No. 9927. 53"e Jaargang. Zaterdag 6 Mei 1899! De familie Hilbers BUITENLAND. BINNENLAND. SH IJAMS3H E COURANT. Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaal: Voor Schiedam en Vlaardingen tl 05 Franco per post 11. 1.65. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan het bureau bezorgd zijn. 0 Bureau: Boterstraat 68. Prijs der Advertentiën: van 17 regels 90 cents; iedere regel meer 12 Va cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats dié zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeeliga voorwaarden. Tarieven hier van zijn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde Uleine advertentiën opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Interc. Telefoon Aio. 133. Algemeen overzicht. SCHIEDAM, 5 Mei '99. Italië zal waarschijnlijk niet gemakkelijk uit zijn parlementaire crisis geraken. Want de oorzaken dier crisis zijn vele en velerlei Het ministerie is schijnbaar gevallen op de buiteniandsche politiek. Schijnbaar; want in werkelijkheid zijn het veeleer de reactionnaire maatregelen, de ontwerpen tot kneveling der pers, tot inkrimping van het recht van vereeniging en tot het snoe ren van den mond van allerlei ambtenaren, die een eind hebben gemaakt aan het leven van het kabinet. Generaal De Pelloux wist dat hij deze ontwerpen, waaraan hij zijn ministerieel bestaan.had vastgeknoopt, er niet zonder hoogst belangrijke offers door zou krijgen. Het leek hem beter over de buiteniandsche politiek te struikelen, die hem de gelegenheid zou laten, zelf opnieuw een ministerie te vormen. Want koning Humbert is een zwak en weifelend regeer der die zich gaarne door een krachtige per soonlijkheid laat leiden. Jarenlang is het Crispi geweest, nu is het generaal De Pel loux die de lastige revolutionnairen en re publikeinen voor het oogenblik tot zwijgen heeft weten te brengen. De liberale „Italië wijst op den grooten indruk dien Pelloux' verklaring in de Ka mer maakte. Zijn energieke manier van spreken wordt volgens bet blad door de meest gezaghebbende Kamerleden aldus verklaard dat de Koning het voornemen heeft de Kamer te ontbinden. De „Italië", alleen op de buiteniandsche politiek het oog vestigend, merkt op dat de leiders der oppositie volstrekt niet bang zijn voor Kamer-ontbinding; want zij we ten dat zij het land achter zich hebben. Italië wil geen bezetting der Samnun-baai in China. En wat de reactionnaire binnenlandsche politiek van het Kabinet betreft, ook die wordt door de natie verworpen. De eerste zorg des Konings geldt nu ech ter een nieuw kabinet. Men verdiept zich natuurlijk in gissingen; de meest waar schijnlijke oplossing is evenwel een nieuw ministerie-Pelloux, die dan zijn collega's zou kiezen onder tweede-rangs-politici uit verschillende partijen. Volgens sommigen zal Pelloux zich zien te verstaan met de aanhangers van Sonnino. Men is het er over eens dat de ministers Canevaro, Vacchelli, Palumbo en Carcano niet in het nieuwe ministerie zitting zullen hebben. Voor buiteniandsche zaken wordt natuur lijk allereerst Visconti-Venosta's naam ge noemd. Hij is ook al telegrafisch naar Ro me geroepen. Twee vragen, beide betrekking hebbende op de Zaak, zijn op het oogenblik aan de orde. De eerste ishoe denkt de regeering over vernietiging van hot vonnis van 1894 Men weet dat door de bewezen overlegging van geheime stukken aan den krijgsraad van 1894 die vernietiging gemotiveerd is. Velen DOOR E. VELY. 9> Biermann deed nog een paar stappen in de richting der deur en blijft dan staan, terwijl een vergenoegde grijns over zijn rond gezicht trekt. „En dan was er nog iemand, die naar mijnheer informeerde. Een fijne dame, een majoorsweduwe. Zij wou weten of mijnheer iu 't geheel geen zin had om te trouwen. Zij wist partijen met veel, zeer veel geld." „Biermann, ik hoop „Natuurlijk, mijnheer, natuurlijk. Wij trouwen niet, heb ik gezegd. Wanneer wij dat wilden, dan zou mevrouw onze moeder al gelegenheden genoeg hebben gehad. Wij hebben zooveel adviezen en zooveel proces sen dat we geen tijd hebben voor andere dingen. We moeten moordenaars verdedi gen en spitsboeven schoon wasschen daar hebben we verstand van. Maar als we soms eens willen trouwen, nu, dan knappen we dat ook wel alleen op." »'t Is goed, Biermann." Frits Lobmann glimlacht, en dat komt zelden voor in een gesprek over zakenen de kleine man mees muilt. „Onze juffrouw van de type-writer heeft haar betrekking opgezegd ze heeft het Riet meer noodig, zegt ze. Ze kan het nu goed doen er is namelijk iemand verliefd geworden op haar mooie oogen. Dat hadden wij niet eens opgemerkt, mijnheer, maar ze werkelijk mooie oogen, zwart als ko- „Nu, dan neem je een andere in dienst." wenschen daarom, het zekere boven het on zekere verkiezend, dat de minister van jus titie het Hof zal uitnoodigen de vernieti ging van het vonnis, dat Dreyfus naar het Duivelseiland zond, uit te spreken. De „Temps" heeft zich tot den minister van justitie zelf gewend, en deze verklaarde dat de regcering voornemens is zich eerbie dig te onderwerpen aan de uitspraak van het Hof van Cassatie. Naar Lebret's mee- n'ng ging het op het oogenblik niet aan de vernietiging van het vonnis van 1894 te vragen op grond van de overlegging van ge heime stukken. Dit bleek volgens den mi nister ook hieruit dat mr. Mornard, de ad vocaat van mevrouw Dreyfus, zich op dit zelfde feit beroept als een reden tot herzie ning van het vonnis. Alleen wanneer het Hof de herziening van het vonnis verwierp, zou de regeering de vraag overwegen of de vernietiging moest worden aangevraagd. Als 't het Ilof van Cassatie gaat als de Kamer, dan is haar uitspraak niet twijfel achtig. Want de Kamer schijnt thans vrij wel doordrongen te zijn van de noodzake lijkheid om het vonnis van 1894 te herzien. Maar niet zoo doordrongen is men van de wenschelijkheid om, wanneer eenmaal aan Dreyfus recht is gedaan, de schuldigen te straffen. Steeds krachtiger wordt de stroo- mmg, die een natte spons wil halen over het leitje, waarop de strijders, voor de revi sie den eenen naam na den anderen heb ben aangeteekend. Zola is begonnenhij noteerde Du Paty de Clam, de generaals Mercier, Billot, De Boisdeffre, Gonse, De Pellieux en Luxer; voorts kolonel Maurel, majoor Ravary en de schriftkundigen Couard, Belliomme en Varinard. Maar toen de schrijver zijn „Ik beschuldig" de wereld m slingerde, kende hij nog niet liet aandeel van Henry, van Lauth en Gribeliu, van Pauffin de St. Mo id, van de agenten Guenée en Decrion, van Zurlinden, Clianoine, Cavaignac, Roget en Cuignet, van Lebrun-Renault, om niet te spreken van de vele anderen die medege- holpen hebben de publieke opinie in Frank rijk op een dwaalspoor te brengen. Voor een bestraffing komen natuurlijk al leen de werkelijke intriganten en falsaris sen in aanmerking, en op lien zal ook Du- puy, die evenwel beter t-e beoordeelen is naar zijn werken dan naar zijn woorden, ge doeld hebben toon hij voor zijn kiezers te Le Puy sprak over de „sancties" die op het arrest van het Hof moesten volgen. Men weet echter dat generaal Gallifet er reeds op aangedrongen heeft van die ver volgingen af te zien. En ook van radicale zijde gaan daarvoor nu stemmen op. Zoo lieeft De Lanessan, de oud-gouverneur van Indo-Cliina, zich voor zijn kiezers te Lyon iu gelijken geest uitgesproken. De vraag is evenwel of liet daarvoor niet reeds te laat is. ïntusschen wordt de strijd voor de her ziening voortgezet. De minister van oorlog De Freycinet raakt leelijk in het gedrang. Wij deelden reeds mede dat de radico-soeiar list Simyan hem is gaan vragen hoe het „Natuurlijk. Maar mag het geen man zijn „Neen." Hij schudt het hoofd en gaat naar bui ten. Dat is ook zoo'n'modeme gril, die zijn patroon er op na houdt, meisjes werk te ge ven en de zoogenaamde vrouwenbeweging to steunen. Biermann is er niet voor waar een man werk kan vinden, behoort geen vrouw. De concurrentie zal zoodoende niet meer uit te houden zijn er ont breekt waarlijk niet veel meer aan of ze willen ook cbef-de-bureau worden. Vrouwe lijke advocaten zijn er immers ook al. Als do deur achter hem is dichtgegaan, loopt de advocaat naar het tafeltje waar hij dien morgen het pakje heeft neergelegd dat hij van huis heeft meegebracht 't is toch eigenlijk te gek dat hij het lieeft gehou den. Hoe raakt hij het nu weer kwijt? Hij laclit zelf over die vraag natuurlijk het eenvoudig sturen. En dan neemt hij het op en weegt het op zijn hand. Hilbers het adres komt uit de va der moet dus een van die lichtzinnige ver stokte schuldenmakers zijn. Wat Biermann daar over zijn gezin vertelde, klonk vreemd. Maar wat gaat hem dat alles aan hem, Frits Lohmann. Ondanks het avon tuurtje van gisteravond zelfs Ja, in zooverre alleen, dat hij aan die prachtige figuur, dien blik en die stem heeft moeten donken herhaaldelijk zelfs in den loop van den dag. Zij heeft indruk op hem gemaakt. En. zij heeft zoo iets lady like's over zich och kom, dat is alleen het contrast, omdat ze maai- een naaistertje is. En omdat Willy met zijn onbeschaamdheid weer eens erg beleedigend was. Enfin, dien heeft zij flink afgescheept die blik, die stem heerlijk en dan ergert hij er zich over dat ze daar al weer zijn, dat die met de door Viviani in de Kamerzitting van Dinsdag besproken stukken en ook met Du Paty's rapport aan generaal Mercier stond. Het blijkt nu dat de minister Si myan verzekerd heeft dat liet gelieele ge heime dossier aan het Hof is overgelegd, maar noch het in Guyana in het dossier- Dreyfus gevonden stuk (waarschijnlijk Du Paty's bovenvermeld rapport) noch de ver klaring van den spion Decrion noch de te genstrijdige vertalingen van bet telegram- Panizzardi noch het voor Dreyfus gunstige politie-rapport van 1894 hadden daartoe be hoord. Wat Du Paty's rapport aan Mercier be treft, de laatste zegt dit reeds sinds lang vernietigd te hebben. De „Temps" verzekert dat in liet proces tegen Decrion door dezen bekend is, dat hij op last van Henry verschillende valschlie» den heeft gepleegd. Ook had Henry hem opgedragen zich liet schrift te verschaffen van Scheurer-Kestner, Mathieu Dreyfus, Jo seph Reinaeli, Hadamard (Dreyfus' schoon vader) en mevrouw Dreyfus, ten einde brie ven te kunnen vervaardigen waaruit bleek dat Scheurer-Kestner in relatie stond met de familie Dreyfus. Hij, Decrion, zou daarvoor ingebroken hebben bij Hadamard. Deze verklaart ech ter daar niets van te weten. Men weet dat Decrion vervolgd wordt wegens verraad. Vermelding verdient nog dat de oud-ka pitein der artillerie Gaston Mocli die reeds vroeger aantoonde dat het borderel niet van een artillerist kon zijn, tlians ter on dersteuning van majoor Hartmann's krach tig pleidooi voor Dreyfus, bewijst dat met het kanon „120 court" reeds in 1893 proe ven zijn genomen. Generaal Deloye die Hartmann's verklaring heeft weersproken, heeft nota bene zelf die proefnemingen bij gewoond, welke trouwens volstrekt niet ge heim waren. De „Temps" eindelijk zegt uit de onmid dellijke omgeving van het Hef van Cassatie te hebben vernomen dat de openbare be handeling van het revisie-proces vermoede lijk omstreeks Pinksteren zal plaats vin den. Het Hof zal, zoo zijn arrest vóór Pink steren niet is gewezen, geen Pinkstervacan- tie nemen. Gemengde Iffedcdccllngcn. Na een zeer kaim debat van diie dagen, uitgelokt door een interpellatie van Furné- mont over de mjjnwerkersstaking, nam deBel- gisclie Kamer een motie-Delbeke aan, waarin nota wordt genomen van de verzoenende ver klaringen der regeeiing. Een motie van af keuring van Furnémont was met 65 tegen tegen 41 stemmen en 45 blanco's verworpen. Twee voorstellen tot grondwetsherziening van Gerville-Réache en Dumont zijn gistei en door de Fransche Kamer op verzoek van den minister-president naar een commissie verwezen. Morgen worden twee reeds vroeger aan gekondigde gpelboeken over den Niger en Bahr-el-Ghtzal aan de Fransche Kamei leden uitgedeel I. stem hem in do ooren klinkt, dat hij dien bi k opnieuw ziet. Fm r,u heeft hij 't rolletje opengemaakt. Modeplaten damestoiletten, een Franscli blad. Niet het minste bijzondere waaruit men iets omtrent de eigenares zou kunnen opmaken hij lacht zich zelf uit. Die ver onderstelling was ook wel wat erg dwaas. Het pakje lieeft niet de minste waarde en zij verliest er niets bij als ze hot niet terug krijgt maar dat, dat gaat toch niet. Hij hoeft het gehouden en hij moet het terug geven dat is zijn plicht. En 't is ook heel eenvoudig: Biermann behoeft het maar in een groot couvert te doen. Zijn hand grijpt reeds naar de bel, maar hij trekt liaar op 't eigen oogenblik terug. Wat zou Biermann er wel van kunnen den ken neen, hij moet zelf Daar wordt de deur weer geopend en een hoofd wordt zoekend naar binnen gestoken. „Neem me niet kwalijk ik hoor dat je alleen bent mag ik, edelgestrenge „Kom maar." Willy is met een paar haastige stappen bij hem en laat zich op een stoel neerval len, voor de cliënten bestemd. „Dat mag wel een wonder heeten, mijnheer de advo caat. Ik kwam hier eigenlijk maar om een paar sigaren die Biermann voor mij zou ha len. Ik heb de mijne vergeten je permit teert?" Hij is aan het rooktafeltje bezig en lacht tegelijk zijn broeder vriendelijk toe. „Dank je wel. En ga je nu niet mee er gens heen. Je moogt zelf zeggen waarheen." „Ik moet nog werken, Willy." De jongste haalt zijn schouders op. „Je brengt je jeugd maar zoek met thuis te zit ten en hebt niet het mint te aan je leven. Ik begrijp je niet." „Men is ook niet voor zijn pleizier «p de wereld." De Fransche afgevaardigde d'Estournelle, oud-attaché bij het gezantbchap te Londen, een der vertegenwoordigers der Fransche regee ring ter ontwapenings-conferentie, heeft een schrijven gericht aan zijn hiezeis, waan» hij* zegt zich geen illusie te maken over de reeht- streeksche resultaten van het congres. Niet temin is deze conferentie een stap vooi waait» naar een beter tijdvak waarin liet gmaar voor oorlogen uit den weg zal zijn geiuimd. d'Estournelle zegt eindelijknEuiopa heeft den vrede noodig. Want een Europeesche oorlog zou tengevolge hebben de oeconomi- sche ondeigang van Euiopa ten bate tan zijn concurienten, Amerika en hel Vei re Oosten. En de oeconomische ondergang zou betee- kenen ellende en revolutie". Den 40den komt het proces van Fnbre contra de >L!bie Parole", die den senator een dronkelap noemde, voor de juiy te Parijs in beh indeling. Algerië wordt bedreigd door sprinkhanen. Yan de zijde van Foughala trekken zij met een frontlengte tan rijf tig mijlen over het land. Er is een cordon getrokken om het vuortdnngen der sprinkhauen te beletten. Gelukt dit niet, dan zullen de gevolgen voor den oogst treeselijk zijn. De Fransche regeering heeft de Spaanscbe regeering vriendschappelijk gewezen op het gevaar dat de Fransche geldmaikt in het vervolg voor Spanje gesloten zou zijn, indien de talrijke Fransche houders van Spaanscbe schuldbrieven door een belasting op of een verlaging van den coupon der Spaanscbe buiteniandsche schuld zouden getroffen worden. De directeur der Courtier Warszowski" en de Petersburger corie^pondent van dit blad, die dezer dagen werden gevangen ge nomen, zullen onverwijld naar Sibenë wor den gezonden. De Cbineesche hervormer Kong-Yu-Wei, indertijd beschuldigd van een aanslag op hel leven des Keizers, is nu van Vancouver naar Engeland veitiokken om zich vandaai naar Parijs te begeven. Te Vancouver i-> hem een warme ontvangst ten deel geworden niet temin werd hij voortdurend bewaakt door Chiueesehe vrienden die een aanslag tegen zyn leven vreesden. De onderhandelingen tussehen Philippino's en Amerikanen schieten niet op, Aguinaldo wil een langdurigen wapenstilstand om de bevolking te kunnen raadplegen; de Ameri kanen zien daarin een list. Gisteren hebben Aguinaldo's afgezanten geconfereerd met generaal Otis en den Amerikaanschen civielen commissaris. Gisteren zijn, naar Reuter uit Pretoria meldt, de tussehen de regeering der Zuid- Afrikaansche Republiek en die van Engeland omtrent de dynamielquaestie gewisselde stukken, waarop Dinsdag door minister Cham berlain in het Lagerhuis werd gezinspeeld, ter visie gelegd bij den Volksraad ter alge- meene infoimatie. Het blykt dat de nota van Chambeilain, „Bali dat is maar hoe men 't opneemt en hoe men zijn leven inricht, 't Is waar, je moet er allereerst aanleg voor hebben." Hij steelct voorzichtig zijn sigaar aan, terwijl zijn broeder in. brieven rommelt, en zegt: „Hoe dikwijls betoog ik niet betzelfde, gis teren nog tegen die mooie naaister, met wie mama zoo'n kort en onaangenaam proces beeft gemaakt. Die wou me ook eigenlijk geen gelijk geven. Maar bij een nichtje van haar heb ik meer geluk met mijn theorie." Frits Lolimann kijkt niet op, als hij vraagt: „Ken je dan de heele familie al?" Willy laat zijn hoofd tegen de leuning van den stoel leunen. „Bij zulke kleine ver overingstochten is vlugheid de hoofdzaak. Ik ben natuurlijk vanmiddag meteen naar de Augsburgerstraat gegaan. Ik zocht ge meubileerde kamers nu, aan bijna elk huis hangt een hum-bordje, en als men zich dan in de verdieping vergist, dan is dat een toeval. En altijd een gunstig toeval. In plaats van het rood-blondje deed een zwart kopje mij open een nichtje van buiten. En die was erg openhartig en erg mooi en naïef. Zij is juist naar Berlijn geko men om zich te amuseeren. Nu, ik heb haar voorloopig al een paar wenken gegeven. En toen ik wegging had ik het doel van mijn bezoek bijna geheel vergeten door die nieu we kennismaking. Dat kind babbelde ook zoo allerliefst en ik wrilde volstrekt niet toe laten dat zij haar tante uit de keuken riep en een oudere nicht van haar werk. Zij be weert aanleg te hebben voor ringen, en toen heb ik me aan haar voorgesteld als muziek onderwijzer en beloofd haar stem te zullen onderzoeken." „Maar "Willy, dat is toch al te geweten loos „Waarom? Dat zie ik niet in. Of ik liet ben of een ander die dit veldbloempje dat waarin hij verklaart, dat de concessie is een breuk van de conventie, gedateerd is van 43 Januari. Het antwoord van de regeering der Zuid-Afnkaansche Republiek, van 9 Maart houdt staande, dat deze concessie bona fide is en geen inbreuk maakt op art. 44 der conventie en dat de regeering zelf het recht heeft te beslissen wat in 't beste belang is voor de republiek. Verder dat het amendee- ren tan de concessie zooals dat door den heer Chambeiiain wordt gevraagd, zou ïijn een mtei nationale woordbreuk tegenover andeie partijen. Generaal Joubert heeft te Johannesburg een landbouwtentoonstelling geopend, met een rede waarin hij er op wees dat Johan nesburg duidelyk had getoond grooten invloed te oefenen op de welvaart des lands. De ge lieele bevolking moet samenwerken toe waar- bojging der onafhankelijkheid der Republiek. Het Koninklijk bezoek te Rotterdam. Thans is vastgesteld, dat hij het bezoek van H. M. de Koningin aan Rotterdam 900 kinderen belioorende tot 20 scholen voor ge woon lager onderwijs le, 2e en 3e klasse, zullen zingen op de tribune, die in boog vorm gebouwd zal worden op het Van-Ho- gendorpsplein, juist vóór het kantoor van de firma Van Gend Loos, met den rug naar de Groote Pauwensteeg. Een orkest zal den zang begeleiden. Gezongen zal wor den een kleine cantate, samengesteld door de liecren G. C. Bunk en F. Blumentrïtt, cn hoofdzakelijk bestaande uit liederen die in September bij de kroningsfeesten gezon gen werden. Men besloot hiertoe in de eer ste plaats ter herinnering aan die Septem- bcr-feestviering en ten tweede ter verge makkelijking vanjiet instudeeren. De woor den zijn van den heer J. R. Arnold, hoofd eener school te Hilligersberg. Het geheel staat onder de leiding van den heer G. C. Bunk. Op de scholen zijn reeds nu de repeti- tien aangevangende gezamenlijke begin nen den 15cn dezer, aanvankelijk in Odeon en later in het circus in de Zomerhofstraat. Vermoedelijk zal ten slotte een generale re petitie gehouden wordeii op de plaats van den Doele en zoo mogelijk ook een ter plaat se, waar de kinderen zich zullen doen lioo- ren bij Hr. Ms. komst. („N. R. C.") Arbeids- en rnsttijden in fabrieken en werk plaatsen. Bij het afdeelingsonderzoek, in de Tweede Kamer, van liet wetsontwerp betreffende de arbeids- en rusttijden in fabrieken en werk plaatsen voor personen op wier arbeid de arbeidswet niet van toepassing is, werd van verschillende zijden geklaagd over de gebrek kige voorbereiding van dit ontwerp. Men betreurde dat noch de Kamers van Arbeid, noch de Kamers van Koophandel en Fabrieken noch belanghebbenden daarover zijn gehoord. De Memorie van Toelichting zoo wordt gezegd geeft niet den indruk dat de Re geering voldoende op de hoogte is van dea bestaande toestanden. Andere leden konden zelf andere aarde zoekt, onder mijn be scherming neemt dat is toch hetzelfde." „Maar de familie bij wie zij zich heeft aangesloten „Och, weet je, daan- is bepaald ook niet alles in den haak. Het zag er heel fat .oen- lijk uit, zoo n overblijfsel van zekere welge steldheid. Het lioofd der familie is een ge wezen licerebocr, een vroolijke Frans, zegt do kleine Laurette, met wien ik moet ken nis maken. Zij ziet geweldig tegen hem op. Enfin, we zullen zien." Ditmaal antwoordt de oudste niet, maar kucht alleen even zenuwachtig. Willy wie gelt heen en weer met het bovenlichaam en slaat zijn broeder gade. Van de straat stijgt het doffe rollen der rijtuigen omhoog; het klare licht beschijnt ieder voorwerp in do kamer. Er heerscht hier een atmosfeer van geleerdheid en vlijt, die Willy altijd eenigs- zins drukt; voor hem draagt zijn broeder hier altijd toga en baret, zooals voor do ba lie, en menig ernstig woord heeft hij in dit vertrek ook reeds tot hem gesproken. Dat hij nu zwijgt, vervult hem met verbazen en doet hem het stilzwijgen verbreken. „Zeg, Frits je komt niet met een zede- preek bij me aan en dat is ook heel verstan dig van je. En als je nog verder belang stelt in die majestueuse jonkvrouw van naald en vingerhoed, dan behoef je niet baug te zijn voor concurrentie mijnerzijds." „Neen!" roept de advocaat barsch. „Nu, ook goed. En nu zal ik weg wezen. Dank jo voor je sigaren; daar heb je wer kelijk aardig verstand van. We zien elkaar misschien dezer dagen nog ik ga in de laatste dagen papa namelijk zooveel moge lijk uit den weg; hij is niet in zijn hu meur." (Wordt vervolgd.)

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 1