No. 9956. Ttmecle Blad Hst KoÉüiji Bszsei aai Marton. 53"e Jaargang. Zondag 11 en Maandag 12 Juni 1899. KENNISGEVING. SCHUTTERIJ. Kennisgeving. Ken nisgev i n g. 1ÏINNENLAN1). Uit de Staatscourant. Statcn-Generaal. SCHIEDAMSCHE COURANT Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaalVoor Schiedam en Viaardingen fl. 1.23. Franco per post fl. 1.65. Prijs per weekVoor Schiedam en Viaardingen 40 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen woiden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan het bureau bezorgd zijn. Bureau Boterstraat 68. TOllI'tlHH Prijs der Advertentiën: Van 17 regels fl. 0.90iedere regel meer 121,*» cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Tarieven hier van zijn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummersdie Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde Mcine advertentiën opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Intere. Telefoon tVo. 123. De Burgemeester van Schiedam, brengt ter openbare kennis dat de stemming ter vervulling van een vaca ture in den gemeenteraad, ontstaan doordien de heer J. J. G. NOLET ontslag heeft genomen, zal gehouden worden in kiesdistriet II, op Dins dag 13 dezer, van des voormiddags acht tot des namiddags vijf uur, over do eandidateu M. li. CRETE en 1». X. JANSSEN dat tot de stemming niemand wordt toegela ten dan die volgens de kiezerslijst bevoegd is tot de keuze mede te werken en in het bezit is van de bij art. 55 dor kieswet vermelde kaart, bevattende eene oproeping voor de stemming; dat aan een kiezer, die zijn kaart heeft ver loren, of wien geen kaart is toegezonden, op zijne aanvraag door of vanwege den buigemeester ter Gemeente-Secretarie eene kaart wordt uitge reikt, mits hij voldoende van zijn identiteit doe blijken dat art. 128 van het wetboek van strafrecht luidtHij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan eene krachtens wettelijk voor schrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar-, en dat voor hoofden of bestuurders van fabrieken of werkplaatsen, ter gemeente-secretarie, tegen betaling van 2'/j cent, verkrijgbaar zijn formu lieren ter invulling van de uren, waarop de personen, die onder hen arbeiden, gelegenheid kunnen vinden aan de stemming deel te nemen. Schiedam, den Ssten Juni 1899. De Burgemeester van Sch' >am ■VERSTEEG. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Brengen ter kennis van de belanghebbenden dat de ALPHABETISCHE NAAMLIJST van de ingeschrevenen voor de schutterij, te rekenen van 10 dezer, ter inzage zal liggen ter secretarie der gemeente dat de LOTING voor de schutterij, tusschen de ingeschrevenen van dit jaar, alsmede de NALOTING van de van elders ingekomen dienst plichtigen, za! plaats hebben in het gebouw de St. Joris Doele, aan het Doeleplein alhier, op Donderdag 22 Juni eerstkomendedes namiddags ten zes ure; en eindelijk dat bij de loting de gelegenheid zal worden opengesteld, om de redenen van vrijstelling op te geven. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 9den Juni 1899. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VERSTEEG. De Secretaris VERNÈDE. I Kleinhandel in sterken drank. Burgemeester en wethouders van Schiedam brengen, ingevolge art. 5 der wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap (Staats blad no. 118 van 1885), ter openbare kennis, dat bij hen een verzoek is ingekomen van P. R1TMAN om veigunning toL veikoop van steiken drank in het klein voor het pand Bioersveld no. 3. Schiedam, 8 Juni 1899. Burgemeester en wethouders voornoemd VERSTEEG. De secretaris, VERNÈDE. HL Een deel van de beschrijving van den zegetocht onzer Koninginnen door Rotterdam zijn wij onzen lezers nog schuldig. Wij zullen dus nu vervolgen, waar wjj gisteren bleven steken, nl, bij het vertrek van het Boymans- huis, waar de Vorstinnen getuige mochten zijn van de warme geestdrift der Rotterdam- sehe bevolking, die in dichte drommen voorbij haar Koningin trok met steeds vernieuwd gejuich. Omstreeks 6 uur nam de derde rijtoer een aanvang. Langs den Schiedamsehen dijk had de stoet nauwelijks eenige minuten afgelegd of weder werd halt gehouden om een hulde te aanvaarden van de,kinderen van het R.-K. Weeshuis aldaar, terwijl op de Leuvehaven twee verpleegden uit het Isr. Armhuis bloe men aanboden. Het eerste doel van dezen tocht was de opening van de Regentessebrug, welke nu van alle staketsels ontdaan een fraaien aan blik bood en bepaald een sieraad der stad genoemd mag worden. Üe geheele gemeen teraad had zich hiet opgesteld, en de Burge meester sprak H.H. M.M. kort toe. Onmiddellijk nadat de koninklijke stoet de brug gepasseerd was werd deze voor het publiek opengesteld. Aan de Poslhoornsteeg stonden de Luther- sehe weeskinderen geschaard om H.H. M.M. hulde te brengen, die ook weder liefderijk werd aanvaafd. Langs Noordbiaak, Beursplein, Kolkknde, Hoofdsteeg, Hoogstraat, Oostvestplein, Jonker- fransstraat. Goudschestraat en Linkerrolte- kade, werd het St. Lueiagesticlit bereikt dat ook door de Koninginnen bezocht zou worden. Onderweg hadden II.H. M.M. aan de Hoog straat een huldebetuiging in ontvangst te nemen van de werklieden der firma Louis Dobbelman, die met hun zangvereeniging voor de fraai versierde fabriek geschaard stond en de Koninginnen een huidelied toezongen. In de Goudsche straat aanvaardden H.H. M.M. ook nog een hulde van de weezen van het Geref. Burger-Weeshuis die daar waien opgesteld. Aan den ingang van het St. Lueiagesticlit wachtte het bestuur dekomstder Koninginnen af en nadat H.H. M.M. waren binnengetreden werd het door den Burgemeester aan H.D.II. voorgesteld. In de smaakvol versierde zaal welke tot ontvangsalon was ingericht, was een troon opgericht van blauw laken met zilverfranje afgezet. Hieronder stonden vergulde stoelen waarop H.H. M.M. plaats namen. Onder het binnentreden zongen de kin deren de beide eeiste coupletten van liet Wil helmus en werden door twee kinderen bloem tuilen aangeboden. Nadat de Koninginnen gezeten waren sprak de zeer eerw. pastoor O verwater een woord van welkom en hulde tot de Koninginnen en stelde voorts na bekomen verlof de eerw. moeder-overste en de eerw. geestelijken zoo mede den geneesheer van het gesticht dr. Ooms aan de Koninginnen voor. Daarna kwam een der verpleegde kimDren, Adeline de Jong, naar voren, en hield eene toespraak tot de Koningin waarin dan', werd gebracht voor het offer der liefde door de Koninginnen in den vorm van een bezoek aan dit gesticht voor verlaten kinderen ge bracht. Daarna zongen de kinderen een welkomst lied door een der eerw. zusters gedicht. Dit, zoomede eene fraaie door een der zusters vervaardigde calligrafie werden aan H. M. aangeboden en welwillend aanvaard. Nadat BH. MM. voldaan hadden aan het verzoek van den voorzitter om haren naam te plaatsen in een album verlieten zij onder het zingen van het »Wien Neerlands bloed" door de kinderen het gesticht. Langs Karnemelkshaven, Couwenburghs- eiland, Hofplein, Schiebrug en Coohingel werd de tocht voortgezet naar hel Ziekenhuis. In de rijk versierde vestibule werden H.H. M.M. ontvangen door den heer J. Hutlig, voorzitter der commissie. Hij verzekerde dat de commissie en ook de ziekeu dit bezoek op hoogen prijs stelden als een vernieuwd bewijs hoe ook HH. MM. willen doen wat Zij kunnen waar smart te lenigen valt. Voor de zieken zeide hij zal Uw bezoek een zonnestraal zijn 1 Daarna stelde hij de verschillende leden der commissie, de doktoren en de pleeg zusters aan H.H. M.M. voor. Alsnu werden verschillende zalen bezocht en door H.H. M.M. aan de zieken met een hartelijk medelijdend woord bouquetjes ge reikt. Na een twintigtal minuten in het zieken huis vertoefd te hebben werden door H.H. MM. in een album Hare namen geschreven, waarna af-cheid genomen werd. Hiermede waren de bezoeken aan de ge stichten geëindigd en begon het uur van scheiden .met rassche schreden te naderen. Langs Binnenwegschebrug, Boy mansstraat, Soetensteeg, Zeevischmarkt, Blaak, Kolkkade, Spaanschekade en Oosterkade werd ten 8 ure het Maasstation bereikt, waar de koninklijke trein weder gereed stond om H.H. M.M. we der naar het Loo te brengen. Het afscheid van de autoriteiten die weder aan het station veizameld waren om H.H. M.M. uitgeleide te doen, was zeer hartelijk. Her haaldelijk betuigden Zij Hare ingenomenheid met de wijze waarop Rotterdam Haar ont vangen had en de uitmuntende orde, welke, dank zij de genomen maatregelen en de krach tige medewerking der ingezetenen, overal heerschte. H.H. M.M. onderhielden zich inzonderheid met den heer W. Voormolen, hoofdcommis saris van politie, Cli. Moens, commandant van de serewacht, en baron De Boetzelnar, commandant van het escorte huzaren, hun Hare hooge tevredenheid te kennen geven- den over de uitstekende leiding en regeling van dit bezoek aan Rotterdam. Om halfnegen stoomde de Koninklijke trein weer weg onder het hartelijk spontaan gejuich der aanwezigen. Er had op den geheelen langen tocht slechts één ongeval plaats. Op den Schiedam- scheu dijk werd een paard der huzaren schichtig en wierp zijn ruiter af, wiens schouder ontwricht werd, waarvoor hem aan het politiebureau hulp werd verleend. Tot in den nacht bleef liet vioolijk-druk op straat. Er heerschte eene goede opge wekte toonburgerij en politie konden het best met elkaar vinden. Trouwens, velen onzer lezers zullen wij dit niet behoeven te vei tellen; de halve bevolking der omliggende gemeenten hielp in Rotterdam feestvieren. H.M. de Koningin heeft, naar wij verne men, aan den buigemeester van Rotterdam een som van f 400D overhandigd voor de algemeene armen en f500 voor het politie- fonds. Bij Kon. beshut zijn benoemd.: a. tot ridder in de orde van. den Nederl. Leeuw H. de Bie, oud-wethouder van Rotter dam, lid1 der Prov. Staten van Zuid-Holland', buitengewoon lid van Geld. Staten dier pro vincie; jhr. F. van Citters en Joh. Drost, wetlrouders van Rotterdam; b in de orde van Oranjo-Nassau lo. tot commandeur F. B. 's Jacob, burge meester van Rotterdam; 2o. tot officier C. E. van Stiolk, lid van dón Raad van RotterdamL. C. A. J. Nie- llol, ontv. van RotterdamW. Voormolen, hoofdcommissaris vau politie te Rotterdam; 3o. tot ridder dr. J. Poels, plaatsv. dii- stricts-veiearts te Rotterdam G.JP. Ittmann, voorzitter van liet besuur der mrichting van haveloozo kinderen te Rotterdam; mevr. de wed. H. C. S. Simon v. d. AaMarcelis Harhsinek, directrice van 'liet Sophia-Kin derziekenhuis en Pleegzuster-Vereeniging, te Rotterdammej. Elisabeth Kersten (zuster Florentine), overate van liet St. Lucia-Ge- sticlit te Rotterdam; dr. G. J. W. Bremer, eerste secretaris van het Bataafsch Genoot schap der proefondervindelijke wijsbegeerte te Rotterdamen J. Kramer-, voorzitter dei- hoofdlieden van de vrijwillige brandlweer te Rotterdam; en is de eere-medaRle der ord!a van Onanje- Nassau toegekend a. in> goud aan A. J. Kliek, binnenvader van het Israël. Weeshuis te RotterdamJo hannes Verbeme, oude ••haven meester van Rotterdam; Jacob Dau, hoofdinspecteur van politie, hoofd van den adiministratieven dienst te Rotterdam b. in zilver aan J. G. Passant, timmer man, geaffecteerde aan spuit 7 dar brand weer te RotterdamW. A. G-drmokeu, boek drukker te RotterdamP. C. Bazeu, hoofd agent van politie te Rottc-rdam; J. A. van Boom, hoofdbode, kastelein ten Raadhuize to Rotterdam, en aan F. D. Dubois, voorzit ter van dien R.-K. Ondferwi jszersboud. te Rot terdam. Ncd. Slagershond. Te Groningen wordt gehouden de verga dering van den Ned. Slagershond. Voorzitter is de lieer E. M. S. van Santen te 'a-Graven- hage. Heb jaarverslag van den secretaris, den heer Joh. Heijnen, toont dat heb aantal aan gesloten vereenigingen met 2 (Groningen en Simodam) is vermeerderd en met 1 (Delft., een van de oudste) verminderd1, zoadat het nu 22 bedraagt. De Amsterdamsöhe vereeni- ging „Eendracht" en de vereenigingen te 's-Gravenhage en te Haarlem namen in le dental toe; van de overige verminderde het of bleef het constant. Het totaal aantal leden bedraagt nu 937 tegen 873 in het jaar te voren. De begrooting voor het jaar 18991900 werd vastgesteld op een bedrag van ƒ1279.25. Be--!oten werd 75 uit te trekken, voor de in 1900 te Pui-merend te houden Paasöh- tentoonstelling; 75 voor de door de afdee- ling Arnhem van de Maatschappij van Land bouw op 9 en. 10 Augustus te Ellecom te houden tentoonstelling (voorstel Dieren en Omstreken)en 75 voor een te Utrecht te houden tentoonstelling van gemest vee. De heeren E. M. S. van Santen en M. Bakhuis werden herkozen als lid van het hoofdbestuur; en in de vacature J. J. Rooyers (overleden) werd.' voorzien door de verkiezing van dSen heer- H. J. Dauday (Haarlem). De volgende bondsvergadering zal te Bre da woruen gehouden. Besloten werd 275 beschikbaar te stellen voor een onderzoek aan hek Rijkslandbouw proefstation te Wapeningen naar de resul taten der onderscheidene wijze van maisvoe- ding dier zoogenaamde „Overzeesche" var- keus. (Overzeescho varkens zijn blijkbaar var kens, die vau Gelderland uit over de Zuider zee im Holland ingevoerd worden De gewone audiëntie van den Minister van Justitie zal op Woensdag niet plaats hebben. De Centrale R.-K. Kie-wereenigïng in het hoofdkiesdistrict Eist heeft met algemeene stemmen candidaat gesteld voor de a s. ver kiezing voor de Tweede Kamer het aftredend lid, den heer mr, W. J. Th. van Basten Datenburg te 's-Hertogenboscli. Het huwelijk van een Gouverneur-Gene raal is tot op zekere hoogte een publioko aangelegenheid. Men zal het daarom, wol met onbescheiden achten, als wij mededeclen dat do Gouverneur-Generaal Roosoboom zich ver loofd heeft met mej. N. Pit, zuster van den directeur van hot Nod. Museum van geschio- denis eu kunst te Amsterdam. Mr. J. N. Roemer, oud-procureur-generaal bij den Hoogen Rand der Nederlanden, is Donderdag te Arnhem overleden. Bij Kon. besluit is de heer C. R. Buss erkend en toegelaten als consul van Zwitser land, te Batavia. Bij Kon, besluit zy'n benoemdbij het wapen der inf. tot In luit. de 2e luit. L. Van de Pol, van hot wapen, gedetacheerd bij de landmacht in West-Indië bij het ie reg. tot majoor de kapitein F. W. Weve, van het 6e reg. inf.; bij het 5e reg. tot In luit. de 2e luit. C. J. Biuyn, van het korps; bij het 8e reg. tot knpt. de 4e luit. J. Ii. Arend- sen Hein, van het 2e ieg., lot 1n luit. de 2e luit. G. R. Fauchey, van het korps. Bij Kon. besl. is aan mr. W. B. S. Baeles, op ziju daartoe gedaan verzoek, met ingang van 4 Juh n.s. eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van president van het Gerechts hof te Leeuwarden, onder dankbetuiging rooi de door hem in rechterlijke betrekkingen bewezen diensten. Bij Kon. besl. zijn benoemd met ingang van 4 Juli a.s.a. tot president van het Gerechtshof te Leeuwarden mr. B. W. N. Servatius, thaus vice president van het Ge rechtshof te Leeuwarden mr. H. Binnerts, adv. en proc., tevens waarn. Rijksadvocaat en kantonrechterplaatrvervanger te Heeren veen. Bij Kon. besluit is met ingang van 4 Juli a.s. benoemd tot president der Art'. Rechtb. te Haarlem mr. W, A. 't Hooft, thans rechter in gemeid college. Bij Kon, besluit is aan mr. A.S. Miedema, op zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ont slag verleend als kantonrechter-plaatsver- vanger van het Kanton Harlingen. Bij Kon. besluit is met ingang van I Juli 1899, benoemd tot directeur van het post en telegraafkant. te Huisen, A. Oostenrijk, thans telegrafist. Bij Kon. besluit is met ingang van 15 Juli aan den commies der telegraphie 4e kl, C. H. Hasselkus, op zijn verzoek, eervol ontslag uit !s rijks dienst verleend. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris binnen het arrond. Arnhem ter standplaats de gemeente Arnhem J. O. De Kat Hz., cand.-not. aldaar. Bij Kon. besluit is aan jlir. A. R. Schuur- beque Boeije op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van adjuoct- commies bij het Depart, van Financiën. Bij Kon. besluit zijn benoemdbij den grooten staf tot luit.-gen. de gen.-mnj. W. Rooseboom, van dien staf, die tevens onder eervolle ontheffing uit zijn tegenwoordige functiën van komm. der Stelling van Amster dam, tevens bevelhebber in de Ie mi!, afd., ter beschikking is gesteld van den Minister \an Oorlog; tot komm. der Stelling vau Amsterdam, tevens bevelhebber in de Ie mil. afd. de gen.-maj. J. G. F. Van Houtum, mede van dien staf, die in vet band daarmede eervol is ontheven uil de betrekking van komm. der Stelling van 't Hoilandsch Diep en het Volke rak, tevens bevelhebber in de life mil. afd. tot gen.-maj., komm. der Stelling van het Holiandsch Diep en het Volkerak, tevens be velhebber in de Ille mil. afd. de kolonel W. L. De Petit, komm. van het 5e reg. inf. Bij Kon. besluit is, met ingang van 4 Juli, benoemd tot directeur van het post- en tele graafkantoor te Uithuizen, J. Stijkel, thans commies-tuulair der posterijen. Bij Kon. besluit is, met ingang van 4 Juli, benoe nd tot directeur van het po«t- en tele- gratuKantoor te Boskoop, L, A. P. Hoffmann, thans commies der posterijen 2e kl. Bij Kon. besluit van 8 Jnni is eervol ont slag verleend aan do volgende officieren der d.d. schutterijenV. A. Abraas, 2 e-lui tenant te 's-Gravenhagedr. J. M. Croockewit, of ficier van gezondheid 2e kl. a la suite te Amersfoort; E. P. Lugt, officier van gezond heid 2e klasse la suite te Alkmaar; wegens verandering van woonplaats: aan mr. D. Hudiig Jr., 2e-luitenant te Rotter dam S. Drijfhout, 2e luit. te Goes op voorwaarde dait hij de op hem nog rus tende verplichtingen als gewoon schutter zal volbrengen aan J. J. Kot jen, 2e luit. to Doe-"burgh en zijn benoemd bij de dd. schutterijen: te Ilosendaal. tot auditeur bij don sehutterv raad, II. II A. Sciioonhcytte Deventer, tot lo luit. J. Nikkels, thans 2de luit.; te Roer mond tot lo luit.-kwartiermeester, H. J. II. Bertrams, thans lo luit.-kwartienn. a la suite. TWEEDE KAMER Vergadering van Vrijdag 9 Juni, Vervolg.) Reeds hebben wij onder ons Laatste Nieuws gisteren modegedeold, dat een eemgs- zins protectionistische conclusie der minder heid van do Commissie van Rapporteurs oij de behandeling van het adres der meelfabri kanten werd vorwoipen, voor het meer uit voerige verslag van hot slot der zitting, waar van trouwens do toleg'-animeu ook nu weer ons met groote vertraging bereikten, ont brak ons do plaats. Do Min. van Financiën, de 'heer I'iersou, deelt mede, dat een herziening van het taiief van invoerrechten in gereedheid is gebracht en in handen gesteld van een commissie ten einde advies to vernomen. Daarover zuilen, de Kamers van Koophandel worden gehoord. De Minister aclitta het noodlig, diat dezo zoo omstigo zaak van alle karnton zal worden bezien. Wanneer nu die herziening bij de Kamer aan de orde komt, zal een principieel debat over het vraagstuk desr pnotedtie kun nen worden gevoerd. Thans zal dd minister zich bepalen tot eenigo uitlatingen, ook in het verdag der commissie. In do eerste plaats lic-eft 't zeer de aandacht gelrokken, dat de broodprijzen in België niet zijn verhoogd na de heffing van een invoerrecht. Als ckut zoo was, dan is het nog waar dat wij te maken hobben meit do prijzen liier, niet met die vaal elders. Een enkele prijs van con onkel land bewijst nog niets. Het is geen statistisch be wijs, omdat elders andere factoren invloed uitoefenen op do prijzen van artikelen, dus ook op dio van brood. Dit toonit de minister nader aan door cijfers voor Duilscliihuid en elders. In Duitschlaud, dit staat vast, woirit de prijs van het brood volkomen gedrukt door het invoerrecht op granen. Vervolgens komt de Minister tot da Frau- sclio uitvoorprem ie, waarvan do gevolgen voor onzo maalindustrie zeer zijn overdre ven. Do oorzaak van do tijdelijke moeilijk heden van onze meelindustiio schuilt waar lijk niet alleen bij Frankrijk, maar moet in hoofdzaak elders gezocht worden. Wat betreft do vermindering der spoor wegtarieven voor me»l van Duitschland naar ons land, zegt de minister, dat de regeeiring daaraan niets heeft kunnen d'oen, omdat de spoorwegmaatschappijen nog waren gebleven binnen do wettelijke maximumprijzen. Eli bovendien, do bëteekenis van die Duitscha spoorwegtarieven is zeer overschat. Ten slot te zegt hijZeker is de toestand' van de maalindustrie niet bloeiend; maar dit geldt niet alleen ons land, wamt algemeen wordt geklaagdin alle landen spreiabt men over opheffmg van fabrieken. Intusschen is die toestand van tijdelijken aard en een gevolg van groote aanvoeren. En waar dit zoo is, zou het dan wijs zijn om door een invoerredit in te grijpen? De minister heeft aangetoond, dat de oorzaak niet ligt in Frankrijk, ook niet in die spoorwegtarieven, maar is van algemeenen aard door groote tij- dol ijfce aanvoeren uit Amerika naar het vas teland van Europa. Daarom ook moot hij het advies van den heer Harte toejuichen eu aan do Kamer verzoeken, verder dlebat uit tei stellen, tot aan do orde komt d© herziening van het tarief van invoerrechten. Do lieer De Waal Malefijt, roplieeerende, verklaart uitdrukkelijk de cijfers, door hem medegedeeld over meel- en broodpx'ijzen :u België, te handhaven. Hij erkent, dat iu-roer van Anierikaansoh meel van £xr->ce beeeke- nis is, maar juist de omstandigheid' dat op zoo excepticmeele wijze in Frankrijk de meel- industrie wordt beschermd, maakte den toe stand onzer maalindustrie moeilijker. Spreker wijzigt de conclusie der minder heid in dien zin,, dat alleen gesproken wordt van matig invoerrecht. De beraadslaging wordt gesloten. De conclusie der minderheid wordt ver worpen met 36 stemmen vóór en 42 tegen. Vóór de heeren Van der Krap, Staalman, Truyen, Jansen, Miohiels van Verduynen, Harte, Bnmrnnelkamp, Borch van Yenvolde, Van Asdh van Wijok (Ede), Van der Kun, Seret, Travaglrno, 't Hooft, De Ram, Nolens, Van der Borch van Heemstede, Dobbelman, Vermeulen, Kuypar, Kolkman, Mutsaers, Lucasse, Van den Heuvel, Van dm- Loeff, Van Kempen, Van de Velde, Van Dedem, De Ras, Do Waal Malefijt, Everts, Van By- landit (Apeldoorn), De Bieberstein, Van Ascü van Wijck (Wijk bij Duurstede), Van Kerkwijk, Donnet-, Merkdbach, De conclusie der meerderheid dor commis sie wordJt daarop zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd.

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 5