->«*■ BINNENLAND. VLAAiiDINGEN. Uit de Staatscourant. Gemeenteraad. STADSNIEUWS. Kunst en Wetenschap. ïlechtz ak en. Kerk en School. Gemengd Nieuws. Laatste Nieuws. If&k PP?"'' life* WjW?*. -SVi y oordecld. Het O. M. deed uitkomen dat do vervolging alleen beoogde handhaving der wet op de vereenigingeu. Daarna kwam do zaak van Brunetière, Jules Lemaitre en twee andere bestuursle den van den Bond van het ï'ransclie Vader land aan de beurt. Heden wordt die voort gezet. Gc-kozen zijn in de Spaansche Kamer ISO aanhangers van Silvela, 33 van Polavieja, 30 andere ultramontanen, LS conservatieve aanhrjr.gers van den hertog van Tetuan, 80 liberalen, 30 aanhangers van Gamazo, 5 van Romero Robledo, republikeinen en 4 Carhsten De oude republikein Emiho Castelar is te Murcia gekozen. Uit Manilla wordt bericht dat zich daar een commissie van 2*2 aanzienlijke Plulippij- ners heeft gevormd die onderhandelingen zal trachten m te leiden tusschen de Ame rikanen en de Philippines. Beide partijen schijnen geneigd van de diensten der com missie gebruik te maken. liet terugtrekken van generaal Lawton heeft in de Vereenigde Staten bezorgdheid gewekt De regeering verklaart echter dat de reden daarvan niet is machteloosheid. De gouverneurs van Minnesota en enkele andere staten verlangen dat de vrijwilligers uit die staten van de Philippijnen worden teruggeroepen. Langer verblijf aldaar is on wettig, en de vrijwilligers zelf willen niet langer blijven. Kinderbescherming. Op de Algemeene Vergadering der Mij. tot Nut van 't Algemeen in 1898 werd een dt ietal besluiten genomen beoogende het in het leven roepen eerier zelfstandig werkende vereeniging die ten doel heeft den toestand der verwaar loosde jeugd in Nederland te verbeteren. De uitvoering van dit besluit werd opgediagen aan de heeren prof. mr. G. A. van Hamel hoogleeraar te Amsterdam dr. W. 11. Nolens, lid der Tweede Kamer, te Rolduc; II. Pier son, directeur der Heldringgestichten, te Zetten jhr. mr. A. J- Rethaan M.icaré, lid der Tweede Karner, te Haarlem, en Th. No- !en, leeraar aan het Gymnasium, te Rotter dam. Deze commissie assurneerde zich de heeren F. Kortlang J.Ezn., directeur van 's ileeren Loo, te Ermelo; dr. N. P. van Spanje, geneesheer-directeur van het O. L. Vrouwe Gasthuis, te Amsteidam, en mr. Alex, H. Wertheim, advocaat te Amsterdam. Deze commissie roept thans alle vereeni gingeu en personen die zicli met kinderbe scherming bezig houden of deze zaak genepen z(jn, haar te helpen om een Nederlandschen Bond tot Kinderbescherming in het leven te roepen, die onafhankelijk van het Nut, een centiaal Bureau zal uitmaken, dat Regeeiing zoowei als particulieien zal kunnen helpen bij hun arbeid ter bescherming van het verwaarloosde kind. De heer Th. Nolen, Witte-de-Withstraat 55, te Rotterdam, zal gaarne adhaesie-be- tuigingen in ontvangst nemen. benoemd mevr. Van der Laan De Joode werd de vergadering gesloten. Dezer dagen had te Amsterdam de jaar- lijk-clie algemeene vergadering plaats var. de Veieeniging ter bevordering der belangen van viriteerende ambtenaren. In verband met de bekende voorstellen van den heer de Breuk in zake pensioenregeling van rijksambtenaren werd aldaar de volgende motie met algemeene stemmen aangenomen. »De Veieeniging ter bevordering der be langen van visiteerende ambtenaren, op hare jaai lijkscln* algemeene veigilderiug bespie- kende liet voorstel van den heer de Breuk, dat hoofdzakelijk len doel heef' het pensioen van ambtenaren gelijk te doen stellen met het laatstgenoten tiaktement; «Betuigt hare sympathie met genoemd vooistel, doch spieeki tevens als hare over tuiging uit, dat verhooging van fiet pensioen van weduwen en weezen tlaaiaan behoort vooraf te gaan." 'OVERSCHIE, 19 April Men is er giste ren niet in geslaagd het nog staande geble ven stuk van den toren neder te werpen. Eerst na veel moeite heeft men weten te bevveiken, dal het oostelijk stuk van den toren gisterenavond gevallen is zoodat de westelijke hoek van den toien, gesroond door liet kleme torentje en aan weei.«zijden voor zien van een smal stuk muur, nog staande is gebleven. Men zal nu de ruïne verder laten liggen, tot de handen des sloopers ze doen verdwijnen. OVERSCHIE, 19 April. Gisterenmorgen bleef een os van den landbouwer H. van Woerden alhier plotseling dood in de Dorps straat, terwijl men op weg was hem na; de veematkt te Rotterdam te drijven. Geen buitenkansje voor den eigenaar. "OVERSCHIE, 19 April. Naar men ver neemt, gaat de automobieldienst tusschen Delft, onze gemeente en Rotterdam voorloo- pig niet door. De maatschaj pij te Delft, die deze zaak wilde exploiteeren, zal voorloopig een dienst openen tusschen Delft en Den Volksonderwijs. De beschrijvingsbrief voor de algem. ver gadering van de vereeniging „Volksonder wijs" op 23 Mei a.s. te Amsterdam, bevat o. a. de volgende voorstellenbepaling van de bijdrage van ieder lid aan de algemeene kas voor 1900 weder op f 0.40aan de fond sen voor schipperskinderen in Friesland en Overijssel weder een bijdrage te schenken ieder van f 50aan de 2e Kamer te verzoe ken het tweede ontwerp-leerplieht-wet m de hoofdpunten ongewijzigd aan to nemen; be spreking van de door de onderwijzersver- eenigingen uitgedrukte wenschen ter verbe tering van de onderwijzers-jaarvvedden eu het zenden van een adres aan de Regeering, hot uitspreken van de wenschelijkheid dat de afdeelingen ieder in haren kring een on derzoek instellen naar de behoefte aan voortgezet onderwijs in de richting van vak onderwijs, om bij gebleken behoefte zich tot het verkrijgen daarvan tot de gemeentebe sturen te wenden, aan het- hoofdbestuur op dragende zoo noodig de Regeering te ver zoeken aan de gemeenten die zulks behoe ven daartoe subsidie te verleenen; het aan dringen bij de Regeering op maatregelen lo. om de gemeentelijke inrichtingen voor uitgebreid eu middelbaar onderwijs op de zelfde voorwaarden als voor de inwoners toe gankelijk te stellen voor leevlingen uit om liggende gemeenten, die zelve geen scholen voor uitgebreid of middelbaar onderwijs kunnen oprichtenen 2o. om kinderen van niet-ingezetcnen wier werkelijke verblijf plaats binnen eemge gemeente gevestigd is, wat den toegang tot de scholen dier ge meente betreft gelijk te stellen met kinde ren van ingezetenen; eindelijk het opwek ken der afdeelingen om in hare omgeving te waken op uitvoering der wet op het lager onderwijs. Blijkens te 's-Gravenhage ontvangen be richt zijn H.H. M.M. de Koninginnen he den in goeden welstand op het Schloss Hau- senbadeu te Badenweiler aangekomen. re- De Vereeniging tot verbetering van den maat=chappelijken en den rechtstoestand dei- vrouw hield Maandagmiddag te Amsterdam haar eerste jaarvergadering onder leiding van jkvr. Jeltje de Bosch Kemper. Uit het jaarverslag, dat wegens het uitblij ven van bijzondere gebeurtenissen zeer kort was, blijkt dat de vereeniging telt 271 leden, waaronder enkelen in Oost-Indië endeZuid- Afrikaansche Republiek. De ontvangsten der vereeniging bedroegen f 469, de uitgaven f 312.44, zoodat de rekening sluit met een saldo van f 156.56. De drie leden die te dezer vergadering aanwezig waren, weiden voor den tyd van dén jaar benoemd tot leden der commissie tot het nazien der rekening eu verantwoording. Tot lid van het bestuur werd gekozen de heer professor mr. D. Simons te .Utrecht. Nadat besloten was tot aansluiting der Vereeniging bij den «Nationalen Vrouwen raad" en tot afgevaardigde bij dien raad was Haag. Gemeenteraad van Overscliie. Zitting van Woensdag 19 April, te 11 u.voorm. Voorzitter; de Burgemeester. Aanwezig 7 leden. Afwezig de heeren Post en Ruliaak met kennisgeving, de laatste om gezondheidsredenenvoorts de heeren v. d. Moor en J. Zeeuw. De nolu'en wenden gelezen en ongewijzigd gearresteerd. Naar aanleiding dar vraag in de vorige vergadering of aan een behoeftige weduwe, vroeger inwoonster van Overschie, niet reeds ondei steuning kan worden veileend voordat de termijn van een jaar, door het Burgeiiijk Armbestuur gesteld, verstreken is, deelt de Voorzitter mede dat bedoelde weduwe lidmaat is der Nederd, Herv. Gem., zoodat de Diaconie zicli barer moet aantrekken. De heer De Kroes wijst in dit verband op een bezwaar tegen den termijn van een jaar in geval men te doen heeft met armen die geen lid van een keikgenootschap zijn. Heeft het Burg. Armbestuur wel het recht dien termijr. te stellen. De Voorzitter antwoordt bevestigend. Steeds wordt tusschen de armbesturen naar samen wei king gestreeft. In bijzondere ge- valleu kan toch ondersteund worden. Men moet er evenwel voor waken dat niet per sonen zich te Overschie komen vestigen om dan bedeeld te worden. Drie kwart der arm lastigen zijn toch reeds uit andere gemeenten heikomstig. De heer De Kroes meent dat hel stellen van een termijn meer voorkomt voor de Diaconieln Rotteidam stelt de Diaconie zells 5 jaar. De Voorzitter mei kt op dat de Dia conie een volkomen philanthropische instel- is, teiwijl liet Buig. Armbestuur slechts als aanvulling dient. Hij belooft echter dat het Ai mbestuur met bijzondere gevallen rekening zal houden. Ingekomen Van den lieer Ruhaak, schrijven dat hij de benoeming als wethouder aanneemt. Van Ged. Stalen, Missive waarbij de goed gekeurde bouwverordening wordt terugge zonden. Vooi kennisgeving aangenomen. Van den heer Schieuder, ontslag-aanvrage als onderwijzer. Wordt verleend. Van den heer A. Bolk, schrijven waarin hij ontslag aanvraagt als gemeente-ontvanger met dankbetuiging aan den Raad voor het jarenlang ondervonden vertrouwen. Op de meest eervolle wijze verleend met dankbe tuiging voor de langdurige diensten aan de gemeente bewezen. De Voorzitter stelt namens B. en W, voor, hei pensioen van den heer Bolk, die 42 jaar als gemeente-secretaris en gemeente ontvanger is werkzaam geweest, met f 120 te verhoogen en aldus te biengen op f520. Besloten wordt dit voorstel onmiddellijk in behandeling te nemen. Met algemeene stem men wordt het daarna goedgekeurd. Aan de orde komt de vaststelling van den borgtocht te stellen door den gemeente-ont vanger. Da Voorzitter deelt mede dat de borgtocht tol nu toe f 1000 bedroeg. De wet eischt echter J/i" der inkomsten, berekend r.aar de laatste 5 jaar. Het bedrag zou dus moeten zij ti f1800. B. en W» achten echter een hooger borgtocht gewenscht, en stellen voor dien te bepalen op f3000. Zonder discussie en met algemeene stem men goedgekeurd. De heer L a rri m e r s vraagt hoe het met de keien van het Achterom is. De Voorzitter deelt mede dat in da volgende week de schouw over de wegen plaats heeft, waarbij ook daarop zal worden geiet. De vergadering wordt daarna gesloten. Winschoten mr. J. D. Tresling, advocaat en procureur aldaar, en mr. J. H. Diddens, ad vocaat en procureur, alsmede kantonrech- ter-plaatsverv. aldaar. Bij Kon. besluit zijn met 1 Mei benoemd tot subst.-officier van justitie bij de arron dissementsrechtbank te Amsterdam jhr. air. J. W. M. Bosch van Oud-Ameliswaard, thans subst.-off. van just, bij de arrond.- rechtbank te Roermondtot subst.-off. van just, bij de ai-rond.-rechtbank te Roermond mr. Th. W. F. A. Mathon, thans ambtenaar van O. M. bij de kantongerechten in. het arrondissement Breda, voor de kantons Breda en Tilburg, ter standplaats Breda. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot ambte naar van het O. M. bij de kantongerechten m het arrond. Breda ter standplaats Breda, inr, P. W. Boll, thans ambtenaar van het O. M. bij de kantongerechten in het arrond. Dordrecht, ter standplaats Dordrecht. Bij Kon. besluit is aan den ambtenaar van bet O. M. bij de kantongerechten in het arrond. Breda, voor de kantons Oosterhout, Zevenbergen en Bcrgen-op-Zoom, mr. W. H. Iloijer, met wijziging in zoover van het Kon. besluit van 13 Mei 1895 nader als rechtsgebied aangewezen, het arrond. Breda in zijn geheel. Bij Kon. besluit is benoemd tot subst.-off. van just, bij de arrond.-rechtbank te Zierik- zee mr. P. Buijs, thans ambt. van het O. M. bij de kantongerechten in het arrond. Alk maar voor de kantons Alkmaar, Schagen en Helder, ter standpï. Alkmaar. Bij Kon. besluit is benoemd tot rechter in de arrond.-rechtbank te Roermond jhr. mr. W. C. Quarles van Ufford, thans subst.- griffier bij de arrond.-rechtbank te Rotter dam. Bij Kon. besluit is benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Ridderkerk mr. J. D. van Bwijck, advocaat, tevens beëedigd klerk ter griffie van de arrond.-rechtbank te Utrecht, wonende te Zeist; tot griffier bij het kantongerecht te Kampen mr. J. P. A. baron Mulert, advocaat en procureur te Zwolle. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot notaris binnen het arrond. Amsterdam H. P. J. Mulder en H. Wertheim, beiden candidaat- notaris aldaar. Bij Kon. besluit zijn benoemd: bij het wapen der cavalerie bij het le reg. huzaren, tot kommandant van het korps de luit.-kol. I. R. A. H. Higly, van het 3e reg. liuz.tot luit.-kol. de maj. E. J. H. Ringeling, van het 2e reg. huz.tot ritm. de le luit. R. W. Wijnmalen, van het korps; en tot len luit. de 2e luit. C. J. Nierstrasz, mede_van het korps; bij het wapen der art. bij het 4e reg. vest.-art. tot kapt. de le luit. M. Buys Ballot, van het 3e reg. veld-art.bij liet wapen der Kon. marechaussee en wel bij de divisie waartoe zij thans behooren tot kapt. de le luit. W. P, C. Fabius, van de 2e, en T. X. L. Sclioenmaeckers, van de le divisie. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot reserve tweede-luit. bij het wapen der inf., en wel bij het 7e reg. inf., de vaandrigs J. H. Kauffmann en A. C. de Neeve, van ge noemd korps. 2e klasse G. deu Otter verplaatst van hier naar Dordrecht, Gisterenavond te 7'A uur had de 9-jarige Piet van Lenen het ongeluk spelende te vallen in de gracht aan de Noord molenstraat. Gelukkig werd dit opgemerkt door J. van Gelderen, die den knaap nog kon grijpen en op het droge brengen, waarna hij naar de ouderlijke woning aan de Verbrande Erven werd gebracht. Een paard, gespannen voor een met stroo beladen melkwagen, ging hedenmorgen te 11 uur op de Noordvest door het uitschieten der streng op hol. De Kethelsche boer die op den wagen zat, viel er af, maar bezeerde zich gelukkig niet. Het paard werd door den barbier Van Vliet gegrepen. Een koopman, die met kunstbloemen liep te venten, geraakte hedenmiddag om half één op zeer onaangename wijze een deel zij ner koopwaar kwijt. Toen hij op den Kor ten Achterweg even een sigaar wilde opste ken, sprong do kop van zijn lucifer in een mand met bloemen. Natuurlijk stond het liclitbrandbare goedje terstond in volle vlam. Eén mand „brandde geheel uit" en de koopman schroeide nog eenigszins zijn hoofdhaar. Een slechte dag voor den koop man BURGERLIJKE STAND. Gehuwd 19 April. S. Houtman, 25 jaar, en C. Bitter, 24 jaar. Ceboren i 16 April. Daniël, zoon van D. Krommen hoek en C. van Leeuwen, Korte Singelstraat 17 April. Albertus Johannes, zoon van C. B, van der Meer en L. Ver be k, Frankest ra at. '19 Apiil. Pieter, zoon van B. rle Jager en W. Tettelaar, Adrianastraat hier Bij Kon. besluit is benoemd tot rechter- plaatsvervanger in de arro'nd.-rechtbank te Zitting van Woensdag 19 April, nm. 2 ure. Tegenwoordig zijn 10 leden. Afwezig de heeren v. Linden van den Heuvel, J. v. Dusseldorp, W. J. v. Dussel- dorp, Figee en Pot. De notulen worden goedgekeurd. Alvorens aan de gewone werkzaamheden te beginnen wenscht de voorzitter den heer Van der Brugge geluk met zijn herstel en roept hem een welkom toe bij de hervatting zijner werkzaamheden. De leden, betuigen hun instemming. Ingekomen zijn van Ged. Staten goedkeu ring en berichten van kennisneming van ge nomen raadsbesluiten. Van den Algem. Ned. Typografenbond adres waarin zij wijzen op hun streven naar gelijkmatig loontarief; dat door enkele pa troons alhier aan hun drang is gevolg gege ven, maar door A. v. d. Meijden niet; dat deze de laagste inschrijver is voor de leve ring van drukwerk; dat zij beleefd verzoe ken aan hem die levering niet te gunnen, daar de loonen op die wijze zullen gedrukt worden. Van de afd. Vlaardingen van den Bond adres van adhaesie; van de schildersgezel- lenvereeniging idem; van de kuipersgezel- lenvereeniging idem. Deze adressen worden gesteld in handen van B. en W. om advies. Van J. Schippers nader adres in verband met zijn aanvrage om grond in erfpacht aan de Wilhelminahaven, houdende bezwaren tegen het rapport der commissie voor de ge meentewerken, verklarende daarbij dat hij het gewijzigd perceel niet kan accepteeren. Zal straks in behandeling worden geno men tegelijk met het adres en het rapport. Van A. K. Vosbergen verzoek om wijzi ging van erfpaehtsvoorwaarden. Wordt gesteld in handen van de commis sie voor de gemeentewerken. Van de commissie van beheer der gemeen telijke gasfabriek rekening dier fabriek over 1898. Wordt gesteld in handen van een commis sie van 3 leden, waartoe worden benoemd de heeren v. Buuren van Heyst, Schippers en Kikkert. Aan de orde is de benoeming van een on derwijzer aan de tusschenschool. Benoemd wordt met algemeene stemmen no. 1 der voordracht de heer W. de Mooy te Krimp eu a/d Lek. Achtereenvolgens wordt overeenkomstig de adviezen besloten tot inwilliging van het verzoek der Chris ten geh.-onth.-vereeniging tot overbrugging der Wijnstraat; tot wijziging der begrooting van het Bur gerlijk Armbestuur, dienst 1898; tot wijziging der erfpaehtsvoorwaarden van Jacob Vogel; tot idem van A. MaarlevéLd Azn. Aan de orde is nu het adres van J. Sehip- uers om gemeentegrond in erfpacht; het rapport der commissie; het nader adres van J. Schippers. Besloten wordt deze stukken aan de 'com missie te renvoyeeren om nader advies. Ter behandeling der vraag of afgevaardig den zullen worden gezonden naar de zitti.ig van Ged. Staten op 22 April a.s. waarin de bezwaren zullen besproken worden van aau- geslagenen in den Hoofdelijken omslag wordt de vergadering tijdelijk gesloten. Na heropening werden tot leden der com missie van aanslag voor den Hoofdelijken Omslag benoemd de heeren Hoogendijk, van Buuren van Heyst en Van. Dam. Door den Minister van Waterstaat is ver gunning verleend tot het gebruiken van stoomketels, bestemd tot het in beweging brengen van de stoomspil aan boord van de loggerschepen VL. 18 Hendrik en VL. 58 d e N oord, van de firma Kwakkelstein en Doelman, alhier. Door de gemeente is voor oefeningsterrein j voor de schutterij beschikbaar gesteld een perceel gemeentegrond gelegen tusschen het Hof, ds Boerenlaan, den Singel en de Cal- j lenburgstraat. Met ingang van 1 Mei wordt de kommies j *Naar wij vernemen bestaat het plan bij Be Yrijgezellenbond. De Tivoliërs hebben het gisterenavond niet 'getroffen. Wat de reden ook moge geweest zijn, de trouwe bezoeker der tooneelvoor stellingen in de Officieren-Vereeniging «zahlte die Haupter seiner Lieben, und sielt, ihm fehlte manches Haupt". Het was leeg, zeer leeg, gapend-leeg in de grootezaal. De eerste rang was matig, de tweede bijna heelemaal niet bezet. Dat niettemin met groote opgewektheid en veel entrain werd gespeeld, mag den Tivoliërs gewisselijk als bijzondere eer worden aangerekend, 't Zou nu niet zoo heel ver wonderlijk zijn geweest, wanneer hun spel geleden had door het gemis aan belangstel ling van de zijde van liet publiek. En toch, het gezelschap van den Tivoii- schouwburg heeft dezen winter zich een goeden naom verschaft, en »De Vrijgezellen- bond" is lang geen onaardig blijspel. Inte gendeel, het stuk zit flink in elkaarer wordt een aardige tegenstelling in ontwik keld tusschen den quasi verstokten jonggezel dr. Martens en zijn drie karakter-zwakke vrienden en hun, ieder in haar soort banale vrouwen, en Dora, alias «mijnheer" Lenz. Zooals in een goed blijspel hoort, komt alles op zijn pootjes terecht. Dr. Bruno krijgt Dora en de drie vrienden hun bieravondjes, maar zonder den vierden vrijgezellenbonder. Zooals gezegd, zeer opgewekt werden de vier bedrijven gespeeld. Bijzonderen lof ver dient de heer Mulder die als dr. Bruno Mar tens vooral in het 2de bedrijf en ook in de volgende uitmunttein het 1ste bedrijf had zqn spel iets mats. Naast hem dient genoemd Poolman die uitstekend den componist Winkler uitbeeldde; zijn spel was zeer beschaafd. Holkers was wel wat erg modern, d. w. z. cynisch; ook moderne" schilders vertoonen zich wel eenigszins anders dan door Holkers werd voorgesteld. Evenwel, zijn spel was ongedwongen. Morriën als de technicus Sc'aolz was wel wat jong; men kon zich hem kwalijk denken als de man die reeds twintig jaar lid is van den vrijgezellenbond, Ptlger, onze oude «doofpot-diender", was een typische bediende. Ook het spel der dames mag geroemd worden. Mej. Staas beviel ons als Dora Lenz het best in de laatste acte zg had toen heel mooie oogenblikkeh. Mej. van Berke! gaf behalve goed spel eenige zeer gedistingeerde toiletten te zien, hetgeen trouwens in haar rol paste. Mej. Snijders en mevr. van Warmelo- Faassen brachten mede het hare bjj tot het welslagen dezer voorstelling. Wij hopen dat de Tivoliërs zich niet laten ontmoedigen door de slecht bezette zaal maar voorlgaan hier goede stukken te bren gen. En dat het Schiedamsche publiek dan voor een propvolle zaal zorge. de Vlaardingsche Stoomboot-Maatschappij om den dienst uit te breiden en wel door een stoomboot in de vaart te brengen van op Brielle, "Donderdag a. s. des avonds ten 8Vs uur zal een vergadering worden gehouden dooi den Volksbond, Vereeniging tegen drankmis bruik, in het verenigingslokaal, Enrimastiaat, alhier. De onderwerpen zijnJaarverslag, Reke ning en Veianlwoording enz. enz. "Door de politie alhier is in de Haven straat een koe onbeheerd aangetioffen en gestald bij den heer J. van der Heul aldaar. De eigenaar van het dier kan zich, ter terng- bekoming op het politiebureau aanmelden. BURG E RL IJ K E ST A N D. Gehuwd 19 April. Johannes Karei Bakker en Trijntje van Keulen. Adrianus Bonefaas en Adriana van Haren. Johannes Boo- mert en Dirkje den Boer. Johannes Bos en Adriana Rodenbuig. Hendrik de Koster en Adriana Pieternella Meijer. Overleden '18 April. Gerrit Kornelis Schouten, oud 9 maanden, Westhavenplaats. Adriana Goud appel, oud 73 jaien, wed. van A. Boer, Wilhelminastraat. Bij den eere-avond op gisteren van mevrouw Kerkhoven-Jonkeis was de Groote Schouw burg te Rotterdam flink bezet. Opgevoerd werd «Koningen" van Jules Lemaitre. Het kunstlievend publiek gaf door fraaie bioem- geschenken, luid applaus en herhaaldelijk terugroepen zijn sympathie te kennen voor de bectlïciante. Ook Dirk Haspels had veel succes. Vonnissen van het K a n to n ger ecli t te Schiedam. Zitting van 49 April 1899. Wegens in dronkenschap de orde ver storen D. v, il. en L. G. beiden te Schiedam, ieder tol 6 dagen hechtenis. Wegens verwekken van nachtrumoer: J. v. D., W. 1'. en N. D. S. allen te Schiedam, ieder tot f '2 boete subs. 2 dagen hechtenis Wegens openbare dronkenschap L H. te Overschie, tot f 1 boete subs. I dag hechtenis. J. v. D, te Schiedam, tot f2 buete subs. 2 dagen hechtenis. T. 8. te id., lot f5 boete subs. 3 dagen hechtenis. Wegens openbare dronkenschap (5e hei li.) J. U. te Schiedam, lot 21 dagen hechtenis. Wegens zonder daartoe geieehligd te zijn loopen over eens anders grond waai van de toegang vei boden is J. T. te Schiedam, lot f 2 boete subs 2 dagen hechtenis. Wegens oveitieding van de arbeidswet (tweemaal gepleegd) J. v. d. V. te Schiedam, tot 2maal f2 boete subs. 2mas! 2 dagen hechtenis. Wegens politieovertreding I. LI. C. v. A., IL EL, J. J. d. B., P. J. M. B., en J. K., allen ie Schiedam, ieder tot 10.50 boete subs. 4 dag hechtenis. S. B., J. W. en M. Z., allen te Schiedam, ieder tot f 1 boete subs. 4 dag hechtenis. C. J. v. d. B. en P. II., beiden le Schiedam, ieder tot 13 boete subs. 2 dagen hechtenis. Voor de arrondissements-iechtbauk te Rot- teidtun werd gisteren eene oveitieding der botervvet in hooger beroep behandeld, waarin A. N,, 25 jaar, winkelier te Schiedam als bekl. verscheen. Deze was door het kanton gerecht te Schiedam tot f40 boete, subs. 6 dagen hechtenis veroordeeld, omdat hij, een artikel aan de wed. Sénéchal te Schiedam, den 7 Dec. '98, voor boter zou hebben ge kocht, terwijl het surrogaat was. Het openbaar ministerie vroeg vrijspraak. R.-K. Kerk. In den ouderdom van 79 jaren is te Ulft overleden de heer B. F. Terwindt, deken van Groenloo en kanunnik van het Metropolitaan- kapittel in het aartsbisdom Utrecht. Hoogeh Onderwijs. Blijkens hier ter stede ontvangen bericht is de toestand van prof. Gunning te Leiden zooveel veibeterd, dat men liet gevaar ais geweken mag rekenen. Overleden. 'De 21-jarige A. A. den H., die Zondag bij de oefening met de leddingsladder aan het klimhuis van de brandweer te Rotter dam door het breken van den ladder een schedelbreuk bekwam, is, zonder bij kennis te zijn geweest, liedenmoigen in het zieken huis overleden. Een gerechtelyke instructie is geopend in zake de verantwoordelijkheid van den op zichter van het reddiogs-materiaal, G. Co- mender, die de ladder goedgekeurd had. IN iet de Andrée-expeditie, Prof. Martin heeft aan prof. Norden- sköjld uit Krasnojarsk geseindHet gerucht omtrent Andréo berust op een grap van den mijneigenaar Jakobleff. Ljalin is dit jaar volstrekt niet in het oerwoud geweest. Ik aanvaard de terugreis. Men weet dat volgens geruchten de lijken van Adrée en zijn gezellen door Toengoezen zouden zijn gevonden en dat de Siberische jager Ljalin zulks te Krasnojarsk zou ziju komen rapporteeren. Professor Martin is er heen gegaan om te onderzoeken wat er van aan was. Donderdag 48 Mei, op den dag der ope ning van de Vredesconferentie, zullen mee- r v.'l "ft v. «K.

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 2