijn, niet hernieuwenwant ik wil en moet do rest van inijn leven toebehooren aan den jongeling, dien ik reeds lang 'in het hart droeg. Als gij dezen brief ontvangt, hebben wij reeds een ver borgen plaatsje in het buitenland gevonden, waar wij van ons jong geluk kunnen genieten. Groet de kinderen en doe geen moeite tot het volgen van uw gelukkige Clara-." De gasten maakten zich gereed om heen te gaan. De jubilaris echter sprak „Mijne heerenBlijf kalm hierwegens zulk een bagatel zullen wij ons liet feest toch. niet laten bederven Pedir. Over de krijgsverrichtingen in Pedir, tusschen 21 en 27 Juni, ontleenen wij aan de telegram men van do „Java-Bode" het volgende: Den 21en is het 14e bataljon uitgerukt naar Padacg Tidji. „Het 2e reserve- en het 3e bataljon rukken (zoo werd den 21 en geseind) morgen met een peloton cavalerie onder den luitenant-kolonel Willems over Bambi op naar koeala Gigiëng. Er worden vivres medegevoerd voor drie da gen. Dagelijks werken honderden dwangarbeiders aan den weg van Pedir naar Padang Tidjiook Atjeliers nemen aan dien arbeid deel. De assistent-resident van Telok Semaweh is tijdelijk naar zijn standplaats vertrokken en zal onderweg Pasangan aandoen. Den gouverneur keert Zaterdag van Kota- radja naar Segii terug. Dan zal spoedig op groo te schaal worden uitgerukt, vermoedelijk over Keumangan naar Ndjong." Sedert 22 Juni was men bezig kampong Garot telefonisch met het bivak te Segli te verbinden. De colonne van den luitenant-kolonel Willems is den 24en zonder eenig verlies te hebben ge leden in het bivak Segli teruggekeerd; in den nacht van den 23en op den 24en werd het bivak betrokken in Waido in de moekim Parit; de terugmarsch geschiedde in twee colonnes over koeala Gigiëng. De versterkingen bij Kota Poe- toh waren niet bezetslechts enkele schoten vie len uit Bambi Penajoeng. Het 14e bataljon is eveneens van zijn tocht naar Padang Tidji teruggekeerdhet werd alleen uit de heuvels ten Noorden van die plaats licht beschoten, waardoor een mindere licht gewond werd in den bovenarm. Den 26en zouden 3 compagnieën van het 2e bataljon uitrukken naar Padang Tidji. Bij deze colonne zouden zicli aansluiten do majoor der genie Kerlen en de hoofd-ingenieur der staats spoorwegen Wijss, om persoonlijk het terrein in oogenschouw te nemen voor de aan te leggen tram van Selimoen naar Segli. Deze tocht werd echter tot nader uitgesteld. Den 26en werd uit Segli geseind: „De gouverneur is te Segli teruggekeerd, maar dr. Snouck Hurgronjo is te Kotaradja achterge bleven onder behandeling van dr. Eilerts de Haan; do geleerde ontving van een paard een trap tegen de knie, die nu gemasseerd moet worden. Volgens ingekomen berichten zijn tal van mos- lemin uit verschillende staatjes en ook benden van Toekoe Oemar saamgetrokken in Oenoe, Gloempang Pajong en Teupin raja, waar zij zich versterkt zouden hebben. Daarom wordt uitge rukt door het 3e en het 14e bataljon infanterie, de marechaussees, een sectie genie-troepen, een sectie berg-artillerie, twee pelotons cavalerie, trein en ambulanceer worden voor drie dagen vivres medegenomen. Het gouvernements-stoom- schip Gier moet zich den 29en dezer bovinden voor de Koeala Ndjong en voert nog voor vier dagen vivres op. Het geheel staat onder com mando van den kolonel Van Heutsz. Dat ook Indische lezers moeite hadden, uit de telegrafische berichten met de zonderlinge Atjehsche plaatsnamen de krijgsverrichringen te volgen, blijkt uit onderstaand schrijven datj het «Bat. Nwbl". plaatst. «Van het manoeuvreeren met de Selimoen- colonne begrijp ik niet veel. Het publiek wordt omtrent de bewegingen nauwkeurig ingelicht. Groot is de belangstelling. Ja, en ze zijn gegaan over Knor-knor, over Gneu-gneu, over Rwa kwal Och kom, zijn ze ddarover gegaan? En wij volgen dit met gezichten, alsof Knor-knor, Gneu-gneu, Rwa- kwa, en meer dergelijke interessante plekjes grond, sedert jaar en dag ons zoo beken I waren als Scheveningen of Velp. Als men togen wool dig spreekt van Garoet, dan bedoelt men niet langer bet heerlijk en alom bekende oord in de Preanger, jongens, neen! We zijn te Pedir, hoor! En eigenlijk zegt en schrijft een fatsoenlijk roensch geen Garoet, maar Garot, zonder e. ïAljehcch, dat we zijn 1 Het is verbazend je moet de menschen te Batavia tegenover de figura tieve schetskaart van den generalen staf hooren Gloe-ën, Reuën, Keu-ën, Rongrongen enz. Een lust om het te hooreri «Maar wat de bedoeling is met de Selimoen- colonne, en waarom die pleziertochtjes te water gaat maken om zich daarna weer de zolen uit de sloffen te loopen over land, dat begrijpen we niet. «Natuurlijk weet kolonel Van Heuts wel wat hij doet en zijn wij overtuigd, dat het over zee van Segli naar Kotaradja gaan en direct over land van Kotaradja torug naar Selimoen, een voortreffelijke maatregel is, waaraan een heele boel goeds ten grondslag ligt. «Maar snappen Neen, dat niet. We vinden het eigenlijk erg komiek we zien op de Atjehsche sawalis de Kneu kneu-ërs en Gloe-gloe-ërs al aan het werk, verheugd, dat nu de Selimoen-colonne stilletjes naar Segli is doorgemarcheerd en het «gevaar" voorbij is. Nu krijgen ze weer moed voor zesEen paar dagen later, en daar komt waratje weer een colonne van Kota-radja. Alle machtig, denken de Itneu-kneuërs enz., wat heeft de Kompeni tegenwoordig 'n ontzettende hoeveel heid soldaten. Neen, jongens bergt je ktisstn maar en schrijft de bestelling naar Penang maar af. Daar helpt geen lieve vader of moeder meer aon «Het is dezelfde Selimoen-colonneNet als bij de opvoering van de sNavarraise" de soldaten mar- cheeren over het tooneel, verdwijnen achter de coulissen en komen aan den anderen kant weer op, marebeeren, verdwijnen, komen weer op, enz. «Nogmaals't zal alles wel nattig en goed we zen. Maar snappen doe ik het niet en lachen moet ik erom." BESLUITEN EN BENOEMINGEN. Civiel Departement. Benoemd-, tot directeur der burgerlijke openbare werken, de hoofdambtenaar op non-activiteit J. E. de Meijier, laatstelijk hoofdingenieur le kl.tot vice- president van bet koog-gerechtshof van Ncderl.-Indië, de raadsheer in dat college, Mr. R. Z. Dannenbargh; tot leeraar in de Fr. en Eng. talen en hare letterk. a. d. afd. H. B. S. v. h, gymn. Willem III te Batavia, M. Ph. van Lierop, v. verlof uit Europa teruggek. tot notaris te Soerabaja de id. tevens vendum. te Probolinggo, A. W. Tb. Mens Fiers Smeding; tot notaris, tevens vendum. te Rembang de id. te Ngawi W. L. do Wilde; b. d. H. B. S. te Seinarang tot leeraar inde mod. talen en hare letterk. H. H. Slangen, van verl. uit Europa teruggek.; in het rekenen en de stelk. J. W. Segaar, van verl. uit Europa teruggekeerd. tot ass.-res. van Bengkalis, de ambt. A. J. Ch. do Neve, laatst, ass.-res. van Atjeh's Westkust; bij do in- en uitvoerrechten en aco. tot ontv. op f250 's maands, A. F. Rijken, thans ontv. op f200'smaands; tot boekh. 4e kl., H. P. Lautenbacb, thans boekh. 5e kl.tot verificateur 4e kl,, J. F. A, Apon, thans verificateur 5e kl.; tot opziener de tijd. opz. L.Ph. Cobct, die to Batavia geplaatst blijft tot res. v. Tegal. de ass.-res, van Buitenzorg, G. J. P. Valette; tot leeraar in de wisk. aan de H.B. 3. van het gymn. „Willem III" te Batavia, A Schou ten, van verlof uit Europa teruggekeerd; bij de post- en tel.-dienst; tot chef van het kantoor te Tjandji, de commies 3e kl. J. B. Thomson te Semarangtot chef van het kantoor te Tebingtinggi, Paiewbang, de commies 2e kl. jhr. F. Goldman te Soerabaja; tot chef van het kantoor te Poerwodadi de comm. 3e kl. L. M. Goedhart te Batavia bij den dienst van het mijnwezen tot tijdelijk op ziener M. F. Bloem, thans klerk ter alg. secretarie tot predik, bij de prot gem. te Medan M. J. Bronders, ben. t. predik, by de prot. gem. in Ned. Indiët. lid v. d. raad v. toez. op de postspaarbank in N.-Indié, H. N. Stuart, ambt. v. d. ChiDeescbe zaken te Batavia; tot voorz. v. d. landr. to Bondowoso het lid v. d. raad v. just, te Soerabaja, mr. J. Kleintot lid v. d. raad v. just, te Soerabaja, de voorz. v. d. landr. te Bondowoso, mr. W. Boekhoudt; tot adsp.-contr. bij het binnenl. best, op Java en Madoera, C. d. Groot en A. H. Maas Gcesteranus, beiden thans ter beBch. v. d. dir. van binnenl. bestuur. tot comm. op h. resid.-kant. te Djokdjaknrta, de comm. to Poorworedjo B. Th. Maurits; tot grift", v. d. landr, to Salatiga cn Ambarawa, de griff. tc Bang- kulau J. A, Hamv. landr. te Bangk&lan, de ambt. besch. mr. D. G. Wolterbeek Maller; tot lid in do comm. voor het grootambtennarfl- examen, de ambt, ter besch. v. d. gouv.-gen. dr. Hazen. tot lid in de comm. v. h. klein notaris-examen v. h, jaar 1898 te Semarang; t. lid tevens voorz., mr. M. G. Smalt, lid v. d. raad v. just, aldaar; t, lid A. J. C. Hazenberg, notaris aldaar; t. lid tev. secre taris mr- Ch. F. A. Milders, lid v. d. raad van just, aldaartot plaatsverv. lil J. G. L. Houthuijzen, caud,- notaris aldaar; te Soetabaja t. lid tcv. voorz. mr. W. Ph. Scheuer; te Makasser t. lid tev. voorz. mr. J. J. Hagen, t. plaatsverv. *Hd mr. Th. Thomas, beiden lid v. d. raad v. just, aldaar. bij de expl. der S S. op Javatot tijd. onderopz. 2e kl., de tijd, onderopz. 3e kl. A. Lang; tot onderw. 3e kl. D. A. Vermeulen en E. Levi, vroeger die betrekk, bekl. hebb., laatstel. tijd. waarn. leeraar aan de H. B. S. te Semarang; tot onderw. 2e kl. mej. D. F. Droste, onderw. 2e kl., laatst, die betrekk. bekl. hebb.; tot onderw. lekl., H. Ph. Th. Witkamp, van verlof uit Europa terugverw., laatstel. die betrekk. bekl. hebb.tot lid van den geneesk. raad te Semarang, voor het tijdv. tot uit. Juni 1900, P. C. J. v. Breeroo, geneesh.-dir. van het hulp- krankzinnigengesticht aldaar. Ontslagen: eerv. de ass.-res. v. Bengkalis W. K. L. Kraft van Ermelbij de expl. der S. S. op Java weg. ziekte eerv. de tijd.onderopz. 2e kl. J. Groothuyzen; weg. ziekte eerv. de griff. van de landraden te Sala tiga en Ambarawa J, II. Fotbofl en de 2e comm. bij het dep. van just. G. F. C. Cramm, eerstgenoemde op verz; weg. ziekte, eerv. de contr. 2e kl. bij het binnenl. best. op Java en Madoera, W. B. P. II. Stortenbeker; op verz. eerv. de 3c comm. bij het dep. van fin. L. J. Samuels; bij de comm. voor bet klein notaris-ex. voor het jaar 1808 te Semarang, weg. vertr. eerv. ala lid tev. voorz.,- mr. W. P. Scheuer, thans lid van den raad van just, te Soerabajaop verz., eerv. als lid, B. V. llouthuijzen notaris aid weg, vertreerv. als lid tev. seer. mr. F- B. Simon van Leeuwen, thans voorz. v. de landr. te Kraksaünte Soerabaja weg. vertr. eerv. als lid tev. voorz. mr. H. P. Grobbee, thans vootz. der landr. te Amboina c.s. te Makasser weg. vertr. eerv. als lid, tev. voorz. mr. R. J. de Wal, laatst, lid v. d. raad v. just, aid., thans met verl. in Eur. Verleend: wegens ziekte, een tweejarig verlof naar Europa, aan den leeraar in de moderne taler en de geschiedenis van de afd. hoogero burgerschool van het gymnasium Willem III te Batavia, W. I-.Mege- link, en aan dan veearts voor den burgerlijken vee- artsenijdienst F. Paszotta; wegens langdurigen dienst, een jaar ver lof aan do onderwijzeres 2e klasse mej. A. M. Witbels Fengen; ■wegens ziekte, een tweejarig verl. aan den leeraar aan het gymnasium Willem III te Batavia W. L. Megelink, cn aan den gouvernements-veearts F. Pas zotta; wegens langd. dienst, een jaar verlof aan den comm. voor den stationsd. hij de expl, der S.S. H. Idzardi. Militair Departement. Benoemdtot pla&tsel. command, te Soerabaja de luit.-kol. J. R. Jacobs. Bevorderd: tot kapt. de Ie luits. B. M. Goslings (ged. iD Nederl.), P. A. Mollinger, G. A. Feek.es (met verl. in Nederl.), J. C. M. Haak Bastiaanse (ged. in Nederl.) cn A. H. Noltbeniustot le luit. de 2c luits. G. Radersma, G. Aars. J. PragerenA.H. M. Eijken. Ontslagen op verz. weg. volb. dienstt. met pens. do maj.-int. N. J. v. d. Bent; op verz. eerv. weg. volb. dienstt. met pens., de maj, der inf. N. C. van Heurn. Departement van Marine. Benoemdbij den dienst van het loodswezen te Tjilatjap, tot opperloods, de loods der 3e kl. bij het loodswezen te Soerabaja W. Backer; bij den dienst van het loodwezen te Soerabaja, tot loods der 3e kl, de hulploods aldaar J. Louwerens. Geriemd, wegens ziekte, een twee-jarig verlof naar Nederland, aan den konstabel bij het marine-etablis sement te Soerabaja, J. G. Wessendorp. Vergund: om wegens langdurig verblijf in deze gewesten te repatrieeren, aan den luit. ter zee 2e kl. G. v. Hulstijn, van Hr. Ms. wachtschip Gedeh. Faillissementen. Uitgesproken: 20 Juli. C. L. de Vries, kamerbehanger en koop man, te Utrecht. Hechter-comm. mr. F. A. van Leeuwen. Curator mr. B. L. Ph. van Lier. 22 Juli. A. H. van Geest, voorheen vleeschhouwer, thans zonder beroep, te 's-Gravenhage. Rechter-comm. mr. C. Krabbe. Curator mr. P. Drooglever Fortuyn, 25 Juli. J. Kuypers, koopman en fabrikant te Boxmeer, firma J. Kuypeis en Zoon. lïecbter-comm. mr. Bosch. Cuiator mr. L. Sassen, 's-Hertogenbosch. H. van Schijndel, bouwman, te Megen. Rechter- comm. rar. A. Bosch Curator mr. M. v. d. Heyden, 's-Hertogenbosch. II. A, B. Dupuy, firma II. A. B. Dupuy en Co., in bouwmaterialen, Amsterdam. Rechter-comm, mr. B. Simons. Curator mr. II. A. E, Modderman. SCHEVENINGEN, 27 Juli. In het laatste etmaal werd alhier aangevoerd 300 mand versche visch. Een schokker kwam voor den wal met zijn vangst. Kleine tarbot gold f0.75 tot fi.90, griet f 0.50 tot f 1, tongen 15 tot 40 c., zeehanen 25 tot 50 c per stuk; klein- schol f2 tot f2.50, zeehanen f 1.30 tot f 1.75 en bolk f0.75 tot fl.25 per mand. IJMUIDEN, '27 Juli. Heden kwamen hier 3 kotter- loggers binnen met 150—240 tongen, enkele tarbot griet, 512 mandjes midd, en 1025 mandjes kleine schol, 510 mandjes schar, enkele mandjes poontjes. Ook kwam de stoomtrawler Bolland Vl binnen rprt partijen tong, tarbot, roode poon, middel en kleine schol en schar. De volgende pryzen werden besteed: groote tong 75 o.—ft, midd. id. 4565 c., kleine id. ZO—25 c, tarbot f *.50—9, kleine tarbot griet fl.80 2.25, alles per stuk; midd. schol f3 25G.50, kt-ine id. fl.80—2 40, sciiar f2 90—4, roode poon f4.25—-12, poontjes f 1.10—1.40, alles per inand. Hoogwater te Schiedam. Juli 29 v.m. 11.50 n m. 12. 30 12.27 1.16 3on en Haan. /.onsopgang Juli 29 4.17 v.m. ondergang 7.50 n.m. a v 304.19 a 7.54 Voile Maan 2 Aug. Laatste kwartier 9 Aug. HET VVËSTLANU, 27 Juli. Op de veilingen van gisteravond werden de volgende prijzen besteedaardappelen voor het buitenland be stemd, hoorntjes 0.70 a 71 ct. per 26 kilo, aanvoer 800 kin; aardappelen fl.10 a f 1.60 per kin; roode aalbessen f7.10 a f7.25, zwarte id. f 12 per 50 kilo, aanvoer 14,000 kilo; aardbeien 15 a 30 ct, blauwe druiven f 1.15 a f1.55 per kilo; komkommers 2 a 6 ct.; perziken 3 a 15 ct, meloenen 20 a 60 ct, per stuk; prinsesseboonen f 0.90 a f 1.40, snijboonen f2.25 a f3.75 per 1000. BERLIJN, 27 Juli. Spiritus. Loco 54.90. LONDEN, 27 Juli. Tarwe 6 p. h 1 sh. lager, Mais kalm doch prijsh Gerst vast, PARIJS, 27 Juli. Tarwe. Loopende maand fr 23.05, Aug. fr- 21.50, Sept./Oct. fr. 20.70, 4 laatste mdn fr. 20.65, 4 mud. van Nov. fr. 20.50, vast. Rogge- Loopende maand fr. 17.Aug. Ir. 12 75, SepUOct. fr. 12.50, 4 laatste mdn fr. 12.75, 4 mnd. van Nov. fr. 12.75, kalm. HAMBURG, 27 Juli Petroleum loco 6.20 brief, dito geld. Spiritus per Juli 23%, Aug./Sept. 231/4. Stemming kalm. BUDAPEST, 27 Juli. Tarwe per Aug. 10 a 20 kr. hooger. NEW-YORK, 27 Juli. Tarwe. Juli. Aug Sept. Oct Dec. Jan. 27 Juli. 74 691/a691/2 26 75 70% 70% 25 79 721/4 71 Va M a s. Juli. Aug. Sept. Oct. Doc, Jan. 27 Juli. 37%38%39 26 38% 387/8 39% 25 38%39%40

Schiedamsche Courant | 1898 | | pagina 6